Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2013-09-21, 20:57   #4111
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez omleecik Poka¿ wiadomo¶æ
No to zamiana !

Wiadomo, ¿e jedne krêci mniej, drugie bardziej, ja np lubiê Mysiê obserwowaæ, bo to, co ona robi z kolorem w³osów jest niesamowite. Podejrzewam, ¿e te¿ by¶ potrafi³a podobne cuda tworzyæ.

Ucz siê ucz
Z tego co ona mówi³a, jak t³umaczy³a mi dlaczego taka kwota wyjdzie, to powiedzia³a mi, ¿e dlatego, ¿e na moj± d³ugo¶æ w³osów pójdzie du¿o rozja¶niacza.. Wiêc w sumie siê nie pomyli³a¶ nic..

My¶lisz, ¿e nie dorobiê siê glona? Tego najbardziej siê obawiam Fakt, ¿e mo¿na go przepêdziæ, aczkolwiek wola³abym tego unikn±æ..

Z pielêgnacj± na pewno bym nie mia³a problemów, bo ca³y czas siê jej trzymam. W sumie my¶lê, ¿e jak wszystko wyja¶nisz, to mog³abym sama spróbowaæ w domu. My¶lisz, ¿e taki zabieg przeprowadzony w domu w mniejszym stopniu uszkodz± w³osy, ni¿ ten robiony przez fryzjerkê ?
Haha, bardzo chêtnie . Dziêkujê Ci bardzo. Jeste¶ naprawdê Kochana. A¿ mi mi³o takie fajne s³owa s³yszeæ.

Wydaje mi siê, ¿e nie masz szans siê glona nabawiæ- nie d±¿ysz do jakiego¶ bia³ego blondu, tylko do miodowego. Nie powinna¶ mieæ przeogromnych problemów. Czasem siê zdarzaj± ma³e komplikacje w deko, ale to niewielkie, typu ró¿nica w tonie, co do¶æ szybko mo¿na wyrównaæ. Co do zniszczeñ- to zale¿y od fryzjera. Kiedy¶ trafi³am na tak± pani±, która za "dekoloryzacjê" (jak siê okaza³o rozja¶nianie... wiêkszo¶æ dalej ró¿nicy nie widzi) za moje w³osy wówczas do ramion chcia³a wzi±æ 200 z³. Ubawi³am siê, ¿e hej. Wcze¶niej schodzi³am te¿ kiedy¶ pasemkami do blondu z czerni. Kochana fryzjerka popali³a mi nimi w³osy. Po czasie dowiedzia³am siê, ¿e to rozja¶niacz. Od trzech lat u fryzjera nie by³am. Robi³am sama deko, k±piele, liczne koloryzacje, ogólnie naprawdê sporo. I nauczy³am siê ¶wiadomej pielêgnacji- zniszczeñ brak i uros³y z takich do ramion na takie ponad 40cm, za stanik. Tak¿e je¶li dbasz o w³osy to nie masz siê czego obawiaæ. Pocz±tkowo moze ciut suche koñce ale to kwestia dobrego domiejscowego nawil¿enia, maski, oleje. Oczywi¶cie s± te¿ fajni, ¶wiadomi tego co robi± fryzjerzy, ale niestety naprawdê ciê¿ko ich znale¼æ. Je¶li jednak mia³abym ryzykowaæ i wywaliæ setki- wolê sobie pokombinowaæ w domu, wiedz±c co robiê. No ale ja to po prostu lubiê.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 11:28   #4112
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pi³a
Wiadomo¶ci: 333
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

No to mi wyja¶nij, na czym polega dekoloryzacja,a rozja¶nianie. Tzn same pojêcia znam, aczkolwiek nie mam bladego pojêcia czego u¿ywa siê do dekoloryzacji.

Tak¿e my¶lê, ¿e mo¿emy zacz±æ.. Tylko jest taki myk, ¿e u nasady mam ja¶niejsze w³osy, ni¿ koñce. Mia³am wyrównany kolor, aczkolwiek po jakim¶ czasie siê wyp³uka³ i s± ja¶niejsze.

Tak¿e, od czego zacz±æ, czym, na ile?
omleecik jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 12:09   #4113
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez omleecik Poka¿ wiadomo¶æ
No to mi wyja¶nij, na czym polega dekoloryzacja,a rozja¶nianie. Tzn same pojêcia znam, aczkolwiek nie mam bladego pojêcia czego u¿ywa siê do dekoloryzacji.

Tak¿e my¶lê, ¿e mo¿emy zacz±æ.. Tylko jest taki myk, ¿e u nasady mam ja¶niejsze w³osy, ni¿ koñce. Mia³am wyrównany kolor, aczkolwiek po jakim¶ czasie siê wyp³uka³ i s± ja¶niejsze.

Tak¿e, od czego zacz±æ, czym, na ile?
Rozja¶nianie to po prostu na³o¿enie na w³osy rozja¶niacza z oxydantem. Czyli zazwyczaj katorga dla w³osów, szczególnie, je¶li oxydant ma 12%, jak to czêsto w rozja¶niaczach jest.

Dekoloryzacja to pozbycie siê z w³osów sztucznego pigmentu i powrót do w miarê naturalnego koloru, praktycznie bez zniszczeñ. My¶lê, ¿e ze dwa zabiegi siê przydadz±, bo nie wszystkie czê¶ci od razu chwyta czasem dekoloryzator. Co do dekoloryzatorów, Rene Blanche jest tu u nas chyba najbardziej popularny. Do kupienia w sklepach fryzjerskich, b±d¼ na allegro. Zaraz po dekoloryzacji kolor mo¿e ¶ciemnieæ, wiêc trzeba zabezpieczyæ w³osy, ¿eby nie pracowaæ nad nimi na marne. W tym celu mo¿esz p³ukaæ w³osy w cytrynie, szamponie zakwaszaj±cym albo na³o¿yæ farbê-bloker (jak±¶ najja¶niejsz± blond farbê). Je¶li kolor dalej jest ciut za ciemny (np. naturalki masz ciemniejsze ni¿ docelowy kolor) mo¿esz jeszcze zrobiæ lekk± k±piel rozja¶niaj±c± (rozja¶niacz np. Vincent Ledier+ oxydant 6% (lub je¶li potrzebujesz ciut mocniejszego rozja¶nienia 9) plus po³owê tego ile da³a¶ oxydantu (np. je¶li 60g to 30) lekkiego szmaponu+ 5-10g lekkiej od¿ywki (opcjonalnie). Tak± mieszankê nak³adasz na w³osy na 30-50 minut (musisz kontrolowaæ stan w³osów podczas zabiegu). I po sp³ukaniu powinna¶ mieæ ju¿ odpowiedni kolor, by na³o¿yæ farbê miodowy blond. Je¶li gdzie¶ masz jeszcze ciemniejsze paski na przyk³ad, k±piel mo¿na powtórzyæ. Ona nie niszczy, w przeciwieñstwie do samego rozja¶niacza, kiedy¶ robi³am nawet trzy jednego dnia. I dopiero potem farbka.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 13:10   #4114
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pi³a
Wiadomo¶ci: 333
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Cytat:
Je¶li kolor dalej jest ciut za ciemny (np. naturalki masz ciemniejsze ni¿ docelowy kolor) mo¿esz jeszcze zrobiæ lekk± k±piel rozja¶niaj±c± (rozja¶niacz np. Vincent Ledier+ oxydant 6% (lub je¶li potrzebujesz ciut mocniejszego rozja¶nienia 9) plus po³owê tego ile da³a¶ oxydantu (np. je¶li 60g to 30) lekkiego szmaponu+ 5-10g lekkiej od¿ywki (opcjonalnie).
To w sumie jak mi ma fryzjer rozja¶niaczem zrobiæ, to chyba lepiej bêdzie jak sama spróbujê, ale boje siê zupe³nie innego koloru ni¿ oczekujê.

Hmm, a sk±d mam wiedzieæ, czy kolor jest za ciemny?

A co do renee blanche, ile tego kupiæ, ¿eby nie okaza³o siê za ma³o? Generalnie mam d³ugie i gêste w³osy, ale cienkie. W sumie w³osy siêgaj± mi prawie do zapiêcia stanika. No i jeszcze pytanie, ile tego wykorzystaæ? Po prostu ¿eby przykryæ w³osy tym? No chyba, ¿e jest to wszystko napisane na instrukcji do³±czonej do dekoloryzatorów.

Mam nadziejê, ¿e znajdê go u siebie,jako¶ nie lubiê z internetu zamawiaæ. Na jakiej podstawie pó¼niej mia³abym kolor dobieraæ ?

Mo¿na prosiæ jeszcze o jakie¶ inne nazwy rozja¶niaczy, które polecasz? Zak³adaj±c opcjê, ¿e czasami mo¿e nie byæ u mnie podanego przez Ciebie. Gorzej jak nie bêdzie ani 1 ani 2, to wtedy jednak ju¿ opcja allegro zostaje.
omleecik jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 16:02   #4115
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 1 574
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez AniaAga Poka¿ wiadomo¶æ
Noooo, to siê zgadza , 6 bojê siê, nie zdecydowa³abym siê na ni±, ju¿ nie raz widzia³am efekty typu buraczany br±z albo bardzo gorzka czekolada po niej , a tego bym nie prze¿y³a
No mi po tej farbie wyszed³ ciemny br±z z zieleni± i wygl±da³am paskudnie, a¿ mi by³o wstyd i¶æ do sklepu po rozja¶niacz i blond farbê, a w³osy nie¼le oberwa³y. Ale przynajmniej wiem, ¿e jako szatynka wygl±dam bardzo ¼le. Mam jasn± karnacjê, jestem dos³ownie bia³a, wiêc wolê "poruszaæ siê" tylko po blondach.

---------- Dopisano o 17:02 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
No to ³adnie jest!

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------



Podpisujê siê pod tym zdecydowanie. Skoro masz pasemka- nie liczy³abym na super równy kolor, chyba ¿e wybierzesz mocno ciemniejszy. Ale tego nie radzê. Rzeczywi¶cie popatrzy³abym na profesjonalne palety fioletów. Profesjonalna Wella (bodaj¿e Color Touch) ma ca³kiem szerok± paletê, w tym tak¿e fiolety. Przyjrzyj siê te¿ Syossowi- szybko siê p³ucze, ale fiolet ma ca³kiem ³adny.

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:24 ----------



Musisz uwa¿aæ, ¿eby siê nie nabawiæ zieleni. Czym farbowa³a¶ ostatnio?

---------- Dopisano o 18:27 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------



Kiedy ostatni raz farbowa³a¶ w³oski i jakie masz teraz?
Niestety ju¿ koloru praktycznie nie ma, zszed³ po pierwszym myciu, a my³am od¿ywk±. No trudno, i tak chcia³am k³a¶æ t± pralinê, ale dopiero przed rozpoczêciem roku akademickiego, ¿ebym jako¶ wygl±da³a.
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 17:10   #4116
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lady_Caroline Poka¿ wiadomo¶æ

Niestety ju¿ koloru praktycznie nie ma, zszed³ po pierwszym myciu, a my³am od¿ywk±. No trudno, i tak chcia³am k³a¶æ t± pralinê, ale dopiero przed rozpoczêciem roku akademickiego, ¿ebym jako¶ wygl±da³a.
Oo, szybko Ci zesz³o. Ale te¿ tak kiedy¶ z Marionem mia³am niestety. Nie wiem co z tym jest, bo w³a¶nie niektórzy gani±, ¿e szybko schodzi, inni chwal±.

Mnie ostatnio najlepszy przyjaciel stwierdzi³, ¿e mi widaæ odrosty i ¼le wygl±dam. Od pierwszego studia i nie wiem czy od¶wie¿aæ kolor. Z linijk±... mam centymetr odrostu. Ale na³o¿y³am ciemny br±z Wellaton i wysz³y czarne. Na rude w³a¶nie, wiêc mo¿e rzeczywi¶cie jakie¶ tam przeb³yski s±.

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------

Cytat:
Napisane przez omleecik Poka¿ wiadomo¶æ
To w sumie jak mi ma fryzjer rozja¶niaczem zrobiæ, to chyba lepiej bêdzie jak sama spróbujê, ale boje siê zupe³nie innego koloru ni¿ oczekujê.

Hmm, a sk±d mam wiedzieæ, czy kolor jest za ciemny?

A co do renee blanche, ile tego kupiæ, ¿eby nie okaza³o siê za ma³o? Generalnie mam d³ugie i gêste w³osy, ale cienkie. W sumie w³osy siêgaj± mi prawie do zapiêcia stanika. No i jeszcze pytanie, ile tego wykorzystaæ? Po prostu ¿eby przykryæ w³osy tym? No chyba, ¿e jest to wszystko napisane na instrukcji do³±czonej do dekoloryzatorów.

Mam nadziejê, ¿e znajdê go u siebie,jako¶ nie lubiê z internetu zamawiaæ. Na jakiej podstawie pó¼niej mia³abym kolor dobieraæ ?

Mo¿na prosiæ jeszcze o jakie¶ inne nazwy rozja¶niaczy, które polecasz? Zak³adaj±c opcjê, ¿e czasami mo¿e nie byæ u mnie podanego przez Ciebie. Gorzej jak nie bêdzie ani 1 ani 2, to wtedy jednak ju¿ opcja allegro zostaje.
Jaka¶ tam opcja jest, ¿e wyjdzie ciut inny, ni¿ oczekujesz po deko. Ale jak po³o¿ysz potem odpowiedni± farbê to powinno wyj¶æ dobrze. Problemy mia³am przy bia³ym blondzie, przy miodowym- raczej nigdy.

Sk±d masz wiedzieæ czy kolor jest za ciemny- ja zawsze kontrolujê stan podczas k±pieli. Jak widzê, ¿e jest do¶æ jasno- zmywam. Miodowy blond przewa¿nie jest na poziomie 8 lub 9, wiêc ¿eby dobrze wyszed³, musisz mieæ na g³owie co najmniej jasn± 7.

Co do ilo¶ci- na w³osy tej d³ugo¶ci po zmieszaniu powinno Ci wystarczyæ jakie¶ 60g dekoloryzatora. Tyle mniej wiêcej zu¿y³am u siebie przy tej samej d³ugo¶ci. Tylko ¿e mam w³oski cienkie, i tak mi ciut zosta³o. Pokrywasz ca³e w³osy, normalnie jak farb±, mo¿esz zacz±æ od do³u bo wiadomo, ¿e na koñcach farby jest najwiêcej (by³y najwiêcej razy farbowane). Wejd¼ na allegro, wpisz Rene Blanche, tam ich do¶æ sporo jest, wszystkie opisane co do ilo¶ci etc. S± te¿ ca³kiem dobre instrukcje.

Na jakiej podstawie masz dobraæ farbê- mówisz o blokerze, ¿eby zapobiec ciemnieniu po deko czy o farbie koñcowej?

Co do innych rozjasniaczy, ja najbardziej lubiê zielonego Vincenta. Ale- wielkie zdziwienie! Latem jak by³am na wakacjach potrzebowa³am czego¶ na szybko, kupi³am w Rossmanie Palette deluxe me1. To jest rozja¶niacz do pasemek. Na³o¿y³am na ca³o¶æ (w formie k±pieli) i te¿ by³am zadowolona. Nie zniszczy³, nawet równo rozja¶ni³. ¯adnego pieczenia. Natomiast, czego nie polecam- absolutnie NIE kupuj proteinowej Joanny. O ile pielêgnacyjne kosmetyki ma spoko jak na nisk± cenê, o tyle ten rozja¶niacz jest tragiczny. Kilka lat temu jak¿e m±drze zu¿y³am 3 pude³ka... mia³am gumê, siano, pióra... i w dodatku na koñcu zaczê³o siê dymiæ. Autentycznie, nigdy wiêcej.

Aha, Vincenta, oxydant i wszystko co potrzebne do kapieli dostaniesz te¿ na pro- sprzet.pl (usuñ my¶lnik). Zamawia³am stamt±d ostatnio.

__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 17:50   #4117
Lady_Caroline
Zadomowienie
 
Avatar Lady_Caroline
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 1 574
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Oo, szybko Ci zesz³o. Ale te¿ tak kiedy¶ z Marionem mia³am niestety. Nie wiem co z tym jest, bo w³a¶nie niektórzy gani±, ¿e szybko schodzi, inni chwal±.

Mnie ostatnio najlepszy przyjaciel stwierdzi³, ¿e mi widaæ odrosty i ¼le wygl±dam. Od pierwszego studia i nie wiem czy od¶wie¿aæ kolor. Z linijk±... mam centymetr odrostu. Ale na³o¿y³am ciemny br±z Wellaton i wysz³y czarne. Na rude w³a¶nie, wiêc mo¿e rzeczywi¶cie jakie¶ tam przeb³yski s±.

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------



Jaka¶ tam opcja jest, ¿e wyjdzie ciut inny, ni¿ oczekujesz po deko. Ale jak po³o¿ysz potem odpowiedni± farbê to powinno wyj¶æ dobrze. Problemy mia³am przy bia³ym blondzie, przy miodowym- raczej nigdy.

Sk±d masz wiedzieæ czy kolor jest za ciemny- ja zawsze kontrolujê stan podczas k±pieli. Jak widzê, ¿e jest do¶æ jasno- zmywam. Miodowy blond przewa¿nie jest na poziomie 8 lub 9, wiêc ¿eby dobrze wyszed³, musisz mieæ na g³owie co najmniej jasn± 7.

Co do ilo¶ci- na w³osy tej d³ugo¶ci po zmieszaniu powinno Ci wystarczyæ jakie¶ 60g dekoloryzatora. Tyle mniej wiêcej zu¿y³am u siebie przy tej samej d³ugo¶ci. Tylko ¿e mam w³oski cienkie, i tak mi ciut zosta³o. Pokrywasz ca³e w³osy, normalnie jak farb±, mo¿esz zacz±æ od do³u bo wiadomo, ¿e na koñcach farby jest najwiêcej (by³y najwiêcej razy farbowane). Wejd¼ na allegro, wpisz Rene Blanche, tam ich do¶æ sporo jest, wszystkie opisane co do ilo¶ci etc. S± te¿ ca³kiem dobre instrukcje.

Na jakiej podstawie masz dobraæ farbê- mówisz o blokerze, ¿eby zapobiec ciemnieniu po deko czy o farbie koñcowej?

Co do innych rozjasniaczy, ja najbardziej lubiê zielonego Vincenta. Ale- wielkie zdziwienie! Latem jak by³am na wakacjach potrzebowa³am czego¶ na szybko, kupi³am w Rossmanie Palette deluxe me1. To jest rozja¶niacz do pasemek. Na³o¿y³am na ca³o¶æ (w formie k±pieli) i te¿ by³am zadowolona. Nie zniszczy³, nawet równo rozja¶ni³. ¯adnego pieczenia. Natomiast, czego nie polecam- absolutnie NIE kupuj proteinowej Joanny. O ile pielêgnacyjne kosmetyki ma spoko jak na nisk± cenê, o tyle ten rozja¶niacz jest tragiczny. Kilka lat temu jak¿e m±drze zu¿y³am 3 pude³ka... mia³am gumê, siano, pióra... i w dodatku na koñcu zaczê³o siê dymiæ. Autentycznie, nigdy wiêcej.

Aha, Vincenta, oxydant i wszystko co potrzebne do kapieli dostaniesz te¿ na pro- sprzet.pl (usuñ my¶lnik). Zamawia³am stamt±d ostatnio.

A sama farba tak rzadka, ¿e musia³am nad wann± farbowaæ, bo dos³ownie sp³ywa³a... Masakra, ale przynajmniej wiem, ¿e ju¿ jej nie u¿yjê. Btw. te¿ jestem z kujawsko-pomorskiego, konkretniej z Torunia.

Mam te¿ pytanie odno¶nie rudo¶ci. Kole¿anka chce przej¶æ z czarnych do rudych, naturalne ma ciemny br±z, spory odrost i kilku siwulcow. Jak my¶lisz, lepsza by³aby k±piel rozja¶niaj±ca czy dekoloryzator? I oczywi¶cie po¼niej farba.
__________________
Wymiana
Lady_Caroline jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-09-22, 19:48   #4118
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pi³a
Wiadomo¶ci: 333
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Oo, szybko Ci zesz³o. Ale te¿ tak kiedy¶ z Marionem mia³am niestety. Nie wiem co z tym jest, bo w³a¶nie niektórzy gani±, ¿e szybko schodzi, inni chwal±.

Mnie ostatnio najlepszy przyjaciel stwierdzi³, ¿e mi widaæ odrosty i ¼le wygl±dam. Od pierwszego studia i nie wiem czy od¶wie¿aæ kolor. Z linijk±... mam centymetr odrostu. Ale na³o¿y³am ciemny br±z Wellaton i wysz³y czarne. Na rude w³a¶nie, wiêc mo¿e rzeczywi¶cie jakie¶ tam przeb³yski s±.

---------- Dopisano o 18:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:03 ----------



Jaka¶ tam opcja jest, ¿e wyjdzie ciut inny, ni¿ oczekujesz po deko. Ale jak po³o¿ysz potem odpowiedni± farbê to powinno wyj¶æ dobrze. Problemy mia³am przy bia³ym blondzie, przy miodowym- raczej nigdy.

Sk±d masz wiedzieæ czy kolor jest za ciemny- ja zawsze kontrolujê stan podczas k±pieli. Jak widzê, ¿e jest do¶æ jasno- zmywam. Miodowy blond przewa¿nie jest na poziomie 8 lub 9, wiêc ¿eby dobrze wyszed³, musisz mieæ na g³owie co najmniej jasn± 7.

Co do ilo¶ci- na w³osy tej d³ugo¶ci po zmieszaniu powinno Ci wystarczyæ jakie¶ 60g dekoloryzatora. Tyle mniej wiêcej zu¿y³am u siebie przy tej samej d³ugo¶ci. Tylko ¿e mam w³oski cienkie, i tak mi ciut zosta³o. Pokrywasz ca³e w³osy, normalnie jak farb±, mo¿esz zacz±æ od do³u bo wiadomo, ¿e na koñcach farby jest najwiêcej (by³y najwiêcej razy farbowane). Wejd¼ na allegro, wpisz Rene Blanche, tam ich do¶æ sporo jest, wszystkie opisane co do ilo¶ci etc. S± te¿ ca³kiem dobre instrukcje.

Na jakiej podstawie masz dobraæ farbê- mówisz o blokerze, ¿eby zapobiec ciemnieniu po deko czy o farbie koñcowej?

Co do innych rozjasniaczy, ja najbardziej lubiê zielonego Vincenta. Ale- wielkie zdziwienie! Latem jak by³am na wakacjach potrzebowa³am czego¶ na szybko, kupi³am w Rossmanie Palette deluxe me1. To jest rozja¶niacz do pasemek. Na³o¿y³am na ca³o¶æ (w formie k±pieli) i te¿ by³am zadowolona. Nie zniszczy³, nawet równo rozja¶ni³. ¯adnego pieczenia. Natomiast, czego nie polecam- absolutnie NIE kupuj proteinowej Joanny. O ile pielêgnacyjne kosmetyki ma spoko jak na nisk± cenê, o tyle ten rozja¶niacz jest tragiczny. Kilka lat temu jak¿e m±drze zu¿y³am 3 pude³ka... mia³am gumê, siano, pióra... i w dodatku na koñcu zaczê³o siê dymiæ. Autentycznie, nigdy wiêcej.

Aha, Vincenta, oxydant i wszystko co potrzebne do kapieli dostaniesz te¿ na pro- sprzet.pl (usuñ my¶lnik). Zamawia³am stamt±d ostatnio.

A teraz milion pytañ do, jednak wolê wszystko wiedzieæ, czego siê spodziewaæ, ni¿ potem dziwiæ siê i w pop³ochu pisaæ na wiza¿u .


Sprawdza³am wszystko i wtedy wzi±æ tego rozja¶niacza vincenta 40g i t± ca³o¶æ potrzebowa³abym do tej k±pieli ?

W sumie mia³am na my¶li obie farby. Jakie maj± byæ? Ten bloker mnie w sumie zaciekawi³. Nie zniszczy to w³osów?
W ogóle czyta³am opinie na KWC tego deko no i kto¶ tam wspomina³, ¿e najlepiej k³a¶æ farbê tydzieñ po dekoloryzacji. Jak to z tym jest? Ogólnie jakiego koloru mogê siê spodziewaæ po dekoloryzacji? Zbli¿onego do naturalnych, marchewkowych ? Wtedy na jaki kolor k³a¶æ t± ca³± farbê, poziom 7 jak w google sprawdza³am to taki br±z w sumie,wiêc mi co¶ nie pasuje.

Ogólnie 2 dekoloryzacji w krótkim czasie nie chcê robiæ,ale ju¿ wolê zapytaæ na za¶. Czy np je¶li bym zapragnê³a zej¶æ do naturalek po roku, mog³abym znowu tego u¿yæ ? Czy ju¿ istnieje jaka¶ szansa na to, ¿e popale w³osy, lub zamieni± siê w mega siano ?

Edytowane przez omleecik
Czas edycji: 2013-09-22 o 19:50
omleecik jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 22:23   #4119
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lady_Caroline Poka¿ wiadomo¶æ
A sama farba tak rzadka, ¿e musia³am nad wann± farbowaæ, bo dos³ownie sp³ywa³a... Masakra, ale przynajmniej wiem, ¿e ju¿ jej nie u¿yjê. Btw. te¿ jestem z kujawsko-pomorskiego, konkretniej z Torunia.

Mam te¿ pytanie odno¶nie rudo¶ci. Kole¿anka chce przej¶æ z czarnych do rudych, naturalne ma ciemny br±z, spory odrost i kilku siwulcow. Jak my¶lisz, lepsza by³aby k±piel rozja¶niaj±ca czy dekoloryzator? I oczywi¶cie po¼niej farba.
O, to niedaleko. Ja ze ¯nina. To widaæ w kuj-pom same w³osomaniaczki. Mama kiedy¶ wziê³a czarn± od nich, wszystko fajnie, tylko na to samo narzeka³a.

K±piel rozja¶niaj±ca w tym przypadku zdecydowanie. Obstawiam, ¿e bêd± potrzebne 2-3, ale zejdzie w³a¶nie do rudo¶ci. Nie bawi³abym siê w deko, bo efekt i tak bêdzie za ciemny, ¿eby przykryæ rudo¶ci±.

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------

Cytat:
Napisane przez omleecik Poka¿ wiadomo¶æ
A teraz milion pytañ do, jednak wolê wszystko wiedzieæ, czego siê spodziewaæ, ni¿ potem dziwiæ siê i w pop³ochu pisaæ na wiza¿u .


Sprawdza³am wszystko i wtedy wzi±æ tego rozja¶niacza vincenta 40g i t± ca³o¶æ potrzebowa³abym do tej k±pieli ?

W sumie mia³am na my¶li obie farby. Jakie maj± byæ? Ten bloker mnie w sumie zaciekawi³. Nie zniszczy to w³osów?
W ogóle czyta³am opinie na KWC tego deko no i kto¶ tam wspomina³, ¿e najlepiej k³a¶æ farbê tydzieñ po dekoloryzacji. Jak to z tym jest? Ogólnie jakiego koloru mogê siê spodziewaæ po dekoloryzacji? Zbli¿onego do naturalnych, marchewkowych ? Wtedy na jaki kolor k³a¶æ t± ca³± farbê, poziom 7 jak w google sprawdza³am to taki br±z w sumie,wiêc mi co¶ nie pasuje.

Ogólnie 2 dekoloryzacji w krótkim czasie nie chcê robiæ,ale ju¿ wolê zapytaæ na za¶. Czy np je¶li bym zapragnê³a zej¶æ do naturalek po roku, mog³abym znowu tego u¿yæ ? Czy ju¿ istnieje jaka¶ szansa na to, ¿e popale w³osy, lub zamieni± siê w mega siano ?
Ju¿ Ci kochana przedk³adam. Jak masz kolejne pytania- ¶mia³o. Chêtnie pomogê na tyle, ile wiem.

Na pewno Ci siê w³osy nie spal±. To nie tak, ¿e robi³am to raz na jednym rodzaju w³osów- nigdy nic takiego siê nie sta³o. No i tu du¿o relacji by³o. Deko nie niszczy. K±piel rozja¶niaj±ca nieznacznie, ale to wiesz- lekka sucho¶æ, szybka do zwalczenia.

Najpierw robisz dekoloryzacjê (Rene Blanche). Po tym zawsze nak³ada³am obojêtnie jak± jasn± farbê, ¿eby zablokowaæ ciemnienie. By³y tu laski które zrobi³y deko, posz³y spaæ a rano w³osy mia³y z powrotem ciemne. Szkoda pracy. Jako takiego "blokera" u¿ywa³am jakiej¶ najja¶niejszej blond Palette, czasem nawet Joanny. To nie ma du¿ego znaczenia. Jasne, mo¿esz te¿ zainwestowaæ w szampon zakwaszaj±cy, ale to ju¿ dro¿ej wyjdzie. Po deko mo¿esz mieæ ró¿ne kolory- od jasnego br±zu po rudy, u niektórych schodzi nawet do blondu, ale Ty nie masz tak jasnych naturalek, wiêc obstawiam raczej rudo¶ci. Po to w³a¶nie k±piel rozja¶niaj±ca (rudo¶æ jest miêdzy poziomem 6 a 7). Tutaj Vincent+oxydant+ szampon. Proporcje indywidualne, fajnie jakby Ci starczy³o na dwie k±piele ewentualnie. Na jedn± zu¿yjesz ok. 60-70g, czyli wychodzi jakie¶ 30 rozja¶niacza 30 oxy 10 szamponu. K±piel mo¿esz zrobiæ np. tydzieñ po deko. Tutaj ju¿ czas nie gra roli. I po k±pieli w koñcu powinna¶ mieæ odpowiednio jasne w³oski, ¿eby na³o¿yæ miodowy blond. Masz upatrzon± ju¿ jak±¶ farbê, czy podaæ kilka propozycji? Ja lubiê Miodowy Blond Syoss (bodaj¿e 8-7), ale czasem daje lekko rudawy poblask, mogê Ci podes³aæ czystsze blondy.

W³osów na pewno nie spalisz. Musisz dobrze nawil¿aæ i nie przed³u¿aæ czasu przy ¿adnym zabiegu, ot co.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-22, 22:26   #4120
Vanpaia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Witam
Czy kto¶ wie mo¿e w jaki sposób uzyskaæ kolor taki jak w linku? :
http://img829.imageshack.us/img829/7308/wbzr.jpg

Bardzo proszê o odpowiedz
Vanpaia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 09:12   #4121
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 5 570
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Vanpaia Poka¿ wiadomo¶æ
Witam
Czy kto¶ wie mo¿e w jaki sposób uzyskaæ kolor taki jak w linku? :
http://img829.imageshack.us/img829/7308/wbzr.jpg

Bardzo proszê o odpowiedz
dokladnie taki odcien ma na opakowaniu L'Oreal Casting creme gloss glossy blonds 801 satynowy blond
tutaj relacja u Blond Bunny: http://blogblondbunny.blogspot.com/2...ss-glossy.html
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 12:50   #4122
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pi³a
Wiadomo¶ci: 333
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
O, to niedaleko. Ja ze ¯nina. To widaæ w kuj-pom same w³osomaniaczki. Mama kiedy¶ wziê³a czarn± od nich, wszystko fajnie, tylko na to samo narzeka³a.

K±piel rozja¶niaj±ca w tym przypadku zdecydowanie. Obstawiam, ¿e bêd± potrzebne 2-3, ale zejdzie w³a¶nie do rudo¶ci. Nie bawi³abym siê w deko, bo efekt i tak bêdzie za ciemny, ¿eby przykryæ rudo¶ci±.

---------- Dopisano o 23:23 ---------- Poprzedni post napisano o 23:10 ----------



Ju¿ Ci kochana przedk³adam. Jak masz kolejne pytania- ¶mia³o. Chêtnie pomogê na tyle, ile wiem.

Na pewno Ci siê w³osy nie spal±. To nie tak, ¿e robi³am to raz na jednym rodzaju w³osów- nigdy nic takiego siê nie sta³o. No i tu du¿o relacji by³o. Deko nie niszczy. K±piel rozja¶niaj±ca nieznacznie, ale to wiesz- lekka sucho¶æ, szybka do zwalczenia.

Najpierw robisz dekoloryzacjê (Rene Blanche). Po tym zawsze nak³ada³am obojêtnie jak± jasn± farbê, ¿eby zablokowaæ ciemnienie. By³y tu laski które zrobi³y deko, posz³y spaæ a rano w³osy mia³y z powrotem ciemne. Szkoda pracy. Jako takiego "blokera" u¿ywa³am jakiej¶ najja¶niejszej blond Palette, czasem nawet Joanny. To nie ma du¿ego znaczenia. Jasne, mo¿esz te¿ zainwestowaæ w szampon zakwaszaj±cy, ale to ju¿ dro¿ej wyjdzie. Po deko mo¿esz mieæ ró¿ne kolory- od jasnego br±zu po rudy, u niektórych schodzi nawet do blondu, ale Ty nie masz tak jasnych naturalek, wiêc obstawiam raczej rudo¶ci. Po to w³a¶nie k±piel rozja¶niaj±ca (rudo¶æ jest miêdzy poziomem 6 a 7). Tutaj Vincent+oxydant+ szampon. Proporcje indywidualne, fajnie jakby Ci starczy³o na dwie k±piele ewentualnie. Na jedn± zu¿yjesz ok. 60-70g, czyli wychodzi jakie¶ 30 rozja¶niacza 30 oxy 10 szamponu. K±piel mo¿esz zrobiæ np. tydzieñ po deko. Tutaj ju¿ czas nie gra roli. I po k±pieli w koñcu powinna¶ mieæ odpowiednio jasne w³oski, ¿eby na³o¿yæ miodowy blond. Masz upatrzon± ju¿ jak±¶ farbê, czy podaæ kilka propozycji? Ja lubiê Miodowy Blond Syoss (bodaj¿e 8-7), ale czasem daje lekko rudawy poblask, mogê Ci podes³aæ czystsze blondy.

W³osów na pewno nie spalisz. Musisz dobrze nawil¿aæ i nie przed³u¿aæ czasu przy ¿adnym zabiegu, ot co.
Powiedzmy, ¿e bêdê robi³a dwie dekoloryzacje, robiæ je dzieñ po dniu ?
T± joanne na jak d³ugo zostawiæ na w³osach? Tak jak normalnie bym farbowa³a w³osy ? Po tym "blokerze" nie ma mowy potem, ¿eby kolor mi ¶ciemnia³ ? Wtedy normalnie, spokojnie mogê farbê k³a¶æ i nic siê z nim nie stanie? Co¶ czyta³am ¿e ponoæ jakie¶ pigmenty wnikaj± i kolor wychodzi w zupe³no¶ci inny,ale nie wiem ile w tym prawdy .W ogóle mam jakie¶ g³upie wra¿enie, ¿e farba po deko i k±pieli mi nie chwyci.

Propozycje mo¿esz podaæ, wybierze siê co¶. Ten syoss ³adny jest, sprawdza³am co wujek google mówi na ten temat

Jako¶ mniej ju¿ trochê bojê siê poniszczonych w³osów. Fajnie, ¿e mi to wszystko wyt³umaczy³a¶. Mam wiêksze zaufanie w tej chwili, ni¿ do fryzjerki . Cieszê siê, ¿e mogê sama to wykonaæ, bêdê mog³a potem mówiæ : SAMA zesz³am z br±zu i nie uszkodzi³am w³osów, haha . Gorzej jak co¶ mi siê nie uda, to tak chwaliæ siê nie bêdê.

Edytowane przez omleecik
Czas edycji: 2013-09-23 o 12:55
omleecik jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 12:58   #4123
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez omleecik Poka¿ wiadomo¶æ
Powiedzmy, ¿e bêdê robi³a dwie dekoloryzacje, robiæ je dzieñ po dniu ?
T± joanne na jak d³ugo zostawiæ na w³osach? Tak jak normalnie bym farbowa³a w³osy ? Po tym "blokerze" nie ma mowy potem, ¿eby kolor mi ¶ciemnia³ ? Wtedy normalnie, spokojnie mogê farbê k³a¶æ i nic siê z nim nie stanie? Co¶ czyta³am ¿e ponoæ jakie¶ pigmenty wnikaj± i kolor wychodzi w zupe³no¶ci inny,ale nie wiem ile w tym prawdy .W ogóle mam jakie¶ g³upie wra¿enie, ¿e farba po deko i k±pieli mi nie chwyci.

Propozycje mo¿esz podaæ, wybierze siê co¶. Ten syoss ³adny jest, sprawdza³am co wujek google mówi na ten temat
Mo¿esz zrobiæ dwie dzieñ po dniu. Joannê np. zostawiasz normalnie jak farbê. Po blokerze nic ju¿ nie ma prawa Ci ¶ciemnieæ. Mo¿esz normalnie nak³adaæ na to farbê. Spokojnie, nie denerwuj siê.
Syoss jest bardzo ³adny, tylko nie zawsze tak idealnie wychodzi. Ale jako miodowy blond lubiê go najbardziej, takie zboczenie.

Potem:
http://image.ceneo.pl/data/products/...lond-nr-h9.jpg
http://img.szafa.pl/ubrania/0/013382...dowy-blond.jpg
Potem jeszcze:
http://img.szafa.pl/forum/0/foto_cac...12_500x640.jpg (ale ten wyjdzie bardziej rudawo)
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 13:11   #4124
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pi³a
Wiadomo¶ci: 333
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿esz zrobiæ dwie dzieñ po dniu. Joannê np. zostawiasz normalnie jak farbê. Po blokerze nic ju¿ nie ma prawa Ci ¶ciemnieæ. Mo¿esz normalnie nak³adaæ na to farbê. Spokojnie, nie denerwuj siê.
Syoss jest bardzo ³adny, tylko nie zawsze tak idealnie wychodzi. Ale jako miodowy blond lubiê go najbardziej, takie zboczenie.

Potem:
http://image.ceneo.pl/data/products/...lond-nr-h9.jpg
http://img.szafa.pl/ubrania/0/013382...dowy-blond.jpg
Potem jeszcze:
http://img.szafa.pl/forum/0/foto_cac...12_500x640.jpg (ale ten wyjdzie bardziej rudawo)
To czyli tak jakbym farbowa³a 2x w krótkim czasie. Dobrze rozumiem ? Tego to siê najbardziej bojê. Zniszczeñ spowodowanych farb±. Zobaczê pó¼niej jeszcze ile taki szampon zakwaszaj±cy kosztuje. Jaka¶ konkretna firma tutaj ?
Czy te blondy jak dla mnie nie s± trochê za jasne ? Kiedy¶ czyta³am te¿ ¿e palette ma ogólnie mocne farby i niby s± po nim du¿e zniszczenia. Jak to wygl±da teraz ?
Do castinga mam lekki uraz, bo kolor w mgnieniu oka u mnie znika.
Nerwy trochê s±, w koñcu w³osy nasza wizytówka
omleecik jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 13:39   #4125
Flaviek
Zakorzenienie
 
Avatar Flaviek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 3 052
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

A po deko mo¿na zrobiæ od razu k±piel rozja¶niaj±ca i dopiero farbê? Czy raczej nie?: P
Flaviek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 15:30   #4126
uolcia
Rozeznanie
 
Avatar uolcia
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 696
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

mo¿na, czemu nie? Zastanawiam siê, czy zamiast szamponu zakwaszaj±cego nie lepiej zrobiæ p³ukankê z octu jab³kowego?
uolcia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 15:46   #4127
Flaviek
Zakorzenienie
 
Avatar Flaviek
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomo¶ci: 3 052
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

chcialabym uzyskac jak najjasniejsze wlosy i nie wieem jak to zrobic, dlatego pytam :P
Flaviek jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 17:13   #4128
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Flaviek Poka¿ wiadomo¶æ
A po deko mo¿na zrobiæ od razu k±piel rozja¶niaj±ca i dopiero farbê? Czy raczej nie?: P
Mo¿na, je¶li od razu po deko robisz k±piel. Maksymalnie do godziny.

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:06 ----------

Cytat:
Napisane przez omleecik Poka¿ wiadomo¶æ
To czyli tak jakbym farbowa³a 2x w krótkim czasie. Dobrze rozumiem ? Tego to siê najbardziej bojê. Zniszczeñ spowodowanych farb±. Zobaczê pó¼niej jeszcze ile taki szampon zakwaszaj±cy kosztuje. Jaka¶ konkretna firma tutaj ?
Czy te blondy jak dla mnie nie s± trochê za jasne ? Kiedy¶ czyta³am te¿ ¿e palette ma ogólnie mocne farby i niby s± po nim du¿e zniszczenia. Jak to wygl±da teraz ?
Do castinga mam lekki uraz, bo kolor w mgnieniu oka u mnie znika.
Nerwy trochê s±, w koñcu w³osy nasza wizytówka
Dok³adnie. Nie bój siê. Mia³am tak samo przed pierwszymi eksperymentami. Ja kupi³am z Affinage, fryzjerski, jakie¶ 50 z³/200 ml. Ale uwa¿am, ¿e lepiej daæ jasn± farbê "bloker". On Ci koloru niewiele da, mo¿e och³odzi i zablokuje ciemnienie. Palette mia³a kiedy¶ straszne czernie, wypada³y w³oski, przerzedza³y siê. Teraz u¿ywa³am kilkakrotnie te z now± formu³± i nic z³ego nie zauwa¿y³am. Wrêcz je lubiê.

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Cytat:
Napisane przez uolcia Poka¿ wiadomo¶æ
mo¿na, czemu nie? Zastanawiam siê, czy zamiast szamponu zakwaszaj±cego nie lepiej zrobiæ p³ukankê z octu jab³kowego?
Mo¿na, te¿ domyka ³uski. Ale generalnie nie próbowa³am, nikt nie chce ryzykowaæ, wolê blokowaæ jasn± farb±.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 18:07   #4129
umbrelaa
Raczkowanie
 
Avatar umbrelaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wwa
Wiadomo¶ci: 83
Efekt jak na zdjêciu

Witam , mam pytanie dotyczace zmiany koloru w³osów na blond.
Na zdjêciach które dodaje dziewczyna ma identyczne w³osy jak moje , na nastepnym widac jak ma przefarbowane na ciemny blond moje pytanie brzmi jak uzyskaæ taki efekt?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Chrissy Costanza.jpg (18,9 KB, 23 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg tumblr_mr6v0wrkot1r1eiz3o1_500.jpg (23,1 KB, 41 za³adowañ)
umbrelaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-23, 18:28   #4130
konewka i kwiat
Rozeznanie
 
Avatar konewka i kwiat
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 552
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Jak uzyska taki kolor na w³oskach??jakich farb u¿yæ?? mój wyj¶ciowy kolor to ciemny br±z wpadaj±cy w czarny farbowane
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg getattach,mid,16530,mpid,5,min,1,uid,1e3c11122b3bb3f9[1].jpg (10,8 KB, 16 za³adowañ)
konewka i kwiat jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:26   #4131
umbrelaa
Raczkowanie
 
Avatar umbrelaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wwa
Wiadomo¶ci: 83
Efekt taki jak na zdjêciu

Witam , mam pytanie dotyczace zmiany koloru w³osów na blond.
Na zdjêciach które dodaje dziewczyna ma identyczne w³osy jak moje , na nastepnym widac jak ma przefarbowane na ciemny blond moje pytanie brzmi jak uzyskaæ taki efekt?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg Chrissy Costanza.jpg (18,9 KB, 10 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg tumblr_mr6v0wrkot1r1eiz3o1_500.jpg (23,1 KB, 13 za³adowañ)
umbrelaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 19:46   #4132
corka Elzbiety
Rozeznanie
 
Avatar corka Elzbiety
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 659
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

hej dziewczyny ;-)
piszê z pytaniem jakiej farby (chodzi mi o markê i odcieñ) powinnam u¿yæ by uzyskaæ taki kolor?
Dodam, ¿e moje w³osy teraz to "sprany" ciemny blond/jasny br±z.
Z góry dziêkuje za pomoc
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg thb_0170.jpg (17,0 KB, 33 za³adowañ)
Rodzaj pliku: jpg thb_7125.jpg (20,2 KB, 35 za³adowañ)
corka Elzbiety jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 20:33   #4133
omleecik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Pi³a
Wiadomo¶ci: 333
Dot.: Efekt taki jak na zdjêciu

Cytat:
Napisane przez umbrelaa Poka¿ wiadomo¶æ
Witam , mam pytanie dotyczace zmiany koloru w³osów na blond.
Na zdjêciach które dodaje dziewczyna ma identyczne w³osy jak moje , na nastepnym widac jak ma przefarbowane na ciemny blond moje pytanie brzmi jak uzyskaæ taki efekt?
Jak uzyskaæ taki efekt, poczytaj stronê wstecz moj± rozmowê z SceneQueen. Teoretycznie ja chcê zej¶æ z takiego br±zu do takiego blondu.

£adny ten blond ta dziewczyna ma. Zmierzam sama do takiego, ale zaczynam mieæ w±tpliwo¶ci, bo ona ma tak± promienn± cerê, a moja w porównaniu do jej wypada trochê blado. Obawiam siê tego blondu, ¿e bêdê jak wampir wygl±da³a.

Je¶li przy deko bêdê mia³a rudy kolor w³osów, po³o¿ê na to jaki¶ blond joa¶ki ( jak± cyferkê powinnam wzi±æ po kropeczce? tzn ten refleks,bo nie wiem czy to istotne jest), ale rudy dalej bêdzie, za³apie mi który¶ z tych blondów, które pokaza³a¶ ?

Edytowane przez omleecik
Czas edycji: 2013-09-23 o 20:35
omleecik jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-23, 22:33   #4134
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Efekt jak na zdjêciu

Cytat:
Napisane przez umbrelaa Poka¿ wiadomo¶æ
Witam , mam pytanie dotyczace zmiany koloru w³osów na blond.
Na zdjêciach które dodaje dziewczyna ma identyczne w³osy jak moje , na nastepnym widac jak ma przefarbowane na ciemny blond moje pytanie brzmi jak uzyskaæ taki efekt?
A Twoje w³osy s± farbowane czy nie? Je¶li tak to rzeczywi¶cie przejrzyj stronê-dwie wstecz i dowiesz siê co i jak.

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------

Cytat:
Napisane przez konewka i kwiat Poka¿ wiadomo¶æ
Jak uzyska taki kolor na w³oskach??jakich farb u¿yæ?? mój wyj¶ciowy kolor to ciemny br±z wpadaj±cy w czarny farbowane
Najpierw krótka k±piel rozja¶niaj±ca/lekka deko, bomasz za ciemne, by taki uzyskaæ. Potem popatrz na fiolet ze Syossa albo Wella Color Touch 33/06. Albo Loreal Preference P38.

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------

Cytat:
Napisane przez corka Elzbiety Poka¿ wiadomo¶æ
hej dziewczyny ;-)
piszê z pytaniem jakiej farby (chodzi mi o markê i odcieñ) powinnam u¿yæ by uzyskaæ taki kolor?
Dodam, ¿e moje w³osy teraz to "sprany" ciemny blond/jasny br±z.
Z góry dziêkuje za pomoc
Syoss Oleo 6-76 identycznie ¶licznie wychodzi

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------

Cytat:
Napisane przez omleecik Poka¿ wiadomo¶æ
Je¶li przy deko bêdê mia³a rudy kolor w³osów, po³o¿ê na to jaki¶ blond joa¶ki ( jak± cyferkê powinnam wzi±æ po kropeczce? tzn ten refleks,bo nie wiem czy to istotne jest), ale rudy dalej bêdzie, za³apie mi który¶ z tych blondów, które pokaza³a¶ ?
Rudo¶æ najlepiej neutralizuj± popiele i inne zimne barwy. Je¶li bêdziesz chcia³a j± gasiæ- go³êbi popiel z Joanny polecam. Czêsto miesza³am z czê¶ci± szlachetnej per³y. Chyba najlepsza opcja. Jak bêdziesz mieæ dziki rudy- bêdzie trzeba sch³odziæ, bo inaczj bêdzie rudy blond, zamiast miodowego. Mo¿e te¿ wyj¶æ miedziany blond. Po kropcje najlepsza by³aby tu 1 (popiel), ale s± farby, które maj± inne numerki. Ot, ¿eby utrdniæ. Mo¿esz pytaæ, nim kupisz. Midoowy blond za³apa³ mi ostatnio równiutko na z³ocistym blondzie/bardzo jasnej spranej rudo¶ci po k±pielach. Ale by³y lekko rudawe refleksy. Potem jeszcze och³odzi³am i by³o w porz±dku.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-24, 04:17   #4135
konewka i kwiat
Rozeznanie
 
Avatar konewka i kwiat
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 552
Dot.: Efekt jak na zdjêciu

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
A Twoje w³osy s± farbowane czy nie? Je¶li tak to rzeczywi¶cie przejrzyj stronê-dwie wstecz i dowiesz siê co i jak.

---------- Dopisano o 23:29 ---------- Poprzedni post napisano o 23:24 ----------



Najpierw krótka k±piel rozja¶niaj±ca/lekka deko, bomasz za ciemne, by taki uzyskaæ. Potem popatrz na fiolet ze Syossa albo Wella Color Touch 33/06. Albo Loreal Preference P38.

---------- Dopisano o 23:30 ---------- Poprzedni post napisano o 23:29 ----------



Syoss Oleo 6-76 identycznie ¶licznie wychodzi

---------- Dopisano o 23:33 ---------- Poprzedni post napisano o 23:30 ----------



Rudo¶æ najlepiej neutralizuj± popiele i inne zimne barwy. Je¶li bêdziesz chcia³a j± gasiæ- go³êbi popiel z Joanny polecam. Czêsto miesza³am z czê¶ci± szlachetnej per³y. Chyba najlepsza opcja. Jak bêdziesz mieæ dziki rudy- bêdzie trzeba sch³odziæ, bo inaczj bêdzie rudy blond, zamiast miodowego. Mo¿e te¿ wyj¶æ miedziany blond. Po kropcje najlepsza by³aby tu 1 (popiel), ale s± farby, które maj± inne numerki. Ot, ¿eby utrdniæ. Mo¿esz pytaæ, nim kupisz. Midoowy blond za³apa³ mi ostatnio równiutko na z³ocistym blondzie/bardzo jasnej spranej rudo¶ci po k±pielach. Ale by³y lekko rudawe refleksy. Potem jeszcze och³odzi³am i by³o w porz±dku.
co masz na my¶li pisz±c któtka??
10 minut??15??
konewka i kwiat jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-24, 06:57   #4136
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomo¶ci: 5 570
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Friese Poka¿ wiadomo¶æ
Jak uzyskaæ taki blond:
2.jpg

na takich w³osach:
1.jpg


?

Albo pytanie do dziewczyn które macie ¯Ó£TY BLOND - czym go uzyskujecie? jesli u fryzjer ato powiedzcie prosze chociaz markê... ja bylam u 6 fryzjerow zaden nie umie bo wychodz± szare i bure.
Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ

Musisz uwa¿aæ, ¿eby siê nie nabawiæ zieleni. Czym farbowa³a¶ ostatnio?
verona 02 roz¶wietlony blond - wysz³y jak na zdj, czyli siwo-blond
wcze¶niej artego its color - 903 (super blond ¿ó³ciutki) - wyszly siwo-bure
wczesniej artego its color - 9 natural - wyszly koncowki prawie zolte a czubek glowy siwo-bury
wczesniej verona 02
wczesniej londa rozswietlony blond - wyszly bialo-blondo-siwe
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-24, 09:03   #4137
umbrelaa
Raczkowanie
 
Avatar umbrelaa
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Wwa
Wiadomo¶ci: 83
Dot.: Efekt jak na zdjêciu

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Poka¿ wiadomo¶æ
A Twoje w³osy s± farbowane czy nie? Je¶li tak to rzeczywi¶cie przejrzyj stronê-dwie wstecz i dowiesz siê co i jak. [COLOR="Silver"]
ju¿ nie , kiedys farbowalam sie na czarno ale niedawno mia³am dekoloryzacjê i rozjasniane wlosy wyszlo identycznie jak na tym zdjêciu
umbrelaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-24, 09:03   #4138
Edziorek91
Przyczajenie
 
Avatar Edziorek91
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomo¶ci: 14
Dot.: Jak uzyskaæ taki kolor ?- w±tek zbiorczy

Czy wiecie jak uzyskaæ taki kolor jaki ma anna wendzikowska na tym zdjêciu?
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 0002IQVO59WQ34DK-C121-F4.jpg (43,0 KB, 25 za³adowañ)
Edziorek91 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-24, 11:39   #4139
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Efekt jak na zdjêciu

Cytat:
Napisane przez konewka i kwiat Poka¿ wiadomo¶æ
co masz na my¶li pisz±c któtka??
10 minut??15??
15-30 minut maks, zamiast zwyczajowych 35-50.

---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez umbrelaa Poka¿ wiadomo¶æ
ju¿ nie , kiedys farbowalam sie na czarno ale niedawno mia³am dekoloryzacjê i rozjasniane wlosy wyszlo identycznie jak na tym zdjêciu
K±piele rozja¶niaj±ce, skoro to naturalki, innego wyj¶cia nie masz.

---------- Dopisano o 12:38 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Edziorek91 Poka¿ wiadomo¶æ
Czy wiecie jak uzyskaæ taki kolor jaki ma anna wendzikowska na tym zdjêciu?
Palette Deluxe 555

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Friese Poka¿ wiadomo¶æ
verona 02 roz¶wietlony blond - wysz³y jak na zdj, czyli siwo-blond
wcze¶niej artego its color - 903 (super blond ¿ó³ciutki) - wyszly siwo-bure
wczesniej artego its color - 9 natural - wyszly koncowki prawie zolte a czubek glowy siwo-bury
wczesniej verona 02
wczesniej londa rozswietlony blond - wyszly bialo-blondo-siwe
spróbowa³abym najpierw lekko je ociepliæ szamponetkami w kolorze ciep³ego blondu.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2013-09-24, 12:13   #4140
anusiuniaa
Zakorzenienie
 
Avatar anusiuniaa
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomo¶ci: 6 145
Dot.: Efekt jak na zdjêciu

Zrobi³am baleyage na ciemnych brazowych wpadaj±cych w czerñ w³osach.
Na koñcach jest zielonkawy poblask:/
Jak to zniwelowaæ?
__________________
anusiuniaa jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-05-11 23:08:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.