zineryt, skinoren i robiona maść - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-18, 19:37   #1
shot1
Raczkowanie
 
Avatar shot1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 30

zineryt, skinoren i robiona maść


Witam wszystkie wizażanki .
Założyłam ten temat ponieważ od jakichś 5 lat borykam się z trądzikiem. Na twarzy mam dużo wągrów, zamkniętych zaskórników (takie podskórne gródki), czasem pojawiają się tzw. wulkany i zwykłe pryszcze oraz blizny potrądzikowe. Na początku próbowałam radzić sobie z tym domowymi środkami co nie przyniosło spodziewanego efektu, po pewnym czasie udałam się do dermatologa ale nie był on zbyt skuteczny (przepisywał mi benzacne, tormentiol, pastę cynkową itp.). Ostatnio w związku z moją przeprowadzką zmieniłam lekarza. Nowa pani doktor zapisała mi zineryt, skinoren krem i robioną maść (załączam jej skład). Preparaty te mam używać w następujący sposób:
DZIEŃ 1:
Rano- zineryt
Wieczór- robiona maść
DZIEŃ 2:
Rano- skinoren
Wieczór- robiona maść
i tak dalej
Nie wiem czy te preparaty będą odpowiednie dla mojej skóry. Zastanawiam się czy mogę je stosować z kosmetykami do pielęgnacji które dotychczas stosowałam, czyli żel Garnier Podstawa Pielęgnacji (ten zielony) i krem Ziaja Rumiankowy. Przeglądałam inne wątki o tych lekach ale tak naprawdę nie rozwiały one moich wątpliwości . Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg skład leku.jpg (43,7 KB, 31 załadowań)
shot1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-18, 19:46   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: zineryt, skinoren i robiona maść

]
Cytat:
Napisane przez shot1 Pokaż wiadomość
Preparaty te mam używać w następujący sposób:
DZIEŃ 1:
Rano- zineryt
Wieczór- robiona maść
DZIEŃ 2:
Rano- skinoren
Wieczór- robiona maść
i tak dalej
Chcesz mi powiedzieć, że lekarz zalecił Ci w lecie stosować Zineryt i Skinoren na dzień ? Powinnaś zgłosić go do Izby Lekarskiej, jako że nie jest lekarzem a konowałem.
Tych preparatów nigdy nie wolno stosować w dzień. Ewentualnie na noc, w okresie od jesieni do wczesnej wiosny. Na dzień wysoki filtr (40 lub 50 SPF).

Cytat:
Nie wiem czy te preparaty będą odpowiednie dla mojej skóry
Nie, nie będą dobre. Jeżeli z trądzikiem borykasz się od 5 lat powinnaś dostać antybiotyki/leki doustne.

.
Cytat:
Zastanawiam się czy mogę je stosować z kosmetykami do pielęgnacji które dotychczas stosowałam, czyli żel Garnier Podstawa Pielęgnacji (ten zielony) i krem Ziaja Rumiankowy.
Pielęgnacja ta generalnie przeznaczona jest dla skóry normalnej a Ty masz trądzikową. Więc powinnaś używać innych preparatów. Myć żelem do cery trądzikowej (LRP Effaclar, Avene Cleanance, Ziaja Pro do trądzikowej itd., kremy na dzień - filtr, na noc leki lub preparaty takiej jak Lysanel, Effaclar K, kremy z cynkiem itp., maseczki z glinką lub drożdżami itp.)

Powinnaś zmienić jak najszybciej lekarza - na głównej stronie mamy wątek o polecanych lekarzach w każdym mieście.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-19, 14:53   #3
shot1
Raczkowanie
 
Avatar shot1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 30
Dot.: zineryt, skinoren i robiona maść

Tzn. mój trądzik jest raczej dość łagodny, nie mam go cały czas. Przez ok. rok na mojej twarzy nie było żadnych pryszczy, zamkniętych zaskórników, wulkanów itp. tylko wągry, ale niedawno znów nastąpił wysyp. Lekarka przepisując mi te leki pytała czy się opalami czy długo przebywam na słońcu, więc zgodnie z prawdą powiedziałam jaj że staram się unikać słońca. Dotychczas stosowałam różne żele przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej dostępne w drogeriach, ale bardzo wysuszały mi twarz i źle działały na rozszerzone naczynka które mam na policzkach.
Bardzo dziękuje za odpowiedź .
shot1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 13:41   #4
paulinka1919
Raczkowanie
 
Avatar paulinka1919
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 305
Dot.: zineryt, skinoren i robiona maść

Skinoren polecam, bynajmniej na mnie działał, ale rowniez radze na noc i nie wystawiac buzki na słonce, bo mogą pojawiac sie efekty nieporzadane.
paulinka1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 20:03   #5
shot1
Raczkowanie
 
Avatar shot1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 30
Dot.: zineryt, skinoren i robiona maść

Tylko że na noc mam inną maść, a nie mogę chyba używać 2 maści równocześnie. Mam do ciebie jeszcze pytanie, czy Skinorenu używasz na całą twarz czy tylko nakładasz na pryszcze???
shot1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-20, 21:27   #6
paulinka1919
Raczkowanie
 
Avatar paulinka1919
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 305
Dot.: zineryt, skinoren i robiona maść

Ja nakładam na całą twarz, bo mnie ten lek troszke wybiela buzie i robia mi sie takie plamki jezeli nakladam miejscowo na pryszcze, ale to zalezy od cery jak mam bardzo wrazliwa i byc moze to od tego.
Ja myslę, ze 3 rozne leki to troche za duzo, bo moze to doprowadzic do nadmiernego wysuszenia skory, a to nie jest porzadany skutek. no ale nie wiem, nie jestem lekarzem
To moze nakladaj rano, skoro tak zalecil lekarz. Powinno sie wieczorem bo po 18 skora wszystko duzo lepiej wchlania niz rano, podejrzewam,ze te masci robione sa bardzie skuteczene i dlatego one sa na noc ale nie wiem co mial na mysli lekarz.
a tak poza tym to skinoren to jeden z najlepszych lekow wedlug mnie takze duuuzo cierpliwosci i mam nadzieje , ze i Tobie pomoze
paulinka1919 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-21, 13:06   #7
shot1
Raczkowanie
 
Avatar shot1
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 30
Dot.: zineryt, skinoren i robiona maść

Bardzo dziękuje za odpowiedź
shot1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:45.