Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-11, 14:45   #1
belona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26

Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.


Witam ! Prosze o rade.

Czy kolo Londynu jest parafia ktora wystawi mi licencje bez duzych kosztow finansowych i biurokracji?
Czy ladwiej jest o licencje w Polsce czy UK?
Czy swiadek musi byc bierzmowany?


Od 3 lat mieszkam kolo Londynu. Dwa lata temu bylam w Polsce w mojej parafi bo potrzebowalam zaswiadczenie zeby byc matka chrzestna. Wtedy juz ksiadz podkreslil ze mi wystawi zaswiadczenie do chrztu ale mam sie zastanowic z przyszloscia jesli bede chciala slub to bedzie problem bo nie uczestnicze we mszy itp. Przeciez jestem zagranica.Moja mama nalezy do kolka rozancowego moze sie z nim dogada. Ja osobiscie nie lubie tego ksiedza.
Potrzebuje licencje bo slub chce brac w parafi sasiedniej bo obok jest sala weselna.

W Angli bylam w Polskiej parafi ksiadz kaze mi sie zapisac do parafi w Angli. Ale dowiadywalam sie od innych Polakow ze musieli jezdzic na nauki przedmalzaenskie 20 km i stracili duzo czasu i pieniendz. Ja mam z liceum zaswiadczenie ze skonczylam kurs przedmalzenski.

Ja moze udobrucham ksiedza z parafi z Polski.
Ale moj chlopak przebywa 5 lat zagranica i nawet nie pamieta do jakiej parafi nalezal w Polsce jest wierzacy nie praktykujacy.
Z kat on ma sobie zorganizowac licencje?

Moze mi ktos poradzic czy wszystko w Polsce czy w Londynie zalatwiac i od czego sie zabrac.
Na razie mamy zarezerwowane kosciol gdzie ma byc slub ale potrzebujemy dokumenty.
Bede wdzieczna za pomoc.
Dziekuje z gory.
Belona


belona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 15:19   #2
nel_a
Zakorzenienie
 
Avatar nel_a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie
Wiadomości: 6 725
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

Cytat:
Napisane przez belona Pokaż wiadomość
Witam ! Prosze o rade.

Czy kolo Londynu jest parafia ktora wystawi mi licencje bez duzych kosztow finansowych i biurokracji?
Czy ladwiej jest o licencje w Polsce czy UK?
Czy swiadek musi byc bierzmowany?


Od 3 lat mieszkam kolo Londynu. Dwa lata temu bylam w Polsce w mojej parafi bo potrzebowalam zaswiadczenie zeby byc matka chrzestna. Wtedy juz ksiadz podkreslil ze mi wystawi zaswiadczenie do chrztu ale mam sie zastanowic z przyszloscia jesli bede chciala slub to bedzie problem bo nie uczestnicze we mszy itp. Przeciez jestem zagranica.Moja mama nalezy do kolka rozancowego moze sie z nim dogada. Ja osobiscie nie lubie tego ksiedza.
Potrzebuje licencje bo slub chce brac w parafi sasiedniej bo obok jest sala weselna.

W Angli bylam w Polskiej parafi ksiadz kaze mi sie zapisac do parafi w Angli. Ale dowiadywalam sie od innych Polakow ze musieli jezdzic na nauki przedmalzaenskie 20 km i stracili duzo czasu i pieniendz. Ja mam z liceum zaswiadczenie ze skonczylam kurs przedmalzenski.

Ja moze udobrucham ksiedza z parafi z Polski.
Ale moj chlopak przebywa 5 lat zagranica i nawet nie pamieta do jakiej parafi nalezal w Polsce jest wierzacy nie praktykujacy.
Z kat on ma sobie zorganizowac licencje?

Moze mi ktos poradzic czy wszystko w Polsce czy w Londynie zalatwiac i od czego sie zabrac.
Na razie mamy zarezerwowane kosciol gdzie ma byc slub ale potrzebujemy dokumenty.
Bede wdzieczna za pomoc.
Dziekuje z gory.
Belona


A gdzie jest narzeczony zameldowany? Tam gdzie bedzie zameldowany tam jest jego paratfia a pozwolenie na slub w innej parafii mozesz zdobyc od jego proboszcza- nie musi byc od Ciebie. Powodzenia.
__________________
Emilowe całusy

nel_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 15:59   #3
becias1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 40
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

Cytat:
Napisane przez belona Pokaż wiadomość
Witam ! Prosze o rade.

Czy kolo Londynu jest parafia ktora wystawi mi licencje bez duzych kosztow finansowych i biurokracji?
Czy ladwiej jest o licencje w Polsce czy UK?
Czy swiadek musi byc bierzmowany?


Od 3 lat mieszkam kolo Londynu. Dwa lata temu bylam w Polsce w mojej parafi bo potrzebowalam zaswiadczenie zeby byc matka chrzestna. Wtedy juz ksiadz podkreslil ze mi wystawi zaswiadczenie do chrztu ale mam sie zastanowic z przyszloscia jesli bede chciala slub to bedzie problem bo nie uczestnicze we mszy itp. Przeciez jestem zagranica.Moja mama nalezy do kolka rozancowego moze sie z nim dogada. Ja osobiscie nie lubie tego ksiedza.
Potrzebuje licencje bo slub chce brac w parafi sasiedniej bo obok jest sala weselna.

W Angli bylam w Polskiej parafi ksiadz kaze mi sie zapisac do parafi w Angli. Ale dow


Ja moze udobrucham ksiedza z parafi z Polski.
Ale moj chlopak przebywa 5 lat zagranica i nawet nie pamieta do jakiej parafi nalezal w Polsce jest wierzacy nie praktykujacy.
Z kat on ma sobie zorganizowac licencje?
Moze mi ktos poradzic czy wszystko w Polsce czy w Londynie zalatwiac i od czego sie zabrac.
Na razie mamy zarezerwowane kosciol gdzie ma byc slub ale potrzebujemy dokumenty.
Bede wdzieczna za pomoc.
Dziekuje z gory.
Belona


U nas ksiadz powiedzial ze jak ktos przebywa za granica dluzej niz 6 miesiecy powinien zapisac sie do polskiej parafi kolo jego miejsca zamieszkania.Co do nauk przedmalzenskich to my np. mielismy tylko 5 spotkan po 45 minut-Kosztowaly razem 40 funtow.potem za licencje i spisanie protokolu dla nas obojga zaplacilismy 50 funtow o to byly cale nasze koszta takze nie wydaje mi sie ze to az tak duzo.A przynajmniej masz na miejscu kontakt z ksiedzem i jak masz jakis problem to ci pomoze przynajmniej nasz taki jest.A pozatym udogodnieniem jest jeszcze ze nie musisz chodzic na jakies tam skupienia i do poradni malzenskiej bo wyszystko ksiadz zalatwia na naukach przedmalzenskich.Mam nadzieje ze troche pomoglam jak masz wiecej pytan to pisz.
becias1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 21:15   #4
DORIS0208
Rozeznanie
 
Avatar DORIS0208
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Greenford
Wiadomości: 858
Send a message via Skype™ to DORIS0208
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

Dokladnie tak jak pisze becias1234 zapiszcie sie po prostu do jakies parafii w UK i tam zalatwiajcie licencje i ewentualne nauki. My chociaz mieszkamy w pd. zach. Londynie zapisalismy sie do parafii na Devonii i tam tez robilismy nauki, mili i pomocni ksieza a nauki to 4 spotkania w sobote po ok 2 godz. kazde, dojezdzalismy na nie ok. godziny meterem (wiec pewnie bylo to troche wiecej niz te 20 km zdecydowanie nie polecamy Ealingu, ksieza maja podejscie do wiernych jak urzednik z czasow PRL.
Po spisaniu licencji w parafii tutaj w Polsce wlasciwie juz nic nie musisz zalatwiac, ksieza wysylaja papiery pod wskazany odres kosciola w Polsce.
DORIS0208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-11, 23:01   #5
belona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

Hej!
Dzieki za wskazowki , prosze o wiecej informacji?


Hej moj chopak jest zameldowany w Polsce. Nie dostanie papierka bo nie przyjmowal koledy kilka lat moze nawet 10 lat.
Czy licencja wystarczy tylko od jednej osoby tylko z jednej parafi np. tylko od Pani mlodej?
A gdzie moj chlopak by mial zapowiedzi?


Swiadek mojego chlopaka nie ma bierzmowania czy to konieczne?

A moja swiadkowa ma slub cywilny czy moze byc mojim swiadkiem?


Kto poleci mi dobrego ksiedza i parafie Londyn i okoloce?


Dzieki
belona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 07:21   #6
becias1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 40
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

Cytat:
Napisane przez belona Pokaż wiadomość
Hej!
Dzieki za wskazowki , prosze o wiecej informacji?


Hej moj chopak jest zameldowany w Polsce. Nie dostanie papierka bo nie przyjmowal koledy kilka lat moze nawet 10 lat.
Czy licencja wystarczy tylko od jednej osoby tylko z jednej parafi np. tylko od Pani mlodej?
A gdzie moj chlopak by mial zapowiedzi?


Swiadek mojego chlopaka nie ma bierzmowania czy to konieczne?

A moja swiadkowa ma slub cywilny czy moze byc mojim swiadkiem?


Kto poleci mi dobrego ksiedza i parafie Londyn i okoloce?


Dzieki
Ja nie jestem zameldowana w polsce od ok 4 lat i dlatego tez ksiadz w mojej starej parafii powiedzial ze juz mnie jakies 6 lat nie widzi jak przychodzi po koledzie i ze nie dostane tez papierka bo powinnam tutaj znalezc sobie parafie.Co do licencji to my dostalismy dwie ze wzgledu na to ze slub nie bedzie ani w parafi mojego przyszlego meza ani w mojej.A zapowiedzi bedziecie mieli rowniez oboje w tej parafii do ktorej zglosicie przynaleznosc.Co do swiadka to nie wiem ale u mnie tez jest swiadkiem osoba ktora jest po slubie i nie ma z tym problemow,takze mysle ze ty rowniez ich nie bedziesz miala.Co do dobrego ksiedza to my wszystko zalatwialismy w kosciele na finchley. to adres do kosciola www.finchleyparish.co.uk .ten sam ksiadz rowniez obsluguje parafie na highgate.napisz w ktorej czesci londynu mieszkasz to moze bede mogla ci wiecej informacjii udzielic
becias1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-12, 10:25   #7
DORIS0208
Rozeznanie
 
Avatar DORIS0208
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Greenford
Wiadomości: 858
Send a message via Skype™ to DORIS0208
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

belona-Twoj chlopak nie przyjmowal koledy oraz od kilku lat przebywa za granica a to juz wystarczy zeby np jakis milusinski ksiadz nie chcial z nim gadac!
Po pierwsze- powinien zapisac sie do jakiejs parafii w UK(zeby gdzies nalezec)i Ty rowniez,wtedy oboje spisujecie ten protokol na miejscu i razem jest wysylany do Polski

po drugie-licencja jest od was obojga wazna,ktora zreszta jest wysylana pod wskazany adres (bez problemu,jaki im podasz)gdzie chcecie miec slub!

najlepiej jest Wam obojgu zrobic w tej samej parafii kurs poniewaz w nim jest juz zawarte wszystko(nie trzeba dodatkowo w Posce nic robic,poradnie itd itp)
ale to na miejscu z ksiedzem wszystko obgadacie.

Jezeli chodzi o swiadkow to jak my pytalismy czy sa potrzebne jakies zaswiadczenia powiedzial ze nie,maja to byc osoby ochrzczone i wierzace!oni tego nie sprawdzaja

jezeli chodzi o zapowiedzi to nie musi ich wcale byc-zgodnie z nowymi przepisami prawa kanonicznego one moga byc ale nie musza!u nas nie ma-i dobrze nam z tym

Parafia do ktorej sie zapisalismy jest naprawde bardzo przyjaznie do ludzi nastawiona!mozesz sprawdzic ich adres,zadzwonic i porozmawiac,stronke znajdziesz w necie-Parafia Devonia.

Zycze powodzenia
DORIS0208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-12, 16:35   #8
belona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

Hej Becias, Doris, Nela
Dzieki za rady

Juz nie wiecej zorientowalam sie w mojim zagadkowym temacie. Mysle ze duzo zalezy od ksiedza. Ale mysle za latwiej bedzie wszystko zalatwic zagranica ze wzgledu na mojego chlopaka ktory musi i tak zapisac sie do parafi w UK.

Jesli ktos ma cos jeszcze do dodania do mojego tematu. Bardzo prosze o wiecej informacji?

Dzieki Belona
belona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 12:46   #9
belona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

Hej
DORIS
Dzieki za wskazowki skorzystamy z parafi w Devoni, juz 13 wrzesnia rozpoczyna sie kurs.
Mam pytanie o koszty,
ile zaplacilas za kurs przedmalzenski a ile za licencje?
Na ogol ksiadz mowi co laska nie chce dac za malo ani nie przesadzic.
Dzieki za odpowidz.
Belona
belona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-14, 19:09   #10
belona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

Hi
Doris
Bardzo Ci dziekuje ze polecilas mi parafie w Londynie.
Moj chlopak ktory nie lubi ksiezy byl wczoraj na spotkaniu i ksiadz mowil na temat i konkretnie.
Dziekuje Ci bardzo.
belona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-13, 22:39   #11
belona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

kurs skonczony
cztery spotkania w soboty od 10.00 do 12.00
liczyla sie obecnosc
20 funtow ofiara

Polecam parafie
belona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-05, 00:27   #12
magda2h
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

czesc. mam male pytanko. moj chlopak nie ma bierzmowania a za rok bierzemy slub , czy nie bedzie problemu zrobieniem bierzmowania w londynie? i czy do slubu koscielnego potrzebny jest papier ze sie uczeszczalo na katachezy? dzieki za pomoc
magda2h jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-24, 09:47   #13
kamelka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 390
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

Cytat:
Napisane przez magda2h Pokaż wiadomość
czesc. mam male pytanko. moj chlopak nie ma bierzmowania a za rok bierzemy slub , czy nie bedzie problemu zrobieniem bierzmowania w londynie? i czy do slubu koscielnego potrzebny jest papier ze sie uczeszczalo na katachezy? dzieki za pomoc
prawo koscielne mowi ze tam twoja parafie gdzie miszkasz dluzej niz 6 miesiecy a nie tam gdzie jestes zameldowany.. my z moim narzeczonym mieszkamy w Anglii od 5 lat, i w sobote jedziemy protokol spisywac z ksiedzem tutaj bo proboszcz w polsce kazal zalatwic wszystko (protokol i licencje w anglii)
__________________
Mam aspiracje na bycie Motylem.....
13.06.2009 byl nasz Slub
Razem od 26.12.2003; Zareczeni od 15.06.2007
kamelka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-07, 18:00   #14
belona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

Protokol mielismy spisywany w domu, Polski ksiadz przyjechal do nas na kawe. Zadal kilka zwyklych pytan, podpisalismy dokumenty oczywiscie mielismy przygotowane: dowody osobiste, metryle chrztu z dopiskiem o bierzmowaniu. A zapisalismy sie do parafi Polskiej pol roku przed slubem.
Kosztowalo nas niewiele 50 funtow z ofiara. Bylismy bardzo mile zaskoczeni. Polecam ksiedza z ipswichparafia.co.uk
Ten ksiadz wyslal dokumenty do Polski do naszej diecezji a potem beda przekazane dokumenty do kosciola w ktorym bedzie slub.
Polecam wszystkim w UK zalatwianie dokumentow, zaoszczedzilo nam to latanie do kraju i czas.:e hem:
belona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 17:55   #15
pani z herbata
Zadomowienie
 
Avatar pani z herbata
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: shannon irlandia
Wiadomości: 1 748
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

a nie mozesz wziac slubu przed angielskim ksiedzem? chyba katolickie koscioly w anglii sie zdarzaja

pytam bo moi znajomi mieli mase problmow z chrztem dziecka tu w irlandii u polskiego ksiedza
mase papierow z polski chcial, robil fochy ze maja tylko cywilny slub i ze czekali z chrzcinami az maly skonczyl 6mcy, wkurzyli sie poszli do irlandzkigo ksiedza w tej samej parafii i w ogole problemu nie bylo zadnych papierow i zawracania :pupa:

wg mnie roznicy nie ma czy przysiege uslyszysz po polsku czy po angielsku, no chyba ze ang u was zerowy
__________________
trying so hard lots of things not to do

pani z herbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:16   #16
sikh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

Cytat:
Napisane przez pani z herbata Pokaż wiadomość
a nie mozesz wziac slubu przed angielskim ksiedzem? chyba katolickie koscioly w anglii sie zdarzaja

pytam bo moi znajomi mieli mase problmow z chrztem dziecka tu w irlandii u polskiego ksiedza
mase papierow z polski chcial, robil fochy ze maja tylko cywilny slub i ze czekali z chrzcinami az maly skonczyl 6mcy, wkurzyli sie poszli do irlandzkigo ksiedza w tej samej parafii i w ogole problemu nie bylo zadnych papierow i zawracania :pupa:

wg mnie roznicy nie ma czy przysiege uslyszysz po polsku czy po angielsku, no chyba ze ang u was zerowy
witam,planuje wziac slub w londynie , z obywatelem indii, jakie dokumenty bede potrzebowala ,dodam jeszcze ze chcemy sie pobrac w konsulacie , czyli wziac cywilny slub , i czy bede musiala miec zaliczony kurs przedmalzenski?prosze o odpowiedz
sikh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-22, 18:18   #17
sikh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2
Dot.: Londyn i okolice licencja. Swiadek bierzmowanie.

witam,planuje wziac slub w londynie , z obywatelem indii, jakie dokumenty bede potrzebowala ,dodam jeszcze ze chcemy sie pobrac w konsulacie , czyli wziac cywilny slub , i czy bede musiala miec zaliczony kurs przedmalzenski?prosze o odpowiedz
sikh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:25.