na ból głowy w czasie ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-09, 16:04   #1
Gosiaczek1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 70

na ból głowy w czasie ciąży


kochani, powiedzcie mi prosze czy bedac w ciazy moge przy ostrym bolu glowy wziasc jakas tabletke ?..czytalam gdzies ze mozna cos na bazie paracetamolu np apap...slyszalyscie cos o tym lub bralyscie cos??
Gosiaczek1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 18:07   #2
saskia
Przyczajenie
 
Avatar saskia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 20
Dot.: na ból głowy w czasie ciąży

Pierwsza zasada kobiety ciezarnej - w sprawie przyjmowania lekow w ciazy bezwzglednie nalezy konsultowac sie z lekarzem prowadzacym Gosiaczku !
Jedyne co moge napisac, to:
Ciaza i laktacja: Paracetamol przenika przez bariere lozyskowa oraz do pokarmu kobiecego. Nalezy unikac jego stosowania, jednak w razie koniecznosci w dawkach terapeutycznych wydaje sie byc bezpieczny w krótkotrwalym leczeniu w ciazy i okresie karmienia piersia. To podaje ulotka informacyjna, jednak zanim podejmiesz w tej sprawie decyzje - koniecznie udaj sie do swojego lekarza, sama nie ocenisz co jest dla Ciebie owa "dawka terapeutyczna" powodzenia
saskia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-09, 21:14   #3
Gosiaczek1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 70
Dot.: na ból głowy w czasie ciąży

saskia...juz mi troche przeszlo po wizycie w kibelku - tak zaaregowalam na zapach zupu ktora chcialam sprobowac eh...
moze do najblizszej wizyty nie bedzie mnie lapac bol glowy a wtedy napewno zapytam lekarza..dziekuje
Gosiaczek1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 18:30   #4
pappaya
Zadomowienie
 
Avatar pappaya
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 828
Dot.: na ból głowy w czasie ciąży

ja brałam leki przeciwbólowe takie jak apap ale w ostatecznosci i dopiero w ostatnich miesiacach ciazy. Uzgodniłam to wcześniej z ginekologiem.
__________________
pappaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 13:40   #5
zlota jagoda
Raczkowanie
 
Avatar zlota jagoda
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 492
Dot.: na ból głowy w czasie ciąży

Witam serdecznie!
Ponieważ nie chcę zakładać nowego wątku podłączę się tutaj i bardzo proszę o pomoc (może wypowie się też lekarz?? prosiłabym bardzo). Jestem w 18 tygodniu prawidłowo przebiegającej ciąży. Moim jedynym, lecz uciążliwym problemem są bóle głowy. Rozpoczęły się one w 4 miesiącu, a dopadają mnie średnio co drugi dzień. Jest to niezwykle męczące, gdyż są one bardzo silne, przez co sięgam po tabletki (po konsultacji z lekarzem oczywiście) lecz one często w ogóle nie działają . Strasznie mnie to męczy. Chciałabym wiedzieć skąd to się przyplątało, no bo jakiś powód tego stanu musi być. Czasami mi się wydaje, że za to, że nie miałam mdłości, to mam bóle głowy, taka mała zemsta organizmu . Z pewnością to nie stres ani przemęczenie ponieważ z powodu tych bóli jestem na zwolnieniu lekarskim. Mogę sobie leżeć do woli, spać, a i tak ból nie przechodzi (często budzę się też z bólem następnego dnia po dobrze przespanej nocy – masakra ). Lekarz ogólny podejrzewa zatoki, gdyż czasami boli mnie w okolicy czoła, lecz często boli mnie także w okolicy czubka lub z tyłu głowy, a poza tym nie mam kataru ani zatkanych zatok. Co o tym myślicie?? Co mogę zrobić by sobie ulżyć??
zlota jagoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 13:51   #6
madaK
Rozeznanie
 
Avatar madaK
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 804
Dot.: na ból głowy w czasie ciąży

moze naswietlanie lampa,zeby wygrzac.

Edytowane przez madaK
Czas edycji: 2008-11-14 o 13:53
madaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.