Włosy odciśnięte gumką xD - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-13, 13:03   #1
AneTTa267
Przyczajenie
 
Avatar AneTTa267
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4

Włosy odciśnięte gumką xD


Wiem, że to nietypowy problem. Zaczęłam szukać, ale wątpię, żeby ktoś miał takie problemy jak ja. Tzn. mam nadzieję, że ktoś miał i sobie z nim poradził, bo nie wiem po prostu co zrobić. Odkąd pamiętam, zawsze wiązałam włosy w kucyk. Kiedyś fryzjerka mi powiedziała, gdy po ścięciu gratis mi prostowała włosy, że nie da rady bo mam odciśnięte miejsca po gumce. Wtedy tym się nie przejmowałam, ale teraz chciałabym chodzić w rozpuszczonych włosach. Problem jest taki że nie mogę bo włosy są gładkie do momentu odznaczenia się frotki, a dalej puch, siano, odstające kosmyki (nazywajcie to jak chcecie)- nie umiem tego inaczej opisać. Staram się jak najczęściej chodzić z rozpuszczonymi włosami (w domu). Jednak nie pójdę do szkoły z takim czymś i muszę je wiązać i tak w kółko. Ciągle kupuje jakieś cudeńka na proste, gładkie włosy. Widzę efekt, ale tylko na grzywce i pasemkach u góry (mam mocno wycieniowane włosy). Czy rozpuszczanie włosów tylko w domu, gdy nikt nie widzi coś da? A może znacie jakieś inne sposoby, żeby coś z tym zrobić? Jak czegoś nie kapujecie to też piszcie, spróbuję wtedy wytłumaczyć inaczej. Dzięx z góry za zainteresowanie.
__________________
"...to live and not to breathe
is to die in tragedy..."
AneTTa267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 15:12   #2
KENZO
Rozeznanie
 
Avatar KENZO
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 856
Dot.: Włosy odciśnięte gumką xD

Nie wiedziałam ze włosy od związywania tak sie niszcza ja czesto chodze w związanych włosach - ale nie sciskam bardzo mocno gumką i uzywam tylko takich bez metalowych łaczeń, włosy mam zdrowe i nic sie nie dzieje Mysle ze jesli masz odpowiednia długosc to moze związuj w warkocz zwykły albo francuski-zaplatany.
Pomoże też odpowiednia pielegnacja regenerująca , nawilżająca i ja osobicie nie polecam cieniowania włosów - bo jesli masz tendencje do falowania itd. to włosy sie beda puszyc na koncach i wygladac nieestetycznie bez dobrego modelowania.
KENZO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 15:35   #3
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Włosy odciśnięte gumką xD

hmm myse,ze to kwestia zlych gumek do wlosow-np.bardzo cienkie,typu recepturki niesamowicie lamia wlosy i nie powinno sie ich uzywac nawet w syuacjach "podbramkowych", oraz chyba dlugosci wlosa-im wlos dluzszy,tym starszy i podatniejszy na lamanie,wysuszanie,niszcz enie...

Moze sprobuj wiazac wlosy innymi gumkami,np.miekkimi gumkami lub spinak za pomoga spinek-lapek. Albo tak jak poradzila Kenzo-postaw na warkocze...
No i intensywna regeneracja-najlpiej porzadna odzywka do wlosow, np. polecana przez dziewczyny niedroga Polna-Malwa, czy WAX, lub cos z seriiprofesjonalnej i moze jedwab lub seru wygladzajaco-nablyszczajace do wlosow,ktore nakladalabys od miejsc w ktorym spinasz wlosy az do koncow...
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 17:15   #4
niepozorna
Zakorzenienie
 
Avatar niepozorna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 016
Dot.: Włosy odciśnięte gumką xD

dobra odżywka to podstawa! nawilży włosy, zmiękczy i nie będą się tak puszyć - powinno pomóc.

moim zdaniem powinnaś przy najbliższej okazji spytać się fryzjerki co mogłabyś na to poradzić - na pewno powie ci więcej niż my
__________________
Instagram
♥♥♥

Prostujemy zą
bki
niepozorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 20:25   #5
evita_l
Raczkowanie
 
Avatar evita_l
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Jednorożec/Warszawa
Wiadomości: 284
GG do evita_l
Dot.: Włosy odciśnięte gumką xD

Ja też stawiałabym na zmianę gumek, łagodniejsze ściskanie i używanie spinek. Możesz też często zmieniać wysokość związania włosów, żeby odciskać je nie tylko w jednym miejscu. Często zmieniaj upięcia, używaj różnych spinek, związuj włosy "lżej" i odżywiaj je, niekoniecznie stawiaj na kosmetyki wygładzające co regenerujące, może też ścięcie należałoby poprawić...?
Powodzenia
__________________
pustamiska.pl

"I po co czytasz komentarze sfrustrowanych miernot?
Niech się durnie trują jadem, oszczędź sobie złego"
evita_l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-13, 20:33   #6
201610241259
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 290
Dot.: Włosy odciśnięte gumką xD

A mi się wydaje, że to nie chodzi o związywanie gumką, tylko o nieodpowiednią pielęgnację włosa i nieodpowiednie cięcie.
201610241259 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-14, 12:18   #7
AneTTa267
Przyczajenie
 
Avatar AneTTa267
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4
Dot.: Włosy odciśnięte gumką xD

Dzięki, dostosuję się do waszych rad ;] Też zastanawiałam się czy nie powinnam ścinać włosów na równą długość, ale wycieniowane mi się bardziej podobają. Zobaczę co da się z tym zrobić Dzięki jeszcze raz ;*
__________________
"...to live and not to breathe
is to die in tragedy..."
AneTTa267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:01.