suche, zniczczonne dłonie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-12, 20:33   #1
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Lightbulb

suche, zniczczonne dłonie


Od razu zaznaczam, iż korzystałam z szukajki jednak ona zaprowadziła mnie tylko do dwóch wątków z 2005 roku z których generalnie za dużo się nie dowiedziałam.

Mam problem z suchymi, zniszczonymi dłońmi. Zadna z moich rówieśniczek(a i rówieśników także) nie ma takich pomarszczonych i popękanych jak ja.
Najgorzej jest rano- są tak suche że boję się je nawet rozprostować, a i w dzień też się to czasami zdarza(kontakt z wodą, detergentem itd)
Postanowiłam coś z tym zrobić. Na dzień używam Babydreamowego kremy bez cynku(z racji lekkości) a na noc czerwonego kremu Garniera(na początku nawilżał jakoś jakoś, nawet na całą noc, ale przy drugiej tubce cuda się skończyły).
Tak naprawdę to niewiele pomogły moim dłoniom.

Pomożecie? Znacie jakieś sposoby, kosmetyki na dłuższe nawilżenie i poprawienie kondycji dłoni? Czy jest jakiś sposób, by nie 'syszyły' się tak? O ile pamięta, kilka lat temu nie były takie.

W razie potrzeby mogę zrobić zdjęcia. Ach, i nie jestem jakaś smutna w tym momencie, tak jakoś wyszło

<btw nauczycie mnie korzystać z oliwki?>

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-07-12 o 20:35
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 13:51   #2
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: suche, zniczczonne dłonie

Na bardzo przesuszone dłonie pomoże kuracja parafinowa- najlepiej w formie kremu - grubą warstwą smarujesz dłonie-zawijasz w folie (lub zakłdasz specjalne rękawiczki i trzymasz w ciepłym miejscu - wtedy substancje zawarte w preparacie szybciej się wchłoniają. Pomogę tez kosmetyki na bazie naturalnej gliceryny -dobrze sobie radzi silnie nawiilżający krem neutrogena. bardziej specjalistyczne kuracje - w tym parafinowa (parafinaciekła) dostęone są w salonie kosmetycznym. Fajna jest też kąpiel w ciepłekj olice- olwika dla dzieci - oliwke trzeba rekko podgrzać, mozna dodac np sok z cytryny, a następnie moczyć dłonie przez 10 -15 minut. Potem wytrzeć dłonie do sucha ręcznikiem papierowych - rąk nie nalezy myć tuż po kuracji
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-13, 23:29   #3
ghdds
Raczkowanie
 
Avatar ghdds
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 488
Dot.: suche, zniczczonne dłonie

No to chyba nie mam nic do dodania

Mało prawdopodobną przyczyną takich dolegliwości (choć się zdarza i znam taki przypadek) jest dawne odmrożenie dłoni.
__________________


Edytowane przez ghdds
Czas edycji: 2009-07-13 o 23:32
ghdds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 11:27   #4
Paola28
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 627
Dot.: suche, zniczczonne dłonie

Wiesz, z doświadczenia powiem, że wystarczą zwykłe detergenty - nie da się uniknąć kontaktu z nimi, nie zawsze mamy czas by kremować ręce po umyciu. W efekcie narzekamy na suchą, popękaną skórę. W skrajnych przypadkach naskórek zaczyna się łuszczyć. Nie znam lepszej kuracji na przesuszone dłonie. Oliwka ma zbawienne działanie - kompleksowa regeneracja to kuracja parafinowa. Skóra staje się gładka, elastyczna, mieciutka. Plus za to, ze zabieg wzmacnia również paznokcie
__________________
Mój blog - mój świat Zapraszam
Paola28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 12:11   #5
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: suche, zniczczonne dłonie

Hm, kąpiel w oliwce wydaje się ciekawa wypróbuję gdy będę miała chwilę czasu(rozumiem że mam w garnku podgrzewać?)
Co do detergentów. Nie myję naczyń, nie żebym była leniwa- zmywarkę mamy. Pralka ciuchy pierze. Używam może zbyt agresywnego mydła w płynie, czas zmienić na bez SLSowe.
I tu w sumie wszystko z mojej strony, staram się krzywdy rączkom nie robić
Odmrożenia? Możliwe, zdarzały się oczywi8ście nie jakaś martwica i odpadanie palców, ale zaczerwieniona skóra i ogólnie takie 'zdrętwienie' (złe rękawiczki i brak kremu w zimie)

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-07-14 o 12:12
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 12:29   #6
Czarna Orchidea
Zakorzenienie
 
Avatar Czarna Orchidea
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 6 595
Dot.: suche, zniczczonne dłonie

a moze dermatolog?przypisal by dobra masc i powinno byc ok naprawde,nie warto sie meczyc.
Moja mama ma na dloniach jakies zmiany alergiczno-luszczycowo-egzemiczne.Dermatolog nie wie z czego to,ale odstatnio pojawilo sie tez pod kolanem,czyli to cos pokarmowego.Juz ze 4 lata sie meczy.Ma strasznie sucha skore,ktora pęka az do krwi,mogę Ci polecic:
emolium
masc z wit A (wybierz oceanic,ladnie cytrynowo pachnie i nie jest tlusta,szybciutko sie wchłania)
linoderm z czerwoną zakrętką
epikrem.
cetaphil to dermoprotektor 250 ml kosztuje 30 zl ale NAPRAWDE nawilza.W zimie mialam suche,swędzące plamy na plecach,szyji i dekolcie,to mi wlasnie pomoglo.A dermatolog tez nie wiedzial co to jest,poprostu jestem alergiczką i mogą sie takie rewelacje zdazac.
Nie masz alergii?Albo poprostu masz wrazliwa skora na wodę i detergenty?
Mysle ze gdybys nakladala gruba warstwe masci na noc i cienkie,bawelniane rekawiczki (mozna kupic takie specjalne do pielęgnacji dloni ) powinno pomoc.
i w razie czego jesli nic Ci nie pomaga to dermatolog jedynie.
pozdrawiam
__________________
Czarna Orchidea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-14, 12:36   #7
ghdds
Raczkowanie
 
Avatar ghdds
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 488
Dot.: suche, zniczczonne dłonie

Cytat:
Napisane przez Fuzukatsu Pokaż wiadomość
Odmrożenia? Możliwe, zdarzały się oczywi8ście nie jakaś martwica i odpadanie palców, ale zaczerwieniona skóra i ogólnie takie 'zdrętwienie' (złe rękawiczki i brak kremu w zimie)

W takim razie, jeżeli zabiegi parafinowo - oliwkowe by nie pomogły możesz udać się do gabinetu fizykoterapeuty, który zaproponuje zabiegi z zakresu światłolecznictwa lub elektroterapii (mogą pomóc przywrócić prawidłowe ukrwienie i trofikę skóry )
__________________

ghdds jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 15:16   #8
margarita990
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 12
Dot.: suche, zniczczonne dłonie

ja polecam ten krem http://decubal.pl/produkty,hand_cream.html jest tani, starcza na długo, przynosi ukojenie, warto go wypróbować.
margarita990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 19:46   #9
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: suche, zniczczonne dłonie

Co roku z sezonie zimowym mam niestety to samo, pękające dłonie, krew i ból
Przetestowałam wiele kremów i póki co na chwilę obecną najbardziej odpowiada mi krem: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...bielajacy.html
Bo nie podrażnia i powoduje dodatkowego pieczenia jak reszta specyfików
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:40.