ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20% - Strona 86 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-04, 20:42   #2551
olkaa_pw
Rozeznanie
 
Avatar olkaa_pw
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 987
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Humektan

A widzisz kiedy gadalysmy to na Ciebie AD nie dzialal, a teraz prosze
aaa, bo zła ziaja mnie zapchała. teraz jestem okresowa, a tylko jeden mały pryszczyk. ŁAŁ.
i.. nie nawilżam się niczym..
__________________
"The sun sets in the west
Representing a new dawn
Continue do your best and life goes on and on."
G.

licencjuszka resocjalizacji.
przyszła pani mgr, psychoterapeutka i dancehall queen
bo miłość jest silniejsza niż śmierć.

http://www.nowakadriana.blog.int eria.pl/
olkaa_pw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 21:53   #2552
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez olkaa_pw Pokaż wiadomość
aaa, bo zła ziaja mnie zapchała. teraz jestem okresowa, a tylko jeden mały pryszczyk. ŁAŁ.
i.. nie nawilżam się niczym..
Aaaa to ide sie nim podwojnie wysmarowac to moze tez za kilka dni przezyje takie mile, okresowe rozczarowanie
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 20:29   #2553
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

AD moze zapychac bo ma glikol propylenowy. mi na dlusza mete robi kuku
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 20:53   #2554
Galacty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 32
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witam, mi po tygodniu twarz bardzo sie pogorszyla powyskakiwaly wszystkie pryszcze na zewnatrz oraz gdzieniegdzie ropniaki. Nie wiem co robic odstawic acne czy smarowac sie nim dalej. Mam tradzik lojotokowy i cere tlusta.
Tak to teraz wyglada

[img123.imageshack.us/my.php?image=tradzikii1.j pg]
Galacty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 21:48   #2555
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Nom nie jest najgorzej, ja miewałam takie gule jak 2zł
jesli nie czujesz dyskomfortu, nie masz czerwonej skóry etc to stosuj dalej
ale jesli te krostki które Ci sie pojawiły to jakaś "nowosc" w sensie te dotychczas miały inna postac, to moze to byc jakas reakcja zła na kwas azelainowy (chociaz sie z tym nie spotkałam)
mysle, że długofalowe stosowanie AD, wyczysci Ci to z buźki, tak jak zrobił to ze mną
trzeba cierpliwości i systematyczności

ps.dokładnie oczyszczaj cere przed nalozeniem AD
pamietaj tez by nie pchac na skore tonikow kremow i innych
bo to juz zbędne
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 21:54   #2556
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Kurcze, a ja chyba zapychanie zwalilabym na filtr Avene.. Po kazdej nocy z AD twarz mimo, ze przetluszczona to jest miekka w dotyku i nie widac tak tych paskudnych zaskornikow, a jednak po calym dniu z avenka na twarzy nie jest juz tak ciekawie
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 22:50   #2557
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Galacty Pokaż wiadomość
Witam, mi po tygodniu twarz bardzo sie pogorszyla powyskakiwaly wszystkie pryszcze na zewnatrz oraz gdzieniegdzie ropniaki. Nie wiem co robic odstawic acne czy smarowac sie nim dalej. Mam tradzik lojotokowy i cere tlusta.
Tak to teraz wyglada

[img123.imageshack.us/my.php?image=tradzikii1.j pg]
Galacty pogorszenie cery to prawdopodobnie normalna reakcja. Duzo osob to przechodzi z AD i innymi kwasami, ktore zluszczaja naskorek i w efekcie wszystkie swinstwa wychodza na wierzch i dobrze. Taki stan nie powinien jednak trwac dlugo, zazwyczaj jest to tydzien max dwa. Poza tym wszelkie pryszczole "wyciagniete" przez kwasy zazwyczaj ladnie sie goja i szybko znikaja wiec nie zalamuj sie

Nie wiem z jaka czestotliwoscia stosujesz AD ale proponowalabym ja zmniejszyc, np. AD co 2-3dni a w pozostale dni jakis lekki antybakteryjny kremik nawilzajacy np ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=10111 dopoki skora nie wroci do normy.

Nastepna sprawa nie piszesz co uzywasz poza AD . Mozliwe ze cos z innych kosmetykow ci nie sluzy. Napisz cos wiecej a na pewno pomozemy
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-07, 23:03   #2558
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Galacty Pokaż wiadomość
Witam, mi po tygodniu twarz bardzo sie pogorszyla powyskakiwaly wszystkie pryszcze na zewnatrz oraz gdzieniegdzie ropniaki. Nie wiem co robic odstawic acne czy smarowac sie nim dalej. Mam tradzik lojotokowy i cere tlusta.
Tak to teraz wyglada

[img123.imageshack.us/my.php?image=tradzikii1.j pg]
nie wiem, ja bym tyle co ty nie wytrzymala..sprobuj Diacnealu i Effaclaru K, ja mysle ze to lepsze wyjscie
albo stosuj z mniejsza czestotliwoscia - jak pislam tam jest glikol ktory moze zapychac , a moze to taka twoja reakcja?
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-07, 23:08   #2559
Galacty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 32
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Physiogel cleanser rano oraz w dzien przemywam Borasolem.
Ide jutro kupic wlasnie jeszcze tonik bo derma tez mi przepisala go.
Kurcze ja nie wiem bo tak jak mam teraz to nigdy nie mialem, po davercinie tez mialem takie pogorszenie ale chyba nie az takie. Najlepiej to mi pomaga chyba masc cynkowa za 3zl ale ona nie leczy, zasusza co wyskoczy tylko. Hmmmm moze zmniejsze dawke i w niektore dni na noc stosowac masc cynkowa a jak to nic nie da przejde moze na cos mocniejszego np zineryt.
Galacty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 00:18   #2560
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Galacty Pokaż wiadomość
Physiogel cleanser rano oraz w dzien przemywam Borasolem.
Ide jutro kupic wlasnie jeszcze tonik bo derma tez mi przepisala go.
Kurcze ja nie wiem bo tak jak mam teraz to nigdy nie mialem, po davercinie tez mialem takie pogorszenie ale chyba nie az takie. Najlepiej to mi pomaga chyba masc cynkowa za 3zl ale ona nie leczy, zasusza co wyskoczy tylko. Hmmmm moze zmniejsze dawke i w niektore dni na noc stosowac masc cynkowa a jak to nic nie da przejde moze na cos mocniejszego np zineryt.
Twoja pielegnacja wyglada w porzadku...chociaz nie wiem co to Borasol Poza tym nie widze nic nawilzajacego co przy AD jest zalecane. No i najwazniejsze: stosujac Acne Derm lub inne kwasy filtry na dzien to koniecznosc.

Moim zdaniem nie powinienes przerywac kuracji AD tylko ewentualnie na razie zmniejszyc czestotliwosc. AD to kwas a przy nich trzeba sie uzbroic w cierpliwosc. Zmiana preparatu po tygodniu dla mnie nie ma sensu bo niektote preparaty na tradzik, w tym kwasy daja swietne efekty ale trzeba na nie czekac nawet kilka miesiecy. Poza tym w poczatkowym okresie leczenia wysyp jest dosc powszechnym zjawiskiem. Zaczelabym sie dopiero martwic gdyby stan pogorszenia utrzymywal sie dluzej niz 2 tygodnie.

Mysle ze moglbys stosowac punktowo masc cynkowa tylko czy cie nie za bardzo wysuszy
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 09:32   #2561
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Witajcie!

Mam nadzieję, że mi pomożecie. Jakiś czas temu już pisałam na tym forum ale się powtórzę, bo nadal mam wątpliwości.
AD używam już od ponad roku, ale z przerwami. Czyli na początku dzień w dzień, po kilku miesiącach co kilka dni a na wakacje odstawiłam - wiadomo słońce. No i teraz znowu zaczęłam używać, co kilka dni tylko na noc, na dzień nie wchodzi w grę.
No i mam pytanie, czy rzeczywiście mam używać kremu z filtrem? Moja dermatolog skutecznie upiera się, że nie trzeba, mimo iż jej nawet powiedziałam o wizażu, o przebarwieniach itp.
Wy sądzicie, że trzeba. Na jakiej podstawie i jakie są potem skutki? Niestety takie kremy z filtrem mnie na bank zapychają! Używam do pielęgnacji protex, acne derm i krem ziaja calma nawilżający i kremik pod oczy. Co powinnam zmienić w pielęgnacji?

Z góry dziękuję za pomoc.
__________________
rozliczenia -> [SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic212042_4.gif[/SIGPIC]

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 10:57   #2562
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

cześć Bebuniek
znów się spotykamy
w sprawie filtra doradzę tylko, że czy przy stosowaniu AD czy nawet jakbyś nie stosowała i nadal nie używała filtrów, na starość spotka Cie na ileśtam magicznych procent oczywiście, kilka przebarwień
jeśli w ostre słonce czy zimą czy latem wystawiasz sie na promienie bez ochrony, to masz wieksze ryzyko orzebarwien, a jak mniej to wiadomo ryzyko maleje

przy AD lekarze nie zalecaja filtrów bo AD nie jest fotouczulający, na wizażu kobiety cenią sobię tą ochronę, bo za te xy lat, wierzą, że dzięki filtrom, bedą miały nadal ładne cery

co do oceny pilęgnacji, proponuje zapoznac sie z CAŁYM wątkiem : Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
jesli po przeczytaniu wszystkich postów, będziesz miała niejasności i/lub pytania jakich jeszcze tam nie zadano, wtedy zapytaj w tamtym temacie, zaufani udzielą fachowej wręcz odpowiedzi
ale myślę, że po przeczytaniu tego wątku nie będziesz musiała pytać

pozdrawiam
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 11:06   #2563
Galacty
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 32
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

A tych ropniakow nie wyciskac i czekac az acne derm je zagoi?
Galacty jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 11:10   #2564
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
cześć Bebuniek
znów się spotykamy
w sprawie filtra doradzę tylko, że czy przy stosowaniu AD czy nawet jakbyś nie stosowała i nadal nie używała filtrów, na starość spotka Cie na ileśtam magicznych procent oczywiście, kilka przebarwień
jeśli w ostre słonce czy zimą czy latem wystawiasz sie na promienie bez ochrony, to masz wieksze ryzyko orzebarwien, a jak mniej to wiadomo ryzyko maleje

przy AD lekarze nie zalecaja filtrów bo AD nie jest fotouczulający, na wizażu kobiety cenią sobię tą ochronę, bo za te xy lat, wierzą, że dzięki filtrom, bedą miały nadal ładne cery

co do oceny pilęgnacji, proponuje zapoznac sie z CAŁYM wątkiem : Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
jesli po przeczytaniu wszystkich postów, będziesz miała niejasności i/lub pytania jakich jeszcze tam nie zadano, wtedy zapytaj w tamtym temacie, zaufani udzielą fachowej wręcz odpowiedzi
ale myślę, że po przeczytaniu tego wątku nie będziesz musiała pytać

pozdrawiam
Haha Dzięki za odpowiedź. Widzę, że czeka mnie w takim razie niezła lektura
__________________
rozliczenia -> [SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic212042_4.gif[/SIGPIC]

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 11:12   #2565
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Galacty Pokaż wiadomość
A tych ropniakow nie wyciskac i czekac az acne derm je zagoi?
Ty wiesz, ze to ciezko doradzic
kazda cera inna
ja, jak nie ruszam syfków, to goją się po miesiącu, zostawiajac dużą plamę (przerbarwienie)
jak ingeruje- drrapie, wyciskam, generalnie cokolwiek byle by to usunac, osuszyc zdezynfekowac, to goi sie w 2 tygodnie !! i zostaje minejsza plamka

powiedziałam to mojej dermie, jak nie kazała ruszac, popatrzyła na mnie i mrugnela okiem mówiąc, ze musi mówic to co musi.. no to kurde ingeruje zawsze, mam dzieki temu szybciej spokoj

wiem niestety, ze często jest odwrotnie, ludzie ruszaja syfki i maja ogromne stany zapalne, albo problemy z zagojeniem, wiec ja Ci nie doradze - rob tak albo rób śmak..
musisz sam poobserwowac siebie



~OoO~


Hehehe, sie bebuniek wkopałaś i tyle
ale po takiej lekturze, cere bedziesz miała jak marzenie i samopoczucie Ci sie poprawi


~OoO~
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 13:21   #2566
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

ja wyciskam moje syfole , potem przemywam sie sie goja.. sluchaj ja zaczelam niedawno Effaclar ,probowales? robi cuda z buzia, sprobuj
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 15:35   #2567
eccentriic
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 217
GG do eccentriic
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

a ile kosztuje ?
eccentriic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 17:02   #2568
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

[QUOTE=Silwena;9275606]cześć Bebuniek
"znów się spotykamy
w sprawie filtra doradzę tylko, że czy przy stosowaniu AD czy nawet jakbyś nie stosowała i nadal nie używała filtrów, na starość spotka Cie na ileśtam magicznych procent oczywiście, kilka przebarwień
jeśli w ostre słonce czy zimą czy latem wystawiasz sie na promienie bez ochrony, to masz wieksze ryzyko orzebarwien, a jak mniej to wiadomo ryzyko maleje

przy AD lekarze nie zalecaja filtrów bo AD nie jest fotouczulający, na wizażu kobiety cenią sobię tą ochronę, bo za te xy lat, wierzą, że dzięki filtrom, bedą miały nadal ładne cery"

To nie chodzi o to czy preparat jest fotouczulujacy czy nie bo i tak AD jest polecany na noc. To jest kwas ktory zluszcza naskorek i odslania nowa delikatniejsza skore sklonna do przebarwien. Dlatego nalezy stosowac wysokie filtry. I obawiam sie ze przy cerach sklonnych do przebarwien nie skonczy sie na kilku

A co do lekarzy to niestety nie wszyscy sa godni zaufania a niektorzy to szerza po prostu niesamowite herezje
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 17:43   #2569
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

ja sie tylko wypowiadam za siebie
mam cere delikatna alergiczna nie wolno mi przebywac na sloncu
i to nie tylko wąłsnie przez to i przez stosowanie AD,
ale tez i ogolnie przeciez cery z trądzikiem na słonce nie wolno wystawiać


a tak poza tym, to pisałam w zacytowanym fragmencie, ze bez znaczenia jest czy sie uzywa AD czy nie, przebarwienia słoneczne grożą i tak w jakimś magicznym procencie
jednym bardziej mimo nie uzywania AD, innym mniej mimo uzywania AD, jeszcze innym wcale

a DOBRZY dermatlodzy zalecaja uzywanie filtrów na całe ciało cały rok 365 dni
kto za tym pójdzie tego ja serdecznie pozdrawiam

Cytat:
Napisane przez eccentriic Pokaż wiadomość
a ile kosztuje ?
myślę, że odpowiedź na to pytanie udzieli Ci wynik wpisania słowa "La Roche Posay Effacklar K" w g00gle
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-08, 17:53   #2570
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

[quote=czeskaFusia;9279785]
Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
cześć Bebuniek
"znów się spotykamy
w sprawie filtra doradzę tylko, że czy przy stosowaniu AD czy nawet jakbyś nie stosowała i nadal nie używała filtrów, na starość spotka Cie na ileśtam magicznych procent oczywiście, kilka przebarwień
jeśli w ostre słonce czy zimą czy latem wystawiasz sie na promienie bez ochrony, to masz wieksze ryzyko orzebarwien, a jak mniej to wiadomo ryzyko maleje

przy AD lekarze nie zalecaja filtrów bo AD nie jest fotouczulający, na wizażu kobiety cenią sobię tą ochronę, bo za te xy lat, wierzą, że dzięki filtrom, bedą miały nadal ładne cery"

To nie chodzi o to czy preparat jest fotouczulujacy czy nie bo i tak AD jest polecany na noc. To jest kwas ktory zluszcza naskorek i odslania nowa delikatniejsza skore sklonna do przebarwien. Dlatego nalezy stosowac wysokie filtry. I obawiam sie ze przy cerach sklonnych do przebarwien nie skonczy sie na kilku

A co do lekarzy to niestety nie wszyscy sa godni zaufania a niektorzy to szerza po prostu niesamowite herezje
Kurczę, muszę poszukać jakiegoś filtra taniego i nie zapychającego. Po drugie lubię być opalona i nie uniknę wizyt w solarium a przy AD lepiej żebym czymś się posmarowała. Albo całkiem zasłoniła twarz i coś nie zapychającego samoopalającego kupiła.

Co do dermatolog, mam do niej zaufanie, akurat komuś pomogła w jednej sprawie w ciągu miesiąca - dwóch skutecznie z czym ta osoba walczyła kilka lat u kilku innych dermatologów. To już nie wiem co o niej myśleć.
__________________
rozliczenia -> [SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic212042_4.gif[/SIGPIC]

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 18:44   #2571
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Effaclar K kosztuje ok. 45 zl
teraz jest promocja i mozna zakupic razem z zelem Effaclar
ja sobie chwale, w krotkim czasie oczyscil mi moja cere, zlikwidowal troche zaskornikow
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 20:50   #2572
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Sylwiani nie jestem jakims ortodoksem w stosowaniu filtrow i nie mam zamiaru nikogo bardzo do nich namawiac, kazdy ma swoj rozum. Moj post mial raczej charakter przypominajoco-informacyjny. Ze filtry sa niezbedne przy kwasach to powszechna opinia na biochemii. Ja przede wszystkim stosuje filtry bo widze ze mi sluza - naczynka sie uspokoily, nie mam nowych przebarwien, slady po pryszczolach szybciej znikaja. I nie ukrywam ze licze na dzialanie przeciwzmarszczkowe ale to sie okaze za lat kilka

Bebunio dobry niezapychajacy i do tego tani filtr to np ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001, sama go uzywam od kilku miesiecy
A jezeli chodzi o solarium to dobrze sie zastanow bo zaden filtr nie blokuje promieni w 100% a UVA opowiedzialne za przebarwienia i fotostarzenie przenika nawet przez ubranie.
Twoj dermatolog moze nie jest zlym lekarzem. Akurat to ze dermatolodzy nie wspominaja o filtrach jest nagminne...Ale z doswiadczenia wiem ze nie nalezy im bezgranicznie ufac

Ja dzis tez sie acnedermuje. Musze tylko ominac moj biedny wysuszony od kataru nos
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 21:07   #2573
inc0rrect
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 4 298
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez czeskaFusia Pokaż wiadomość
Sylwiani nie jestem jakims ortodoksem w stosowaniu filtrow i nie mam zamiaru nikogo bardzo do nich namawiac, kazdy ma swoj rozum. Moj post mial raczej charakter przypominajoco-informacyjny. Ze filtry sa niezbedne przy kwasach to powszechna opinia na biochemii. Ja przede wszystkim stosuje filtry bo widze ze mi sluza - naczynka sie uspokoily, nie mam nowych przebarwien, slady po pryszczolach szybciej znikaja. I nie ukrywam ze licze na dzialanie przeciwzmarszczkowe ale to sie okaze za lat kilka

Bebunio dobry niezapychajacy i do tego tani filtr to np ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001, sama go uzywam od kilku miesiecy
A jezeli chodzi o solarium to dobrze sie zastanow bo zaden filtr nie blokuje promieni w 100% a UVA opowiedzialne za przebarwienia i fotostarzenie przenika nawet przez ubranie.
Twoj dermatolog moze nie jest zlym lekarzem. Akurat to ze dermatolodzy nie wspominaja o filtrach jest nagminne...Ale z doswiadczenia wiem ze nie nalezy im bezgranicznie ufac

Ja dzis tez sie acnedermuje. Musze tylko ominac moj biedny wysuszony od kataru nos

a czy ten filtr ktory podałaś jest w wersi np SPF 30? i jak go nakladasz?? Rano najpierw acne derm i pozniej na to filtr czy acne derm uzywasz na noc? Cos nie jestem przekonana czy polaczenie acne+filtr+podklad+puder sie sprawdzi ale miejscami mam popazona skore
__________________
Dziewczyny, bardzo proszę o wypełnienie krótkiej ankiety, która jest badaniem rynku usług dietetycznych.

Tutaj link: profitest.pl/s/12254/Tu4ydm2K3ha4YKAM

W ramach podziękowania dla dwóch z Was oferuję bezpłatne konsultacje dietetyczne
inc0rrect jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 21:34   #2574
czeskaFusia
Raczkowanie
 
Avatar czeskaFusia
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: UK/PL
Wiadomości: 56
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Acne Derm stosuje sie tylko i wylacznie na noc. Rano nakladam krem z wit C na to filtr w duzej ilosci i po 20min troche skrobii i puder w kamieniu. Podkladu uzywam sporadycznie.

Jest tez wersja spf30 z tej samej serii, dokladnie nazywa sie balsam nawilzajacy do opalania, nie ma go na razie w KWC. Nawet mam to cos, kupilam z ciekawosci 50ml za 9zl. Ale nie polubilam.
Po pierwsze w przeciwienstwie do 50+ jest perfumowany, zapach jakis taki mdlacy dla mnie. Po drugie ma Caprylic Trigliceride a to cholerstwo chyba mnie zapycha. Po trzecie wchlania sie tak samo jak 50+ wiec wole miec wyzsza ochrone.
Ta emulsje 50+ darze miloscia bezgraniczna bo fajnie ujednolica cere, wchlania sie super, zostaje tylko lekki glow ktory latwo zmatowic i tania jak barszcz w porownaniu do innych filtrow. Mam cere mieszana w kierunku tlustej, fakt teraz troche przesuszona kwasami a ten filtr jest dla mnie tak lekki ze na zime musze zamowic jakas Avenke jako kolderke dla moich naczynek.
czeskaFusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 21:53   #2575
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

czeskaFusia
oh, jak najbardziej, ja z kolei nie mam nic przeciwko by cały świat stosował filtry
zadne z moich słow nie były zaczepne czy kłotliwe, to juz wina internetu i słowa poisanego

dygresja mała, bo mi sie przypomnialo a propos filtrow i zmarszczek
zmarchy sie takich tłustych cer nie czepiają slyszał ktos o tym??
moja mama ma 53latka i dziewczyna ma tylko zmarszczki od smiania w kacikach oczu
oby to była prawda absolutna



a tak do tematu :
są rzeczy wyższe niz AD effacklary K...
mam kaszke na czole, pokaźną
no ot tak zrobiła się, dzisiejszego dnia

i co teraz? AD stosuje, Effacklar K stosuje
a kaszka sie pojawiła bo łojotok 2 razy silniejszy po odstawieniu hormonow

no i wtedy bye bye porady z tego tematu
one na nic sie tu zdają

jakby ktoś coś gdzieś.. na ten temat to prosze o rady

<wraca do lektury innnych tematow>
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 11:32   #2576
modliszka84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 629
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Mam pytanie do doświadczonych.
Od ponad 6 tygodni stosuje Acnederm. Wieczorem najpierw żel do mycia Calma HLC Ziaji albo TinTin Ziaji, potem tonik i Acnederm.
Na dzień krem nawilżający Calma HLC Ziaja.

Po jakis 2 tygodniach stosowania strasznie mnie wysypało w takie drobne pryszcze.
Poza tym skóra się wygładziła, zniknęło większość zaskórników z czoła.
Ale...
wciąż wyskakują mi pryszcze tak jak przed jego stosowaniem - nie ma pod tym względem poprawy.

Czy ja robie cos nie tak? Może polecicie mi coś mocniejszego ?
Albo coś co może współgrać z AD?

Mam 24 lata, cera mieszana, wrażliwa.
__________________
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem" - M.Twain

http://www.allegro.pl/show_user_auct...hp?uid=1675216
modliszka84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 12:51   #2577
eccentriic
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 217
GG do eccentriic
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

wiesz.. każdemu wyskakuje jakaś niespodzianka na twarzy
eccentriic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 13:04   #2578
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez czeskaFusia Pokaż wiadomość
Sylwiani nie jestem jakims ortodoksem w stosowaniu filtrow i nie mam zamiaru nikogo bardzo do nich namawiac, kazdy ma swoj rozum. Moj post mial raczej charakter przypominajoco-informacyjny. Ze filtry sa niezbedne przy kwasach to powszechna opinia na biochemii. Ja przede wszystkim stosuje filtry bo widze ze mi sluza - naczynka sie uspokoily, nie mam nowych przebarwien, slady po pryszczolach szybciej znikaja. I nie ukrywam ze licze na dzialanie przeciwzmarszczkowe ale to sie okaze za lat kilka

Bebunio dobry niezapychajacy i do tego tani filtr to np ten http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001, sama go uzywam od kilku miesiecy
A jezeli chodzi o solarium to dobrze sie zastanow bo zaden filtr nie blokuje promieni w 100% a UVA opowiedzialne za przebarwienia i fotostarzenie przenika nawet przez ubranie.
Twoj dermatolog moze nie jest zlym lekarzem. Akurat to ze dermatolodzy nie wspominaja o filtrach jest nagminne...Ale z doswiadczenia wiem ze nie nalezy im bezgranicznie ufac

Ja dzis tez sie acnedermuje. Musze tylko ominac moj biedny wysuszony od kataru nos
Kochana, dziękuje bardzo, zaraz poczytam o nim. Cena przystępna. Co do solarium, nie chodzę często, nie jestem jakaś spalona, ale od czasu do czasu lubię się poopalać, wtedy się sobie podobam a nie taka bladziocha. Ale mam takie tylko 2 serie w roku. I nie opalam się na normalnym słońcu, bo nie cierpię tego.

A czy muszę tego AD używać codziennie? Wystarczy co 2 albo co 3 dni? To też jest jakaś systematyka?



PS: Silwena, a co to jest ta kaszka?
__________________
rozliczenia -> [SIGPIC]https://wizaz.pl/forum/signaturepics/sigpic212042_4.gif[/SIGPIC]

dane do wpłaty są w pierwszym poście mojego wątku!!! jeżeli potrzebujesz więcej danych, proszę o pw
bebunio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 15:28   #2579
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Bebuniek - mam czoło (najwiecej w okolicy wlosow) usiane w drobniutkich krosteczkach, ktore moze nie sa tak widoczne, ale przy dotknieciu, skóra ma fakture brukowanej ulicy
Po odtsawieniu hormonów pojawiło mi się łysienie na podłożu androgenowym, mam straszny łojotok skóry, stąd pewnie ta kaszka, AD nic tu nie radzi, w koncu uzywam go od miesięcy

pozostaje sie tylko rozpłakać

ps. a te filtry Lirene są chociaz fotostabilne?
pierwsze słysze o nich, trzeba pog00glowac
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-10, 11:19   #2580
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Dziewczyny mam taka czerwona,wypukła kreske na nosie czy acne derm ja usunie?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-22 11:09:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:42.