Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-09, 17:03   #3301
biedroneczka05
Raczkowanie
 
Avatar biedroneczka05
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 335
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

[QUOTE=Korah;53053173]Powodzenia dziewczyny, tylko pamiętajcie żeby tego nie brać na pusty żołądek, tylko z posiłkiem lub tuż po. Można rozpuszczać w letniej wodzie (pół szklanki).



Oj dobrze ze o tym napisalas bo mozliwe ze bym popelnila blad.
biedroneczka05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-09, 17:31   #3302
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Będzie wylinka
Najwyżej pójdzie na łydki, jako płyn przeciw wrastaniu włosków. Już się nauczyłam, że jak moja skóra reaguje na coś wylinką, to nie ma mowy, że z czasem się przyzwyczai i będzie lepiej.
Póki co smaruję się maską Sepicalm Farmony i serum z kwasem traneksamowym, mam nadzieję, że będzie tak samo skuteczne jak to serum z czynnikiem wzrostu naskórka.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-09, 20:39   #3303
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Tak Wam przerwę trochę rozmowy o acerolach i sodach Mam pewien problem, może Wy wpadniecie na pomysł o co w tym chodzi. Otóż mam cerę mieszaną i zero problemów z naczynkami - jednak kiedy nadchodzi taka temperatura jak teraz panuje, moja buzia jest różowa jak u prosiaczka. W czym jest problem i co z tym zrobi? Ta różowość przebija przez każdy podkład
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-12, 08:25   #3304
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Na mój gust masz płytkounaczynnioną skórę. Może pod podkład stosujesz coś wodnistego? Generalnie przy 0'C już trzeba skórę chronić czymś tłustszym
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 21:49   #3305
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Na mój gust masz płytkounaczynnioną skórę. Może pod podkład stosujesz coś wodnistego? Generalnie przy 0'C już trzeba skórę chronić czymś tłustszym

Pod krem nakładam serum wodne z witaminą C, potem kremiś i podkład. A płytko unaczyniona nie wiąże się z popękanymi naczynkami? Bo tych właśnie nie mam.
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-13, 21:56   #3306
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Pod krem nakładam serum wodne z witaminą C, potem kremiś i podkład. A płytko unaczyniona nie wiąże się z popękanymi naczynkami? Bo tych właśnie nie mam.
Płytko unaczyniona, tzn, że skóra jest cieńka, a naczynka mają skłonności do rozszerzania się i w konsekwencji pękania, jednak pękanie naczynek to dużo kłopotliwsza sprawa, niż samo rozszerzanie, a więc widoczny rumień. Jak naczynko pęknie, to jest to wylew podskórny i nie wygląda to ciekawie.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 15:15   #3307
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, nie jestem kosmetyczką tylko mam podobny problem: nie mam pękających naczynek, pajączków itd., ale przy zmianie temperatury (np. po wejściu z zimnego do ciepłego miejsca, w saunie, zimą itd) mam czerwony nos. Lekko dotknę twarzy i jest wyraźnie zaczerwieniona. Tzn. płytko pod skórą są naczynka. U mnie dodatkowo są cienie pod oczyma (cienka skóra pod oczami). Nie ma na to jakiegoś leku.. sądzę, że wit. C wzmacnia takie cery, peptydy niby pogrubiają naskórek. Poza tym aby się tak nie czerwienić trzeba jakąś warstwę ochronną nakładać przed szkodliwymi czynnikami. Nie nasuwa mi się nic więcej.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-14, 19:02   #3308
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, nie jestem kosmetyczką tylko mam podobny problem: nie mam pękających naczynek, pajączków itd., ale przy zmianie temperatury (np. po wejściu z zimnego do ciepłego miejsca, w saunie, zimą itd) mam czerwony nos. Lekko dotknę twarzy i jest wyraźnie zaczerwieniona. Tzn. płytko pod skórą są naczynka. U mnie dodatkowo są cienie pod oczyma (cienka skóra pod oczami). Nie ma na to jakiegoś leku.. sądzę, że wit. C wzmacnia takie cery, peptydy niby pogrubiają naskórek. Poza tym aby się tak nie czerwienić trzeba jakąś warstwę ochronną nakładać przed szkodliwymi czynnikami. Nie nasuwa mi się nic więcej.
To kwestia unaczynienia skóry i ogólnie krążenia. Ja mam cały pakiet atrakcji z tym związanych tzn
-czerwienię się pod wpływem emocji - niektórzy uważają, że to urocze, no cóż, ośmielam sie być odmiennego zdania
-i pod wpływem temperatur - zbyt wysokich, dlatego nie znoszę upałów i zbyt niskich - tak mniej więcej od -10°C
-pod wpływem gorąca wychodzą mi żyły na dłoniach

O dziwo nie mam problemów z naczynkami na twarzy, bo już na ciele mam, popękały mi na brzuchu podczas stosowania antyków.

Nie da się niestety tego zmienić, ja tylko wiem, że w związku z tymi kosmetycznymi objawami muszę bardzo uważać na mój układ krążenia.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 19:07   #3309
biedroneczka05
Raczkowanie
 
Avatar biedroneczka05
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 335
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja wlasnie od dzis rozpoczelam codzienne dawkowanie witamony c w postaci sproszkowanej aceroli. Co do krazenia i unaczynienia skory jak zmarzne to zaraz moje usta robia sie fioletowe. Bywalo ze przybieraly naprawde straszny kolor chimay zaciekwawilo mnie to co napisalas o dloniach i chyba tez sie moge pod tym podpisac. Teraz zaczal sie okres grzewczy i w pracy od dwoch dni temaeratura jest dosyc wysoka ,czego osobiscie nie lubie. I faktycznie zauwazylam ze jakies te zyly bardziej na wierzchu sa.
biedroneczka05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 19:20   #3310
turu
Raczkowanie
 
Avatar turu
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 44
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja miałam swego czasu odwodnioną skórę i z tego zrodziło się sporo problemów - między innymi wypryski i nadmierne przetłuszczanie (o dziwo!). Uświadomiła mnie o tym moja kosmetyczka, że właśnie tego typu problemy mogą być spowodowane odwonieniem skóry. I rzeczywiście odkąd zgodnie z zaleceniem kosmetyczki zaczęłam nawilżać skórę, pić siemię lniane i więcej wody to zdecydowanie poprawiła mi się skóra. I wiadomo- do tego zabiegi nawilżające w gabinecie. Teraz jest dużo lepiej
turu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 20:02   #3311
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez turu Pokaż wiadomość
Ja miałam swego czasu odwodnioną skórę i z tego zrodziło się sporo problemów - między innymi wypryski i nadmierne przetłuszczanie (o dziwo!). Uświadomiła mnie o tym moja kosmetyczka, że właśnie tego typu problemy mogą być spowodowane odwonieniem skóry. I rzeczywiście odkąd zgodnie z zaleceniem kosmetyczki zaczęłam nawilżać skórę, pić siemię lniane i więcej wody to zdecydowanie poprawiła mi się skóra. I wiadomo- do tego zabiegi nawilżające w gabinecie. Teraz jest dużo lepiej
U mnie było podobnie, tzn borykałam się z upiornym wręcz odwodnieniem i nie mogłam dobrać odpowiedniego kremu, zataczałam coraz błędniejsze koła stosując coraz cięższe kremy, po których skóra była w jeszcze gorszym stanie. W końcu doszłam do przyczyny odwodnienia, była to zła pielęgnacja i oczyszczanie nieodpowiednimi preparatami i jak już sobie poradziłam z odwodnieniem, bo znalazłam wreszcie idealne kosmetyki, to problemy zmalały o połowę, ale nie całkowicie niestety, dopiero konkretne zabiegi kwasami doprowadziły skórę do ładnego wyglądu.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-14, 20:24   #3312
Kleotka
Zadomowienie
 
Avatar Kleotka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 273
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Płytko unaczyniona, tzn, że skóra jest cieńka, a naczynka mają skłonności do rozszerzania się i w konsekwencji pękania, jednak pękanie naczynek to dużo kłopotliwsza sprawa, niż samo rozszerzanie, a więc widoczny rumień. Jak naczynko pęknie, to jest to wylew podskórny i nie wygląda to ciekawie.
No właśnie własnie, mi naczynka maniakalnie pękają na łydkach, więc wiem w czym problem. Ale pierwszy raz spotykam się z pojęciem płytko unaczynionej cery, chociaż nigdy tak naprawdę nie wiedziałam, co się dzieje z cerą, że tak dziwnie reaguje.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Nie chcę Cię wprowadzać w błąd, nie jestem kosmetyczką tylko mam podobny problem: nie mam pękających naczynek, pajączków itd., ale przy zmianie temperatury (np. po wejściu z zimnego do ciepłego miejsca, w saunie, zimą itd) mam czerwony nos. Lekko dotknę twarzy i jest wyraźnie zaczerwieniona. Tzn. płytko pod skórą są naczynka. U mnie dodatkowo są cienie pod oczyma (cienka skóra pod oczami). Nie ma na to jakiegoś leku.. sądzę, że wit. C wzmacnia takie cery, peptydy niby pogrubiają naskórek. Poza tym aby się tak nie czerwienić trzeba jakąś warstwę ochronną nakładać przed szkodliwymi czynnikami. Nie nasuwa mi się nic więcej.
Stosuję właśnie serum z witaminą C, już długo, ale jakby nie pomaga to na problem. Chociaż od kilku dni zmieniłam podkład i jest jakby lepiej. Może stwarza on grubszą warstwę na skórze, niż kosmetyki pod nim i to pomaga?

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To kwestia unaczynienia skóry i ogólnie krążenia. Ja mam cały pakiet atrakcji z tym związanych tzn
-czerwienię się pod wpływem emocji - niektórzy uważają, że to urocze, no cóż, ośmielam sie być odmiennego zdania
-i pod wpływem temperatur - zbyt wysokich, dlatego nie znoszę upałów i zbyt niskich - tak mniej więcej od -10°C
-pod wpływem gorąca wychodzą mi żyły na dłoniach

O dziwo nie mam problemów z naczynkami na twarzy, bo już na ciele mam, popękały mi na brzuchu podczas stosowania antyków.

Nie da się niestety tego zmienić, ja tylko wiem, że w związku z tymi kosmetycznymi objawami muszę bardzo uważać na mój układ krążenia.
Ja mam tak samo! Powiedzenie czegoś całkiem obcej osobie wywołuje takiego buraka, że żal, a wstydu nie czuję w takich sytuacjach.
Co masz na myśli mówiąc, że musisz uważać na swój układ krążenia?
Kleotka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-14, 21:42   #3313
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kleotka Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo! Powiedzenie czegoś całkiem obcej osobie wywołuje takiego buraka, że żal, a wstydu nie czuję w takich sytuacjach.
Co masz na myśli mówiąc, że musisz uważać na swój układ krążenia?
U mnie zaczęło się od bólów żył w nogach i drętwienia ciała podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, potem miałam identyczne objawy podczas picia zdawałoby się łagodnego ziółka, wierzbownicy, a ostatnio zauważyłam, że podobne, ale słabsze objawy mam przy nasilonym stresie. Za tym stoją estrogeny - antyki, zioła antyandrogenne i stres podwyższają ich poziom, a to z kolei zagęszcza krew. Gdybym zdecydowała się kiedyś na ciążę, to pewnie też miałabym podobne jazdy i na bank żylaki. No i wiekiem też te problemy raczej się nasilają.
Druga sprawa u mnie to niskie ciśnienie i wiecznie zimne stopy, to też może świadczyć słabych ścianach naczyń krwionośnych.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 15:44   #3314
Florence999
Raczkowanie
 
Avatar Florence999
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 60
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Ja również nie byłam zadowolona z kolagenu ntc. Był to pierwszy kosmetyk, który mnie zapchał Niedawno robiłam o nim recenzję, jeśli ktoś jest zainteresowany.
Florence999 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 18:39   #3315
turu
Raczkowanie
 
Avatar turu
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 44
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
U mnie było podobnie, tzn borykałam się z upiornym wręcz odwodnieniem i nie mogłam dobrać odpowiedniego kremu, zataczałam coraz błędniejsze koła stosując coraz cięższe kremy, po których skóra była w jeszcze gorszym stanie. W końcu doszłam do przyczyny odwodnienia, była to zła pielęgnacja i oczyszczanie nieodpowiednimi preparatami i jak już sobie poradziłam z odwodnieniem, bo znalazłam wreszcie idealne kosmetyki, to problemy zmalały o połowę, ale nie całkowicie niestety, dopiero konkretne zabiegi kwasami doprowadziły skórę do ładnego wyglądu.
Ja też miałam serię zabiegów z kwasami i one naprawdę bardzo mi unormowały skórę, zdecydowanie bardziej wygładziły i zmniejszyły pory. Co jakiś czas sobie powtarzam takie serie i skóra zupełnie inaczej wygląda. No ale znaleźć odpowiedni krem to jest tragedia Zanim ja trafiłam na taki, który mi pasuje to poprzebierałam z 10 innych
turu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 18:46   #3316
Fell
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 510
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To kwestia unaczynienia skóry i ogólnie krążenia. Ja mam cały pakiet atrakcji z tym związanych tzn
-czerwienię się pod wpływem emocji - niektórzy uważają, że to urocze, no cóż, ośmielam sie być odmiennego zdania
-i pod wpływem temperatur - zbyt wysokich, dlatego nie znoszę upałów i zbyt niskich - tak mniej więcej od -10°C
-pod wpływem gorąca wychodzą mi żyły na dłoniach

O dziwo nie mam problemów z naczynkami na twarzy, bo już na ciele mam, popękały mi na brzuchu podczas stosowania antyków.

Nie da się niestety tego zmienić, ja tylko wiem, że w związku z tymi kosmetycznymi objawami muszę bardzo uważać na mój układ krążenia.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie zaczęło się od bólów żył w nogach i drętwienia ciała podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, potem miałam identyczne objawy podczas picia zdawałoby się łagodnego ziółka, wierzbownicy, a ostatnio zauważyłam, że podobne, ale słabsze objawy mam przy nasilonym stresie. Za tym stoją estrogeny - antyki, zioła antyandrogenne i stres podwyższają ich poziom, a to z kolei zagęszcza krew. Gdybym zdecydowała się kiedyś na ciążę, to pewnie też miałabym podobne jazdy i na bank żylaki. No i wiekiem też te problemy raczej się nasilają.
Druga sprawa u mnie to niskie ciśnienie i wiecznie zimne stopy, to też może świadczyć słabych ścianach naczyń krwionośnych.
Mam to samo, z tą różnicą, że problem z naczynkami dotyczy również twarzy co niestety otrzymałam w genach po mamie->babci. Może kiedyś strzelę sobie serię zabiegów laserem IPL na zamykanie naczynek bo na razie wolnej gotówki brak.

I dołączę się do antyfanek wierzbownicy- po wielu postach pochwalnych na blogach postanowiłam spróbować tej cud herbatki na ekstramalne przetłuszczanie mojej cery. Po pewnym czasie poczułam pewnego rodzaju mrowienie i ból nogi najczęściej stojąc w tramwaju dłuższy czas czyli ok.20-30min. Dodatkowo okres dostałam tydzień wcześniej mimo że cykl mam regularny 28dniowy. Oczywiście po połączeniu faktów odstawiłam wierzbownicę i wszystko wróciło do normy. Także dziewczyny uważajcie aby sobie nie zaszkodzić
Fell jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-15, 19:13   #3317
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Florence999 Pokaż wiadomość
Ja również nie byłam zadowolona z kolagenu ntc. Był to pierwszy kosmetyk, który mnie zapchał Niedawno robiłam o nim recenzję, jeśli ktoś jest zainteresowany.
Przeczytałam Twoją recenzję oraz komentarze. Ten kosmetyk jest w bazie kwc: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,7...ocollagen.html i tam jest więcej negatywnych opinii, a byłoby jeszcze więcej, gdyby nie były usuwane przez moderatorów ze względu na niedokładne opisy, niezgodne z regulaminem. Niestety, podobnie jak Tobie, producent wielu osobom rozsyła ten produkt w ramach współprac. Wiem o dwóch blogerkach oraz recenzentkach, które produkt dostały za darmo, a potem pisały na blogu, że zakupiły go z własnej kieszeni, albo przemilczały tę kwestię, a został on pochwalony. Tym bardziej doceniam Twoją szczerość, bo nawet słyszałam ostatnio o czymś takim, że tak naprawdę to nie producenci, ani handlowcy proszą o reklamę, tylko ta druga strona. Rozmawiałam kiedyś z jedną panią, właścicielką sklepu z kosmetykami ekologicznymi i ona dostaje propozycje współprac, nierzadko bardzo natarczywe, co najmniej 2 razy w tygodniu, a jeśli się na coś nie godzi, to potem czyta o swoim sklepie negatywne opinie. Niezłe bagno

Cytat:
Napisane przez turu Pokaż wiadomość
Ja też miałam serię zabiegów z kwasami i one naprawdę bardzo mi unormowały skórę, zdecydowanie bardziej wygładziły i zmniejszyły pory. Co jakiś czas sobie powtarzam takie serie i skóra zupełnie inaczej wygląda. No ale znaleźć odpowiedni krem to jest tragedia Zanim ja trafiłam na taki, który mi pasuje to poprzebierałam z 10 innych
Podpisuję się pod tym co piszesz o kwasach, mam identyczne odczucia
Jeśli chodzi o krem to wciąż nie znalazłam, w sumie to już nie wierzę w żadne kremy. Póki co używam lekkich, wodnistych beztłuszczowych żeli nawilżających pod postacią serum, a twarz oczyszczam na co dzień mleczkami (też nietłustymi) i zmywam wodą i ściereczką, jak się coś pieni, to niestety nie nadaje się u mnie na co dzień

Cytat:
Napisane przez Fell Pokaż wiadomość
I dołączę się do antyfanek wierzbownicy- po wielu postach pochwalnych na blogach postanowiłam spróbować tej cud herbatki na ekstramalne przetłuszczanie mojej cery. Po pewnym czasie poczułam pewnego rodzaju mrowienie i ból nogi najczęściej stojąc w tramwaju dłuższy czas czyli ok.20-30min. Dodatkowo okres dostałam tydzień wcześniej mimo że cykl mam regularny 28dniowy. Oczywiście po połączeniu faktów odstawiłam wierzbownicę i wszystko wróciło do normy. Także dziewczyny uważajcie aby sobie nie zaszkodzić
Chimay już dawno przestrzegała przed wierzbownicą, czuję w takim razie, że to też nie dla mnie, bo ja mam kłopoty krążeniowe tak samo, tak samo jak u niej mam zimne stopy, a po ciąży wyszły mi żyły pod kolanami, to jeszcze nie żylaki, ale robię co mogę, żeby im zapobiec, chociaż kiedyś lodowate stopy mi bardzo dokuczały, teraz jest o wiele lepiej i dokucza mi to tylko po ciężkim dniu, albo niewygodnych butach. Dziwne, że wierzbownica jest tak polecana bezkarnie.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-10-15 o 19:15
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 10:48   #3318
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przeczytałam Twoją recenzję oraz komentarze. Ten kosmetyk jest w bazie kwc: [URL]] i tam jest więcej negatywnych opinii, a byłoby jeszcze więcej, gdyby nie były usuwane przez moderatorów ze względu na niedokładne opisy, niezgodne z regulaminem. Niestety, podobnie jak Tobie, producent wielu osobom rozsyła ten produkt w ramach współprac. Wiem o dwóch blogerkach oraz recenzentkach, które produkt dostały za darmo, a potem pisały na blogu, że zakupiły go z własnej kieszeni, albo przemilczały tę kwestię, a został on pochwalony. Tym bardziej doceniam Twoją szczerość, bo nawet słyszałam ostatnio o czymś takim, że tak naprawdę to nie producenci, ani handlowcy proszą o reklamę, tylko ta druga strona. Rozmawiałam kiedyś z jedną panią, właścicielką sklepu z kosmetykami ekologicznymi i ona dostaje propozycje współprac, nierzadko bardzo natarczywe, co najmniej 2 razy w tygodniu, a jeśli się na coś nie godzi, to potem czyta o swoim sklepie negatywne opinie. Niezłe bagno
Ja już nie zwracam uwagi na nagle pojawiające się marki, które mają świetne pierwsze opinie. Przeważnie jest to robota marketingowców, albo blogerek łasych na każdego gratisa. Dopiero po jakimś czasie pojawiają się pierwsze głosy krytyczne i moje wrażenia są często z nimi zbieżne. No ale wiadomo, że jak coś wejdzie z wielkim hukiem na rynek, to potem ta pierwsza dobra opinia długo za marką/produktem idzie.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2015-10-16 o 10:51
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 10:57   #3319
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja już nie zwracam uwagi na nagle pojawiające się marki, które mają świetne pierwsze opinie. Przeważnie jest to robota marketingowców, albo blogerek łasych na każdego gratisa. Dopiero po jakimś czasie pojawiają się pierwsze głosy krytyczne i moje wrażenia są często z nimi zbieżne. No ale wiadomo, że jak coś wejdzie z wielkim hukiem na rynek, to potem ta pierwsza dobra opinia długo za marką/produktem idzie.
Też tak słyszałam o tych współpracach, zresztą nie jest ciężko dostrzec który blog jest napakowany recenzjami sponsorowanymi a który nie. Teraz chyba posiadanie bloga jest w modzie, bo się rozeszło, że to dobry sposób na zarobek Dlatego dużo osób chce coś zrobić na siłe Recenzje to pewnie dobry pogląd, np. z recenzji kosmetyków do makijażu korzystam, ale recenzje kremów czy kosmetyków do włosów to już zupełny bezsens. Każda ma inną skórę, inne włosy.. tysiąc indywidualnych uwarunkowań. Co jednemu służy, drugiemu szkodzi. Wkurzają mnie recenzje odżywek gdzie ktoś pisze dużymi literami, że coś jest beznadziejnym produktem, bo u niego się nie sprawdziło. Bardziej przydają się te recenzje gdzie ktoś opisze jaką ma skóre/problem/wiek/włosy itd nakreśli swoj profil i wtedy opisze działanie produktu.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-16, 11:08   #3320
turu
Raczkowanie
 
Avatar turu
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 44
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość



Podpisuję się pod tym co piszesz o kwasach, mam identyczne odczucia
Jeśli chodzi o krem to wciąż nie znalazłam, w sumie to już nie wierzę w żadne kremy. Póki co używam lekkich, wodnistych beztłuszczowych żeli nawilżających pod postacią serum, a twarz oczyszczam na co dzień mleczkami (też nietłustymi) i zmywam wodą i ściereczką, jak się coś pieni, to niestety nie nadaje się u mnie na co dzień.
Co do kremów to wiadomo, że cudów one nie zdziałają, dlatego od czasu do czasu trzeba coś mocniejszego zrobić w salonie Chociaż muszę przyznać, że na jesień zaczęłam używać krem z kwasem żeby podtrzymać efekt i jestem zadowolona. Mam wrażenie, że się mniej po nim błyszczę.
turu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 11:10   #3321
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja już nie zwracam uwagi na nagle pojawiające się marki, które mają świetne pierwsze opinie. Przeważnie jest to robota marketingowców, albo blogerek łasych na każdego gratisa. Dopiero po jakimś czasie pojawiają się pierwsze głosy krytyczne i moje wrażenia są często z nimi zbieżne. No ale wiadomo, że jak coś wejdzie z wielkim hukiem na rynek, to potem ta pierwsza dobra opinia długo za marką/produktem idzie.
Zgadzam się. Mam kilkanaście blogerek urodowych, które obserwuję, z czego może tylko połowie z tych osób względnie ufam, albo poznałam je już na tyle, ze potrafię sama wywnioskować co jest prawdą, a co czystą reklamą między wierszami. Jak się już pozna styl pisania danej blogerki, to można znaleźć klucz, bo osoba pisząca próbuje znaleźć wyjście z trudnego miejsca, w jakim się znajduje, gdy dany produkt się nie podoba, ale nie chce narobić producentowi złej sławy, a z drugiej strony szanuje odbiorców bloga. Jednak zdecydowana większość kpi sobie ze swoich czytelników.

Najgorzej jednak jest z portalami opiniotwórczymi takimi, jak kwc (chociaż akurat administratorzy kwc są wyczuleni na spam i starają się go usuwać, ale nie zawsze jest możliwość wykrycia). Mam jednakże problem teraz duży, bo chcę kupić depilator, wiadomo, nie chcę trafić na jakieś dziadostwo. W internecie jednakże w bazach z opiniami, w sklepach pod produktami opinie są bardzo podejrzane, od obcych osób i takie automatyczne. Nie wiadomo w co wierzyć, a w co nie, bo tak jak piszesz marketingowcy nie śpią, a nawet składają oferty pracy, szukają ludzi do podstawiania opinii w sieci. Poza tym opinie często są mało treściwe, nikt nie pisze np o rodzaju sierści, na której dany depilator się sprawdził lub nie
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 11:25   #3322
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez turu Pokaż wiadomość
Co do kremów to wiadomo, że cudów one nie zdziałają, dlatego od czasu do czasu trzeba coś mocniejszego zrobić w salonie Chociaż muszę przyznać, że na jesień zaczęłam używać krem z kwasem żeby podtrzymać efekt i jestem zadowolona. Mam wrażenie, że się mniej po nim błyszczę.
Nie chodzi o zdziałanie cudów, tylko o to, że wiele tłustych cer może się zwyczajnie obejść bez kremu, bo jego główne składniki to emolienty - czytaj w uproszczeniu tłuszcze, a tych ten rodzaj skóry produkuje w nadmiarze, więc po co je jeszcze dokładać z zewnątrz. Stąd przejście na wodne sera.
Ja mogłabym jechać tylko na wodnych serach, ale stosowanie kwasów zmusza mnie do włączania tłuszczowych kosmetyków - filtra i maski pokwasowej.

Wstępnie powiem, że płyn salicylowy Glymedu to chyba będzie u mnie strzał w 10. Jestem po 2 aplikacjach na razie na połowę twarzy i ta na którą go kładłam jest gładsza i zaskórniki się zmniejszyły. Muszę tylko wypracować metodę złagodzenia jego żrącego działania, chyba będę go po prostu zmywać po kwadransie.

---------- Dopisano o 11:25 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Też tak słyszałam o tych współpracach, zresztą nie jest ciężko dostrzec który blog jest napakowany recenzjami sponsorowanymi a który nie. Teraz chyba posiadanie bloga jest w modzie, bo się rozeszło, że to dobry sposób na zarobek Dlatego dużo osób chce coś zrobić na siłe Recenzje to pewnie dobry pogląd, np. z recenzji kosmetyków do makijażu korzystam, ale recenzje kremów czy kosmetyków do włosów to już zupełny bezsens. Każda ma inną skórę, inne włosy.. tysiąc indywidualnych uwarunkowań. Co jednemu służy, drugiemu szkodzi. Wkurzają mnie recenzje odżywek gdzie ktoś pisze dużymi literami, że coś jest beznadziejnym produktem, bo u niego się nie sprawdziło. Bardziej przydają się te recenzje gdzie ktoś opisze jaką ma skóre/problem/wiek/włosy itd nakreśli swoj profil i wtedy opisze działanie produktu.
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Najgorzej jednak jest z portalami opiniotwórczymi takimi, jak kwc (chociaż akurat administratorzy kwc są wyczuleni na spam i starają się go usuwać, ale nie zawsze jest możliwość wykrycia). Mam jednakże problem teraz duży, bo chcę kupić depilator, wiadomo, nie chcę trafić na jakieś dziadostwo. W internecie jednakże w bazach z opiniami, w sklepach pod produktami opinie są bardzo podejrzane, od obcych osób i takie automatyczne. Nie wiadomo w co wierzyć, a w co nie, bo tak jak piszesz marketingowcy nie śpią, a nawet składają oferty pracy, szukają ludzi do podstawiania opinii w sieci. Poza tym opinie często są mało treściwe, nikt nie pisze np o rodzaju sierści, na której dany depilator się sprawdził lub nie
Bo w KWC każda recenzja powinna zaczynać się od obowiązkowego pola, w którym w zależności od rodzaju kosmetyku byłby rodzaj cery, włosów, skóry itp. Albo chociaż w jakimś bocznym pasku obok awataru powinno to być widoczne, żeby nie musieć wchodzić na profil recenzentki.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 12:00   #3323
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Nie chodzi o zdziałanie cudów, tylko o to, że wiele tłustych cer może się zwyczajnie obejść bez kremu, bo jego główne składniki to emolienty - czytaj w uproszczeniu tłuszcze, a tych ten rodzaj skóry produkuje w nadmiarze, więc po co je jeszcze dokładać z zewnątrz. Stąd przejście na wodne sera.
Ja mogłabym jechać tylko na wodnych serach, ale stosowanie kwasów zmusza mnie do włączania tłuszczowych kosmetyków - filtra i maski pokwasowej.

Wstępnie powiem, że płyn salicylowy Glymedu to chyba będzie u mnie strzał w 10. Jestem po 2 aplikacjach na razie na połowę twarzy i ta na którą go kładłam jest gładsza i zaskórniki się zmniejszyły. Muszę tylko wypracować metodę złagodzenia jego żrącego działania, chyba będę go po prostu zmywać po kwadransie.

Bo w KWC każda recenzja powinna zaczynać się od obowiązkowego pola, w którym w zależności od rodzaju kosmetyku byłby rodzaj cery, włosów, skóry itp. Albo chociaż w jakimś bocznym pasku obok awataru powinno to być widoczne, żeby nie musieć wchodzić na profil recenzentki.
1. Już o nim pisałam, ale jeszcze dopiszę, że jestem pod ogromnym wrażeniem serum Florame. Ideał. Jak go gdzieś utrafisz w jakiejś promocji, to nie wahaj się z zakupem. Po swojemu mogę opisać, że po prostu pięknie się wchłania i pięknie nawilża, w ogóle nie czuć go na skórze, czuć tylko nawilżenie samo, że skóra ma komfort, ale taki, że po brzegi. Śmiem twierdzić, że wart jest swojej ceny, ale wiadomo, zawsze szkoda wydać, jak wiemy, że istnieją od czasu do czasu promocje Teraz testuję serum Jeffrey James the firm (z tk maxxx) i jest bardzo podobne w konsystencji, wchłanianie rewelacyjne, ale nawilżenie dużo mniejsze, tzn od biedy by uszło, ale w porównaniu do Florame nie jest spektakularne. Przy nich jednakże Alterra, to rzeczywiście ulep, chociaż dla mnie i tak to lekki produkt.

2. Może to być jakaś metoda

3. W sumie niezły pomysł, ale moim zdaniem to wiele nie pomoże, rewolucji nie wprowadzi, bo przykładowo na milion osób z teoretycznie taką samą skórą, z takim samym jej opisem, pół miliona woli pielęgnację olejami, a drugie pół ich nienawidzi.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-10-16 o 12:03
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 12:36   #3324
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Też prawda, ale poglądowo zawsze warto poczytać Kiedyś dużo korzystałam z KWC, teraz nie pamiętam kiedy tam byłam zresztą, przeszło mi się rzucanie się na nowości - wolę wrócić do sprawdzonych w przeszłości produktów niż kombinować. Szkoda tylko, że kultura recenzji jest taka niska, bo większość dziewczyn zamiast opisać "uwarunkowania" skupia się na swoich uczuciach - dogłębnym rozczarowaniu albo wspięciu się na wyżyny uwielbienia. Nic z takiej recenzji nie wynika..
Chociaż fakt, że jak coś ma same negatywne recenzje to daje do myślenia. Kiedyś kupiłam sobie maseczkę na twarz w rossman, nie pamiętam firmy i mi wystąpiła reakcja - piekła, skóra była czerwona. Weszłam na KWC i było co najmniej parę recenzji osób, które spotkało to samo! Krzywdę można sobie zrobić takim produktem
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 17:21   #3325
BlackCherryLBN
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 820
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Byłam u dermatologa z ŁZS, dostałam Isotrexin i pharmaceris z 10% kwasem migdałowym. Nieźle mnie zluszczylo po nocy ale mam inny problem, kupiłam krem z octopiroxem (też pharmaceris) i stwierdzam, że strasznie się po nim świece :-( szukam czegoś mniej tresciwego, może któraś z was mogłaby mi coś polecić?
BlackCherryLBN jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-16, 21:52   #3326
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez BlackCherryLBN Pokaż wiadomość
Byłam u dermatologa z ŁZS, dostałam Isotrexin i pharmaceris z 10% kwasem migdałowym. Nieźle mnie zluszczylo po nocy ale mam inny problem, kupiłam krem z octopiroxem (też pharmaceris) i stwierdzam, że strasznie się po nim świece :-( szukam czegoś mniej tresciwego, może któraś z was mogłaby mi coś polecić?
Kup sobie serum Alterry lub Isany lub Tołpy w Rossmannie, albo żel aloesowy w aptece lub drogerii Jasmin np Equilibry, albo np serum Florame o którym pisałam powyżej i mieszaj przed aplikacją na skórę w zgłębieniu dłoni z odrobiną tego kremu, ale kremu ma być tylko tyle, co pestka jabłka.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-17, 10:31   #3327
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez BlackCherryLBN Pokaż wiadomość
Byłam u dermatologa z ŁZS, dostałam Isotrexin i pharmaceris z 10% kwasem migdałowym. Nieźle mnie zluszczylo po nocy ale mam inny problem, kupiłam krem z octopiroxem (też pharmaceris) i stwierdzam, że strasznie się po nim świece :-( szukam czegoś mniej tresciwego, może któraś z was mogłaby mi coś polecić?
Jak dużo stosujesz tego kremu? Może wystarczy nakładać jednorazowo mniejszą porcję? Testowałam ten krem z próbek i nie przypominam sobie jakiegoś wytłuszczenia i świecenia. Trzeba wziąć jednak poprawkę na to, że jestem stara, więc moja skóra nie produkuje już tyle sebum, no i używam kwasów, niacynamidu etc.

Ten lek może wysuszać i podrażniać, więc możliwe, że będziesz musiała przeciwdziałać tego skutkom i ta kremowa tłustość może okazać się potrzebna. Zwłaszcza w sezonie grzewczym i gdy skóra narażona jest na niekorzystne warunki atmosferyczne. Może się też przydać do poradzenia sobie z odstającymi skórkami, żeby jakoś wyglądać. Pilingi nie zawsze działają zadowalająco. Poza tym w kremie jest składnik o działaniu przeciwgrzybiczym.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2015-10-17 o 10:38 Powód: dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 21:36   #3328
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cóż, u mnie odkrycie roku - pasuje mi krem do cery "suchej" (tak jest napisane na opakowaniu - bo gdy miałam próbkę, myślałam, że jest do odwodnionej)

Jednak chyba jest coś, co nawilża jak cholera, nie zapycha czoła i nie wysusza policzków

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 22:11
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 21:57   #3329
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Cóż, u mnie odkrycie roku - pasuje mi krem do cery "suchej" (tak jest napisane na opakowaniu - bo gdy miałam próbkę, myślałam, że jest do odwodnionej)

Jednak chyba jest coś, co nawilża jak cholera, nie zapycha czoła i nie wysusza policzków
Czy jest lekki i bez grama tłustości?
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-18, 22:01   #3330
biedroneczka05
Raczkowanie
 
Avatar biedroneczka05
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 335
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Cóż, u mnie odkrycie roku - pasuje mi krem do cery "suchej" (tak jest napisane na opakowaniu - bo gdy miałam próbkę, myślałam, że jest do odwodnionej)

Jednak chyba jest coś, co nawilża jak cholera, nie zapycha czoła i nie wysusza policzków
A moglabys podac nazwe tego kremu? Bo w aplikacji nie chca otwierac mi sie zdjecia
biedroneczka05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:15.