Pomocy! Działa mi tylko jedna pierś - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-07-02, 08:54   #1
Anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Unhappy

Pomocy! Działa mi tylko jedna pierś


Dziewczyny może któraś z Was miała taki problem i znalazła jakieś rozwiązanie, bo już mi ręce opadają. Moja malutka ma dziś dokładnie miesiąc. 12 dni po urodzeniu poszłam z nią do lekarza bo była żółta. Okazało się że nie ma żłótaczki ale waga jest taka sama jak przy wyjściu ze szpitala i lekarka kazała mi ją dokarmiać sztucznym pokarmem, po karmieniu piersią. W efekcie przestałam nad tym wszystkim panować. Efekt - głodne dziecko i nie działająca lewa pierś. Tzn. prawa mi nabrzmiewa i mała chętnie z niej je, lewa jest cały czas "flakiem" i mała praktycznie odmawia jej wzięcia do buzi, no czasem da się przekonać. W tej desperacji zastanawiam się nad zestawem medeli SNS - taka sonda przy cycku i leje się z niej sztuczny pokarm jak dziecko ssie pierś. Mam pożyczony elektryczny laktator ale nie widzię efektów.
Może coś mi podpowiecie? będę wdzieczna
Anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 09:16   #2
anusia20-21
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 22
Dot.: Pomocy! Działa mi tylko jedna pierś

Nie piszesz czy w lewej piersi masz choć trochę pokarmu.
Ze swojego doświadczenia wiem że powinnaś odciągać jak najczęściej mleko z "niedziałającej" jak piszesz piersi, lub jak najczęściej przystawiać do tej piersi córcię.
W tej sytuacji pierś powinna zacząć produkować więcej mleka.
A na pocieszenie powiem że 1 piersią też można karmić tylko dla Ciebie może to być pewien dyskomfort (jedna pierś większa od drugiej)

Pozdrawiam i życzę powodzenia
anusia20-21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-02, 09:26   #3
Anita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 204
Dot.: Pomocy! Działa mi tylko jedna pierś

Coś tam w tej lewej jest, ale b.niewiele. Jak odciągam to jest tak 10-20 ml, a ona potrafi zjeść 100 ml sztucznego. Przez dwa dni było lepiej tzn. mała ssałe lewą i 15 minut jak ją uparcie przystawiałam i juz się cieszyłam że będzie ok, a dziś znów kicha i dlatego się załamałam. :-(
Anita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-03, 08:42   #4
marcelina73
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 2 983
Dot.: Pomocy! Działa mi tylko jedna pierś

Dokarmianie mieszanką do błędne koło - mała będzie najedzona i tym bardziej nie będzie chciała pić z piersi, w której jest niewiele, a tym samym trzeba się bardziej napracować, aby coś poleciało - a bez pobudzania laktacji, w czym najlepsze jest maleństwo, mleka w tej "niesprawnie" działąjącej piersi będzie jeszcze mniej.

Proponuję uparcie przystawiać małą do tej "niedziałającej" piersi, jak już wyssie "wszystko", to do drugiej, ewentualnie dopiero potem podać butelkę. Najważniejsza jest konsekwencja.

Mój synek też - ale tylko okresowo - upodobał sobie jedną pierś.
marcelina73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 13:46   #5
Agna_Iolanthe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 225
Dot.: Pomocy! Działa mi tylko jedna pierś

Fakt, że jedna pierś jest ulubiona, i co za tym idzie, produkuje więcej mleka i jest większa, jest podobno typowy (ja też tak miałam). Jeśli dziecko słabo przybiera na wadze, trzeba je częściej karmić, np. co dwie godziny przez całą dobę, nawet jak nie woła. Zwracać uwagę kiedy rozgląda się i "szuka pyszczkiem", gdzie by się przyssać - i wykorzystać taki moment. Jeśli chce spać przy piersi i ssać, nawet jeśli nie ma wrażenia, że coś je, warto mu pozwolić. Podanie sztucznego mleka, nawet po karmieniu, spowoduje przede wszystkim zmniejszenie produkcji mleka naturalnego. Ogólnie sytuacja jest trochę skomplikowana, polecam wizytę w poradni laktacyjnej z prawdziwego zdarzenia, bo warto (na dłuższą metę i tak wyjdzie taniej niż sztuczne mleko). Pozdrawiam.
Agna_Iolanthe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:25.