Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-05, 13:31   #1681
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość
a ja zrobiłam kolejne już zamówienie: szóste. podsumowałam że od września wydalam w ZSK ponad 1000zł. chyba nie jestem do konca normalna...
Cytat:
Napisane przez Astro Pokaż wiadomość
ja wydając ponad 400 myślałam, że nie jestem, ale nie jest ze mną aż tak źle ale jak to się mówi punkt widzenia zależy od punktu siedzenia (i zarobków znaczy się
Cytat:
Napisane przez Migdał Pokaż wiadomość
jeśli nie do końca normalna, to na pewno nie jedyna Ja podliczyłam moje zamówienia od września- 2x mazidła, 3 x ZSK i 1x Biochemia- i też wyszło ponad 1000 Ostatnie duże zamówienie było usprawiedliwione niejako, bo robiłam prezenty pod choinkę- ale już widzę, że lecytyna mi się skończyła, centella kończy, alg jest połowę Ale chyba prędzej będę wyciskać lecytynę z kapsułek, niż powiem mężowi, że muszę zrobić kolejne zamówienie Daję sobie 2-3 msc spokoju chyba, zwłaszcza, że koszty przesyłek mnie dobijają lekko.
Ewentualnie zawitam po cichu do tego stacjonarnego ZSK ;P
przynajmniej macie fajne rabaty
ja dziś wpłacam na zamówienia z BU, Mazideł oraz NP i choć to nie takie kwoty jak ww. to i tak mam coś jakby 'finansowego kaca'. ale to zniknie, jak będę otwierać paczki
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 15:39   #1682
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

do zagęszczenia guma ksantanowa. no i emulgator dla ladnej konsystencji. ja nawet do kremu na bazie daje kropelke bo czasem sie rozwarswia na samej bazie.
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 17:42   #1683
dorka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 42
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cały materiał o ZSK (łacznie z recepturami) z Dzień Dobry TVN można obejrzeć w sieci:

http://dziendobrytvn.plejada.pl/26,2....html#autoplay
dorka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 15:55   #1684
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

cześć
przyszłam się poradzić w sprawie bazy kremowej
mam ochotę ją zamówić i zrobić sobie kremidełko MOCNO nawilżające
ale tak mocno, mocno! tylko wlasnie nie wiem dokładnie co do niego dać
oleje - konopny, pachnotka, z orzecha włoskiego obecnie słabo mnie nawilżają, naprawde słabo
jestem po pół rocznym - dzień w dzień - nakładaniu Isotrexinu i to troche zmieniło profil mojej cery
na rumień, podrażnienie, pieczenie po myciu pomaga mi macerat z nagietka, nawilża tak sobie, ale nie tak jak bedzie mi wkrótce potrzeba

a mianowicie dostałam recepte na Izotek i prawdopodobnie zdecyduje sie na kuracje
potrzebuje więc mocnego nawilżacza, ale takiego by mnie nie zatłuścił ani nie zapchał
zapycha mnie parafina, capryle, zle reaguje na "coś tam mirystate", kupowanie kremów gotowych to strata kasy
cera od nich puchnie i robi sie bordowa w plamy - naprawde nie chce tego przechodzic testując coś nowego
a wiadomo, że w każdym takim sklepowym gotowcu sa konserwanty i substancje zapachowe - a to one mnie tak załatwiają, no i przewaznie w kazdym sa składniki zapychajace mi pory w skorze (i to nie tylko na twarzy )

mogłoby tak być? :
10 ml bazy
10 ml oleju (macerat z nagietka + z orzechów włoskich)
30 ml fazy wodnej:
* 15 ml 75% D-pantenolu w roztworze wodnym
* 5 ml kwasu hialuronowego 1%
* 2,5 ml mocznika (mała łyżeczka - 1.4 g)
* ok 10 ml wody

skąd brać taką wodę by była dobra do kremu? Mineralna zapewne odpada.. albo czym zastąpić tą wodę jak nie chce dokupywac hydrolatu? dać więcej hialurona? (wysuszała mnie kombinacja : 3 krople hialurona w połaczeniu z 6kroplami oleju)


a może znacie coś co dogłębnie nawilży i nie wymaga zakupu tej bazy a jest równie łatwe w przygotowaniu?

pomożecie?
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 16:06   #1685
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

woda destylowana ze stacji benzynowej, 4zl / opakowanie litrowe chyba.

Moim zdaniem pantenolu jest za dużo, nie można go tyle dawać.
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 16:18   #1686
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez dorka78 Pokaż wiadomość
Cały materiał o ZSK (łacznie z recepturami) z Dzień Dobry TVN można obejrzeć w sieci:

http://dziendobrytvn.plejada.pl/26,2....html#autoplay

Dzięki za link. Moim zdaniem program jest BEZNADZIEJNY. P. Tomasz nie ma niestety za grosz siły przebicia, a prowadzący (swoją drogą fatalni - nie oglądam TV, więc nie wiedziałam, że takie jednostki tam teraz występuję) zrobili z tego kompletną szopkę. Nie sądzę, żeby w ten sposób kogokolwiek dało się zachęcić do samodzielnego mieszania. Trzeba przedstawić mieszanie jako proces przewidywalny, a nie jako drogę do otrzymania nie_wiadomo_czego; przecież to oczywiste, że trzeba się przynajmniej z grubsza trzymać receptur, zwłaszcza na początku. Radzę ekipie ZSK przemyśleć strategię marketingową...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 20:19   #1687
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Juz polubiłam ten sklepik
Oferta świetna... czekam na jedno zamówienie, i już planuje kolejne zakupy.

Tez własnie zastanawiam sie nad bazą kremową i zrobieniu sobie kremiku z liposomami z ekstraktem przeciwtradzikowym i naczynkowym. Ale jakos jeszcze sie musze psychicznie przygotować przed takim poważnym kreceniem
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 21:00   #1688
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość
woda destylowana ze stacji benzynowej, 4zl / opakowanie litrowe chyba.

Moim zdaniem pantenolu jest za dużo, nie można go tyle dawać.
dziękuje
poczekam może ktoś poprawi mi ten pomysł na krem

ps. pytał ktoś o olejki, ja mam w domu olejek z drzewa herbacianego, z limetki kwaśnej, cytronelowy, ze słodkiej pomarańczy, petitgrain oraz cytrynowy - wsie z ZSK, jakby coś mogę odp w miare możliwości na pytania
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 23:31   #1689
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Pytanie do miłośniczek PHA - czy jest wsród nas Wizażanka, która robiła krem z PHA, przy użyciu bazy kremowej?
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 09:23   #1690
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
dziękuje

ps. pytał ktoś o olejki, ja mam w domu olejek z drzewa herbacianego, z limetki kwaśnej, cytronelowy, ze słodkiej pomarańczy, petitgrain oraz cytrynowy - wsie z ZSK, jakby coś mogę odp w miare możliwości na pytania
nie ma za co
tak, to ja pytałam o olejki eteryczne. chodziło mi o jakiś pachnący kwiatowo lub owocowo... w międzyczasie znalazłam sobie rożany - jest super, ale jak jakiś jeszcze bylby fajny... mam petitgrain i śmierdzi. rozmaryn też pachnie zbyt intensywnie, ziołowo.

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Pytanie do miłośniczek PHA - czy jest wsród nas Wizażanka, która robiła krem z PHA, przy użyciu bazy kremowej?
Nie robiłam, ale też jestem ciekawa. Ostatnio myślę intensywnie o kwasach... a pha ponoć nie szkodzi naczynkom...
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 11:30   #1691
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
Pytanie do miłośniczek PHA - czy jest wsród nas Wizażanka, która robiła krem z PHA, przy użyciu bazy kremowej?
Hej ja robim taki kremik wyszedl mi troch lepki ale stosowalam na noc wiec mi to nie przeszkadzalo
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-10, 11:41   #1692
MAZIE
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 41
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Wydaje mi się , że robienie kremu z PHA na gotowej bazie jest niepoprawne. Emulgatorem w bazie jest SLP , który wymaga ph formulacji powyżej 5 , a krem z kwasem żeby działał potzebuje niższego ph 3,5- 4.Taka formulacja nie ma sensu bo albo slp nie jest stabilny albo kwas nie działa tak jak trzeba .Do kremów z kwasami jest inny emulgator MGS.
MAZIE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 13:25   #1693
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość
nie ma za co
tak, to ja pytałam o olejki eteryczne. chodziło mi o jakiś pachnący kwiatowo lub owocowo... w międzyczasie znalazłam sobie rożany - jest super, ale jak jakiś jeszcze bylby fajny... mam petitgrain i śmierdzi. rozmaryn też pachnie zbyt intensywnie, ziołowo.
w takim razie cytrynowy - jest naprawdę fenomenalny, głeboko słodki zapach, nie pachnie jak jakaś kwaśna cytryna (np jak owoc po rozkrojeniu) i nie ma nic wspólnego z detergentami o tym zapachu. jest to serio piękny, wyraźny słodki cytrynowy olejek. dodam, że jestem alergikiem ale czy w kąpieli, czy w rozcieńczeniu z balsamem/żelem, czy bezpośrednio na skórę nic mi nie robi szkodliwego

z owocowych to piękny zapach ma olejek ze słodkich pomarańczy - również głeboki i słodki, pachnie jak żel pomaranczowy z Ziaji, tylko wyraźniej i mocniej, ale jak ktoś lubi taka soczystą słodką pomarańczę, to to jest zapach dla niego. Jak wyżej dodaje do balsamu antycell, do kąpieli, jest świetny

ja jestem też zauroczona olekiem z limetki kwaśnej, ale nie mam tego zapachu do czego porównać, jak dla mnie owocowy, rześki, z nutą ziołową, wspaniały, ale to trzeba zobaczyć na sobie. Świetnie komponuje sie z anyżem, to wraz z cytrynowym, z pomarańczy i z drzewkiem herbacianym moje ulubione narzędzie do walki z cellulitem, zapach uwielbiam

przy najbliższej okazji zamówie olejek z goździkowca korzennego, to napiszę Ci o nim, może on tez sie okaże taki wspaniały jak ta reszta wyżej, a jego zapach bedzie mozna do czegos porównać


faktycznie cytronelowy i petitgrain to straszne smrody, ale zuzywam, bo w walce z cellu są bardzo dobre, a cytronelowy odświeży każde pomieszczenie, taki ma intensywny zapach, najmocniejszy z nich wszystkich i długo sie trzyma

mam nadzieję, że Ci się coś z tego przyda
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 15:19   #1694
marcheweczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 239
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Silwena Pokaż wiadomość
faktycznie cytronelowy i petitgrain to straszne smrody, ale zuzywam, bo w walce z cellu są bardzo dobre, a cytronelowy odświeży każde pomieszczenie, taki ma intensywny zapach, najmocniejszy z nich wszystkich i długo sie trzyma
Przez przypadek zamówiłam cytronelowy - co za śmierdziel ! Dotychczas stał samotnie na półce, właśnie mi o nim przypomniałaś, odświeżyłam wiedzę o nim i już kombinuję jak go wykorzystać do paćkania syfków i nie oszaleć przez odorek olejku Jest może jakiś olejek, który neutralizuje smrodek naszego śmierdzielka?
__________________
Wygraj z depresją!
www.wygrajzdepresja.pl/wordpress

Edytowane przez marcheweczka
Czas edycji: 2010-01-10 o 15:28
marcheweczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 19:39   #1695
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez ulisia1 Pokaż wiadomość
Nie robiłam, ale też jestem ciekawa. Ostatnio myślę intensywnie o kwasach... a pha ponoć nie szkodzi naczynkom...
ja stosuję tonik - jest fantastyczny - nie zamienię go na nic poza małą przerwą na retinoidy

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
Hej ja robim taki kremik wyszedl mi troch lepki ale stosowalam na noc wiec mi to nie przeszkadzalo
Scarlet - według tego, co pisze MAZIE wyglada na to, że ten krem nie będzie miał takiego działania, jak ten w zestawie do samodzielnego ukręcenia -

Cytat:
Napisane przez MAZIE Pokaż wiadomość
Wydaje mi się , że robienie kremu z PHA na gotowej bazie jest niepoprawne. Emulgatorem w bazie jest SLP , który wymaga ph formulacji powyżej 5 , a krem z kwasem żeby działał potzebuje niższego ph 3,5- 4.Taka formulacja nie ma sensu bo albo slp nie jest stabilny albo kwas nie działa tak jak trzeba .Do kremów z kwasami jest inny emulgator MGS.
Dziękuję bardzo -
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 20:11   #1696
Silwena
Wtajemniczenie
 
Avatar Silwena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 304
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez marcheweczka Pokaż wiadomość
Jest może jakiś olejek, który neutralizuje smrodek naszego śmierdzielka?
niestety żaden z tych co ja mam
podejrzewam, że może cedrowy byłby w stanie
(daje 2 krople cytronelowego i po 4 reszty olejkow a i tak cytronel sie wybija )
Silwena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 23:11   #1697
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez carolinascotties Pokaż wiadomość
ja stosuję tonik - jest fantastyczny - nie zamienię go na nic poza małą przerwą na retinoidy



Scarlet - według tego, co pisze MAZIE wyglada na to, że ten krem nie będzie miał takiego działania, jak ten w zestawie do samodzielnego ukręcenia -



Dziękuję bardzo -
Teraz będe wiedzieć a kremu ukręciłam mało i juz w sumie się skończył wolę zdecydowanie tonik z PHA bazę wykorzystałam na inne kremy bo byłam w szale robienia jak ją dostałam na szczęście mi się skończyła i raczej nie bede już zamawiać bo wolę ekspresowe sera z HA i olejem śliwkowym
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 06:54   #1698
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

A zauważyłyście że śliwkowego już nie ma?
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 12:07   #1699
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

i nie ma większości hydrolatów
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-11, 13:36   #1700
jennifer2006
Raczkowanie
 
Avatar jennifer2006
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 311
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

No właśnie nie tylko hydrolatów nie ma, ogólnie sporo towaru jest niedostępne.
jennifer2006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 13:53   #1701
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

też to wczoraj ze zmartwieniem zauważyłam masła shea i kakaowego też nie ma Mam nadzieję, że to chwilowe. Bo się szykuję do robienia mydła

A co do występu p. Tomasza w "dzień dobry" to byłam zniesmaczona zachowaniem prowadzących a zwłaszcza tego Prokopa rzeczywiście nie za fajnie to wszystko wyszło, łącznie z kremem
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 15:17   #1702
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dzeiwczyny mam pytanko zrobiłam sobie formulacje z aloesem

5 ml zatezonego aloesu
2,5ml d-pantenolu
12,5 ml hydrolatu
30 ml HA 1%

Czy dodac konserwantu czy te które sa w aloesie wystarczą zeby utrzymac zelik przez miesiąc? Jesli tak to ile?
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 16:38   #1703
ulisia1
Rozeznanie
 
Avatar ulisia1
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 777
GG do ulisia1
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

a zamierzasz go przechowywać w lodówce...?

kurcze, ja mimo to bym pare kropel dodała...
__________________
ulisia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 16:55   #1704
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

tak, tak obowiązkowo w lodówce
ok, dodam kilka, zawsze to mniejsze ryzyko, dzięki Ulisia1 !
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 18:01   #1705
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dwa tygodnie bez konserwantu w lodówie, tak zawsze jest napisane w mazidlach. wie lepiej dodaj
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 13:06   #1706
Gajowniczka
Zadomowienie
 
Avatar Gajowniczka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 114
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Pytanie do znawczyń.Czy poprawnie wymyśliłam przepis na krem na bazie gotowej:
(krem na noc cera skłonna do zapychania raczej tłusta ,po 30 )
10 ml bazy,
10 ml olej z żurawiny lub z konopii lub jojoba,
30ml fazy wodnej: 5 ml Kwas HA 1%,5 ml liposomów wyszczuplających;2,5 ml kolagen i elastyna;2.5ml kofeina albo retinol roślinny (raczej kofeina),szczypta alantoiny i 15ml hydrolat różany.
Nie będą się gryzły składniki z fazy wodnej?
chciałabym już złożyć zamówienie ale nie mam pojęcia jak z tymi składnikami ,proszę o pomoc
Gajowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 16:24   #1707
Migdał
Rozeznanie
 
Avatar Migdał
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 572
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Liposomy są zalecane do 7%, a Ty masz w tym przepisie 10%
Migdał jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 17:53   #1708
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Dzięki za link. Moim zdaniem program jest BEZNADZIEJNY. P. Tomasz nie ma niestety za grosz siły przebicia, a prowadzący (swoją drogą fatalni - nie oglądam TV, więc nie wiedziałam, że takie jednostki tam teraz występuję) zrobili z tego kompletną szopkę. Nie sądzę, żeby w ten sposób kogokolwiek dało się zachęcić do samodzielnego mieszania. Trzeba przedstawić mieszanie jako proces przewidywalny, a nie jako drogę do otrzymania nie_wiadomo_czego; przecież to oczywiste, że trzeba się przynajmniej z grubsza trzymać receptur, zwłaszcza na początku. Radzę ekipie ZSK przemyśleć strategię marketingową...
Co to prowadzącyh to mnie to jakoś nie raziło - formuła programu jest jaka jest i albo gość się dostosuje i wyjdzie fajnie, albo niestety jest w tle.
Szkoda, że krem im nie wyszedł - mam wrażenie, że powinni się lepiej przygotować, poodmierzać wcześniej, bo tak mieli pokazać, że krem robi się łatwo, a jak w to uwierzyć gdy nawet profesjonaliście nie wyszło.
Przykre, bo program sporo osób ogląda i może by się duże grono osób do ZSK przekonało.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-12, 22:41   #1709
durka
Raczkowanie
 
Avatar durka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 202
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Witam serdecznie
przebrnęłam przez cały wątek i przymierzam się do zamówienia, ale na razie kompletuję listę, wcześniej zamawiałam w BU, tym razem spróbuję sama coś ukręcić..
Chciałabym spróbować między innymi toniku oczszczającego Lorri (Twoja wiedza jest imponująca) i serum 10% glukonolaktonu.
Niestety do końca niewiem czy tonik, który jest na kwasie mlekowym mogę łączyć z kwasami PHA (obecnie używam żelu neostraty HQ na noc), tzn. stosować je w różne dni. Proszę o pomoc
durka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-13, 00:34   #1710
~~ALa~~
Zadomowienie
 
Avatar ~~ALa~~
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 205
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

a wlasnie, ja ostatnio zastanawialam sie nad podobnego typu kwestia - czy mozna polaczyc PHA i LHA w jednym toniku?

w gotowych przepisach widze polaczenia tylko glukonolakton + kw. laktobionowy (PHA+PHA), kwasy mlekowy i salicylowy (AHA+BHA)...
teoretycznie nie widze przeciwskazan, ale jakos nikt nie wspomina o takim polaczeniu (chyba ze cos przegapilam)

przeciez takie polaczenie to chyba pewnego rodzaju odpowiednik np. toniku z kwasem mlekowym i salicylowym, tyle ze z lagodniejszych, bardziej zgodnych ze skora kwasow wiec jesli nie byloby przeciwskazan do laczenia to ja bym chetnie cos takiego ukrecila
~~ALa~~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:59.