Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-03, 14:36   #271
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Hej dziewczęta! Mam nadzieję, że mogę się do Was przyłączyć. Od dłuższego już czasu podczytuję wątek, w końcu postanowiłam się przywitać!

Jak chyba każda z Nas tutaj mam problemy z cerą okropne świecenie, zaskórniki, rozszerzone pory. Mam już tego serdecznie dosć
Do tej pory źlę o nią dbałam, ale właśnie zamówiłam sobie naturalne kosmetyki, polecane tutaj przez Was i zameirzam je stosować. Oby była poprawa!

Mam inne pytanko, który z dostępnych podkładów mineralnych polecacie najbardziej do tłustej cery? Żeby w miarę matowił, utrzymywał się na buźce itp?
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 15:06   #272
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
No wlasnie, najsmieszniejsze, ze reklamuja go jako krem bez parabenow . Szkoda, ze zapomnieli powiedziec ile innych "super" mieszanek tam dodali. Ale powiem ci, ze polecilam go juz paru znajomym (tez z problemamy skornymi) i u nikogo nie bylo wysypu.
no własnie

ale jakby miał jeszcze dobry skład to byłby aż za idealny
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 17:33   #273
agnishka
Raczkowanie
 
Avatar agnishka
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 78
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość

Mam inne pytanko, który z dostępnych podkładów mineralnych polecacie najbardziej do tłustej cery? Żeby w miarę matowił, utrzymywał się na buźce itp?
Ta z nas, ktora znajdzie taki podklad (+ posiadajacy pare dodatkowych wlasciwosci) zostanie moim Guru !!! Poszukuje juz kilkanascie (!) lat, przetestowalam dziesiatki podkladow i wciaz nie znalazlam swojego KWC Obecnie jestem na etapie sprawdzania kremow BB-moze tez sprobuj w te strone. Czy Twoim jedynym wymaganiem jest matowienie i trwalosc ?
agnishka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 17:54   #274
Katrina93
Rozeznanie
 
Avatar Katrina93
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 542
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość

Mam inne pytanko, który z dostępnych podkładów mineralnych polecacie najbardziej do tłustej cery? Żeby w miarę matowił, utrzymywał się na buźce itp?
Z tych podkładów mineralnych co testowałam to Meow były najbardziej trwałe, a do tego jeszcze super kryją
Katrina93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 18:51   #275
mysza10100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 48
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

[QUOTE=mhm0808;33853272]Jak rozumiem Twoim problemem były rozszerzone pory, potem się pogorszyło, tak?
Na rozszerzone pory dobrze działa: nie oczyszczanie ich mechaniczne i złuszczanie naskórka - np przy pomocy kwasów, ale tu musisz więcej poczytać...
Natomiast w przypadku problemów trądzikowych oczyszczanie musi być skuteczne, ale łagodne - zbyt ostre środki nasilają produkcję sebum, a tarcie (peelingi, ściereczki) mogą roznosić bakterie.
Wymienione przez Ciebie marki mają średnie opinie (Cetaphil się sprawdza przy suchej atopowej skórze, jak pamiętam
OCm spoko, tylko z tym żelem już bym uważała... może spróbuj mydła o dobrym, w miarę naturalnym składzie? Bądź jakiegoś delikatnego żelu typu Hipp? BabyDream???
Glinka jest dość mocnym środkiem czyszczącym, ja nakładam max 1raz w tygodniu, lub tylko jako żel myjący (nie zostawiam do wyschnięcia)
I musisz dobrze nawilżać twarz - dziewczyny o podobnych problemach polecają nie kremowanie się, nawilżanie samym tonikiem (podrasowanym hydrolatem) - myślę,że warto spróbować, ew. raz na kilka dni na noc nakładać cienką warstwę kremu (delikatnego) lub dobrze dobranego oleju.
Na dzień to już bardziej bym polecała coś ochronnego; ale jeśli używasz Revlona (z tego co słyszałam, to dość mocno kryjący on jest) to zadbaj może także o porządne nawilżenie skóry (mocno kryjące podkłady lubią przesuszać



Dziękuję za rady odnośnie mojej dosc problematycznej cery.
Jeszcze chciałabym dodac, że nie mam okropnego trądziku czy problemu z codziennie nowymi pryszczami, ale moja skóra jest okropnie zanieczyszczona i patrząc pod różnymi kątami widac, że jest w strasznym stanie. Może rzeczywiście po oczyszczaniu jej metodą ocm wyglądała nieco lepiej. Widzę, że znasz się na rzeczy o niebo lepiej niż ja, czy mogłabyś polecic mi jakieś mazidło, które mogłabym nakładac na noc?
Jeśli chodzi o podkłady, to nie miałabym oporów zrezygnowac z ich używania, ale nawet jeśli to robię cera przez ten wydzielany tłuszcz jeszcze bardziej mi się pogarsza. Podkład to moja "ochrona", ponieważ dzięki niemu w ciągu dnia nie cieknie mi ten łój po całym ciele
mysza10100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 20:55   #276
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Szkoda, że minerały nie są dostępne stacjonarnie a meow to już w ogóle w Polsce brak
ja szukam matu, krycia no i z całą pewnością czegoś niezatykającego porów. To 3 główne wymagania
jak wymarnuje to, co mam, to zaryzykuję z próbkami minerałów, może coś mi podpasuje...

Czy wy tak jak ja nie lubicie swojej cery?

mysza10100, zupełnie jakbym czytała o sobie!! haha podkład - podtrzymywacz łoju! :P
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!

Edytowane przez aduska1212
Czas edycji: 2012-05-03 o 20:56
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-03, 21:21   #277
mysza10100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 48
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Nie jestem sama Różne głupoty wyprawiałam z moją cerą, ale obiecuję poprawic jej stan. Zwróciłam się z prośbą na wątku o naturalnej pielęgnacji, a mianowicie planuję spróbowac kilku produktów z BU
mysza10100 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-03, 22:43   #278
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

ja również! zamierzam zamówić sobie olej jojoba, tamanu, kwas hialuronowy, niacynanid, jakiś hydrolat... odstawić sklepowe mazidełka.. zobaczymy, jaki będzie efekt.
Dziewczyny są zadowolone,mam nadzieję, że i moja cera się chociaż ciut uspokoi...
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 07:13   #279
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mysza10100 Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady odnośnie mojej dosc problematycznej cery.
Jeszcze chciałabym dodac, że nie mam okropnego trądziku czy problemu z codziennie nowymi pryszczami, ale moja skóra jest okropnie zanieczyszczona i patrząc pod różnymi kątami widac, że jest w strasznym stanie. Może rzeczywiście po oczyszczaniu jej metodą ocm wyglądała nieco lepiej. Widzę, że znasz się na rzeczy o niebo lepiej niż ja, czy mogłabyś polecic mi jakieś mazidło, które mogłabym nakładac na noc?
Jeśli chodzi o podkłady, to nie miałabym oporów zrezygnowac z ich używania, ale nawet jeśli to robię cera przez ten wydzielany tłuszcz jeszcze bardziej mi się pogarsza. Podkład to moja "ochrona", ponieważ dzięki niemu w ciągu dnia nie cieknie mi ten łój po całym ciele
odpowiedziałam Ci w drugim wątku
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 07:26   #280
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Katrina93 Pokaż wiadomość
Z tych podkładów mineralnych co testowałam to Meow były najbardziej trwałe, a do tego jeszcze super kryją
Ja testowalam kilka mineralnych ale wszystkie po paru godz po prostu znikaja z buzi . Na razie przerzucilam sie na BB kremy bo chce czegos, z silnym filtrem
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 07:34   #281
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Ja testowalam kilka mineralnych ale wszystkie po paru godz po prostu znikaja z buzi . Na razie przerzucilam sie na BB kremy bo chce czegos, z silnym filtrem
Pozwól, że się wtrącę
Znalazłaś jakiś BB z naprawdę dobrym składem/ dobrym, skutecznym filtrem? Jeśli tak, to podziel się wiedzą
Jeśli chodzi o minerały to u mnie na "podkładzie" z kremu z mineralnym filtrem (Phenome, John Masters) trzymają się do wieczora....
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 08:31   #282
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Pozwól, że się wtrącę
Znalazłaś jakiś BB z naprawdę dobrym składem/ dobrym, skutecznym filtrem? Jeśli tak, to podziel się wiedzą
Jeśli chodzi o minerały to u mnie na "podkładzie" z kremu z mineralnym filtrem (Phenome, John Masters) trzymają się do wieczora....
Krem na paskudny sklad ale nie zapycha, sama sie dziwie. Polecilam go tez paru innym osoba i sa zadowolone. Chodzi o BB Cliniqua.
Phenome - jak mniemam chodzi ci o ta nowa PL firme z kosmetykami naturalnymi??? sklady ich kremow jednak tez pozostawiaja duzo do zyczenia. John Masters pewnie tylko do zamowienia online tak?
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 08:38   #283
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Krem na paskudny sklad ale nie zapycha, sama sie dziwie. Polecilam go tez paru innym osoba i sa zadowolone. Chodzi o BB Cliniqua.
Phenome - jak mniemam chodzi ci o ta nowa PL firme z kosmetykami naturalnymi??? sklady ich kremow jednak tez pozostawiaja duzo do zyczenia. John Masters pewnie tylko do zamowienia online tak?
Ale to jakiś nowy Clinique???
Czy ten stary City Block

Jeśli chodzi o Phenome, to już nie taka nowość Fakt, są wokół firmy dość liczne kontrowersje, ale dziewczyny znające się na składach (ja to tak średnio są w miarę zadowolone z nich... Ja też sporo ich używam i na ogół jestem zadowolona - wadą jest mała dostępność i wysokie ceny, jednak ostatnio masowo je obniżają (niestety tylko w sklepach stacjonarnych
John Masters to marka organicznych kosmetyków do włosów (głównie) ale ma też pielęgnację twarzy, w tym znakomity filtr mineralny SPF 30, dostępna w necie i stacjonarnie w sieci Marionnaud
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 08:49   #284
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ale to jakiś nowy Clinique???
Czy ten stary City Block

Jeśli chodzi o Phenome, to już nie taka nowość Fakt, są wokół firmy dość liczne kontrowersje, ale dziewczyny znające się na składach (ja to tak średnio są w miarę zadowolone z nich... Ja też sporo ich używam i na ogół jestem zadowolona - wadą jest mała dostępność i wysokie ceny, jednak ostatnio masowo je obniżają (niestety tylko w sklepach stacjonarnych
John Masters to marka organicznych kosmetyków do włosów (głównie) ale ma też pielęgnację twarzy, w tym znakomity filtr mineralny SPF 30, dostępna w necie i stacjonarnie w sieci Marionnaud
To jest nowosc Cliniqua (Clinique BB cream), kt chyba jeszcze nie wszedl do PL, kupilam go na lotnisku w UK. Ma 5 odcieni, dobre krycie i SPF 30.
Phenome, slyszalam wiele dobrego o tej marce ale napisalam wczesniej, alkohol w skladach kremow mnie odrzucil, bo moja skora bardzo latwo sie przesusza.
Spojrzalam na ten SFP 30 z Johna M. i sklad niby krotki ale alkohol tez ma I pewnie jest bezbarwny a w BB podoba mi sie, ze juz nie musze dodatkowo babrac sie pokladem.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 09:11   #285
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
To jest nowosc Cliniqua (Clinique BB cream), kt chyba jeszcze nie wszedl do PL, kupilam go na lotnisku w UK. Ma 5 odcieni, dobre krycie i SPF 30.
Phenome, slyszalam wiele dobrego o tej marce ale napisalam wczesniej, alkohol w skladach kremow mnie odrzucil, bo moja skora bardzo latwo sie przesusza.
Spojrzalam na ten SFP 30 z Johna M. i sklad niby krotki ale alkohol tez ma I pewnie jest bezbarwny a w BB podoba mi sie, ze juz nie musze dodatkowo babrac sie pokladem.
A to go jeszcze ni ma w Polsce... ale chyba tak czy owak on nie dla mnie
Alkohol fakt, na wiele osób źle działa, na mnie akurat nie aż tak strasznie... tylko pilnuję, by nie był to denat
Masz rację, te filtry mineralne o których piszemy są wszystkie bezbarwne... tak o nich tylko wspomniałam, bo u mnie się makijaż mineralny na nich świetnie trzyma wcześniej mineralny miał chyba tylko Avene i to była (sinoróżowa) porażka A te od Phenome i JMO całkiem dobrze się spisują
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 09:24   #286
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
A to go jeszcze ni ma w Polsce... ale chyba tak czy owak on nie dla mnie
Alkohol fakt, na wiele osób źle działa, na mnie akurat nie aż tak strasznie... tylko pilnuję, by nie był to denat
Masz rację, te filtry mineralne o których piszemy są wszystkie bezbarwne... tak o nich tylko wspomniałam, bo u mnie się makijaż mineralny na nich świetnie trzyma wcześniej mineralny miał chyba tylko Avene i to była (sinoróżowa) porażka A te od Phenome i JMO całkiem dobrze się spisują
Kusisz kusisz, jak bede teraz w PL to moze kupie sobie cos od Phenome. A czego dokladnie od nich uzywasz?
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:04   #287
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Witajcie.
A ja zwracam się do Was z prośbą o doradzenie kremu do twarzy z filtrem UV, który mogłabym stosować na co dzień. Niestety po zakupie biodermy rok temu i wysypie jaki wtedy miałam boję się eksperymentować. Potrzebuje czegoś nawilżającego, co nie zapcha porów i nie spowoduje błyszczenia. Nie używam podkładów, pudrów ani nic podobnego.
Limone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:10   #288
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Kusisz kusisz, jak bede teraz w PL to moze kupie sobie cos od Phenome. A czego dokladnie od nich uzywasz?
Jeśli chodzi o cerę tłustą, problematyczną - jak w temacie to używam u syna peelingu enzymatycznego od nich i czasem jako lekkiego nawilżacza: lotionu Hollistic (niby taki zwężający pory) bo tylko on w tej rodzinie ma cerę podpadającą pod ten wątek
Ja mam dojrzałą (jak to się często zdarza matkom nastolatków lekko naczynkową cerę i używam filtrów (mineralnych); obecnie kremu z SPF 10 dla naczynkowców, mgiełki nawilżającej, różnych włosowych rzeczy... ogólnie polecam, ale tylko przy wyprzedażach (sięgają 70%
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 10:20   #289
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o cerę tłustą, problematyczną - jak w temacie to używam u syna peelingu enzymatycznego od nich i czasem jako lekkiego nawilżacza: lotionu Hollistic (niby taki zwężający pory) bo tylko on w tej rodzinie ma cerę podpadającą pod ten wątek
Ja mam dojrzałą (jak to się często zdarza matkom nastolatków lekko naczynkową cerę i używam filtrów (mineralnych); obecnie kremu z SPF 10 dla naczynkowców, mgiełki nawilżającej, różnych włosowych rzeczy... ogólnie polecam, ale tylko przy wyprzedażach (sięgają 70%
Slyszalam wiele dobrego o tym peelingu! A te wyprzedaze to tez na ich stronie internetowej sie pojawiaja? czy raczej tylko w sklepach? Niestety nie po drodze mi to zadnego, czasem bywam w Katowicach albo Wrocku ale nie maja tam nic jak na razie.
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-04, 10:46   #290
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Slyszalam wiele dobrego o tym peelingu! A te wyprzedaze to tez na ich stronie internetowej sie pojawiaja? czy raczej tylko w sklepach? Niestety nie po drodze mi to zadnego, czasem bywam w Katowicach albo Wrocku ale nie maja tam nic jak na razie.
Ja mam sklep stacjo pod nosem - więc w necie nigdy nie kupowałam, wydaje mi się jednak, że nie ma w necie aż takich obniżek jak normalnie...
Tak w ogóle - jeśli jesteś zainteresowana naturalną pielęgnacją to zapraszam TUTAJ
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 12:17   #291
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja mam sklep stacjo pod nosem - więc w necie nigdy nie kupowałam, wydaje mi się jednak, że nie ma w necie aż takich obniżek jak normalnie...
Tak w ogóle - jeśli jesteś zainteresowana naturalną pielęgnacją to zapraszam TUTAJ
Ooo dziekuje! ciekawie sie zapowiada
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 17:35   #292
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Nikita... Pokaż wiadomość
Spojrzalam na ten SFP 30 z Johna M. i sklad niby krotki ale alkohol tez ma
Cytat:
alkohol w skladach kremow mnie odrzucil, bo moja skora bardzo latwo sie przesusza.
Ale o jaki alkohol Ci chodzi? W JMO SPF 30 do alkoholi nalezy: alkohol cetylowy - emolient, gliceryna - humektant i alkohol benzylowy - konserwant stosowany w stężeniu poniżej 0,4%, jeśli dobrze pamiętam
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 18:59   #293
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

dziewczynki, a słuchajcie, czy oleje kupowane normalnie w sklepach z żywnością, np. olej lniany, też nadają się do włosów i twarzy? czy to tylko oleje spożywcze??

np. ten oto spotkałam w sklepie - olej lniany firmy oleofarm...
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!

Edytowane przez aduska1212
Czas edycji: 2012-05-04 o 19:00
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 19:51   #294
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aduska1212 Pokaż wiadomość
dziewczynki, a słuchajcie, czy oleje kupowane normalnie w sklepach z żywnością, np. olej lniany, też nadają się do włosów i twarzy? czy to tylko oleje spożywcze??

np. ten oto spotkałam w sklepie - olej lniany firmy oleofarm...
mozesz am spokojnie kupowac oleje i en co spokałaś jak najbardziej sie nadaje
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 19:54   #295
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

karmazynka - dziękuję!!!!
jutro pędzę do sklepu i rozpoczynam kurację!!

a wiecie może, czy do metody OCM nadaje się taki właśnie olej lniany? Nie zaszkodzi cerze mieszanej/tłustej?
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-04, 20:38   #296
Nikita...
Zakorzenienie
 
Avatar Nikita...
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Praga
Wiadomości: 3 930
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Ale o jaki alkohol Ci chodzi? W JMO SPF 30 do alkoholi nalezy: alkohol cetylowy - emolient, gliceryna - humektant i alkohol benzylowy - konserwant stosowany w stężeniu poniżej 0,4%, jeśli dobrze pamiętam
Chodzilo mi o alkohol benzylowy oraz gliceryne, ktore mnie zapychaja... ogolnie staram sie ich unikac. Czy ty stosujesz ten SPF z JMO? jestes zadowolona?
__________________
Moja walka z tradzikiem!!!

http://cosmeticsblogging.blogspot.com/
Nikita... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-05, 15:34   #297
aduska1212
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 640
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Panienki, mogłybyście polecić mi jakiś podkład mineralny, dobry do cery z problemami/lubiącej się mocno świecić, którego próbki można dostać np. na Allegro? Nie chcę zamawiać całego opakowania, najpierw chcę popróbować...
__________________
Żona - 12.07.2014
I jest cudownie!
aduska1212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-05, 16:04   #298
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

jestem ciekawa czy robiłyscie może badania hormonalne? w celu wykluczenia przyczyny przetłuszczania??

ja się wybieram bo już nie daję rady 10 lat tlustej cery i wysypów co 2-3 miesiące mam serdecznie dość
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-05, 18:41   #299
Kachnaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 299
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
jestem ciekawa czy robiłyscie może badania hormonalne? w celu wykluczenia przyczyny przetłuszczania??

ja się wybieram bo już nie daję rady 10 lat tlustej cery i wysypów co 2-3 miesiące mam serdecznie dość
Jakie badania będziesz dokładnie robić? Obiło mi się o uszy że bez skierowania od dermatologa za badania na hormony płaci się niestety miliony monet
__________________
KLIK
Moja listopadowa wymianka


Kachnaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-05, 18:50   #300
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Kachnaaaa Pokaż wiadomość
Jakie badania będziesz dokładnie robić? Obiło mi się o uszy że bez skierowania od dermatologa za badania na hormony płaci się niestety miliony monet
Że się wtrącę: badania hormonalne, by zrobić bezpłatnie - to musi zlecić endokrynolog lub ginekolog.
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:02.