typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda? - Strona 33 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-08, 22:07   #961
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
By the way: mam pytanie do bardziej obeznanych w temacie. Czy skandynawski typ urody dzieli się na jakieś podtypy/rodzaje? Przeciętny Norweg różni się czymś od Szweda, Duńczyka? A co z Niemcami? Jak ich określić? W końcu, to też germanie, ale wyglądają raczej odmiennie od przeciętnego Skandynawa.

Dopiero zaczynam na studiach antropologię, i chociaż interesuję się tym już od dłuższego czasu ciągle dowiaduję się, że tak naprawdę wiem bardzo niewiele. Nawiązując do Twojego pytania:

Z tego co wiem typ Skandynawski (Nordycki) dzieli się na:

halsztacko-nordycki (Główie Szwecja i Norwegia), wschodnio-nordycki (występuje w Rosji, na wschodzie), Celtycko-nordycki (Anglia),

Co do Niemców to niewielu z nich reprezentuje typ Skandynawski , to tylko wielki głęboko zakorzeniony mit.

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
O! To w zestawieniu z Mongołami Finowie w moim odczuciu wygrywają - zatem będę sobie wyobrażać, że moje rysy, to zasługa północnych praszczurów. Najchętniej widziałabym w swoim drzewie genealogicznym jakiegoś Koreańczyka/Japończyka, ale biorąc pod uwagę fakty historyczne, to na 99,9% niemożliwe.

Ha ! I tu Cię zaskoczę ! Języki Ugrofińskie ( Fiński, Węgierski) są spokrewnione właśnie z językiem KOREAŃSKIM . !!! http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99...a%C5%82tajskie
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem

Edytowane przez Otero
Czas edycji: 2012-01-08 o 22:10
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 22:16   #962
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Dopiero zaczynam na studiach antropologię, i chociaż interesuję się tym już od dłuższego czasu ciągle dowiaduję się, że tak naprawdę wiem bardzo niewiele. Nawiązując do Twojego pytania:

Z tego co wiem typ Skandynawski (Nordycki) dzieli się na:

halsztacko-nordycki (Główie Szwecja i Norwegia), wschodnio-nordycki (występuje w Rosji, na wschodzie), Celtycko-nordycki (Anglia),

Co do Niemców to niewielu z nich reprezentuje typ Skandynawski , to tylko wielki głęboko zakorzeniony mit.
! Właśnie to cały czas mi spokoju nie dawało.

Mnie się typowy Niemiec kojarzy z raczej krępym mężczyzną o średnim wzroście i grubych rysach, natomiast Skandynawowie jawią mi się jako wysocy, smukli blondyni.

Pytałam o to, bo moja mama z uporem maniaka twierdzi, że mój TŻ wygląda jak żywcem wyrwany z Niemiec, a ja się wykłócam, że nie ma zupełnie racji.

---------- Dopisano o 23:16 ---------- Poprzedni post napisano o 23:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Ha ! I tu Cię zaskoczę ! Języki Ugrofińskie ( Fiński, Węgierski) są spokrewnione właśnie z językiem KOREAŃSKIM . !!! http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C4%99...a%C5%82tajskie


Ale mam radochę.
__________________
Grafik amator
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 22:18   #963
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość



Dzięki, ta wersja bardzo mi odpowiada Nie czułam żadnej więzi z Chorwatami ani innymi ludami bałkańskimi, a z Semitami od zawsze... Poza tym pokrewieństwo bałkańskie byłoby pewnie bardzo dalekie. Dziękuję również za komplement, myślę, że mało ludzi uważa mnie za ładną zważywszy na spory nos (wiadomo, jaki ideał piękna kreują teraz media) ,przez który wielokrotnie nasłuchałam się obelg i różnych docinek... Patrzyłam na ludzi i bardzo mała ilość ma duże nosy i dziwilam się, dlaczego AKURAT JA muszę należeć do tej mniejszości. Teraz jednak już całkowicie się akceptuję i sądzę, że mam żydowskie pochodzenie i jak to udowodnię (już zbieram materiały), to będę z tego bardzo dumna!

W Polsce rzeczywiście większość dziewczyn ma malutkie noski, kiedyś im zazdrościłam, później zrozumiałam, że do każdej twarzy pasuje inny nos i nie wyobrażam sobie teraz siebie z innym choć powiedzmy do najmniejszych on nie należy !
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 23:04   #964
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

W sumie nie powinnam wstawiać cudzych zdjęć bez zgody, ale myślę, że za te wycinki zainteresowany nie będzie się gniewał.

Co można powiedzieć o tym typie urody? Moim zdaniem, to zdecydowanie niesłowiański typ. Stawiałabym na coś skandynawskiego.

Wzrost wysoki, długie nogi, skóra jasna, włosy kędzierzawe, jasnopopielaty blond, brwi słabo zarysowane, jasne i proste (bez wyraźnego łuku), cała oprawa oczu również jasna, oczy jasnobłękitne, twarz o kształcie chyba owalnym, dość długa i wąska, czoło wysokie, oczy głęboko osadzone, nos wąski, ale wydatny, podbródek delikatny, ale stosunkowo długi.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kształt.jpg (26,7 KB, 45 załadowań)
__________________
Grafik amator

Edytowane przez WhiteGyaru
Czas edycji: 2012-02-06 o 19:10
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 11:13   #965
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Dopiero zaczynam na studiach antropologię(...)
A jaki kierunek studiujesz?
__________________
Grafik amator
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 16:36   #966
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
W Polsce rzeczywiście większość dziewczyn ma malutkie noski, kiedyś im zazdrościłam, później zrozumiałam, że do każdej twarzy pasuje inny nos i nie wyobrażam sobie teraz siebie z innym choć powiedzmy do najmniejszych on nie należy !


Na zdjęciach en face mój nosek wygląda w miarę ok, ale z profilu jest zagięty- kilka stron temu wstawiałam stare zdjęcia i tam jest jedno moje zdjęcie z profilu :P Można zobaczyć. Wiem, że semicki nos jest długi, a mój nie jest aż tak długi, ale za to szeroki, no i bardzo wygięty :p A ja się już przyzwyczaiłam, kiedyś miałam straszne kompleksy, ale zrozumiałam,że mam inny typ urody i teraz jestem nawet z niego dumna Śmieję się z tego, że jak się uśmiecham ,to z nosa robi się półksiężyc


Cytat:
Hej,
Cytat:
rzeczywiście przejawiasz wiele cech urody Semickiej (kształt oczu,! usta, nos (choć jest łagodniejszy niż u rasowych semitów), widać też wpływy Słowiańskie: kości policzkowe, piękny kolor oczu i jasna delikatna skóra.

Masz jakieś inne korzenie niż Polskie ?

A wyglądam, jakbym miała? Wszystkie nazwiska, które zna m( do pradziadków ) są polskobrzmiące, ale dalszych nie znam... Jednak wydaje mi się, że nazwisko po wojnie moja rodzina mogla zmienić.. Kiedys pytałam taty, czy jesteśmy Żydami,a on się wkurzył na to pytanie i powiedział ze złością "Jesteśmy prawdziwymi Polakami!". Już nie poruszałam tego tematu,ale zdziwiła mnie jego mocna reakcja. Myślę, że urodę odziedziczylam po babci ze str taty właśnie (a muszę powiedzieć, że mój tata ma też taką semicką,aszkenazyjską urodę- duży nos, ale znacznie dłuższy niż mój, podobny kształt oczu i duże usta)i kiedys taty pytałam,co babcia ,czyli jego mama robiła podczas wojny, to też strasznie sie wkurzył na to pytanie i powiedział "Nic nie pamiętała, bo była za mała!" . A w momencie wybuchu miała 7 lat...


Coś mi wyraźnie nie pasuje w jego reakcjach,myślę, że coś ukrywa, ale nie mam wystarczających dowodów, jak na razie kompletuję drzewo genealogiczne, by wysłać je do ŻIHu, mam nadzieję, że mi pomogą..


Edit:


Dodaję zdjęcie babci i taty, aby pokazać podobieństwo, jak ocenicie, to je usunę.

Edytowane przez imaginacja93
Czas edycji: 2012-01-09 o 22:26
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 21:04   #967
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
W sumie nie powinnam wstawiać cudzych zdjęć bez zgody, ale myślę, że za te wycinki zainteresowany nie będzie się gniewał.

Co można powiedzieć o tym typie urody? Moim zdaniem, to zdecydowanie niesłowiański typ. Stawiałabym na coś skandynawskiego.

Wzrost wysoki, długie nogi, skóra jasna, włosy kędzierzawe, jasnopopielaty blond, brwi słabo zarysowane, jasne i proste (bez wyraźnego łuku), cała oprawa oczu również jasna, oczy jasnobłękitne, twarz o kształcie chyba owalnym, dość długa i wąska, czoło wysokie, oczy głęboko osadzone, nos wąski, ale wydatny, podbródek delikatny, ale stosunkowo długi.
Ze zdjęć niewiele widać ale opis jest prawie idealną charakterystyką typu halsztacko-nordyckiego. To Twój Tż ? Powiem szczerze, że uwielbiam facetów w tym typie !!!

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
A jaki kierunek studiujesz?
archeologię

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość


Dodaję zdjęcie babci i taty, aby pokazać podobieństwo, jak ocenicie, to je usunę.
Wiesz co : tamtą charakterystykę opierałam tylko na tych dwóch zdjęciach, po przeglądnięciu wszystkich trochę zmnieniam zdanie: przejawiasz wiele cech typu dynarskiego (charakterystycznego mni. dla górali), Twój tatko jest bardzo dynarski (http://www.zgapa.pl/zgapedia/Typ_dynarski.html)!, nie widzę w nim raczej cech semickich. Babcię ciężko opisać bo zdjęcie jest dość niewyrazne a uśmiech wyostrza rysy uroda może być zarówno semicka jak i nie .

Potwierdzam to o czym mówiła WhiteGyaru : naprawdę ładna z Ciebie dziewczyna !

Mam nadzieję, że nie jesteś zawiedziona ? Wyczuwam, że chciałabyś wyglądać jak typowa Żydówka ?
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem

Edytowane przez Otero
Czas edycji: 2012-01-09 o 21:07
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 21:24   #968
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Ze zdjęć niewiele widać ale opis jest prawie idealną charakterystyką typu halsztacko-nordyckiego. To Twój Tż ? Powiem szczerze, że uwielbiam facetów w tym typie !!!
Mogłabym wstawić więcej, ale musiałabym najpierw spytać, czy mogę.

Tak, to mój TŻ. Miło słyszeć (tzn. przeczytać ), że są oprócz mnie zwolenniczki tego typu urody. Większość moich znajomych preferuje typy południowe.

Właśnie z tego powodu pytałam o ewentualne podtypy skandynawskiego typu urody. Chciałabym go jakoś scharakteryzować konkretniej no i udowodnić przy tym mamie, że jednak miałam rację.

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
archeologię
Zazdroszczę. Przez długi okres czasu marzyłam o tym kierunku (byłam pasjonatką starożytnych kultur, a zwłaszcza Egiptu, Mezopotamii oraz kultur prekolumbijskich).



Jeszcze a propos Żydów: w moim mieście znajduje się Wyznaniowa Gmina Żydowska i jest kilka restauracyjek serwujących kuchnię żydowską. Czasem, jak obserwowałam gości, to naprawdę byłam podekscytowana tym, jak bardzo zróżnicowana jest uroda żydowska (a jestem pewna, że byli to Żydzi z uwagi na strój i mycki). Nie wiedziałam np. że Żydzi bywają ogniście rudzi!
__________________
Grafik amator

Edytowane przez WhiteGyaru
Czas edycji: 2012-01-09 o 21:25
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 21:54   #969
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
Mogłabym wstawić więcej, ale musiałabym najpierw spytać, czy mogę.

Tak, to mój TŻ. Miło słyszeć (tzn. przeczytać ), że są oprócz mnie zwolenniczki tego typu urody. Większość moich znajomych preferuje typy południowe.
Mnie też nigdy nie ciągnęło w stronę południowych ''przystojniaków'', Za to Skandynawowie mają w sobie coś tajemniczo chłodnego i arystokratycznego . Wklejam kilka fotek w tym mojego ulubionego norweskiego pisarza kryminałów.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: gif 500full.jpg.gif (47,7 KB, 21 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 10591909961126189626.jpg (15,2 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg nesbo-226x300.jpg (9,5 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg swede.jpg (9,0 KB, 20 załadowań)
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 21:58   #970
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg paul_bettany_03.jpg (23,1 KB, 19 załadowań)
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 22:14   #971
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Ze zdjęć niewiele widać ale opis jest prawie idealną charakterystyką typu halsztacko-nordyckiego. To Twój Tż ? Powiem szczerze, że uwielbiam facetów w tym typie !!!

---------- Dopisano o 21:40 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------



archeologię

---------- Dopisano o 22:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:40 ----------



Wiesz co : tamtą charakterystykę opierałam tylko na tych dwóch zdjęciach, po przeglądnięciu wszystkich trochę zmnieniam zdanie: przejawiasz wiele cech typu dynarskiego (charakterystycznego mni. dla górali), Twój tatko jest bardzo dynarski (http://www.zgapa.pl/zgapedia/Typ_dynarski.html)!, nie widzę w nim raczej cech semickich. Babcię ciężko opisać bo zdjęcie jest dość niewyrazne a uśmiech wyostrza rysy uroda może być zarówno semicka jak i nie .

Potwierdzam to o czym mówiła WhiteGyaru : naprawdę ładna z Ciebie dziewczyna !

Mam nadzieję, że nie jesteś zawiedziona ? Wyczuwam, że chciałabyś wyglądać jak typowa Żydówka ?


Chciałabym wyglądać jak typowa, ale jestem mieszańcem, więc trochę semickiej krwi też mnie satysfakcjonuje


Znalazłam coś takiego w necie:

typ dynarski:
mieszaniec elementu nordycznego z armenoidalnym; jasna skóra, ciemna barwa włosów i oczu, głowa krótka średni lub wysoki, twarz w górnej części szeroka w dolnej wąska i długa, nos wąski wypukły lub garbaty


a na innej stronie (tej której adres mi podałaś) było napisane, że typ armenoidalny ( a mój typ jest mieszany z tym typem i nordyckim) występuje u Żydów Aszkenazyjskich i Sefardyjskich, więc może jednak mam rysy semickie, choć trochę


Tata może i jest dynarski, a ja mam nadzieję, jestem mniej dynarska ? (kształt oczu itp.? czytałam także, że przyrośnięte uszy są cechą ż. aszkenazyjskich, a ja takie posiadam, nie mają jakiejś opuszki, nie wiem jak to się konkretnie nazywaponadto są odstające i trochę elfie. Babcia też miała blisko osadzone oczy, długi nos)


A i dziekuję za komplement To miło z Twojej strony


WhiteGyaru,co do rudości, to moja bliska kuzynka jest np. ruda, a i też czytałam ,że u Żydow przejawia się ta cecha. Ta kuzynka to dość bliska rodzina, bo mój tata ma brata i to właśnie jego córka Ja z kolei jestem szatynką, ale w słońcu mam rudą poświatę i złotawe niektóre włosy.


A co do typów urody u facetów, to też mi sie kiedyś podobali blondyni, ale teraz wolę brunetów, ale nie z jakąś konkretną urodą

Edytowane przez imaginacja93
Czas edycji: 2012-01-09 o 22:16
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-09, 22:19   #972
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Z uszami to chodzi o ten '' dzyndzelek'' jak to nazwać ? , w którym masz dziurki na kolczyki ponoć Żydzi mają je przyrośnięte, chociaż nie wiem czy to nie mit ?
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 22:24   #973
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Z uszami to chodzi o ten '' dzyndzelek'' jak to nazwać ? , w którym masz dziurki na kolczyki ponoć Żydzi mają je przyrośnięte, chociaż nie wiem czy to nie mit ?

Nie wiem czy to nie mit, ale zauważyłam, że znaczna większość ludzi, z jakimi mam do czynienia ma owy "dzyndzelek" . Ja go w każdym razie nie posiadam:P Ponadto jeszcze wyszukałam, że boki czoła mają większy łuk niż u Słowian(Słowianie mają proste czoło) i u mnie też się to zgadza...Albo czytałam też , że kobiety mają nos wąski przy oczach, płytko osadzone oczy... To wszystko u mnie występuje.


Przepraszam za moje może irytujące zachowanie (bo co chwila coś tylko dodaję, żeby przeforsować swoją rację), ale chciałabym być jak najbliżej prawdy i mam nadzieję, że nie macie mi tego za złe, dziewczyny

Edytowane przez imaginacja93
Czas edycji: 2012-01-09 o 22:57
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 22:40   #974
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Dziewczyny, fajnie piszecie Otero -znawczyni tematu Brawa!
Mnie tez bardzo ciekawila kwestia pochodzenia. Moj ojciec pochodzil z bogatej szlachty, a wiadomo, szlachta niechetnie sie laczyla z innymi nacjami. Cala rodzina taty to typy czarnowlose, zas sam tata mial bardzo ostre rysy, jak dla mnie - lagodniejsza wersja Franza Kafki , lecz z niebieskimi oczami.
Czasem sie smieje, ze moze szlachta nie slubowala sobie wiernosci z Zydami, Ukraincami, Tatarzynami czy Rosjanami, ale nic nie stalo na przeszkodzie, by wdac sie w jakis 'nieczysty etnicznie' romans . A z tego czasem i dzieci sie pojawialy . Prababka moja urodzila ponad 15 ro dzieci - a wszystkie czarne i krecone na zdjeciach.

Ze strony mamy to doszukalabym sie wplywow wschodnich, choc wszyscy maja jasne wlosy, wysokie i szerokie kosci policzkowe, niezbyt wysokie czola, kwadratowe szczeki, choc nie az takie wielkie twarze. Rodzina meza - Szwedzi - byli przekonani, ze moja mama to jaka Niemka albo Angielka, a mama wyglada jak Edyta Wojtczak - wypisz wymaluj.

A ja... jak mam jasne wlosy, sukienke i sie nie odzywam - obcy ludzie biora mnie za Rosjanke. Jak zaczynam mowic, a zaciagam ostro, za Norwezke, a jak przefarbuje wlosy na brazowo i pomaluje sie rozowa pomadka - za Francuzke.

Ot i tyle. Tyle gwaltow, co przyniosly wszystkie wojny, tyle w nas z Tatara, Rosjan, Mongolow, Niemcow, Skandynawow i Turkow. Zyd moze nie wojowal, ale kontakty tez bywaly . Czasami ludzie lamali konwenanse i sie zenili mimo 'zakazow'. Brat dziadka zakochal sie w Zydowce, ale jako oficer nie mogl wziac za zone kobiety bez matury i nie-katoliczki. Ona sam tez nie stalby sie Zydem, a Zydowka nigdy by sie nie stala Polka. Tyle tego dobrego, ze sie bawil na jej weselu z innym. Rok pozniej dziweczyna zostala wywieziona z rodzina do obozu, a chwile potem brat dziadka wyladowal na liscie katynskiej.

Edytowane przez guacamole
Czas edycji: 2012-01-09 o 22:44
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 22:50   #975
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Mnie też nigdy nie ciągnęło w stronę południowych ''przystojniaków'', Za to Skandynawowie mają w sobie coś tajemniczo chłodnego i arystokratycznego . Wklejam kilka fotek w tym mojego ulubionego norweskiego pisarza kryminałów.
O to, to - dobrze powiedziane.


Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
WhiteGyaru,co do rudości, to moja bliska kuzynka jest np. ruda, a i też czytałam ,że u Żydow przejawia się ta cecha. Ta kuzynka to dość bliska rodzina, bo mój tata ma brata i to właśnie jego córka Ja z kolei jestem szatynką, ale w słońcu mam rudą poświatę i złotawe niektóre włosy.
A np. Art Garfunkel (ten z duetu Simon & Garfunkel) jest rudym blondynem, choć z pochodzenia jest rumuńskim Żydem. Wstawiam fotki.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Simon_Garfunkel_Bridge_Over_Troubled_Water_Central_Park.jpg (9,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Simon++Garfunkel+Photo+by+Guy+Webster.jpg (194,5 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 600full-art-garfunkel.jpg (11,2 KB, 17 załadowań)
__________________
Grafik amator

Edytowane przez WhiteGyaru
Czas edycji: 2012-01-10 o 18:12
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 22:59   #976
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez WhiteGyaru Pokaż wiadomość
O to, to - dobrze powiedziane.




A np. Art Garfunkel (ten z duetu Simon & Garfunkel) jest rudym blondynem, choć z pochodzenia jest rumuńskim Żydem. Wstawiam fotki.



A tego to nie wiedziałam, a trochę go kojarzę! No patrzcie
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 23:03   #977
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Dziewczyny, fajnie piszecie Otero -znawczyni tematu Brawa!
Mnie tez bardzo ciekawila kwestia pochodzenia.
Oj, faktycznie - piekielnie ciekawy temat.

Niestety moja znajomość rodzinnego drzewa genealogicznego kończy się na wiedzy o pradziadkach ze strony ojca oraz dziadkach ze strony mamy. Ci pierwsi pochodzą co prawda z rodziny o herbowym nazwisku, ale szczerze mówiąc nic to mi nie pomogło, bo toć to same nazwiska, a skąd mogę wiedzieć, które tyczą się wyłącznie moich przodków.

Edit:

Patrzcie jaką ciekawą stronę znalazłam podczas szperania na temat różnych typów urody:

http://pmsol3.wordpress.com/

__________________
Grafik amator

Edytowane przez WhiteGyaru
Czas edycji: 2012-01-09 o 23:18
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:24   #978
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Mnie tez bardzo ciekawila kwestia pochodzenia. Moj ojciec pochodzil z bogatej szlachty, a wiadomo, szlachta niechetnie sie laczyla z innymi nacjami. Cala rodzina taty to typy czarnowlose, zas sam tata mial bardzo ostre rysy, jak dla mnie - lagodniejsza wersja Franza Kafki , lecz z niebieskimi oczami.
Czasem sie smieje, ze moze szlachta nie slubowala sobie wiernosci z Zydami, Ukraincami, Tatarzynami czy Rosjanami, ale nic nie stalo na przeszkodzie, by wdac sie w jakis 'nieczysty etnicznie' romans . A z tego czasem i dzieci sie pojawialy . Prababka moja urodzila ponad 15 ro dzieci - a wszystkie czarne i krecone na zdjeciach.
Hej,
dzięki za komplement ale moja wiedza to narazie podstawy .
Ostre rysy wcale nie są tylko domeną Semitów, typy rdzennie idoeuropejskie (np. północny, dynarski) także się nimi charakteryzują więc nie można generalizować.

Jeśli chodzi o naszych przodków to na pewno mezalianse się zdażały. Kiedy zbadali dna rosyjskich carów okazało się, że wielu było z nieprawego łoża, w czasach gdy nie było takich badań kobiecie było łatwiej wmówić mężowi : że to na pewno jego dziecko (bo te skośne oczka ma po moim pradziadku ).
Z drugiej strony nie można przesadzać: jednak takie pary łamały głęboko zakorzenione tabu, za co groziło wydziedziczenie, wygnanie itd. w dobie silnej więzi ze wspólnotą naprawę nie wielu było tak odważnych śmiałków. Ponadto grupy które, żyły obok siebie przez lata ''pielęgnowały'' wzajemne stereotypy.

Co innego z najazdami: wtedy zwycięzcy rościli sobie prawo do gwałcenia każdej kobiety która tylko wpadła w ich ręce.!

Dlatego myślę, że więcej w nas krwi wschodniej i północnej, nie wiem jak wy ale ja często widuję zwłaszca osoby o azjatyckich cechach : posiadających np: coś na kształt fałdy mongolskiej, lekko zółtawą skórę, płaską twarz, itd.
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:38   #979
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość


WhiteGyaru,co do rudości, to moja bliska kuzynka jest np. ruda, a i też czytałam ,że u Żydow przejawia się ta cecha. Ta kuzynka to dość bliska rodzina, bo mój tata ma brata i to właśnie jego córka Ja z kolei jestem szatynką, ale w słońcu mam rudą poświatę i złotawe niektóre włosy.


A co do typów urody u facetów, to też mi sie kiedyś podobali blondyni, ale teraz wolę brunetów, ale nie z jakąś konkretną urodą
Żydzi którzy przez wieki zamieszkiwali Europę bardzo zatracili swoje rasowe cechy, więc moim zdaniem znalezienie uniwersalnego wzoru na ich rozpoznanie jest czystą fikcją. Myślę, że po II wojnie światowej wiedziałabyś gdybyś miała takie korzenie, no chyba, że to jakaś wielka rodzinna tajemnica ...

Wklejam przykład Żyda ponoć o Polskim pochodzeniu z jasnymi blond włosami (Jerry Springer).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (9,1 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Jerry Springer.jpg (10,8 KB, 20 załadowań)
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 21:44   #980
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Wklejam przykład Żyda ponoć o Polskim pochodzeniu z jasnymi blond włosami (Jerry Springer).
O! Nie sądziłam, że Jerry ma żydowskie korzenie.

Wśród moich znajomych przeważają bruneci/brązowowłosi/ciemni blondyni o dość wyrazistych rysach. Ewidentnie północne typy znam tylko 2...no i kojarzę jednego rudzielca dosłownie żywcem wyrwanego z Irlandi.
__________________
Grafik amator
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 21:50   #981
Otero
Raczkowanie
 
Avatar Otero
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 220
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Przeciętne twarze z różnych stron świata. WhiteGyaru skojarzyło mi się ze stroną którą podałaś .


Mi chyba najbliżej do Szwajcarki ;p, a Wam ? !
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg average-face.jpg (164,4 KB, 345 załadowań)
__________________
Stoi paker z dziewczyną, przytulają się i nagle paker mówi:
- Czujesz teraz motyle?
Zakochana po uszy dziewczyna mówi:
- Tak, czuje a co?
- Bo wczoraj robiłem

Edytowane przez Otero
Czas edycji: 2012-01-10 o 21:54
Otero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 22:03   #982
WhiteGyaru
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 147
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Przeciętne twarze z różnych stron świata. WhiteGyaru skojarzyło mi się ze stroną którą podałaś .


Mi chyba najbliżej do Szwajcarki ;p, a Wam ? !
O mamuniu...do przeciętnej Polki zupełnie nie jestem podobna.

Ja to chyba jestem miks rosyjsko-fińsko-francuski, ale widzę również spore podobieństwo do...Tajwanki i Japonki (wtf?).

Nie potrafię się zidentyfikować.
__________________
Grafik amator
WhiteGyaru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 18:37   #983
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Przeglądałam te twarze i nie widzę podobnej do siebie Za to moja siostra jest podobna do tej uzbeckiej dziewczyny Gdzie można znaleźć więcej takich zdjęć? Przeglądałam tę stronę, którą dałaś, WhiteGyaru, ale nikogo podobnego nie znalazłam



A i równiez się zdziwiłam co do pochodzenia Jerry'ego Springera!
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 21:05   #984
_Astaroth_
Przyczajenie
 
Avatar _Astaroth_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 15
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez Otero Pokaż wiadomość
Przeciętne twarze z różnych stron świata. WhiteGyaru skojarzyło mi się ze stroną którą podałaś .


Mi chyba najbliżej do Szwajcarki ;p, a Wam ? !
Ja do nikogo niepodobna chyba, nie wiem. Trudno mi obiektywnie to ocenić, ponieważ coś tam wiem o moich przodkach i patrząc na ten mix twarzy siłą rzeczy będę się identyfikować z mieszkankami tych krajów, z których pochodził pra (pra? nie pamiętam) dziadek mojego taty i moja pra babcia od strony mamy...
_Astaroth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 16:57   #985
aassiiaa11
Rozeznanie
 
Avatar aassiiaa11
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 676
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Hej!
Bardzo ciekawy wątek!(podczytuję was po cichutku )
znalazłam fajną stronkę na której program określa do jakich gwiazd jesteśmy podobne (może nie mówi to wprost jakim jesteśmy typem urody ale na podstawie urody aktorek, piosenkarek itd może troszeczkę pomóc w zidentyfikowaniu swojego pochodzenia ) oto stronka:
http://www.myheritage.pl/FP/Company/...ecognition.php
Miłej zabawy!
__________________
Moje bazgroły
aassiiaa11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 19:11   #986
_Astaroth_
Przyczajenie
 
Avatar _Astaroth_
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 15
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez aassiiaa11 Pokaż wiadomość
Hej!
Bardzo ciekawy wątek!(podczytuję was po cichutku )
znalazłam fajną stronkę na której program określa do jakich gwiazd jesteśmy podobne (może nie mówi to wprost jakim jesteśmy typem urody ale na podstawie urody aktorek, piosenkarek itd może troszeczkę pomóc w zidentyfikowaniu swojego pochodzenia ) oto stronka:
http://www.myheritage.pl/FP/Company/...ecognition.php
Miłej zabawy!

Mi wyszły takie wyniki:

- Krista Allen
- Mira Sorvino
- Natalie Portman
- Rachael Leigh Cook
- Nicole Kidman
- Hilary Swank
- Kate Beckinsale
- Evangeline Lilly

I jest jeszcze tego duuuużo duuużo więcej. To są te najpodobniejsze. A...jeszcze Monica Bellucci

Edytowane przez _Astaroth_
Czas edycji: 2012-01-12 o 19:16 Powód: Zapomniałam czegoś dodać.
_Astaroth_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 10:31   #987
nniee
Zakorzenienie
 
Avatar nniee
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: 7th heaven
Wiadomości: 4 506
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cześć, dziewczyny, pomożecie mi określić czy mój typ urody jest słowiański? Jak widać jestem blondynką, oczy mam szaro-niebieskie, oprawa oczu jasna, cera jasna (ale nie zupełnie blada), usta raczej wydatne, nie jestem wysoka.

(Bardzo proszę o ocenę, później usunę zdjęcia)
__________________
08.04.2008

Edytowane przez nniee
Czas edycji: 2012-05-25 o 14:44
nniee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-28, 22:28   #988
uca
Rozeznanie
 
Avatar uca
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: desde muy lejos!
Wiadomości: 738
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cytat:
Napisane przez nniee Pokaż wiadomość
Cześć, dziewczyny, pomożecie mi określić czy mój typ urody jest słowiański? Jak widać jestem blondynką, oczy mam szaro-niebieskie, oprawa oczu jasna, cera jasna (ale nie zupełnie blada), usta raczej wydatne, nie jestem wysoka.

(Bardzo proszę o ocenę, później usunę zdjęcia)
Wg mnie masz slowianska urode:buzia okragla, wysoko polozone kosci policzkowe, delikatne rysy twarzy, jasne wlosy (chociaz wiekszosc slowian ma jednak ciemne blondy) i oczy.
__________________
9.10.2013 zapuszczam włosy. Aktualna długość do ramion.
9.01.2014 włosy za linię obojczyków.
24.08. 2016 w połowie drogi do talii
uca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 14:06   #989
Vanilla Cream
Przyczajenie
 
Avatar Vanilla Cream
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Dziwią mnie te teksty o "przysadzistym dole", bo szczerze mówiąc zawsze wydawało mi się, że Polki mają wyjątkowo szczupłe nogi, a rzadko widzi się figurę tzw. gruszki

Mnie słowiańska uroda kojarzy się z jasną cerą, włosami- odcieniami blondu, jasnymi oczami, okrągłą twarzą, małym noskiem i filigranową budową ciała.

Coś w stylu Alicji Bachledy-Curuś w "Panu Tadeuszu"
Vanilla Cream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-07, 15:09   #990
jellyelly
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: typ słowiański czyli jak wygląda typowa polska uroda?

Cześć!
Od dawna śledzę ten temat. Jestem bardzo ciekawa, jaki typ urody reprezentuję. Czekam na opinie ekspertów.

Edytowane przez jellyelly
Czas edycji: 2012-08-17 o 23:49
jellyelly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-19 11:53:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:12.