Filtry tonujące, koloryzujące - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-13, 21:20   #31
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: krem z filtrem koloryzujący!!!

Cytat:
Napisane przez Madusia23 Pokaż wiadomość
Witam,jestem na kupnie kremu z filtrem koloryzującym.Do wyboru mam Avene i Biodermy?Mam cerę z przebarwieniami.Fitr musi wytrzymać wysoką temperaturę.Czytałam opinie na KWC ale nie potrafię zdecydować
niestety nikt tego za Ciebie nie zrobi
najprościej pójść do apteki i poprosić o próbki - są w 5ml tubeczkach, ja dostałam bez problemów
Oba są dość ciemne, na krycie, szczerze mówiąc, nie zwróciłam uwagi bo jest dla mnie nie istotne; Bioderma ma niestety alkohol, natomiast na Avene można nakładać dowolną kolorówkę bez obawy o destabilizację filtra.
Może jeszcze tutaj coś znajdziesz...
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 14:13   #32
panna_migotka_86
Raczkowanie
 
Avatar panna_migotka_86
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 179
Dot.: krem z filtrem koloryzujący!!!

Cytat:
Napisane przez jagabrz Pokaż wiadomość
To jestem ciekawa tej wersji kryjącej 50 spf. Może ktoś mógłby się podzielić ociupinką na testowanie?
Kupilam ten fluid na wakacje w Egipcie. Dziś go wypróbowalam. Szczerze powiedziawszy na początku nieco się przerazilam- wydawal się bardzo ciemny! A do bladolicych też nie należę. Naklada się go bardzo dobrze, szybko się wchlania, dość dobrze matuje, a ciemny kolor stapia się z karnacją buzi- twarz wygląda na lekko muśniętą slońcem. Podoba mi się ten efekt

Cytat:
Napisane przez kaja_1985r Pokaż wiadomość
A czy ten Solar Expertise jest widoczny na twarzy? Czy po nałożeniu tych 1,8 ml na twarz nie wygląda jak maska? Mam dosyć ciemną cerę i zastanawiam sie nad kupnem, tylko boje się żeby nie był za jasny.
Ja go nalożylam tak jak zwykly podklad. 1.8 ml to sporo, więc sama nie wiem czy na Egipt to byl dobry zakup Slabo wyobrażam sobie siebie z 1.8 ml fluidu na twarzy.
Bez obaw, za jasny na pewno nie będzie Kolor jest dość ciemny, ale w moim przypadku dopasowal się do karnacji
__________________
05.07.- White Sensation 2008 Amsterdam !
29.08.- Egipt, czyli wakacje mojego życia !
PS. Wszelkie porady dotyczące wyjazdu do Egiptu mile widziane.
panna_migotka_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 11:57   #33
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Arrow Filtry tonujące

Witajcie,

proponuję zebrać w tym wątku wrażenia na temat stosowania filtrów tonujących. Na pewno jest sporo dziewczyn, które wolą nie nakładać dodatkowej warstwy makijażu na twarz, zwłaszcza latem i szukają jakiegoś sensownego 2w1

Ostatnio jestem zachwycona Biodermą Photoderm Max Creme Teintee SPF 50+ / UVA 38. Mam cerę mieszaną, walczę z trądzikiem (coraz mniejszym na szczęście ) i naczynkami na nosie (chyba niestety z powodu Glyco A ), karnacja jasna. Ta Bioderma dobrze mi się nakłada na twarz potraktowaną olejkiem myjącym z BU i hydrolatem (lub termalką), tylko muszę ją dość szybko rozprowadzać. Kolorek żółtawy, ale po 10-15 minutach całkiem przyzwoicie się wtapia. Po przyprószeniu Hauschką nie mam najmniejszego problemu ze świeceniem przez 5-6 godzin - a to w moim przypadku absolutny sukces... Ale jeszcze będę szukać

Jeśli macie swoje ulubione filtry tonujące, to piszcie
fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 19:42   #34
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry tonujące

Cytat:
Napisane przez fanka_fiorda Pokaż wiadomość
Witajcie,

proponuję zebrać w tym wątku wrażenia na temat stosowania filtrów tonujących. Na pewno jest sporo dziewczyn, które wolą nie nakładać dodatkowej warstwy makijażu na twarz, zwłaszcza latem i szukają jakiegoś sensownego 2w1

Ostatnio jestem zachwycona Biodermą Photoderm Max Creme Teintee SPF 50+ / UVA 38. Mam cerę mieszaną, walczę z trądzikiem (coraz mniejszym na szczęście ) i naczynkami na nosie (chyba niestety z powodu Glyco A ), karnacja jasna. Ta Bioderma dobrze mi się nakłada na twarz potraktowaną olejkiem myjącym z BU i hydrolatem (lub termalką), tylko muszę ją dość szybko rozprowadzać. Kolorek żółtawy, ale po 10-15 minutach całkiem przyzwoicie się wtapia. Po przyprószeniu Hauschką nie mam najmniejszego problemu ze świeceniem przez 5-6 godzin - a to w moim przypadku absolutny sukces... Ale jeszcze będę szukać

Jeśli macie swoje ulubione filtry tonujące, to piszcie

Bylo wystarczy skorzystac z wyszukiwarki
Lacze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 21:07   #35
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Filtry tonujące

Podłączę się z pytaniem. Czy znacie może filtr tonujący dla NAPRAWDĘ bladolicych?
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-05, 21:29   #36
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry tonujące

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Podłączę się z pytaniem. Czy znacie może filtr tonujący dla NAPRAWDĘ bladolicych?

Rawito-obawiam sie,ze dla typowo bladolicych naprawde bedzie problem znalezc filtr tonujacy i bez mieszania sie nie obejdzie.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 04:35   #37
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry tonujące, koloryzujące

najjaśniejszy jest chyba Bioderma Photoderm AR, ale dla białoskórych też moze okazać się nieco za ciemny.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-06, 10:16   #38
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Filtry tonujące, koloryzujące

Dziękuję za informację dziewczyny! Szkoda... Może faktycznie spróbuję mieszania. Swoją drogą nie rozumiem dlaczego nie zrobią jaśniejszych. Przecież, jeżeli ktoś się filtruje 50+ to chyba rzadko ma twarzy mulata.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 10:24   #39
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Filtry tonujące, koloryzujące

Cytat:
Napisane przez rawita Pokaż wiadomość
Dziękuję za informację dziewczyny! Szkoda... Może faktycznie spróbuję mieszania. Swoją drogą nie rozumiem dlaczego nie zrobią jaśniejszych. Przecież, jeżeli ktoś się filtruje 50+ to chyba rzadko ma twarzy mulata.
trafna uwaga - też nie rozumiem
a Bioderma AR jest jasno beżowa, ale po nałożeniu na twarz ten kolor jest niewidoczny
i gdyby tylko nie miała w składzie alkoholu - przynajmniej stara wersja miała
w aptekach spokojnie można dostać jej próbki w 5ml tubeczkach
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-06, 10:42   #40
fanka_fiorda
Wtajemniczenie
 
Avatar fanka_fiorda
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: moja bajka :)
Wiadomości: 2 351
Dot.: Filtry tonujące, koloryzujące

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
i gdyby tylko nie miała w składzie alkoholu - przynajmniej stara wersja miała
no i niestety ma nadal... (sorry za duże litery, skład wklejam z oficjalnej strony)

WATER (AQUA), DICAPRYLYL CARBONATE, OCTOCRYLENE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYL-BUTYLPHENOL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ALCOHOL DENAT., CYCLO-METHICONE, DIMETHICONOL BEHENATE, GLYCERIN, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, HYDROGENATED VEGETABLE OIL, GLYCYRRHETINIC ACID, GINKGO BILOBA EXTRACT, GLYCINE SOJA (SOYBEAN) GERM EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, ECTOIN, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, DECYL GLUCOSIDE, AMMONIUM ACRYLOYLDIME-THYLTAURATE/VP COPOLYMER, XANTHAN GUM, IRON OXIDES (CI 77492), TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), DISODIUM EDTA, TRILINOLEIN, BHT, IRON OXIDES (CI 77491), IRON OXIDES (CI 77499), CITRIC ACID, TRILINOLENIN, TRIOLEIN, TRIPALMITIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, TRISTEARIN, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, PROPYLPARABEN, ETHYLPARABEN.

fanka_fiorda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-14, 17:19   #41
DaRksGiRl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 33
GG do DaRksGiRl
Dot.: Filtry tonujące, koloryzujące

Super temat
Mnie kolorystycznie najbardziej odpowiada Avene, oczywiście samo koloryzowane nie... ale mieszanka z mleczkiem dzieciaczkiem. I byłoby pięknie gdybym się nie świeciła jak psu jajca za przeproszeniem.. i nie miała wrażenia,że upaćkałam się klejem do papieru.
Nie mogłam znieść tego, więc zakupiłam LRP Antheliosa xl 50+ barwionego i biorąc pod uwagę moje wcześniejsze doświadczenia z koloryzującymi filtrami drugą tubę do robienia mieszanki - Antheliosa dermo-pediatrics 50+ .
Wydałąm 114 zł i to był komletny niewypał..
Kolorystycznie Antek jest faktycznie mniej różowy , bardziej brązowo - żółty i na twarzy trochę przypomina efekt używania kiepskiego samoopalacza. Druga tubka Antka bezbarwna jest mi nie potrzebna do robienia mieszanek, a jeżeli już to bardzo małe ilości. Klei się mniej od Avenek, ale....kolor dziwnie znika po paru (2h?) godzinach i robię się bezbarwna !!!
1.Jakie barwione filtry ma w swojej gamie LRP prócz tego o którym pisałam wyżej ? -Mam jeszcze 3/4 tubki dermo - pediatrics więc muszę zastanowić się nad czymś z kolorem z tej samej firmy.

2. Czy prócz niedostępnej emulsji Avene 50+ jest mało tłusty filtr tej firmy z którym mogłabym mieszać krem koloryzujący?

3. Czy ktoś używał Avene spf 20 kremu koloryzującego, czy jest taki tłusty jak starszy brat spf 50??

Mam cerę mieszaną, skłonną do błyszczenia
DaRksGiRl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-15, 18:02   #42
meredith85
Raczkowanie
 
Avatar meredith85
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 449
Dot.: Filtry tonujące, koloryzujące

Co do Avene, nie pomoge, ale jesli chodzi o filtry tonujace z LPR, to z tego, co wiem,jest niestety tylko jeden.
meredith85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-16, 10:46   #43
kasiarybka
Raczkowanie
 
Avatar kasiarybka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Warszawa/Londyn
Wiadomości: 398
Dot.: Filtry tonujące, koloryzujące

Ja używam Clinique City Block spf 40 - mineralny. Gdy wyłazi z tubki jest brązowy ale po rozsmarowaniu robi się jasno beżowy. Używam go zamiast podkładu, na DDMG Clinique. Jest miły w użyciu, nieźle się trzyma i nie błyszczy. Niestety nie mogę go nałożyć w przepisowej ilości, bo moja skóra nie wchłania niczego poza DDMG i Effaclarem M. Gdy nakładam filtr w zalecanych ilościach on po prostu nie przyczepia się do mojej twarzy, zostaje na palcach a to co udało mi się nałożyć na buzię, najzwyczajniej w świecie ze mnie spływa.
__________________
Projekt "Denko" - marzec: 3

Ograniczam zakupy kosmetyczne tzn... chciałabym bardzo...




Odpisz, proszę, u mnie
kasiarybka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 11:11   #44
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dobry krem tonujący z filtrem...

Chciałabym zakupić na lato dobry krem tonujący z filtrem, żeby nie starszyć na plaży białą twarzą. W KWC niewiele tego - i zaden z dobrymi opiniami.
Jesli był juz stricte taki wątek proszę o połączenie, ale prosze o niełączenie z wątkiem o filtrach ogółem.
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-06, 23:09   #45
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Dobry krem tonujący z filtrem...

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Chciałabym zakupić na lato dobry krem tonujący z filtrem, żeby nie starszyć na plaży białą twarzą. W KWC niewiele tego - i zaden z dobrymi opiniami.
Jesli był juz stricte taki wątek proszę o połączenie, ale prosze o niełączenie z wątkiem o filtrach ogółem.

Agnieszko

wybor jest mocno ograniczony glownie przez kolory i wszystko zalezy jaka masz karnacje.
Wateki lacze wedle zyczenia

__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 10:12   #46
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Filtry tonujące, koloryzujące

Bardzo dziękuję
Ślepota ze mnie
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-07, 11:07   #47
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry tonujące, koloryzujące

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
Bardzo dziękuję
Ślepota ze mnie

Nic sie nie stalo
Fajny kolor mial tonujacy Antek ale nie wiem jak teraz bo jakis czas temu go testowalam wiec dobrze byloby dorwac probki albo moze wypowiedza sie osoby,ktore uzywaja
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 21:49   #48
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filtry tonujące, koloryzujące

Obecnie koncze barwiaca emulsje Antka, ale chcialabym sprobowac czegos nowego.

Czy Bioderma, o ktorej tu piszecie to ta: http://www.domzdrowia.pl/55615,biode...-41-40-ml.html ?
Znalazlam tez cos takiego: http://allegro.pl/loreal-solar-exper...200592804.html
Czy ktoras z Was to testowala? Cena cos podejrzanie niska...
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.