Uczelnia IGNATIANUM - WĄTEK ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-15, 13:24   #61
manipulatorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 153
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

Dotka90 dzięki
chyba faktycznie masz rację z tymi uczelniami...ewentualnie później można próbować się przenieść...

Edytowane przez manipulatorka
Czas edycji: 2010-07-15 o 13:26
manipulatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 13:26   #62
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

Nie ma za co Po prostu znam realia, jak to w KrK wygląda. KA to uczelnia, która nie cieszy się dobrą sławą już od dawna, także nie ma co się tam pakować, szkoda pieniędzy rodziców i Twojego czasu.
Z przenoszeniem się, to różnie bywa, niektóre kierunki zastrzegają sobie, że nie ma możliwości przeniesienia się, inne życzą sobie średniej np. 4.75 albo i 4.9 a większość wymaga, żeby materiał się pokrywał, co nie zawsze jest zgodne w 100% i mogą się nie zgodzić na przeniesienie albo możesz się przenieść i okaże się, że jednak masz spore braki.

Musisz mieć nadzieję na Ignatianum, a jeśli nie, to myśleć o czymś innym
Zawsze możesz iść na rok do pracy, poprawić w maju 2011 maturę i próbować do tego wymarzonego Krakowa

P.S. Och, dziękuję za odmłodzenie w nicku

Edytowane przez Dotka90
Czas edycji: 2010-07-15 o 13:29
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 13:37   #63
manipulatorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 153
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

Zdaje sobie sprawę, że to nie jest takie hop siup;p ale jakbym nieszczęśliwie w tym roku nie dostała się go krk, to spróbuję wszystkiego ;p zależy mi też trochę ze względów osobistych... chociaż nie wiem czy powinnam brać takie aspekty pod uwagę przy wyborze uczelni w ogóle
tak z rozpędu i przyzwyczajenia wpisałam 1 zamiast 0 ;p wybacz...
manipulatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 14:06   #64
gabriellakrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 357
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

Hmmm... nie chce byc zlym prorokiem, ale wydaje mi sie ze w tym roku nawet na Ignatianum bedzie ciezej sie dostac niz zwykle. Powod? Bardzo wiele osob niepodostawalo sie w tym roku na studia, nawet na kierunki techniczne, na ktorych przedtem nie bylo zainteresowania, na samym AGH przybylo 2000 zainteresowanych. No i baaaardzo duzo osob z wyzszych rocznikow 90', 89', 88' zdawalo w tym roku na dodatkowe kierunki i sie podostawało. Powiem Wam, że oczywiscie osoby ktore znam i przez cala szkole mialy swietna srednia i lubialy spedzac czas nad ksiazkami sie dostaly, ale Ci "zwykli" ludzie, ktorych znam juz nie. W tamtym roku wydaje mi sie, ze bylo o wiele łatwiej sie dostać, widze to chocby takze po znajomych ktorzy dostali sie a inteligencja nie grzeszą. Poza tym obowiązkowa matematyka zrobiła swoje. W tamtym roku jakikolwiek wynik z matematyki dawał większe szanse na studia. Teraz juz nie jest to takie oczywiste bo wiadomo, ze zeby miec mature musielismy (rocznik 91) zdac ta matematyke. Ale poki co staram sie byc dobrej mysli i mam nadzieje, ze Ignatianum nie podniesie progow od tego roku.
Co do KSW zgadzam sie z Dotką. Ta uczelnia nie ma dobrej opinii w Krakowie... Z resztą nie bardzo rozumiem - po co płacić na KSW za studia dość spore pieniądze skoro można starać się na zaoczne na UJ, AGH, PK czy innej uczelni? Zdecydowanie wolalabym "placic za papierek" z takiej uczelni niz KSW gdybym stanela przed takim wyborem.
gabriellakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 14:26   #65
manipulatorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 153
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

Właśnie o to chodzi. W zeszłych latach (nie urażając nikogo) na kierunki techniczne dostawał się praktycznie każdy kto chciał. Teraz przez obowiązkowej matme tez właściwie każdy mógłby startować na tego typu studia bo matma była banalna i nawet tym nie ogarniającym, jakoś ta matura znośnie wyszła;p wcześniej na takim agh brakowało ludzi,za to teraz chyba maja za dużo chętnych...a niby miało być tak pięknie i bezproblemowo.
manipulatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 14:38   #66
czarnulaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Myslenice/Krakow
Wiadomości: 76
GG do czarnulaa91
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

ja wlasnie bardzo chcialam dostac sie na bn.. i kurcze probowalam juz chyba wszedzie.. wiec jak ta uczelnia mnie nie przyjmnie..to nie wiem czy isc zaocznie czy probowac poprawiac mature...
czarnulaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 14:42   #67
gabriellakrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 357
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

ja wiem, ze bede poprawiac mature na bank bo BN to moje marzenie, a uwazam ze to bez sensu mieszkacw Krakowie i próbować np 200 km od domu Poza tym ponoc po tym ma sie szanse na prace, a po politologii niestety nie ;(
gabriellakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 14:49   #68
czarnulaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Myslenice/Krakow
Wiadomości: 76
GG do czarnulaa91
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

a ty ile masz pkt? skladalas tam czy nie?
czarnulaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:00   #69
gabriellakrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 357
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

Składałam. Wychodzi mi 23,7 pkt.
gabriellakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:03   #70
manipulatorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 153
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

troche nie w temacie, bo znowu o agh. Ale jeśli kogoś to zainteresuje to pojawiły się tegoroczne progi punktowe na str agh. Właściwie jestem minimalnie pocieszona bo na mój kierunek w tym roku są niższe progi...ale jak się okazało dla mnie i tak za wysokie;]
manipulatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:06   #71
czarnulaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Myslenice/Krakow
Wiadomości: 76
GG do czarnulaa91
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

to pewnie sie dostaniesz ja bym bardzo chciala..ale po przeczytaniu tego wszystkiego czuje ze sie nie dostane :/
czarnulaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 15:09   #72
gabriellakrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 357
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

Dzieki wielkie! Gdybym dała górnictwo i geologie na 1 miejscu to bym się dostała <ściana> ;((
gabriellakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:10   #73
czarnulaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Myslenice/Krakow
Wiadomości: 76
GG do czarnulaa91
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

ja wlasnie mialam zlozyc na UP na pedagogike specj. bezpieczenstwo i wos.. ale jakos ominelam terminy:/ gdyby nie to tez bym sie dostala..
czarnulaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:13   #74
manipulatorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 153
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

ja też mam ciągle złe przeczucie,ale może uda mi się prześlizgnąć... Ogólnie jak już się tak wszystkie łączymy w bólu,czekaniu, niecierpliwości i tych rozterkach to jest mi o wiele łatwiej. Szczególnie,że ciągle dostaje smsy od znajomych,że dostali się do Krakowaa ja ciagle nic, a to moja ostatnia deska ratunku. Dobijające jak nie wiem co! Ale cóż mam też nadzieję,że w październiku będziemy mogły się spotkać już na uczelni
manipulatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:19   #75
czarnulaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Myslenice/Krakow
Wiadomości: 76
GG do czarnulaa91
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

ja tez slysze nonstop ze ktos sie dostal..a ja kicha :/ teraz zaluje ze sie nie przylozylam w liceum do nauki :P ale coz..polak madry po szkodzie:P ja tez mam nadzieje ze sie spotkamy..chociaz co do mnie to sa baaardzo zludne nadzieje..
czarnulaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:29   #76
manipulatorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 153
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

no dokładnie to samo. Ale jak zobaczyłam wyniki swojej matury, to nawet byłam usatysfakcjonowana(no oprócz załamania po polskim;] ). Jak kończyłam pisać to zawsze byłam niezadowolona, więc po wynikach stwierdziłam, że Kraków powinien mnie przyjąć z otwartymi ramionami. Taaaa...głupia i naiwna jestem;p

---------- Dopisano o 15:29 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

gabriellakrk skąd mogłaś wiedzieć,że będzie taki próg a nie inny...
zresztą zależało Ci bardziej na innym kierunku,więc normalne, że tamten dałaś na 1 miejsce. Teraz już nie ma co rozpamiętywać i mówić 'mogłam to i tamto'. Wczoraj ryczałam pół dnia,że żadna uczelnia mnie nie chce... ale dziś stwierdziłam, że teraz to już po ptakach i nic nie mogę zrobić;p jasnowidzami nie jesteśmy, nie mogłyśmy przewidzieć wyników
manipulatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:31   #77
czarnulaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Myslenice/Krakow
Wiadomości: 76
GG do czarnulaa91
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

ja wlasnie bylam zadowolona tylko z polskiego :P ale strasznie zaluje ze nie zdawalam nic rozszerzonego ://
czarnulaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:35   #78
manipulatorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 153
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

gdybym z polskiego dobiła chociaż do 70% to już inaczej by to wyglądało;p także zazdroszczę Ci
byłam w liceum na humanie i zawsze z łatwością pisałam prace w okolicach 70-80%, a poziom wcale nie był byle jaki. A tu klops ;p poszłam na mature w ogóle się nie stersując,a jak się okazało chyba powinnam bo stres mnie mobilizował, przynajmniej na innych przedmiotach
manipulatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:38   #79
czarnulaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Myslenice/Krakow
Wiadomości: 76
GG do czarnulaa91
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

a nie wiesz przypadkiem jakie progi byly w tamtym roku na ta uczelnie? albo ile w tym roku jest chetnych?
czarnulaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-15, 15:47   #80
gabriellakrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 357
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

Wiesz co ale patrzac na progi z tamtego roku i tego na AGH większość kierunków "popodskakiwała" o kilkadziesiąt pkt. Nie licząc socjologii i kulturoznawstwa, które o tyleż pkt zmniejszyły swoje progi :P

czarnulaa o jaka uczelnie Ci chodzi? na str ignatianum jest tylko info o kulturoznawstwie (3,5 kandydata w tamtym roku) i filozofii (1,5 kandydata), na up nie mam pojęcia, a na agh jest lista progów z tamtego roku :P
gabriellakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:52   #81
manipulatorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 153
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

dlatego jestem minimalnie pocieszona bo to chyba oznacza, że w tym roku jest mniej chętnych na kultur. albo gorzej napisaliśmy maturę. Czy nie?;p
na agh są podane progi na str, z tego roku tamtego i w necie tez można znależć progi z II tury. na ignatianum nigdzie nie mogę znaleźć progów. Nigdzie,nigdzie. Zastanawiałam się czy do nich czegoś nie napisać, może mają jakąś liste i by ją uprzejmie umieścili. Ale zrezygnowałam...bo jakby mnie dobili jeszcze swoimi statystykami to utonęłabym w morzu łez;p
manipulatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 15:58   #82
czarnulaa91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Myslenice/Krakow
Wiadomości: 76
GG do czarnulaa91
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

mi wlasnie chodzi o Ignatianum.. wlasnie tez szukalam cos o jakis progach i nic.. wiem tylko tyle ze na UP na bn w tym roku bylo cos kolo 5 osob na miejsce.. nie wiem czy to duzo czy malo..ale licze na to ze na Ignatianum bedzie 1 osoba na 1 miejsce chociaz juz mam dosc tych zludzen wiec powoli chyba zaczne godzic sie z porazka :/
czarnulaa91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 16:04   #83
manipulatorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 153
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

Ja to już się na nich wręcz denerwuję. No dość, że zero jakiś konkretów,list itp to jeszcze wyniki są na ostatnią chwile jak na inne uczelnie już powinno się mieć złożone papiery w tym czasie. Ale może wychodzą z założenia, że są mało znani i jak zrobią listy w ostatnim terminie to Ci, którzy się nigdzie nie dostali polecą do nich. Sama już nie wiem;p
manipulatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 16:35   #84
gabriellakrk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 357
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, gdyby trzeba było tam składać tak jak na innych uczelniach zostałybyśmy teraz z ręką w nocniku :P
na BN na UP było 558 kandydatów, przyjęto 81, czyli 6,(8) kandydata na jedno miejsce
gabriellakrk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 16:56   #85
usagixx
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 92
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

Czytając formu widzę,że nikt nie składa na pedagogikę(resocjalizacyj ną),ja właśnie o tym kierunku myślałam,choć waham się jeszcze między politologią spec.bezpieczeństwo narodowe,ale z tego co zauważyłam jest to tylko licencjat,a nie mam pojęcia jak wygląda robienie magistra na innej uczelni(czy przypadkiem czegoś nie przeoczyłam)? Jak myślicie który kierunek jest bardziej przyszłościowy politologia czy pedagogika?

Okrutnie jest nie dostać się na "swój" kierunek;(
usagixx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 17:59   #86
trassp
Raczkowanie
 
Avatar trassp
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 127
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

wychodzi mi prawie 28 pkt, mam szansę na kulturoznawstwo? jak myślicie?
trassp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 18:17   #87
ewciaa2010
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 43
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

A jak się w ogóle oblicza te punkty? Ja mam 50% z matmy, 85% z ang, 73% z polaka i 52% z rozszerzenia z angielskiego.. I marzy mi się pedagogika rodziny..
ewciaa2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 18:32   #88
trassp
Raczkowanie
 
Avatar trassp
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 127
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

bierzesz pod uwagę: j. polski, j. angielski i coś dodatkowego (np. matma, wos)

procenty z podst. przeliczasz razy 0,1, punkty z rozszerzenia 0,15

---------- Dopisano o 18:32 ---------- Poprzedni post napisano o 18:29 ----------

Twoje punkty to w takim razie 73 razy 0,1 + 50 razy 0,1 + 85 razy 0,1 (biorę pod uwagę podst, ponieważ z niej wychodzi Ci 8,5 pkt a z rozszerzenia 7,8)
więc masz 21,3

Edytowane przez trassp
Czas edycji: 2010-07-15 o 18:35
trassp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 18:42   #89
manipulatorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 153
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

trassp ja mam 25,8 i łudzę się, że mam szansę, więc Ty na pewno też i automatycznie stajesz sie moją konkurencją;p czy na pewno dobrze zastanowiłaś się i chcesz startować na kulturoznawstwo?
manipulatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-15, 18:45   #90
trassp
Raczkowanie
 
Avatar trassp
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 127
Dot.: Uczelnia IGNATIANUM

tak, zależało mi na edytorstwie- marzenia legły w gruzach po wynikach z UP. jestem zdecydowana
trassp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-08-16 16:31:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:57.