metamorfoza pokoju-potrzebna pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-23, 22:01   #1
owocowa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 43

metamorfoza pokoju-potrzebna pomoc


witam drogie kolezanki.od pewnego czasu chodzi za mna przemblowanie pokoju ale niestety nie mam na niego pomysłu. nie chce malowac scian, chce tylko zmienic rozlozenie mebli i dodac mu smaku.pomozcie mi jakby zrobic z niego cos ciekawego. interesuje sie i zajmuja fotografia, chcialabym aby to byl motyw przewodni. dodaje zdjecia a przede wszystkim chcialam przprosic za balagan od ktorego napewno zaczne remoncik:P z góry dziekuje;*
owocowa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 07:58   #2
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: metamorfoza pokoju-potrzebna pomoc

Ja za dużo nie doradzę, bo pokoik malutki, a i kolor jaskrawo-zielony.

Ja bym zaczęła od
- ukrycia tych wszystkich kabli, które są na podłodze;
- przemalowania drzwi (przynajmniej od strony pokoju, może na czarny);
- zmienić ramki do tych zdjątek na ścianie na jednolity -ja bym dała czarny;
- ściągnęłabym tę amerykańską flagę, w to miejsce możesz dać jakię zdjęcie w dużym formacie w czerni i bieli;
- ściągnęłabym tą niebieską skrzynkę z szafy;
- wyrzuciłabym z tych mebli ten słupek, gdzie masz te wszystkie drobiazgi, bo chyba nie ma tam nic ważnego;
- zrezygnowałabym też z tej półki nad łóżkiem i z tej dekoracji przy drzwiach;
- generalnie pozbyłabym się nawyku chomikowania wszystkich małych super-drobiazgów.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 08:35   #3
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: metamorfoza pokoju-potrzebna pomoc

kolory dają po oczach stonowałabym nieco kolorystykę- jesli lubisz żywe kolory to w postaci dodatków (poduszki, wazonik itp) ale co za dużo...kolory tu przytłoczyły i tak niewielki pokój. Wszystko daje taki chaos. Za dużo bibelotów-jeśli jakaś szkatułka to jedna, ładna a nie cała masa takich sobie, to Ci zagraca półki. Flaga niepotrzebna, kolejne zawirowanie kolorystyczne.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2009-11-24 o 08:36
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 14:59   #4
owocowa8
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 43
Dot.: metamorfoza pokoju-potrzebna pomoc

a co o rozstawie mebli i akcencie fotograficznym?
owocowa8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 15:24   #5
Cyska
Zakorzenienie
 
Avatar Cyska
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: lbn/waw
Wiadomości: 10 088
GG do Cyska
Dot.: metamorfoza pokoju-potrzebna pomoc

ooo mialam takie same meble w podstawówce Ja bym wywalila z biurka tą.. nadstawke?:P Zostawila sam blat. Moze biurko tam kolo okna?
__________________
Cyska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 16:13   #6
edytcia
Zakorzenienie
 
Avatar edytcia
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: tam, tam
Wiadomości: 3 342
Dot.: metamorfoza pokoju-potrzebna pomoc

Cytat:
Napisane przez owocowa8 Pokaż wiadomość
a co o rozstawie mebli i akcencie fotograficznym?

Nie bierz tego do siebie, ale na innym wątku który rozpoczęłaś pisałaś, że jesteś początkująca w sprawie fotografii, więc na razie bym dała spokój z tym akcentem fotograficznym. Zrobisz kiedyś jakieś ładne zdjęcia to wtedy w większym formacie możesz sobie jakiś tryptyk na ścianie zrobić.

Na innym twoim wątku z kolei dowiedziałam się, że jesteś bogata. Skoro tak, to zainwestowałabym w szafę garderobianą i wywaliła te meble, które teraz masz. Do tego jakiś fajny stolik i byłoby zupełnie inaczej. A jeszcze jakbyś jednak przemalowała te ściany to już w ogóle lux by było.
edytcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-24, 21:20   #7
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: metamorfoza pokoju-potrzebna pomoc

Meble szczerze mówiąc są niezbyt ciekawe... Jeśli nie możesz ich zmienić, to pomyśl chociaż o "odświeżeniu" ich - można okleić je czymś jaśniejszym, przynajmniej fronty szafek i półki które nie są za drzwiczkami. I zmień rączki na jakieś nowocześniejsze.

Kolorystyka daje po oczach... Dlatego meble bym zrobiła na jakiś jasny kolor, łóżko przykryłabym jasną kapą, na podłogę jakiś jasny dywan. Pisząc "jasny" mam na myśli coś takiego, jak fotel

No i najważniejsze - zacznij od wzięcia wielkiego wora na śmieci i bezlitośnie wywal wszystkie zbędne bibeloty Kilka takich drobiazgów chyba każdy ma, wiadomo - sentymenty, ale jak się ich ma 50 to robi się totajny bajzel i każdy pokój będzie niechlujnie wyglądał. Powywalaj zbędne rzeczy z półek, z szuflad, ze ścian (jakieś niepotrzebne zdjęcia, plakaty czy coś - jak chcesz mieć zdjęcia to wybierz parę ładnych i je wstaw w ramki ), a to co będziesz chciała zostawić - włóż do pudeł, na przykład. Kup sobie białe tekturowe segregatory z ikea (chyba 10 zl za 5 sztuk ), kup sobie białe pudełka - od razu zrobi się porządniej i ładniej.

---------- Dopisano o 22:20 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

A zasłony bym spięła odpowiednimi klipsami, bo zasłaniają całe okno.

Bezwzględnie pozbądź się flagi.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-26, 12:38   #8
ruda83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 125
Dot.: metamorfoza pokoju-potrzebna pomoc

Kolorki mi się podobają, jest żywo i spontanicznie. Masz dosyć mały pokój, więc przydałoby się dodać mu przestrzeni. Proponuję, żebyś się zastanowiła, czy nie warto byłoby pozbyć się paru rzeczy, jedna z dziewczyn proponowała usunięcie słupka z pierdółkami, a inna nadstawki na biurko - tylko zobacz czy po meblach nie zostaną jaśniejsze plamy na ścianach, to zależy od tego jak dawno malowałaś. Fajnym pomysłem na pierdółki są pudełka kartonowe odpowiednio dobrane kolorystycznie, które możesz postawić na szafie. Nie odbierz tego źle, ale żaden super urządzony pokój nie będzie dobrze wyglądał, jeśli część rzeczy będzie porozrzucanych, a szafa się nie będzie domykać Też tak kiedyś miałam.
ruda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:22.