Krem czy tonik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-12, 08:56   #1
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915

Krem czy tonik?


Od zawsze miałam problemy ze skórą. Mam mnóstwo wągrów, wypryski, z których tworzą się pojedyncze ropne krostki. Już kilka lat używam oczyszczającego toniku. Świetnie matuje i oczyszcza skórę ale tylko z wierzchnich zanieczyszczeń. Jakiś czas temu zauważyłam bardzo rozszerzone pory na policzkach i niewielkie zmarszczki na czole choć mam dopiero 24 lata... Może nadmiernie wysuszam moją skórę? Z drugiej strony moja cera jest tłusta i potrzebuje częstego oczyszczania, a tonik świetnie nadaje się do tego. Zastanawiam się czy nie zacząć stosować jakiś krem, ale boję się, że będzie jeszcze gorzej...bo natłuszczę skórę i pozatykam pory. Doradźcie mi, proszę, co powinnam stosować do mojej cery. Krem czy tonik?
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 09:16   #2
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Krem czy tonik?

Tak Cię to dziwi? Tonik oczyszczający - więc zapewne zawiera alkohol. Krem to podstawa KAŻDEJ pielęgnacji (która powinna być 3-etapowa). Polecam dogłębną lekturę forum
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 10:54   #3
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Krem czy tonik?

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Tak Cię to dziwi? Tonik oczyszczający - więc zapewne zawiera alkohol. Krem to podstawa KAŻDEJ pielęgnacji (która powinna być 3-etapowa). Polecam dogłębną lekturę forum
Dziwi. Stosuję się do rad dermatologa. Każdy dermatolog, którego odwiedzałam dawał mi zawsze kosmetyki (również te lecznicze) wysuszające i odradzał stosowanie kremów.
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 11:26   #4
karavan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 21
Dot.: Krem czy tonik?

Cytat:
Napisane przez YOUdith Pokaż wiadomość
Dziwi. Stosuję się do rad dermatologa. Każdy dermatolog, którego odwiedzałam dawał mi zawsze kosmetyki (również te lecznicze) wysuszające i odradzał stosowanie kremów.
say WHAT ? :O
karavan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 11:35   #5
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Krem czy tonik?

Cytat:
Napisane przez karavan Pokaż wiadomość
say WHAT ? :O
Żeby nie natłuszczać już i tak tłustej cery. Czy mogę prosić o jakieś rady?

Edytowane przez YOUdith
Czas edycji: 2011-02-12 o 11:49
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 13:48   #6
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Krem czy tonik?

Oczywiscie, że mozesz. Po pierwsze - zmień dermatologa, bo nie mam pojecia co za szarklatan cię leczy Po drugie - wejdź na BIOCHEMIĘ! Oraz na watek odnosnie cery tłustej i mieszanej - 160 stron czystej wiedzy na temat pielęgnacji takiej cery
Nie wiem, co ten dermatolog ci nagadal, ale mózg zlasowal ci kompletnie., Cera przetłuszcza sie od tego, ze brakuje jej nawilzenia - wtedy w naturalny sposób twoj organizm próbuje to zmienić wytwarzając coraz więcej sebum ( a chyba nie musze pisać, do czego to prowadzi ) Cera tłusta bardzo często zazwyczaj jest odwodniona, ponieważ leczą je tacy dermatolodzy jak twoj. Mykaj na Biochemię, tylko szybko i czytaj! Lektury wystrczy ci na jakies 2 tygodnie A gdy przeczytasz to wszystko - wtedy reszta pytań, aby w jakis sposób usystematyzowac twoja wiedze.

A tak btw, widzę, ze jestes sporo czasu na forum, dlaczego jeszcze nie skorzystałas z tej kopalni wiedzy, jaka jest wizaż?
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.

Edytowane przez Callitus
Czas edycji: 2011-02-12 o 13:49
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 14:04   #7
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Krem czy tonik?

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Oczywiscie, że mozesz. Po pierwsze - zmień dermatologa, bo nie mam pojecia co za szarklatan cię leczy Po drugie - wejdź na BIOCHEMIĘ! Oraz na watek odnosnie cery tłustej i mieszanej - 160 stron czystej wiedzy na temat pielęgnacji takiej cery
Nie wiem, co ten dermatolog ci nagadal, ale mózg zlasowal ci kompletnie., Cera przetłuszcza sie od tego, ze brakuje jej nawilzenia - wtedy w naturalny sposób twoj organizm próbuje to zmienić wytwarzając coraz więcej sebum ( a chyba nie musze pisać, do czego to prowadzi ) Cera tłusta bardzo często zazwyczaj jest odwodniona, ponieważ leczą je tacy dermatolodzy jak twoj. Mykaj na Biochemię, tylko szybko i czytaj! Lektury wystrczy ci na jakies 2 tygodnie A gdy przeczytasz to wszystko - wtedy reszta pytań, aby w jakis sposób usystematyzowac twoja wiedze.

A tak btw, widzę, ze jestes sporo czasu na forum, dlaczego jeszcze nie skorzystałas z tej kopalni wiedzy, jaka jest wizaż?
Myślałam, że nie robię nic złego...dopóki nie zobaczyłam tych zmarszczek...
Mam pytanie techniczne: Dlaczego jak wyszukuję wątku np. o kremach wyskakują mi wątki o ciąży i inne takie, które mnie nie interesuję
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-12, 14:10   #8
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Krem czy tonik?

Może spróbuj Triacneal Avene? Widziałam, że dziewczyny chwalą sobie- i na wypryski pomoże, i na wągry i na zmarszczki Sama zaczęłam używać przed tygodniem na rozszerzone pory i wągry - już widzę poprawę, więc polecam
I koniecznie znajdź sobie jakiś krem na dzień, nie wiem co za debil za przeproszeniem Cię leczy. Niestety tu doradzić nie umiem- mam cerę mieszaną w stronę suchej.
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>


Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 14:15   #9
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Krem czy tonik?

Cytat:
Napisane przez Jakkolwiek Pokaż wiadomość
Może spróbuj Triacneal Avene? Widziałam, że dziewczyny chwalą sobie- i na wypryski pomoże, i na wągry i na zmarszczki Sama zaczęłam używać przed tygodniem na rozszerzone pory i wągry - już widzę poprawę, więc polecam
I koniecznie znajdź sobie jakiś krem na dzień, nie wiem co za debil za przeproszeniem Cię leczy. Niestety tu doradzić nie umiem- mam cerę mieszaną w stronę suchej.
A czy krem nie pozatyka mi porów?
Korzystałam z rad 3 dermatologów. Każdy odradzał stosowania kremów. Wszyscy zalecali kosmetyki wysuszające...
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 19:31   #10
Jakkolwiek
Wtajemniczenie
 
Avatar Jakkolwiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2 290
Dot.: Krem czy tonik?

Cytat:
Napisane przez YOUdith Pokaż wiadomość
A czy krem nie pozatyka mi porów?
Korzystałam z rad 3 dermatologów. Każdy odradzał stosowania kremów. Wszyscy zalecali kosmetyki wysuszające...
Ten na pewno nie- on złuszcza i pocienia naskórek, nie ma szans, żeby zapychał
Ci dermatolodzy jacyś dziwni są. Generalnie ja się zgadzam z poprzedniczkami jeśli chodzi o zdanie na temat tych lekarzy. Przecież na rynku są kremy do tłustych cer, każdy rodzaj skóry trzeba nawilżać. Jeśli masz skłonność do zapychania na pewno będzie trudniej znaleźć coś odpowiedniego, ale to niezbędne.
tu masz wątek z linkami do innych wątków, które mogłyby Ci pomóc, poczytaj sobie
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=419492

Obejrzyj jeszcze to:
82Inez
cz. 1 http://www.youtube.com/watch?v=XoKg5wonmXI
cz. 2 http://www.youtube.com/watch?v=CEG2F...eature=related
MakijazeKasiD
http://www.youtube.com/watch?v=IHbvXxWYAXY

Jest dużo fajnych filmików na youtube na ten temat, wystarczy poszukać trochę
__________________
Pachnący wątek wymiankowy
<<klik>>



Edytowane przez Jakkolwiek
Czas edycji: 2011-02-12 o 19:40
Jakkolwiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-12, 20:19   #11
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Krem czy tonik?

Cytat:
Napisane przez Jakkolwiek Pokaż wiadomość
Ten na pewno nie- on złuszcza i pocienia naskórek, nie ma szans, żeby zapychał
Ci dermatolodzy jacyś dziwni są. Generalnie ja się zgadzam z poprzedniczkami jeśli chodzi o zdanie na temat tych lekarzy. Przecież na rynku są kremy do tłustych cer, każdy rodzaj skóry trzeba nawilżać. Jeśli masz skłonność do zapychania na pewno będzie trudniej znaleźć coś odpowiedniego, ale to niezbędne.
tu masz wątek z linkami do innych wątków, które mogłyby Ci pomóc, poczytaj sobie
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=419492

Obejrzyj jeszcze to:
82Inez
cz. 1 http://www.youtube.com/watch?v=XoKg5wonmXI
cz. 2 http://www.youtube.com/watch?v=CEG2F...eature=related
MakijazeKasiD
http://www.youtube.com/watch?v=IHbvXxWYAXY

Jest dużo fajnych filmików na youtube na ten temat, wystarczy poszukać trochę
dzięki
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-13, 11:38   #12
kasia_444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 6
Dot.: Krem czy tonik?

Jeżeli cały czas będziesz wysuszała skórę to skóra w akcie obrony będzie produkowała coraz więcej sebum i w tym momencie koło się zamyka Ty przesuszasz a ona produkuje bo się broni . Myj buzię żelem potem koniecznie tonik i na koniec krem jakiś lekki nawilżający a oprócz tego najlepiej odwiedzić jakąś dobrą kosmetyczkę.
kasia_444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 20:35   #13
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Krem czy tonik?

Cytat:
Napisane przez kasia_444 Pokaż wiadomość
Jeżeli cały czas będziesz wysuszała skórę to skóra w akcie obrony będzie produkowała coraz więcej sebum i w tym momencie koło się zamyka Ty przesuszasz a ona produkuje bo się broni . Myj buzię żelem potem koniecznie tonik i na koniec krem jakiś lekki nawilżający a oprócz tego najlepiej odwiedzić jakąś dobrą kosmetyczkę.
Krem na tonik?
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-13, 20:51   #14
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Krem czy tonik?

Yyyy, no a jak? Chwila poczekaj, zeby tonik sie wchłonął, a potem nakładaj krem
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 12:31   #15
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Krem czy tonik?

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Yyyy, no a jak? Chwila poczekaj, zeby tonik sie wchłonął, a potem nakładaj krem
Nie wiem, nigdy nie stosowałam kremu...czy moja skóra nie "oszaleje" jak najpierw ją wysuszę tonikiem a po chwili natłuszczę kremem? Myślałam, że może, np. rano tonik a na noc krem?????
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 17:02   #16
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Krem czy tonik?

Po pierwsze - żadnego toniku z alkoholem! Może być hydrolat, ja przed ich erą używałam takiego niebieskiego z Perfecty. Ważne, żeby nie był z alkoholem, tonik ma po prostu tonizować, a nie wysuszać

Kremu używa się na noc i dzień - rano pod makijaż, cos lekkiego, szybko wchłaniającego się (np. Humektan), na noc dajemy cięższy kaliber - np. olej.

Pielęgnacja rano i wieczorem powinna mieć 3 etapy.
1 - oczyszczenie - np. żel Babydream albo mydło z Lusha
2 - tonizowanie - w dzień hydrolat, tonik, na noc tonik z kwasem migdałowym
3 - krem - w dzień Humektan/Pollena Eva/ kwas hialuronowy/ filtr (jak będzie słońce )/ coś Babydream, na noc olej połączony z kwasem hialuronowym.

Tak wygląda moja pielęgnacja, ktora pomogła mi doprowadzić cerę do porządku. Czy Ty z tego skorzystasz - Twoja sprawa, ale naprawdę zapraszam na biochemię, tam jest mnóstwo wiedzy
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-14, 23:00   #17
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Krem czy tonik?

za mało informacji- co za tonik (skład, minimum firma+nazwa). i co jeszcze używasz? jakiś żel do mycia twarzy? peeling?a inne kosmetyki (w tym do makijażu) oraz leki dermatologiczne?


tonik nawilżający spokojnie może pozwolić na rezygnację z kremu przy cerze tłustej, bez skłonności do odwodnienia. ale to chyba nie jest Twój przypadek.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 00:38   #18
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Krem czy tonik?

Cytat:
Napisane przez Justy Pokaż wiadomość
za mało informacji- co za tonik (skład, minimum firma+nazwa). i co jeszcze używasz? jakiś żel do mycia twarzy? peeling?a inne kosmetyki (w tym do makijażu) oraz leki dermatologiczne?


tonik nawilżający spokojnie może pozwolić na rezygnację z kremu przy cerze tłustej, bez skłonności do odwodnienia. ale to chyba nie jest Twój przypadek.
Tonik Loreal Pure Zone oczyszczająco-kojący, Garnier Skin Naturals 3in1 żel myjący+peeling+maseczka, różnego rodzaju maseczki, najczęściej peel off, do makijażu podkład MAYBELLINE AFFINITONE + puder matujący, leków dermatologicznych już nie używam, miałam różnego rodzaju antybiotyki robione w aptece.
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 01:37   #19
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Krem czy tonik?

Dziwnych miałaś tych dermatologów... Nie jestem znawcą, ale z logicznego punktu widzenia to przecież oczywiste...

Każda skóra produkuje sebum, ponieważ to stanowi jej naturalną warstwę ochronną i nawilżającą. Jeśli mając cerę tłustą używamy tylko środków oczyszczających i matujących, bez nawilżania to nasza skóra produkuje tego sebum jeszcze więcej! Stąd rozszerzone pory i wypryski...

I to nie jest jakiś mój wymysł... Już wielokrotnie słyszałam opinie, że gdy dziewczyny zaczęły odpowiednio nawilżać skórę twarzy problem z nadmiernym przetłuszczaniem się zmniejszył się.

Przemyśl to i może zmień dermatologa...?
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-15, 08:56   #20
kasia_444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 6
Dot.: Krem czy tonik?

Odpowiednie nawilżenie skóry to podstawa nawet przy skórze tłustej . Jak już wcześniej pisałam, przesuszając skórę zaburzamy naturalną produkcję sebum. Jeżeli wydzielanie sebum jest nie prawidłowe, skóra produkuje go więcej co w efekcie prowadzi do zapychania się porów i przetłuszczania się skóry. Jeżeli skóra nie jest wysuszana to wydzielanie sebum nie jest zaburzone. I przy takiej pielęgnacji
żel, TONIK, krem (odpowiednio dobrane kosmetyki do rodzaju skóry)oraz przy dodatkowej pielęgnacji u rozsądnej kosmetyczki wszystko powinno wrócić do normy.
kasia_444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 09:21   #21
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Krem czy tonik?

Cytat:
Napisane przez zzzielona Pokaż wiadomość
Dziwnych miałaś tych dermatologów... Nie jestem znawcą, ale z logicznego punktu widzenia to przecież oczywiste...

Każda skóra produkuje sebum, ponieważ to stanowi jej naturalną warstwę ochronną i nawilżającą. Jeśli mając cerę tłustą używamy tylko środków oczyszczających i matujących, bez nawilżania to nasza skóra produkuje tego sebum jeszcze więcej! Stąd rozszerzone pory i wypryski...

I to nie jest jakiś mój wymysł... Już wielokrotnie słyszałam opinie, że gdy dziewczyny zaczęły odpowiednio nawilżać skórę twarzy problem z nadmiernym przetłuszczaniem się zmniejszył się.

Przemyśl to i może zmień dermatologa...?
Czy jeśli zmienię kosmetyki, jest możliwe, że te rozszerzone pory przestaną być widoczne??? Teraz wyglądają jak malutkie blizny, jakbym nakłuwała skórę szpilką...boję się, że tak mi już zostanie, tym bardziej, że skóra mojej mamy wygląda tak samo więc może to u nas dziedziczne...
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 16:31   #22
zzzielona
Wtajemniczenie
 
Avatar zzzielona
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 104
Dot.: Krem czy tonik?

Cytat:
Napisane przez YOUdith Pokaż wiadomość
Czy jeśli zmienię kosmetyki, jest możliwe, że te rozszerzone pory przestaną być widoczne??? Teraz wyglądają jak malutkie blizny, jakbym nakłuwała skórę szpilką...boję się, że tak mi już zostanie, tym bardziej, że skóra mojej mamy wygląda tak samo więc może to u nas dziedziczne...
Z rozszerzonymi porami tak naprawdę nic nie zrobisz. Możesz je po prostu zwęzić, ale one i tak będą się robiły takie jak zwykle. Jedni mają mniej a drudzy bardziej rozszerzone pory i gromadzenie się w nich łoju, który w kontakcie z tlenem robi się czarny jest równie normalne jak na przykład wzrost paznokci. Możesz robić sobie często peelingi, używać żeli dobrze czyszczących ale nigdy nie zapominaj o nawilżaniu skóry!

Jeśli jednak chcesz mieć pewność to idź do dermatologa lub kosmetyczki i lepszą poradę.
__________________
Bloguję o kobiecych sprawach...
Moja biżuteria!
zzzielona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-15, 19:27   #23
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Krem czy tonik?

Cytat:
Napisane przez YOUdith Pokaż wiadomość
Tonik Loreal Pure Zone oczyszczająco-kojący, Garnier Skin Naturals 3in1 żel myjący+peeling+maseczka, różnego rodzaju maseczki, najczęściej peel off, puder matujący.
zbyt agresywnie i wysuszajaco. skoro tak bardzo boisz sie kremów, to wypróbuj jeden z wariantów:

albo używaj "zwykłego" zelu do mycia/płynu micelarnego plus ten tonik oczyszczający

albo odwrotnie: żel do mycia, jak teraz, ale tonik zmień na nawilżajacy.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 10:16   #24
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Krem czy tonik?

Przez ostatnie dni używałam łagodniejszego toniku...miałam wrażenie, że wacik ślizga się po mojej skórze i wcale jej nie oczyszcza. Wczoraj użyłam dodatkowo toniku, który stosowałam do tej pory...i był niemal czarny od zanieczyszczeń na mojej skórze
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 15:48   #25
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Krem czy tonik?

A uzywasz jakiegos zelu przed tym? ;>
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-17, 19:20   #26
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Krem czy tonik?

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
A uzywasz jakiegos zelu przed tym? ;>
Już nie, żeby nie przesuszać nadmiernie skóry...
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 00:02   #27
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Krem czy tonik?

Czytasz, co wczesniej zostalo napisane, czy nie za bardzo? Tonik nie jest od oczyszczania skory, tylko tonizowania. Kup sobie cos do mycia twarzy bez SLS, krem do nawilzania i nie uzywaj tonikow z alkoholem. W ogole zaczynasz sie robic niestety irytujaca, bo naprawde chce ci pomoc, ale jak grochem o sciane czytanie i wiedza na biochemii nie boli, a sprawiloby to, ze nie byloby tu ponad polowy twoich pytan
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 10:12   #28
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Krem czy tonik?

Cytat:
Napisane przez Callitus Pokaż wiadomość
Czytasz, co wczesniej zostalo napisane, czy nie za bardzo? Tonik nie jest od oczyszczania skory, tylko tonizowania. Kup sobie cos do mycia twarzy bez SLS, krem do nawilzania i nie uzywaj tonikow z alkoholem. W ogole zaczynasz sie robic niestety irytujaca, bo naprawde chce ci pomoc, ale jak grochem o sciane czytanie i wiedza na biochemii nie boli, a sprawiloby to, ze nie byloby tu ponad polowy twoich pytan
Jeśli irytuje Cię co piszę to nie pomagaj. Mam problem. Założyłam nowy wątek bo nie trafiłam na wizażu na taki, który by mi pomógł. Stosuję się do rad, których udzielają mi dziewczyny. Jeśli rodzą się u mnie jakieś nowe wątpliwości to po prostu o nich piszę. Od tego jest wizaż. Czasem mam wrażenie, że człowiek jest tu napiętnowany za samo to, że ma jakiś problem...ech...
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 11:28   #29
Callitus
Zakorzenienie
 
Avatar Callitus
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 461
Dot.: Krem czy tonik?

Właśnie chodzi o to, że na wizażu jest takich wątków od cholery i jeszcze trochę. Opisana została prawidłowa pielęgnacja KAŻDEJ cery (schemat zreszta ci podalam, dobór kremu zależy tylko od rodzaju cery). Ale skoro ty wolisz czuć się napiętnowana, to proszę bardzo, bo mimo tego, że już kilka dni temu nie tylko ja, ale także i inne dziewczyny pisalysmy ci, co nalezy zrobić, to nadal nie widac zmian w twojej pielegnacji. Więc po co pytać o porady, skoro później się z nich nie korzysta?
__________________
Sooner or later you have to stop being a victim and be a victor. You have to stop being a whiner and start being a winner. Take control of your shit, regardless of your circumstances. If it’s more difficult for you that's good, cause that makes your story better.
Callitus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-18, 12:43   #30
YOUdith
Rozeznanie
 
Avatar YOUdith
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Koniec świata...
Wiadomości: 915
Dot.: Krem czy tonik?

Zmiany są. Ograniczyłam stosowanie kosmetyków wysuszających. Zakupiłam 2 kremy: na dzień matująco-nawilżający do cery mieszanej i tłustej, na noc regenerujący do wszystkich rodzajów skóry. Wieczorem zamiast toniku, którego używałam do tej pory przemywam twarz płynem micelarnym. Człowiek niestety uczy się na własnych błędach. Do tej pory popełniłam szereg błędów myśląc, że prawidłowo dbam o swoją cerę i pewnie nie od razu znajdę kosmetyki idealne dla mojej skóry...
YOUdith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:40.