A co na poprawienie cery??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-05-20, 17:08   #1
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623

A co na poprawienie cery???


Założyłam ten wątek poniewaz wiele z nas kobietek ma problemy z cerą takie jak: naczynka, trądzik, wrazliwa skóra oraz wszelkie inne niedoskonałośći z którymi cięzko jest sobie poradzic...

Jesli znacie dobre preparaty, kremy itp. , które same wypróbowałyście lub macie jakies sprawdzone domowe metody na pozbycie się nie proszonego goscia pryszcza piszcie

---------- Dopisano o 16:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

SPOSÓB NA PRYSZCZE
Może na poczatek dodam kilka słów w jaki sposób ja "walcze" z moim problemem, którym są pryszcze na czole (wstretne)

kupiłam kiedyś zel do twarzy clearasil ultra i wpadłam na pomysł zeby na noc posmarowac "syfki" punktowo, rano obudziłam sie z czerwonym czołem było jeszcze gorzej ale to dla tego ze nie wiedziałam ze jest on taki mocny mogę powiedzieć ze wypalił on tak jakby i syfki i skórę wokół a po 2 dniach po prostu złuszczyłam skórę która sie tak przesuszyła i nie było już żadnego jednak one wracają

---------- Dopisano o 16:08 ---------- Poprzedni post napisano o 16:04 ----------

SPOSÓB NA WĄGRY

z wągrami radze sobie w ten sposób :
do miski wlewam wrzącą wodę i zakrywam się ręcznikiem na 15 minut potem wyciskam czarne punkciki robię peeling i wklepuje krem nawilżający. Te same czynności powtarzam 2-3 razy w tygodniu
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 01:12   #2
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: A co na poprawienie cery???

Peeling po wyciskaniu wągrów? Na podrażnioną skórę? Wg mnie lepiej jest zrobić peeling przed. A poza tym jest już sporo wątków na ten temat
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-21, 19:09   #3
miska84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13
Dot.: A co na poprawienie cery???

A ja na pryszcze używam kremy ELICINA krem ze ślimaka, stosuje go tylko na miejsca gdzie pryszcze się pojawiają. Używam go już od lutego i mój problem sie skończył ale i tak dalej go stosuje zapobiegawczo. Krem dość drogi 40ml ok130zl, ale stosuję go tylko 2 razy w tyg więc jest wydajny. POLECAM
miska84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-24, 12:26   #4
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: A co na poprawienie cery???

MASECZKA Z BIAŁKA
Białko kurze ubijamy na pianę, dodajemy kilka kropli cytryny. Skuteczna przy rozszerzonych porach i zwiotczeniu skóry.

MASECZKA Z DROŻDŻY
2 dag drożdży rozprowadzamy letnim mlekiem na papkę, nakładamy na twarz na 20 minut. Maseczka ta nadaje się dla cery tłustej i zanieczyszczonej wągrami. Dla cery suchej zamiast mleka dodajemy do drożdży oliwy. Maseczkę zmywamy gorącą wodą, spłukujemy zimną.

MASECZKA Z MARCHWI
Ucieramy 2 młode marchewki, mieszamy z łyżeczką mąki ziemniaczanej i z żółtkiem, kładziemy na starannie oczyszczoną skórę na 20 minut. Maseczka ta nadaje się dla każdej cery, działa odświeżająco, wygładza skórę.

MASECZKA Z OGÓRKÓW
Świeży ogórek pokrojony w plasterki lub obierzyny z ogórka kładziemy bezpośrednio na twarz. Maseczka ta dobrze wpływa na skórę wysuszoną i zaczerwienioną, działa wybielająco.

MASECZKA SEROWO-MIODOWA
Łyżkę świeżego twarogu mieszamy z łyżką miodu. Nakładamy, zmywamy po 20 minutach letnią wodą. Maseczka ta działa odżywczo i odświeżająco.

MASECZKA ŻÓŁTKOWO-MIODOWA
Żółtko i kilka kropli oliwy ucieramy, a gdy zgęstnieje, dodajemy pół łyżeczki miodu i dokładnie mieszamy. Maseczkę nakładamy na twarz szyję. Po 20 min. zmywamy letnią wodą, następnie spłukujemy skórę zimną wodą. Maseczkę tę polecam szczególnie jesienią.

MASECZKA TRUSKAWKOWA (poziomkowa)
Rozkrawamy na pół jedną lub dwie truskawki i nacieramy sokiem twarz i szyję, zwilżając również lekko powieki. Po 20 min zmywamy maseczkę zimną wodą. Taką maseczkę robimy także z poziomek: rozgniatamy jagody na miazgę i nakładamy. Obie maseczki odżywiają skórę, polecam je zwłaszcza dla cery suchej i zwiotczałej.

MASECZKA WINOGRONOWA
Aksamitną gładkość uzyska twoja skóra, jeśli natrzesz twarz sokiem z winogron. Po 15 min zmywamy maseczkę zimną wodą. Maseczka ta nadaje się dla cery suchej.

MASECZKA ZIOŁOWA OCHRANIAJĄCA DLA CER SUCHEJ
Łyżka nasion lnu, łyżeczka liści rozmarynu, łyżeczka kwiatu rumianku (zmielonych). Zmieszane zioła zalewamy zimną przegotowaną wodą, a uzyskaną papkę nakładamy na twarz. Maseczkę zmywamy również chłodną przegotowaną wodą.

MASECZKA ODŻYWCZO-WITAMINOWA Z SIEMIENIA LNIANEGO DLA CERY SUCHEJ
2 łyżki siemienia lnianego zalewamy wodą i gotujemy pół godziny. Papkę, która powstała, chłodzimy, nakładamy na twarz i przykrywamy podwójną warstwą gazy nasyconej naparem z kwiatu lipy lub rumianku. Maseczkę zmywamy po 20 min.

MASECZKA ZIOŁOWA DLA CERY SUCHEJ I WRAŻLIWEJ
2 łyżki zmielonego rumianku, 2 łyżki zmielonej szałwi zalewamy małą ilością wrzącej wody, aby utworzyła się gęsta papka. Dodajemy żółtko i łyżkę twarożku. Wszystkie składniki dokładnie mieszamy. Maseczkę nakładamy na twarz i szyję na 30 min. Po usunięciu maseczki skórę należy opłukać letnią wodą.

MASECZKA ZIOŁOWA DLA CERY ZWIOTCZAŁEJ I ZMĘCZONEJ
2 łyżki zmielonego rozmaryny i 2 łyżki zmielonego kopru włoskiego zalewamy wrzącym mlekiem, tak aby utworzyła się gęsta papka. Dodajemy po łyżce miodu i utartej marchewki oraz kilkanaście kropli witaminy A. (Sposób nakładania jak wyżej).

MASECZKA UPIĘKSZAJĄCA
Rozgotować łyżkę siemienia lnianego, 3 łyżki pszennych otrąb ze zmielonym zielem skrzypu, zielem macierzanki, korzeniem żywokostu, korzeniem prawoślazu, kwiatem chabru, kwiatem nagietka, nasionami kozieradki, zielem bratka, kwiatem rumianku, płatkami kwiatu dzikiej róży-wszystkie po pół łyżeczki. Papkę nakładamy pędzelkiem na twarz, zostawiając skórę powiek i miejsca dookoła oczy natłuszczone kremem odżywczym. Maseczkę zmywamy po 20 min naparem z rumianku.
UWAGA! Maseczkę tę stosować można nie częściej niż raz w miesiącu.

MASECZKA OCZYSZCZAJĄCA DLA CERY TŁUSTEJ
3 łyżeczki kwiatu rumianku, łyżka liści prawoślazu, łyżka nasion lnu, łyżka ziela macierzanki. Rozrabiamy zioła na gęstą papkę za pomocą ciepłej wody, nakładamy na twarz, przykrywamy papkę ligniną, warstwą gazy i ceratką plastykową. Po 30 min maseczkę zmywamy, a twarz myjemy naparem z kwiatu dzikiej róży lub z kwiatu rumianku.


MASECZKA DLA SKÓRY ŁOJOTOKOWEJ
3 łyżki rumianku, po 3 łyżki liścia rozmarynu, kwiatu lipy i siemienia lnianego. Postępujemy tak jak w poprzednim przepisie.

MASECZKA DLA SKÓRY O ROZSZERZONYCH PORACH
Łyżkę zmielonego skrzypu polnego, łyżkę zmielonego kwiatu lipowego zalewamy wrzącą wodą. Łyżkę świerzych drożdży rozprowadzamy letnią wodą. Łączymy te wszystkie składniki dodając kilkanaście kropli witaminy D. Masę nakładamy na twarz na 30 min.

MASECZKA ZIOŁOWA DLA CERY TŁUSTEJ
2 łyżki kwiatu rumianku pospolitego, 2 łyżki kwiatu lipy, 2 łyżeczki lawendy, łyżeczka szałwi. Wszystko to ucieramy na proszek w fajansowej miseczce, zalewamy wrzątkiem w takiej ilości, aby uzyskać gęstą papkę. Przykrywamy na chwilę, aby zioła dobrze namokły. Dolewamy jeszcze nieco wrzątku i ciepłą masę nakładamy na twarz (z wyjątkiem powiek) i szyję. Nakrywamy maseczkę płatkami ligninyi pozostawiamy na 20 min. Maseczkę tę polecam wczesną wiosną raz na tydzień.

KĄPIEL PRZECIWTRĄDZIKOWA
Składniki: 10 dkg mieszanych ziół (mięta pieprzowa, kwiat rumianku, tymianek pospolity, ziele skrzypu popularnego, kłącze tataraku zwyczajnego), 3 litry wody.

Wszystkie zioła zagotuj, odcedź i wlej do napełnionej wanny. Kąpiel wpływa na usunięcie trądziku.


MASECZKA PRZECIWTRĄDZIKOWA
Drożdże rozpuść w niewielkiej ilości mleka z dodatkiem kilku kropli oliwy z oliwek na papkę. Nałóż na twarz, zmyj po 10 minutach przegotowaną wodą.

MASECZKA NAWILŻAJĄCA I DO WALKI Z PRYSZCZAMI
Chudy twaróg lub jogurt utrzyj z miodem na gładką masę. Otrzymaną papkę nałóż na twarz, zmyj po 10 - 15 minutach.

NA ROPNY TRĄDZIK
Przy ropnym trądziku nałóż na twarz gazę zanurzoną w rozgotowanej cebuli. Pozostaw okład na 1-2 godziny, następnie zmyj ciepłą wodą lub chłodnym naparem z rumianku i posmaruj odpowiednim kremem. Kuracja, którą stosuje się do wygojenia wyprysków, nie pozostawia blizn na twarzy.
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:08.