Obrzezanie kobiet (FGM - Female Genital Mutilation) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-22, 14:19   #61
Ona_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 222
Dot.: Obrzezanie kobiet (FGM - Female Genital Mutilation)

Czytałam "Kwiat pustyni" jakieś 6 lat temu. Książkę przeczytałam w jeden dzień i zużyłam jakieś 4 paczki chusteczek higienicznych. Byłam wstrząśnięta okrucieństwem jakie matka może zgotować własnemu dziecku i mentalnością tych ludzi. Krótko po tym przeczytałam "Córkę nomadów" i podziwiam autorkę, że znalazła siłę na to aby zmierzyć się ze wspomnieniami i wracać do tak bolesnych wspomnień. Potępiam całkowicie takie praktyki i uważam to za barbarzyństwo i ogromne okrucieństwo Gdybym dorwała taką "mamusię" to

Polecam również książkę "Spalona żywcem", która mówi o problemie morderstw honorowych. Książka jest biografią kobiety, która jak młoda dziewczyna została podpalona przez własnego szwagra.
Ona_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 14:31   #62
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Obrzezanie kobiet (FGM - Female Genital Mutilation)

Cytat:
Napisane przez Ona_87 Pokaż wiadomość
Czytałam "Kwiat pustyni" jakieś 6 lat temu. Książkę przeczytałam w jeden dzień i zużyłam jakieś 4 paczki chusteczek higienicznych. Byłam wstrząśnięta okrucieństwem jakie matka może zgotować własnemu dziecku i mentalnością tych ludzi. Krótko po tym przeczytałam "Córkę nomadów" i podziwiam autorkę, że znalazła siłę na to aby zmierzyć się ze wspomnieniami i wracać do tak bolesnych wspomnień. Potępiam całkowicie takie praktyki i uważam to za barbarzyństwo i ogromne okrucieństwo Gdybym dorwała taką "mamusię" to

Polecam również książkę "Spalona żywcem", która mówi o problemie morderstw honorowych. Książka jest biografią kobiety, która jak młoda dziewczyna została podpalona przez własnego szwagra.
Córkę nomadów również czytałam, a o Spalonej żywcem słyszałam i mam zamiar kiedyś ją przeczytać.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 20:32   #63
Zielona_Uonka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Nieważne gdzie, ważne z kim ;)
Wiadomości: 32
Dot.: Obrzezanie kobiet (FGM - Female Genital Mutilation)

Czytałam nt. obrzezania kobiet (dziewczynek właściwie), ale było to już dosyć dawno. Mógłby mi ktoś przypomnieć jakie to właściwie ma uzasadnienie z punktu widzenia kultury, jaki cel?
Zielona_Uonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 20:39   #64
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Obrzezanie kobiet (FGM - Female Genital Mutilation)

Cytat:
Napisane przez Zielona_Uonka Pokaż wiadomość
Czytałam nt. obrzezania kobiet (dziewczynek właściwie), ale było to już dosyć dawno. Mógłby mi ktoś przypomnieć jakie to właściwie ma uzasadnienie z punktu widzenia kultury, jaki cel?
Z tego, co wiem, obrzezanie ma za zadanie dać pewność mężczyźnie, że jego żona przed poślubieniem go była dziewicą.
Poza tym, ponieważ kobiety są poranione, a potem pozaszywane do wielkości główki od zapałki, seks najzwyczajniej sprawia im niesamowity ból, mąż jest więc pewny, że żona nie będzie go zdradzać.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 21:04   #65
issunka_html
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 380
GG do issunka_html
Dot.: Obrzezanie kobiet (FGM - Female Genital Mutilation)

Pisałam o tym w pracy maturalnej, także mogę pomóc - generalnie to co napisała karolynka90 jest prawdą. Pragnę zwrócić uwagę na to, że obrzezanie nie jest praktyką muzułmańską, bo pochodzi z czasów dawniejszych niż Islam, a np. w Egipcie bywa też praktykowana przez Chrześcijan - Koptów. Ludzie, szczególnie w krajach Czarnej Afryki myślą jednak, że nakaz obrzezania jest zawarty w Koranie. Nie potrafią oni czytać, więc nie potrafią zweryfikować tego, co ktoś im wmawia. Poza utrzymaniem dziewictwa i zahamowaniem popędu seksualnego, obrzezanie ma jeszcze jedną funkcję. W niektórych miejscach wierzy się, że nieobrzezanym kobietom nadmiernie rozrastaja sie narządy płciowe i wygląda to "obrzydliwie". W książce Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek. jedna z bohaterek opisuje jak "obrzydliwie" wyglądała łechtaczka zbyt późno obrzezanej kobiety.
__________________
Gdyby rzeźnie miały szklane ściany, każdy byłby wegetarianinem.
issunka_html jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 21:32   #66
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Obrzezanie kobiet (FGM - Female Genital Mutilation)

Cytat:
Napisane przez issunka_html Pokaż wiadomość
W niektórych miejscach wierzy się, że nieobrzezanym kobietom nadmiernie rozrastaja sie narządy płciowe i wygląda to "obrzydliwie". W książce Khul-khaal. Bransolety Egipcjanek. jedna z bohaterek opisuje jak "obrzydliwie" wyglądała łechtaczka zbyt późno obrzezanej kobiety.
O mamo.. Obrzydliwie? Lepiej wyglądają według nich poszarpane, pozszywane byle jak narządy? Rany, te kobiety mają strasznie wyprane mózgi..
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 21:39   #67
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Obrzezanie kobiet (FGM - Female Genital Mutilation)

http://www.youtube.com/watch?v=TVbxTB4rzc4&translated=1 ja na youtube taki film znalazlam, normalnie prawie placze ja o tym myśle...

---------- Dopisano o 22:39 ---------- Poprzedni post napisano o 22:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Zielona_Uonka Pokaż wiadomość
Czytałam nt. obrzezania kobiet (dziewczynek właściwie), ale było to już dosyć dawno. Mógłby mi ktoś przypomnieć jakie to właściwie ma uzasadnienie z punktu widzenia kultury, jaki cel?
Bodajze brak przyjemności ze stosunku (brak orgazmu chociażby)... Pewnie chodzi o wstrzemięsliwość...
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-22, 22:04   #68
Niuniuska
Wtajemniczenie
 
Avatar Niuniuska
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: kraina wiecznych śniegów
Wiadomości: 2 977
Dot.: Obrzezanie kobiet (FGM - Female Genital Mutilation)

Cytat:
Napisane przez Zielona_Uonka Pokaż wiadomość
Czytałam nt. obrzezania kobiet (dziewczynek właściwie), ale było to już dosyć dawno. Mógłby mi ktoś przypomnieć jakie to właściwie ma uzasadnienie z punktu widzenia kultury, jaki cel?
Pisałam o tym pracę w kontekście społeczności afrykańskich więc mogę dorzucić parę informacji
Generalnie można powiedzieć, że wszystko sprowadza się do założenia rodziny i wydania potomstwa - to podstawowy obowiązek społeczny kobiety, a poprzez obrzezanie niejako "zwiększa" swoje szanse na przydzielenie dobrego małżonka. Dlaczego? Żeńskie obrzezanie traktowane jest jako rytuał inicjacji, symbolizujący zakończenie dzieciństwa i wejście w dorosłość. Po wykonaniu zabiegu, dziewczynki są już oficjalnie traktowane jako dorosłe kobiety, zdolne do założenia rodziny. Są bardziej atrakcyjne dla potencjalnego kandydata na męża, ponieważ zabieg jest gwarantem dziewictwa a zatem dowodem czystości i jednocześnie przeszkodą dla swobody seksualnej. Jest też wyrazem dbałości przyszłej żony o dobre relacje z przyszłym mężem, bo rzekomo zapewnia zwiększenie jego doznań seksualnych, a kobiecie daje wzrost płodności.

Co ciekawe, zabieg ten traktowany jest jako obowiązek, a starsze, obrzezane kobiety nie widzą w nim nic złego, twierdzą, że jest to wyraz ich podległości wobec tradycji, którą muszą bezwzględnie uszanować, dlatego m.in. nakłaniają do niego młode dziewczynki. Tak samo jest z rodziną obrzezanej dziewczynki - traktują ją prawie jako "towar", bo gdy będzie obrzezana uzyska automatycznie lepszą pozycję w społeczeństwie ("prawdziwej kobiety"), tym samym status całej rodziny też się podniesie, będą mogli szukać jej dobrego męza. Mężczyźni przytakują takim praktykom, twierdzą np., że jest to konieczne uzupełnienie wychowania moralnego i religijnego kobiety. Wiadomo, mają z tego korzyści

Z ciekawostek mogę jeszcze powiedzieć, że mieszkańcy szczególnie wiejskich rejonów Afryki żywią przekonanie, że dziecko umrze, jeżeli podczas porodu dotknęło główką narządów płciowych matki, żeby tego uniknąć, lepiej je wcześniej usunąć w czasie obrzezania.

__________________
I can.
I will.
End of story.



Niuniuska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-22, 22:07   #69
201712190924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 108
Dot.: Obrzezanie kobiet (FGM - Female Genital Mutilation)

Cytat:
Napisane przez Niuniuska
Z ciekawostek mogę jeszcze powiedzieć, że mieszkańcy szczególnie wiejskich rejonów Afryki żywią przekonanie, że dziecko umrze, jeżeli podczas porodu dotknęło główką narządów płciowych matki, żeby tego uniknąć, lepiej je wcześniej usunąć w czasie obrzezania.
201712190924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-23, 09:44   #70
lily92920
Zakorzenienie
 
Avatar lily92920
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kędzierzyn Koźle
Wiadomości: 11 997
Dot.: Obrzezanie kobiet (FGM - Female Genital Mutilation)

Cytat:
Napisane przez Niuniuska Pokaż wiadomość
Pisałam o tym pracę w kontekście społeczności afrykańskich więc mogę dorzucić parę informacji
Generalnie można powiedzieć, że wszystko sprowadza się do założenia rodziny i wydania potomstwa - to podstawowy obowiązek społeczny kobiety, a poprzez obrzezanie niejako "zwiększa" swoje szanse na przydzielenie dobrego małżonka. Dlaczego? Żeńskie obrzezanie traktowane jest jako rytuał inicjacji, symbolizujący zakończenie dzieciństwa i wejście w dorosłość. Po wykonaniu zabiegu, dziewczynki są już oficjalnie traktowane jako dorosłe kobiety, zdolne do założenia rodziny. Są bardziej atrakcyjne dla potencjalnego kandydata na męża, ponieważ zabieg jest gwarantem dziewictwa a zatem dowodem czystości i jednocześnie przeszkodą dla swobody seksualnej. Jest też wyrazem dbałości przyszłej żony o dobre relacje z przyszłym mężem, bo rzekomo zapewnia zwiększenie jego doznań seksualnych, a kobiecie daje wzrost płodności.

Co ciekawe, zabieg ten traktowany jest jako obowiązek, a starsze, obrzezane kobiety nie widzą w nim nic złego, twierdzą, że jest to wyraz ich podległości wobec tradycji, którą muszą bezwzględnie uszanować, dlatego m.in. nakłaniają do niego młode dziewczynki. Tak samo jest z rodziną obrzezanej dziewczynki - traktują ją prawie jako "towar", bo gdy będzie obrzezana uzyska automatycznie lepszą pozycję w społeczeństwie ("prawdziwej kobiety"), tym samym status całej rodziny też się podniesie, będą mogli szukać jej dobrego męza. Mężczyźni przytakują takim praktykom, twierdzą np., że jest to konieczne uzupełnienie wychowania moralnego i religijnego kobiety. Wiadomo, mają z tego korzyści

Z ciekawostek mogę jeszcze powiedzieć, że mieszkańcy szczególnie wiejskich rejonów Afryki żywią przekonanie, że dziecko umrze, jeżeli podczas porodu dotknęło główką narządów płciowych matki, żeby tego uniknąć, lepiej je wcześniej usunąć w czasie obrzezania.

Boże...
lily92920 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-17, 18:32   #71
Selene87
Przyczajenie
 
Avatar Selene87
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Obrzezanie kobiet (FGM - Female Genital Mutilation)

Witajcie Dziewczyny!

Ja przeczytałam książkę "Kwiat Pustyni" kilka lat temu i byłam wstrząśnięta, że ludzie o zdrowych zmysłach pozwalają na coś tak strasznego jak obrzezanie kobiet, a właściwie dziewczynek...
Od tamtej pory obiecałam sobie, że jak tylko będę mogła to pomogę w zwalczaniu takiego procederu, chociażby w uświadamianiu ludziom, czym to naprawdę jest. W liceum zrobiłam prezentację książki Waris i pamiętam, że spotkało się to z wielkim zaskoczeniem rówieśników...
Teraz niedawno nadarzyła się kolejna okazja do pomocy.

Fundacja Inicjatyw Psychospołecznych zaczyna kampanię FGM w Polsce! Chcemy poznać skalę tego problemu w naszym kraju, a mamy sygnały, że są i tutaj przypadki obrzezanych kobiet, dlatego zgłaszam się do Was z prośbą o pomoc!

Jest przygotowana specjalna anonimowa ankieta dla lekarzy ginekologów, która zajmuje góra 10min. Potrzebujemy osób z całej Polski do pomocy, które wzięłyby kilka ankiet i rozdały ginekologom w swojej okolicy do wypełnienia.
To nic nie kosztuje, a możecie bardzo wesprzeć działania Fundacji, a zarazem pomóc chronić kobiety przed tym okrutnym rytuałem!

Jeśli chcecie poznać szczegóły to zapraszam na priv - podam wszelkie potrzebne informacje.
__________________
"Wszystko, czym jesteśmy wynika z naszych myśli..."
Selene87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-17, 18:45   #72
megalija
Raczkowanie
 
Avatar megalija
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 372
Dot.: Obrzezanie kobiet (FGM - Female Genital Mutilation)

"Kwiat pustyni" przeczytałam kilka lat temu. Byłam wstrząśnięta i jestem za każdym razem gdy natrafiam gdzieś na ten temat. Tak jak jedna z wypowiadających się kobiet uważam, że przerażające jest to jak głęboko ta dramatyczna tradycja tkwi w kulturze. Chyba nigdy nie słyszałam o bardziej krzywdzącej i poniżającej kobietę tradycji.
Dreszcze biegają mi teraz po plecach jak o tym myślę.
megalija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 00:08   #73
Sandrunia Niepoń
Zadomowienie
 
Avatar Sandrunia Niepoń
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 791
GG do Sandrunia Niepoń Send a message via Skype™ to Sandrunia Niepoń
Dot.: Obrzezanie kobiet (FGM - Female Genital Mutilation)

Znalazłam filmik i było napisane ''drastyczne''.Trzymali dziewczynkę za rączki i nóżki i jakiś rzeźnik zbliżał się do Niej z żyletką,a Ona patrzyła swoimi oczkami...Wyłączyłam nie dałam rady,aż z nerwów zabolał mnie żołądek.To okropne,straszne.Straszni e szkoda mi tych dziewczynek.Co za IDIOTA to wymyślił?????????????Co za religia i zwyczaje.Brak mi słów...
__________________
Moje szczęście jest już z Nami FASOLKA

Przyszedł na świat 2009.01.06


Sandrunia Niepoń jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-15, 11:19   #74
Haadia
Raczkowanie
 
Avatar Haadia
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 82
Dot.: Obrzezanie kobiet (FGM - Female Genital Mutilation)

Oprócz książki "Kwiat pustyni" polecam również te dwie o podobnej tematyce:
"Khul - khaal Bransoletki Egipcjanek"
"Okaleczona"
Haadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:41.