Avon i popękane naczynka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-30, 12:43   #1
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419

Avon i popękane naczynka


Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, dlaczego serii aloesowej Naturals z Avonu nie wolno używać do cery naczynkowej? Może któraś z was jest konsultantką i wie? Czy to ten imbir?
I jescze jedno - jak mam pielęgnować cerę tłustą, ale naczynkową?
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 13:37   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Re: Avon i popękane naczynka

Z tego co wiem, aloes ma to do siebie, ze świetnie łagodzi podrażnienia, ale niestety również pobudza krążenie, co nie jest wskazane przy naczynkach.
Jeśli się mylę, to prosze mnie poprawić [img]icons/icon7.gif[/img]
W każdym razie, ja mam cerę naczynkową i staram się unikać kosmetyków z aloesem (chociaż na parapecie kikla rośnie [img]icons/icon12.gif[/img] )
Pozdrawiam
Ewa
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 13:51   #3
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Re: Avon i popękane naczynka

Nie, to własnie ten imbir - pobudza krążenie i rozgrzewa. Tak samo maseczki avonowej w pomarańczowym opakowaniu nie powinny uzywać osoby ze skłonnością do popękanych naczynek - bo ma działanie rozgrzewające.
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-31, 10:19   #4
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: Avon i popękane naczynka

Z avonu możesz spróbować do naczynkowej kremu Botanicsource. Nie wszystkim odpowiada zapach (ziołowy), ale zawiera ginko biloba który pomaga odbudować naczynka. Nie jest ciężki więc tłustej cerze też nie powinien zrobić krzywdy. Polecam też supernawilżającą maseczkę chłodzącą.
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-31, 15:15   #5
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Avon i popękane naczynka

Dzięki za radę. Kremu Botaniscure miałam próbkę, może go nabędę jako krem na noc. Maseczkę miałam, jakoś mi nie odpowiada. Ale mi chodzi jak w ogóle dbać o taką cerę, szczegółowe preparaty może nie, tylko jaki np. powinien być skład czy przykłady serii... Ale dzięki.
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-31, 18:01   #6
maja101
Rozeznanie
 
Avatar maja101
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 534
Re: Avon i popękane naczynka

Jeśli chodzi Ci szczególnie o kosmetyki avon, to nie ma specjalnej serii do cery z problemami naczynkowymi. Zaleca się, jak już wspomniałam preparaty z ginko biloba. Kremy avonowskie które posadają ten składnik to Botanicsource i Beautyful Morning (Poranny Blask). Jeśli chodzi o jeszcze składniki jakie powinny zawierać się w tego typu kosmetykach, to pomocne są flawonidy (zwane czasem wit. P) jako związki hamujące działanie enzymów odpowiedzialnych za uszkodzenia naczyń krwionośnych, oraz wit. C jako składnik rozjaśniający preparatu. Raczej nie polecałabym do tego rodzaju cery kapsułek z wit. C avonu, bo działają one dosyć silnie i mogą powodować dodatkowe problemy. Zresztą i tak wycofali je z oferty... W następnym katalogu avon wprowadza serię Solutions. Ma to być niby stara seria "avon" w nowych opakowaniach, ale słyszałam że szykują się też pewne ulepszenia i być może dodadzą nowe produkty do cer problemowych. Około 11 lutego będę na szkoleniu w tej właśnie sprawie, więc jeśli dowiem się czegoś nowego to napiszę. Jeśli chodzi o inne firmy, to na pewno ziaja ma serię do cery z problemami naczynkowymi. Nazywa się Phyto Active i ma rózowe opakowania. Nie jestem jednak w stanie wypowiadać się na temat jej skuteczności, bo nie mam cery tego typu i nie używalam nigdy tych kosmetyków ziaji.
maja101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-31, 18:55   #7
lejka
Zakorzenienie
 
Avatar lejka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 419
Re: Avon i popękane naczynka

Nie chodzi mi tylko o Avon, o tym Avonie to tylko tak z ciekawości - bo podobno aloes jest dobry na wszystko, no i czemu w katalogu piszą, że ta seria jest do każdej, a na kosmetyki.net.pl, że tylko nie do naczynkowej...
A co do pielęgnacji, to nie tyle chodzi mi o naczynka, co o połączenie naczynek i tłustej cery, jak pogodzić jedno z drugim, żeby i normalizacja i wzmocnienie... Dzięki za poświęcony czas i wysłuchiwanie mojego marudzenia.[img]icons/icon7.gif[/img]
lejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.