podkład czy korektor? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-27, 11:46   #1
marbella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 123

podkład czy korektor?


Cześć dziewczyny! Mam prośbe- wyjaśnijcie mi różnice między podkładem a korektorem. Do tej pory zawsze używałam podkładu matując tylko krosty na brodzie i cienie pod oczami, nigdy nie nakładałam podkładu na całą buzię bo się bałam efektu maski Może jednak powinnam kupić sobie porządny korektor i go używać zamiast podkładu? Jak uważacie, czy to jest obojętne- używanie do tego tuszowania niedoskonałości podkładu lub korektora?
p.s. czy nakładanie korektora na pojedyńcze krosty mniej niczy twarz niż podkład? Moje koleżanki używają podkładów ( na całą buzię) i mają tak strasznie zniszczone cery tego też się boję , że i mnie po dłużym stosowaniu może to spotkać więc prosze Was o pomoc..
marbella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-27, 14:15   #2
.:aniah:.
Zadomowienie
 
Avatar .:aniah:.
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 244
GG do .:aniah:.
Post Dot.: podkład czy korektor?

Oj to wszystko zależy czy odpowiednio dobierzesz podkład. Jeśli jesteś nastolatką (jak ja:P) polecam Ci fluidy firmy Eris lub Soraya. Kosztują ok.10-14 złotych i sa naprawdę dobre- nie wysuszają, nie podrażniają, nie zatykają porów no i walczą z trądzikiem Poza tym żeby uniknąć efektu "maski" musisz dobrze dobrać kolor. Powinien byc identyczny jak kolor naskórka szyi, wtedy jest perfekt I oczywiście odpowiednio go nałożyć na całą twarz.
Korektor służy do tuszowania bardzo widocznych, czerwonych śladów np. od trądziku, czy rosrzeżonych naczynek albo cieni pod oczami. Najczęsciej /chyba/ występuje w postaci ...hmmm pomadki? W każdym razie coś w tym stylu:P Mam nadzieję że wiesz o co mi chodzi Oczywiście korektor także musi mieć odpowiedni kolor (o ton jaśniejszy od podkładu jeśli się nie mylę)
To byłoby na tyle
Jeśłi się w czymś mylę proszę o poprawienie mnie przez Wizażanki
Pozdrawiam!!
.:aniah:. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 12:06   #3
marbella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 123
Dot.: podkład czy korektor?

dzięki wielkie za pomoc! Również pozdrawiam!!
marbella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 12:41   #4
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: podkład czy korektor?

podklad sluzy do wyrownania kolorytu i zamaskowania drobnym niedoskonalosci, chyba ze bardzo kryjacy kryje wszystko, a korketor naklada sie miejscowo najszczesiej pod podklad. mozesz powiedziec jak maja zniszczona te cere? co maja na tej twarzy? dla mnie to ze podklad niszczy cere jest smiesznym mysleniem....takie jest moje zdanie.gdyby tak bylo pewnie wygladbaym jak upior juz..hehe
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 13:23   #5
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: podkład czy korektor?

Czy podkłady mogą niszczyć cerę?
Czy stosowanie podkładów lub innych kosmetyków niszczy cerę. Otóż NIE. Nowoczesne kosmetyki nie mają prawa wpływać negatywnie na skórę
- nie byłyby wtedy przecież dopuszczone do produkcji i sprzedaży. Fluidy oprócz wartości upiększających dodatkowo chronią Waszą cerę przed niekorzystnym wpływem różnych czynników atmosferycznych, mrozem oraz zanieczyszczeniami powietrza, promieniami UV, a w konsekwencji także przed wolnymi rodnikami powodującymi starzenie skóry.
Dlatego nie zamartwiajcie się, że podkład i korektor zatkają pory w skórze, spowodują trądzik czy wysypkę.
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 13:26   #6
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: podkład czy korektor?

wydaje mi sie ze powinnas kupic sobie lekki podklad i do tego korektor, plus jesli chcesz puder sypki albo w kamieniu.
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 14:54   #7
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: podkład czy korektor?

Cytat:
Napisane przez anulka262
podklad sluzy do wyrownania kolorytu i zamaskowania drobnym niedoskonalosci, chyba ze bardzo kryjacy kryje wszystko, a korketor naklada sie miejscowo najszczesiej pod podklad. mozesz powiedziec jak maja zniszczona te cere? co maja na tej twarzy? dla mnie to ze podklad niszczy cere jest smiesznym mysleniem....takie jest moje zdanie.gdyby tak bylo pewnie wygladbaym jak upior juz..hehe
zgadzam sie
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-08-28, 15:02   #8
Roxy
Rozeznanie
 
Avatar Roxy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 646
Dot.: podkład czy korektor?

Mysle, ze Twoje kolezanki moga miec zniszczona cere, poniewaz nie robia demakijazu idac spac a na drugi dzien nakladaja nastepna porcje podkladu na siebie. - (oczywiscie nie mowie, ze napewno )I to moze zniszczyc skore.
Moim zdaniem fluidy czy pudry nie niszcza cery a wrecz przeciwnie, pomagaja w rozny sposob tak jak napisala anulka262
Roxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 15:44   #9
lorinka
Rozeznanie
 
Avatar lorinka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 897
Dot.: podkład czy korektor?

od dawna używam różnych korektorów i mogę dać Ci jedną radę: wybierz dokładnie identyczny odcień jak Twoja skóra ja nigdy nie trafiam i w końcu oddaję korektory młodszej siostrze... teraz mam jasny korektor oriflame i jest fajny, chociaż niezbyt wydajny ale polecam mimo to. teraz zacznę używać podkładu eris (fluidu... ) i mam nadzieję że będzie ok .
__________________
Ze wszystkich rzeczy, które kiedykolwiek utraciła, najbardziej żal jej było rozumu...

Gdzieśtam czeka na nią Książe w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie teraz. Nie... nie teraz...

She walks on the boulevard of broken dreams.


lorinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 16:26   #10
anulka262
Zadomowienie
 
Avatar anulka262
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 1 647
Dot.: podkład czy korektor?

Roxy, calkiem mozliwe ze jest tak jak piszesz, ale dla mnie jest to cos nie do pomyslenia.... jak mozna nie zmyc i rano nakladac druga wartstwe !? to tak jaby nie myc sie i perfumowac hehehe :|:| ale my mozemy tlyko przypuszczac jak marbella wroci to nam moze powie, mnie to bardzo interesuje heh
anulka262 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-28, 16:52   #11
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: podkład czy korektor?

A może te dziewczyny właśnie zmywają makijaż nieodpowiednimi kosmetykami? Mnie tyle płynów i mleczek do demakijażu podrażniało, że już miałam olać to całe paćkanie się. Wiecznie sucha skóra, ściągnięta, podkład się ważył albo robił plamy wrrrr horror... Może też nieprawidłowo oczyszczają buzię ( stosując np. całe serie takie jak Pure Zone... ). Zauważyłam że jest to popularne, a niewielu osobom służy takie suszenie buźki. W każdym razie - w dzisiejszych czasach podkład czy krem koloryzujący jest nawet wskazany Pozdrawiam.
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-28, 19:15   #12
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: podkład czy korektor?

Współczesne, nowoczesne podkłady, w najmniejszym stopniu nie niszczą cery. Wiele z nich jeszcze ją wzbogaca, albo o dodatkowe nawilżenie, bądź o różne witaminy (np. C, w Translucide L'Oreala). Podobnie korektory - ich struktura jest przystosowana do cery, tak aby jej nie szkodzić. Świadczy o tym istnienie, częściowo 'leczniczych' korektorów antybakteryjnych.
Problemy mogą pojawić się wówczas, kiedy makijaż wykonany podkładem jest w ogóle, albo niedostatecznie zmyty. Poleca się do demakijażu żel + mleczko, gdyż taki zestaw najskuteczniej usunie resztki kosmetyku, a także zanieczyszczenia z twarzy.
Inną niedogodność można zauważyć wtedy, kiedy nastolatka sięgnie po podkłady liftingujące. Napinają one lekko skórę, a jędrniejsza cera nastolatki, może czuć się w takim wdzianku bardzo niewygodnie.
Ponadto co ważne, podkład poleca się nie nakładać BEZPOŚREDNIO na czystą skórę, a uprzedzić jego aplikację nałożeniem kremu nawilżającego, bądź blokera. Wtedy unika się uczucia ściągnięcia, a także przesuszania różnych partii twarzy.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 11:45   #13
marbella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 123
Dot.: podkład czy korektor?

dzięki dziwczyny za odpowiedzi i porady! A teraz troszkę na temat tej mojej koleżanki ( bo głównie chodzi mi o jedną).Otóż ona ma dopiero 16 lat choć wogóle na tyle nie wygląda( każdy by jej tak dał ok 20 ).Teraz jesteśmy tylko tak na cześć ale wcześniej byłyśmy dobrymi koleżankami .Dlatego też wiem , że zaczeła ona już w bardzo młodym wieku używać różnych kosmetyków.Mając 12 lat używała już codziennie fluidu .Najgorsze to było to , że te kosmetyki kupowała zawsze najtańsze.Pamiętaj jak kiedyś razem poszłyśmy do pobliskiego kiosku i ona właśnie kupowała tam najtańszy jaki tylko był fluid, kosztował on chyba 5 zł.Wiadomo 12 -letnia dziewczyna ,z przeciętnej rodziny nie dostanie więcej niż 10 zł kieszonkowego miesięcznie.Dlatego nie dziwiłam jej się wtedy( sama mając zaledwie 15 lat) , że ona coś takiego kupuje. Ostatnio widziałam ją w sklepie i się przestraszyłam, jej twarz wygląda jak kobiety 40 letniej.Nawet mój chłopak ( który nie zna się na tych rzeczach) zdążył to zauważyć.A co do dermakijażu, jak się jeszcze bliżej znałyśmy to nie widziałam u niej żadnego mleczka ani płynu na półce więc podejrzewm , że musiała jedynie wodą zmywać.Jak jest teraz to nie wiem , ale wydaje mi się , że chyba czegoś używa jest starsza więc i bardziej obeznana w kosmetykach( bynajmniej tak mi się wydaje)

A teraz chciałąbym abyście mi jeszcze raz doradziły:
-czyli tak jak wcześniej pisałyście korektor do zatuszowania krostek,a na na to podkład
A możecie mi polecić jakiś dobry podkład? Taki, żeby moja twarz była rozświetlona , żeby podkład był leciutki i delikatny i nie tworzył efektu maski, najlepiej ,żeby go wogóle nie było widać(cena nie gra w zasadzie roli, bo jeżeli będzie dobry to warto zainwestować) Ostatno używałam L`oreala Ideal Balance , na początku się sprawdzał , ale teraz to już tragedia, strasznie mi twarz ściąga i widać że mam tapetę ma brodzie
Z góry dziękuje za pomoc!
marbella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 12:11   #14
Roxy
Rozeznanie
 
Avatar Roxy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 646
Dot.: podkład czy korektor?

Polecam Ci podklad Isa Dora velvet touch, jeszcze nigdy nie mialam tak dobrego podkladu jak ten. Jest swietny, leciutki i nie widac go na twarzy a bardzo dobrze maskuje niedoskonalosci. Kosztuje on ponad 50zl, ale warto!
Roxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 12:21   #15
.:aniah:.
Zadomowienie
 
Avatar .:aniah:.
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 1 244
GG do .:aniah:.
Post Dot.: podkład czy korektor?

Jeśli twarz Ci się ściąga, to widocznie jest za mało nawilżona. Może jakiś dobry nawilżający kremik? I na to podkład, bo niektóre podkłady powinny być "odzielone" od twarzy jak ktoś już tu pisał
__________________
"Szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć."
.:aniah:. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 12:49   #16
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: podkład czy korektor?

A ja bardzo polecam BOURJOIS ''LE NU VOUS VA SI BIEN''. Jest to podklad ktory nawilza suche partie skory a matuje tluste. Super konystencja, nie ma efektu maski. W ogole go nie widac a slicznie wyrowonuje koloryt cery Oczywiscie pod podklad krem dobrany do cery. Podklad kosztuje ok 60zl ale naprawde jest wydajny, wiec warto!
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 18:00   #17
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: podkład czy korektor?

Skoro stosowałaś L'Oreal to polecam ładnie rozświetlający Translucide, bądź mocniej kryjący i matujący True Match.

Pozdrawiam
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 18:02   #18
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: podkład czy korektor?

Cytat:
Napisane przez Mia22
A ja bardzo polecam BOURJOIS ''LE NU VOUS VA SI BIEN''. Jest to podklad ktory nawilza suche partie skory a matuje tluste. Super konystencja, nie ma efektu maski. W ogole go nie widac a slicznie wyrowonuje koloryt cery Oczywiscie pod podklad krem dobrany do cery. Podklad kosztuje ok 60zl ale naprawde jest wydajny, wiec warto!
Po pierwsze Bourjois kwalifikuje ten podkład do tych o małym i średnim kryciu, przy czym ja z obdukcji przyznaje mu bardzo małe. Wszelkie niedoskonałości cery, naczynka, pozostają widoczne. Po drugie, podkład jest wycofywany z drogerii. Na Zachodzie już go nie ma, w Polsce ostatnie opakowania.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-29, 18:08   #19
marbella
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 123
Dot.: podkład czy korektor?

dziękuje dziewczyny za wszystkie porady!!!!! całusek
marbella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-08-30, 00:01   #20
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: podkład czy korektor?

U mnie podklad Bourjois sparwdza sie doskonale. Nie widac ani zaczerwien ani krostek, nic. Jest lekki, swietnie sie naklada. W Sepchorze nadal jest Jak nie bedzie to wyprobuje ten nowy W kazdym razie jak dla mnie jest idealny!
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-10, 17:07   #21
Kraczitka
Raczkowanie
 
Avatar Kraczitka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 438
Dot.: podkład czy korektor?

Cytat:
Napisane przez anulka262
Czy podkłady mogą niszczyć cerę?
Czy stosowanie podkładów lub innych kosmetyków niszczy cerę. Otóż NIE. Nowoczesne kosmetyki nie mają prawa wpływać negatywnie na skórę
- nie byłyby wtedy przecież dopuszczone do produkcji i sprzedaży. Fluidy oprócz wartości upiększających dodatkowo chronią Waszą cerę przed niekorzystnym wpływem różnych czynników atmosferycznych, mrozem oraz zanieczyszczeniami powietrza, promieniami UV, a w konsekwencji także przed wolnymi rodnikami powodującymi starzenie skóry.
Dlatego nie zamartwiajcie się, że podkład i korektor zatkają pory w skórze, spowodują trądzik czy wysypkę.
OJ tu sie NIE ZGODZE! Podklady szkodzą..jak nic, ale niektorym są serio potrzebne wiec nie ma wyjscia..ale popatrz np na alkohol, papierochy = nie są szkodliwe dla zdrowia???? Są!! I to jeszcze bardziej niz jakies tam podkłady i jakoś nie sa wycofane ze sprzedaży.. BU!
A wiadomo ze podklad to w pewnym sensie jakas ochrona (mróz) ...
A zmarszczki moga sie zrobic po byle jakim kremie...wkoncu krem ma troche skladnikow takich jak podklad z tego co zaobserwowałam wiec wiesz..
Kraczitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.