Płyn w macicy- pomocy!!! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-26, 14:54   #1
pieczarka75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Exclamation

Płyn w macicy- pomocy!!!


Witam. Proszę o pomoc. Otóż moja siostra 27 lat wczoraj trafiła do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej. ostatnia miesiączka 13.10.2010. Lekarz po badaniach stwierdził, że może to być ciąża 6-7 tydzień ale USG nic takiego nie potwierdziło , jedynie HCG wykazało hormony ciążowe, które spadały. Dzisiaj trafiła na stół operacyjny, po otwarciu okazało się, że nie ma żadnej ciąży, jajniki, jajowody, wyrostek, jelita, szyjka macicy ok, tylko w macicy znajduje się płyn w ilości ok 1 litra. Lekarz nie umiał odpowiedzieć skąd ten płyn się tam znalazł i co oznacza. Dodam że nie choruje na nic, nic ją nie bolało po prostu poszła do ginekologa bo spóżniał się okres, a test ciążowy pokazał wynik negatywny. Proszę o odpowiedż.
pieczarka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 15:45   #2
jessy86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Zgierz
Wiadomości: 141
Dot.: Płyn w macicy- pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez pieczarka75 Pokaż wiadomość
Witam. Proszę o pomoc. Otóż moja siostra 27 lat wczoraj trafiła do szpitala z podejrzeniem ciąży pozamacicznej. ostatnia miesiączka 13.10.2010. Lekarz po badaniach stwierdził, że może to być ciąża 6-7 tydzień ale USG nic takiego nie potwierdziło , jedynie HCG wykazało hormony ciążowe, które spadały. Dzisiaj trafiła na stół operacyjny, po otwarciu okazało się, że nie ma żadnej ciąży, jajniki, jajowody, wyrostek, jelita, szyjka macicy ok, tylko w macicy znajduje się płyn w ilości ok 1 litra. Lekarz nie umiał odpowiedzieć skąd ten płyn się tam znalazł i co oznacza. Dodam że nie choruje na nic, nic ją nie bolało po prostu poszła do ginekologa bo spóżniał się okres, a test ciążowy pokazał wynik negatywny. Proszę o odpowiedż.
Skoro lekarz nie wie, co to oznacza, to skąd my mamy wiedzieć?
Jak już chcesz jakąś pomoc to zgłoscie się z tym do innego lekarza.
jessy86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 16:11   #3
pieczarka75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: Płyn w macicy- pomocy!!!

dzięki. skoro medycyna zadziwia lekarzy w tak małym mieście jak moje, to może już ktoś się spotkał z podobnym przypadkiem i jest w stanie udzielić mi informacji na ten temat. a jeśli chodzi o opinię innego lekarza to na pewno skorzystamy i nikt nie będzie siedział i lamentował. w tej chwili nie jestem w stanie nic zrobić dlatego piszę na forum z prośbą o cieplejsze słowa.
pieczarka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 16:32   #4
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Płyn w macicy- pomocy!!!

A siostra miesiączkowała normalnie? Miała jakies zabiegina szyjce macicy? Jakie wartości beta HCG wyszły z kolejnych badań? Ciąża raczej była tylko sie wchłonęła.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 17:27   #5
pieczarka75
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 7
Dot.: Płyn w macicy- pomocy!!!

Cytat:
Napisane przez fankapsychiatrii Pokaż wiadomość
A siostra miesiączkowała normalnie? Miała jakies zabiegina szyjce macicy? Jakie wartości beta HCG wyszły z kolejnych badań? Ciąża raczej była tylko sie wchłonęła.
Dziękuję za odpowiedż. z tego co wiem miała regularne miesiączki i nigdy nie miała żadnego zabiegu a jesli chodzi o wynik HCG to wskazywał na ciążę tylko nie wiem ile wynosił i jak to ma się teraz . wiem tylko że spada. Dlatego miała zabieg usunięcia ciąży pozamacicznej( lekarz mówił o jajowodzie) ale po otwarciu nic nie znalazł ani tam ani w innym miejscu. tylko ta duża ilość płynu? Czekamy na dalsze wyniki i wtedy może coś więcej powie szwagrowi i rodzicom.
pieczarka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-26, 17:44   #6
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Płyn w macicy- pomocy!!!

Pewnie ta obecnośc wynika z ciąży.Płyn zatrzymał się w jamie macicy bo najprawdopodobniej Twoja siostra ma bardzo wąski kanał szyjki macicy a płyn powstawałlł w szybkim tempie - zarośnięcie kanału czy inną przeszkodę anatomiczną mozna wykluczyc skoro miesiączkowała normalnie.
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 20:19   #7
jolka89wawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1
Dot.: Płyn w macicy- pomocy!!!

Witam, mam podobny problem do Twojej siostry, z tą różnicą, że nie jestem w ciąży. Zgłosiłam sie do lekarza, ponieważ miałam bóle podbrzusza(czasami) podczas współżycia i po, do tego ból pleców i drętwienie nogi od pachwiny w dół. Często też miewałam zapalenia. Brałam tabletki anty od 8 lat, już od 3 m-cy nie biorę. Lekarz zrobił mi USG dopochwowe i okazało się, że mam powiększone jajniki, pojawił się płyn w macicy i wokół jajników, mam też zmiany na szyjce macicy i zrosty na prawym jajowodzie.lekarz podejrzewał ciąże poza maciczną, ale nie miałam objawów, które na to by wskazywały. niestety to wymaga leczenia szpitalnego, nie powinno się w tym czasie przemęczać, zalecane jest leżenie i ciepłe okłady na podbrzusze. tylko tyle wiem. Pozdrawiam
jolka89wawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:45.