Masaż W Starszym Wieku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-02-28, 14:50   #1
PoProstuSylwia
Przyczajenie
 
Avatar PoProstuSylwia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3
Question

Masaż W Starszym Wieku


Witam wszystkich i proszę o poradę...

Mój dziadek ma 70 lat i typowe dolegliwości, jak sztywność karku i ogolnie kości. Uczę się w zaocznej szkole masażu, mam więc jakieś podstawy jeżeli chodzi o masaż relaksacyjny i klasyczny, nie jestem jednak specjalistą - a wiadomo, e nawet sam dyplom nie wystarczy, trzeba wiele m-cy czy lat praktyki.

Mam pytanie do bardziej doświadczonych osób, czy mogę wykonywać dziadkowi masaż grzbietu, kręgosłupa i karku? Wiem, że chodził na "normalne" masaże, ale to było z dwa lata temu i ze względów finansowych nie kontynuował terapii. Nie ma też nadciśnienia ani kłopotów z sercem.

Będę wdzięczna za pomoc
__________________
Daltoniści uczuć widzą purpurę miłości tam, gdzie ich nadzieja zielony dywan rozpościera ...
PoProstuSylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 16:20   #2
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Masaż W Starszym Wieku

To jest bardzo indywidualna sprawa. Oczywiście masaż w starszym wieku jest uzalezniony od kilku czynników, oczywiście poza stanem zdrowia, metody masażu, technik itd, także nastawienia.

Tak dla ciekawostki, moja najstarsza pacjentka ma 94 lata. Jak jej czas pozwala to od czasu do czasu korzysta z masażu. Najczęściej z całościowego. To jest kwestia wprawy, w sumie, niektóre klasyczne techniki jak roztrząsanie, oklepywanie, odpadają!

Pracujemy zupełnie inaczej, no ale nie ma czasu aby się na ten temat rozpisywać.

W sumie MASAŻ BARDZO OSTROŻNY I KONSEKWENTNY.

Jest to jeden z najciekawszych masaży jakie czasem przeprowadzam. SPOTKANIE Z NIESAMOWITYM CZŁOWIEKIEM, rozmowy, przeciekawe dyskusje bez końca.

Spotkanie z pokoleniem które bezpowrotnie odchodzi...

Powodzenia Piotr
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-28, 17:06   #3
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
Masaż W Starszym Wieku warszawa

jesli nie czujesz sie pewnie, jak mozesz pomoc dziadkowi, to pewnie nie bedziesz w stanie. Natomiast moze uda sie jemu dostac zabiegi fizjo czy skierowanie do sanatorium, jesli jego dolegliwosc jest powazna.

uzywaj technik ktore znasz, mozna sie spodziewac, ze bol ustapi, przynajmniej czasowo.

delikatne cwiczenia usprawniajace, unikanie dlugiego siedzenia i stania oraz podnoszenia ciezkich przedmiotow (nawet zakupow), cieple kapiele z dodatkiem soli iwonickiej, prysznice, plywanie na basenie, cieple oklady i cieple ubieranie sie - wskazane.
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 09:11   #4
PoProstuSylwia
Przyczajenie
 
Avatar PoProstuSylwia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 3
Dot.: Masaż W Starszym Wieku

Dziękuję bardzo za odpowiedzi

Bodyworkers - własnie mój dziadek chodził na jakieś masaże - prywatnie - i byłam trochę zaszokowana, ponieważ z tego co mówił masażysta wykonywał głownie oklepywania (mocne). Mój dziadek co prawda do najchudszych nie należy ale w tym wieku i tak masaż powinien być delikatniejszy, tak przynajmniej mówiła moja nauczycielka od masażu
Szczerze mówiąc boję się, żeby nie zrobić tym masażem więcej szkody niż pożytku, dlatego zacznę od masażu relaksacyjnego i zobaczę czy dziadkowi to w ogóle odpowiada Może z biegiem czasu wprowadzę masaż kręgosłupa, barków i karku, ale na pewno bez rozstrząsania i oklepywania (oklepywania sama nie lubię, czuję się jakby miały mi wypaść płuca hahaha). Chociaż mój dziadek ma podejście typu: dobry masaż musi boleć (pwnie nagadał mu tak ten masażysta) więc zobaczymy czy będzie zadowolony z mojego masażu

Massagethai - dzięki za wskazówkę dot. skierowania na masaż - może faktycznie udałoby się uzyskać skierowanie na serię bezpłatnych masaży, o sanatorium mój dziadek nie chce niestety słyszeć...

Pozdrawiam
__________________
Daltoniści uczuć widzą purpurę miłości tam, gdzie ich nadzieja zielony dywan rozpościera ...
PoProstuSylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 12:34   #5
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
Masaż W Starszym Wieku warszawa

sprobuj wytlumaczyc dziadkowi, ze im wczesniej sie zajmie kregoslupem, tym szybciej ustabilizuje swoja kondycje (choc prawdopodobnie nie jest to zranienie, ale zmiany zwyrodnieniowe).

jesli jest przy kosci, jak napisalas, to doradz, zeby wprowadzil diete - dodatkowe kilogramy tluszczu to obciazenie dla kregoslupa. Lepiej w miejsce tluszczu zbudowac miesnie.

tylko niektore szpitale/przychodnie z oddzialami fizjo maja sprzet wodny - w sanatorium bedzie ich znacznie wiecej.
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:01.