o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-02, 18:22   #31
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez sacreblair Pokaż wiadomość
są dyskryminowane po prostu bo nie mogą się cieszyć z seksu wtedy kiedy chcą. Najlepsze jest to że w dni płodne kk nie dopuszcza nawet pieszczot.
No właśnie mężczyźni mogą mieć przyjemność z seksu, a kobiety nie mogą, bo w dni płodne mają się powstrzymywać, a u mnie właśnie tak jest, że w dni płodne najbardziej mi się chce albo jak ktoś tu wspomniał TYLKO w te dni mi się chce, na dodatek seks w tych dniach sprawia mi przyjemność, w innych nie. Powstrzymywanie się rodzi frustrację, nerwice, nerwice natręctw, więc ja dziękuję.
]
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

Edytowane przez Felaa
Czas edycji: 2011-09-02 o 18:27
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 18:26   #32
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez Felaa Pokaż wiadomość
No właśnie mężczyźni mogą mieć przyjemność z seksu, a kobiety nie mogą, bo w dni płodne mają się powstrzymywać, a u mnie właśnie tak jest, że w dni płodne najbardziej mi się chce albo jak ktoś tu wspomniał TYLKO w te dni mi się chce, na dodatek seks w tych dniach sprawia mi przyjemność, w innych nie. Powstrzymywanie się rodzi frustrację, nerwice, nerwice natręctw, więc ja dziękuję.

Wiesz, za to faceci są często i gesto kreowani na bezmyślne zwierzaki- które (jesli spałas z nim przed slubem) po slubie będą tylko czychać na to, żeby skoczyc w bok jak nie bedziesz miała checi na seks. Też niefajna rola
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 18:26   #33
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Heh sugeruje zebys nie pytala tzn nie zadawała glupich pytan moim zdaniem niepotrzebnie wszczynas zkolejną dyskusję w ktorej ludzie zaczną sie awanturować i tyle będzie

Jak dla mnie postepuj wedlug wlasnego widzi mi się.Tzn nie ze anty kosciol.Moim zdaniem kosciol jest drogą ktora wiele wyznacza i mozna wiele dzieki temu zrozumiec.. Dlatego tez mozna czegos sprobowac,jezeli to nie odpowiada zmodyfikowac tak by nie robic sobie ani innym krzywdy i zeby to bylo zgodne z czyms sumieniem.. Ciezko odnaleźć drogę miedzy nieszkodzeniem do konca sobie a jakąś prawdą,jednak wydaje mi się,że w wielu rzeczach kosciol ma ważne racje.
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3

Edytowane przez Clemence
Czas edycji: 2011-09-02 o 18:28
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 18:31   #34
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

wiesz, wg mnie to nie jest "tylko" - niestety.

Mogę Ci powiedziec, jak było ze mną.
Byłam naprawdę uczciwą katoliczką... do momentu, aż zaczęłam sama myslec. I po prostu to wszystko jest dla mnie nielogiczne.
Nie rozumiem, dlaczego nie mogę kochać się z moim TŻtem, dlaczego ni mogę się z nim pieścic, dlaczego nie mogę stosowac antykoncepcji. Nie robię tym nikomu krzywdy, buduję nasz związek, wzmacniam miłość i zaufanie... wychodzi nam to tylko na plus. A tu wielkie nie.

I tak powoli zaczęłam się od Kościoła oddalac. Do spowiedzi chodziłam- ale z pełną świadomością, że nie dostanę rozgrzeszenia (bo mówiłam wszystko zawsze szczerze). Na Mszę też chodziłam sumienne. Teraz- coraz z tym gorzej, po prostu daltego, ze nie podobają mi się prawdy głoszone z ambony.

Sama z siebie uważam się za wierzącą. Modlę się, czytam Pismo Święte. Żyję w zgodzie z wlasnym sumieniem - przede wszystkim starając się nikogo nie krzywdzic. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle- ja na pewno czuję się zdrowsza bez takiego pietna, z jakim żyłam przez... hm, rok? Jak nie lepiej.

Nie wiem, czy to jest też opcja dla Ciebie- ja sama do tego musiałam dojść, czasem bywa, że przyplącze się jakis wyrzut sumienia - ale staram się przypominać sobie, ze to wszystko- czyli np. włąsnie bliskość fizyczna - budują związek i milość.
Ja się mogę pod tym podpisać, u mnie tak samo to wyglądało.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 18:40   #35
sacreblair
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 24
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Dla mnie jeszcze postawa KK jest o tyle nie jasna w tej kwestii, że znieniał zdanie na przestreni wieków tzn kiedys uważano za grzech każdy stosunek pary małżeńkiej który nie prowadził do poczęcia i małżonkowie musieli się z tego spowiadać. Jesli kiedys kk się mylił to dlaczego tego teraz mam wierzyć, mimo wszystko, że teraz ma rację?
sacreblair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 18:43   #36
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez sacreblair Pokaż wiadomość
Dla mnie jeszcze postawa KK jest o tyle nie jasna w tej kwestii, że znieniał zdanie na przestreni wieków tzn kiedys uważano za grzech każdy stosunek pary małżeńkiej który nie prowadził do poczęcia i małżonkowie musieli się z tego spowiadać. Jesli kiedys kk się mylił to dlaczego tego teraz mam wierzyć, mimo wszystko, że teraz ma rację?
W KK zasady ustalają ludzie, nie Bóg. A ludzie mogą sobie zmieniać zdanie, no to i zasady się zmieniają.
Proste.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 19:01   #37
Felaa
Raczkowanie
 
Avatar Felaa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 289
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez sacreblair Pokaż wiadomość
Dla mnie jeszcze postawa KK jest o tyle nie jasna w tej kwestii, że znieniał zdanie na przestreni wieków tzn kiedys uważano za grzech każdy stosunek pary małżeńkiej który nie prowadził do poczęcia i małżonkowie musieli się z tego spowiadać. Jesli kiedys kk się mylił to dlaczego tego teraz mam wierzyć, mimo wszystko, że teraz ma rację?
Chyba zawsze było tak samo, tylko ludzie o tym nie wiedzieli. Ja też do niedawna myślałam, że seks dla przyjemności poza dniami płodnymi jest grzechem, ale po artykułach o. Knotza, o którym wspominałaś, na szczęście teraz już wiem, że tak nie jest.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Cytat:
Napisane przez Clemence Pokaż wiadomość
Jak dla mnie postepuj wedlug wlasnego widzi mi się.Tzn nie ze anty kosciol.Moim zdaniem kosciol jest drogą ktora wiele wyznacza i mozna wiele dzieki temu zrozumiec.. Dlatego tez mozna czegos sprobowac,jezeli to nie odpowiada zmodyfikowac tak by nie robic sobie ani innym krzywdy i zeby to bylo zgodne z czyms sumieniem.. Ciezko odnaleźć drogę miedzy nieszkodzeniem do konca sobie a jakąś prawdą,jednak wydaje mi się,że w wielu rzeczach kosciol ma ważne racje.
No tak, ma zmodyfikować sobie zasady KK, np. będzie uprawiać seks w dniach płodnych zabezpieczając się przed ciążą prezerwatywą, ale co z tego, jak będzie żyła z myślą o potępieniu wiecznym. Psychika jej siądzie, że niby jest katoliczką, nikomu nie robi krzywdy, a wg KK skazana jest na potępienie. Co innego mocne postanowienie poprawy po każdej spowiedzi, ale czy idąc do spowiedzi będzie szczerze żałować za w/w grzech? Też jej psychica siądzie, bo będzie ciągle żyła w poczuciu winy.
__________________
Podpisz petycję przeciwko okrutnemu zabijaniu psów w celach konsumpcyjnych

http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/
Felaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 19:02   #38
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Autorko watku, powiem Ci jedno - jak dalej będziesz wkręcać sie w te glupie nakazy i zakazy kościelne, to wpędzisz sie w wyrzuty sumienia, ze nie umiesz nim sprostac i co wiecej, nie widzisz w nich sensu. I o to w tym wszystkim chodzi. Kosciol tak chetnie zajmuje sie zyciem seksualnym człowieka, bo wie, ze ciezko tym absurdalnym wymogom sprostać, będziesz miała z tego powodu (niesłuszne!) wyrzuty sumienia i bedziesz biegala sie spowiadac, modlic, dawac na tace. Kosciol usiluje rozwiazywac problemy, ktore sam tworzy.

Zakaz seksu przed slubem zwiazany jest z tym, ze w zamierzchłych czasach facet chcial miec pewnosc, ze dziecko jest jego, a nie sąsiada, ze swoim genom majatek przekaze. Ot, cala tajemnica boska Nie ma nic zlego w seksie przed slubem, tyle ze wzbogaci wasz związek, staniecie sie sobie bliżsi, nie będziecie sie sztucznie ograniczać.

Największa przyjemność z seksu czerpie sie podczas dni płodnych. Jak nie chcesz nastukac dzieciakow jak szalona, to w te dni seks będziesz musiala sobie odpuscic i kochac sie moze wtedy, kiedy nie masz ochoty, bo w sumie ile ten biedny wyposzczony facet ma puzzli naukladac ? Opcja dobra dla osob z niskim libido, wedlug mnie.

Spójrz, ile nieszczesc jest na swiecie, ilu niewinnych ludzi cierpi. Naprawde wierzysz w to, ze na chmurce siedzi Pan Bog i zaglada Ci pod koldre, patrzac jak seks uprawiasz i za niewlasciwe uprawianie karze? To sa wymysly kosciola i przykre, ze w XXI wieku tyle osob (na szczęście coraz mniej) wciaz w to wierzy.

Podoba mi sie to, co napisała klempaa - ze wierzyła w sens tych nakazów, zanim zaczęła samodzielnie myśleć.
Zacznij i Ty.

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2011-09-02 o 19:03
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 19:03   #39
SilentPlanet
Raczkowanie
 
Avatar SilentPlanet
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 95
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

KK truno dogodzić, seks prze slubem? Absolutnie!
A potem masa rozwodów chocby z powodu nie dopasowania w łozku.
SilentPlanet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 19:10   #40
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez SilentPlanet Pokaż wiadomość
A potem masa rozwodów chocby z powodu nie dopasowania w łozku.
A gdzie tam rozwodów! Raczej meczenia się dożywotnio w nieudanych małżeństwach...
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 19:15   #41
sacreblair
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 24
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
jak dalej będziesz wkręcać sie w te glupie nakazy i zakazy kościelne,
Chcę się nie wkręcać tylko potrzebuje sposobu żeby się "wykrecić" ^^ To nie jest takie proste, powiem sobie "nie przesadzaj, nie wkręcaj sie" i już.

"znawcy" z KK zasiali ziarno niepokoju, ciekawie czy są z siebie zadowoleni. ;/
sacreblair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 19:50   #42
fleur05
Zadomowienie
 
Avatar fleur05
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 243
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez sacreblair Pokaż wiadomość
Dla mnie jeszcze postawa KK jest o tyle nie jasna w tej kwestii, że znieniał zdanie na przestreni wieków tzn kiedys uważano za grzech każdy stosunek pary małżeńkiej który nie prowadził do poczęcia i małżonkowie musieli się z tego spowiadać. Jesli kiedys kk się mylił to dlaczego tego teraz mam wierzyć, mimo wszystko, że teraz ma rację?
Kościół tworzą ludzie. Ludzie ustalają te zasady.
Wiesz na przykład, czemu księża nie mają żon i dzieci? - Bo już dawno się kapnęli, że to zdziesiątkuje majątek kościoła.

Z tych głupich nakazów odnośnie seksu kiedyś się wycofają. Ale my chyba nie dożyjemy, bo nikt- a zwłaszcza kościół - nie lubi przyznawać się do błędów.
__________________
Twoja...

Leczę się z egoizmu.

fleur05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 19:52   #43
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Autorko, ja sytuację dobrze rozumiem, ale też mogę się podpisać wszystkimi kończynami pod tym, co napisała Klempaa. Troche jakbym czytała o sobie.
Byłam dość aktywną katoliczką mniej więcej od 14 do 18 roku życia. Potem zdałam sobie sprawę, ze niektóre zakazy naprawdę mogą więcej szkody na robić niż pożytku. Teraz staram się postępować w zgodzie z własnym sumieniem, niestety fakt, ze kiedyś tak bardzo skrupulatnie chciałam wszystkich zasad przestrzegać, spowodował, ze często wracają do mnie wyrzuty sumienia. I nie jest mi lekko.

Pisałaś o NPR. Cóz, KK przede wszystkim promuje otwartość na życie, czyli brak ograniczeń w seksie. (takie hardkory się zdarzają, wystarczy wielodzietnych poczytać... swoja drogą, nie za dużo, bo się rzuca na głowe) NPR jest tak na prawdę 'mniejszym złem' w pewnym sensie i wyjściem chwilowym, bo nie można nie wiadomo ile czasu 'odkładać poczęcia'. Wiec na dobrą sprawę Katolik dzieci powinien miec i to zdecydowanie lepiej, gdy będzie ich więcej. Za to ja nie chcę ich mieć w ogóle i tu klops, mam kolejny konflikt sumienia z KK.

Mnie sie naprawdę wiele zasad KK podoba, ale tego po prostu nie potrafię przetrawić. Wymagania całkowitego zaufania Bogu bez możliwości planowania i realizacji pewnych celów jest dla mnie nie do przyjęcia. Dla mnie takie zaufanie polega raczej na tym, ze działam tak jakby wszystko zależało ode mnie, a jeśli Bóg uzna inaczej to przyjmę to z pokorą.
Wracając jeszcze do npr. To trochę przerażające. Juz widze moja frustracje po 2 miesięcznym stosowaniu takiej metody. Tortura i zabieranie sobie największej przyjemności - przynajmniej w moim wypadku.
Czytałam ostatnio jakieś forum o metodach naturalnych, katolickie zdecydowanie, ale bardziej otwarte i tolerancyjne niż te ww. Z jednej strony podziwiam te dziewczyny za wiarę i samozaparcie, ale z drugiej strony szkoda mi ich, bo bardzo się meczą i otwarcie o tym piszą.


'Wiesz na przykład, czemu księża nie mają żon i dzieci? - Bo już dawno się kapnęli, że to zdziesiątkuje majątek kościoła.'
Jakis czas temu rozmawiałam z siostrą, która mnie kiedyś religii uczyła. Otwarcie przyznała, ze chodzi o to, co napisałaś jak również i o niemożliwość dobrego pogodzenia obowiązków rodzinnych i koscielnych.
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...

Edytowane przez GhostInTheFog
Czas edycji: 2011-09-02 o 19:57
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 19:53   #44
Sandra86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 434
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

sacreblair
Nie znajdziesz sposobu na to by wykręcić się z zasad Kościoła. Po prostu albo żyjesz zgodnie z jego zasadami, albo nie. Próbujesz uciszyć swoje sumienie. Może kiedyś Ci się uda. Na razie stoisz na rozdrożu przekonań.
__________________
Aby kobieta była szczęśliwa, nie może zmieniać mężczyzn, tak jak się zmienia koszule.
http://www.kameja.pl
Sandra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:08   #45
rzapek
Zakorzenienie
 
Avatar rzapek
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 350
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość

wiesz, wg mnie to nie jest "tylko" - niestety.

Mogę Ci powiedziec, jak było ze mną.
Byłam naprawdę uczciwą katoliczką... do momentu, aż zaczęłam sama myslec. I po prostu to wszystko jest dla mnie nielogiczne.
Nie rozumiem, dlaczego nie mogę kochać się z moim TŻtem, dlaczego ni mogę się z nim pieścic, dlaczego nie mogę stosowac antykoncepcji. Nie robię tym nikomu krzywdy, buduję nasz związek, wzmacniam miłość i zaufanie... wychodzi nam to tylko na plus. A tu wielkie nie.

I tak powoli zaczęłam się od Kościoła oddalac. Do spowiedzi chodziłam- ale z pełną świadomością, że nie dostanę rozgrzeszenia (bo mówiłam wszystko zawsze szczerze). Na Mszę też chodziłam sumienne. Teraz- coraz z tym gorzej, po prostu daltego, ze nie podobają mi się prawdy głoszone z ambony.

Sama z siebie uważam się za wierzącą. Modlę się, czytam Pismo Święte. Żyję w zgodzie z wlasnym sumieniem - przede wszystkim starając się nikogo nie krzywdzic. Nie wiem, czy to dobrze, czy źle- ja na pewno czuję się zdrowsza bez takiego pietna, z jakim żyłam przez... hm, rok? Jak nie lepiej.

Nie wiem, czy to jest też opcja dla Ciebie- ja sama do tego musiałam dojść, czasem bywa, że przyplącze się jakis wyrzut sumienia - ale staram się przypominać sobie, ze to wszystko- czyli np. włąsnie bliskość fizyczna - budują związek i milość.
Podpisuje sie. Z tym, ze ja mysle, co by iść pogadac z protestanckim kapłanem - nie wierzę, ze prezerwatywy w małżeństwie tez sa grzechem.. wg kk - tak, wg protestantów - nie. Stąd nie chce byc katoliczka-hipokrytka, ale brakuje mi Komunii Świętej. Moze wlasnie protestantyzm?
__________________

bynajmniej TO NIE przynajmniej
rzapek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:17   #46
janiouek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 37
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Może porozmawiaj z jakimś młodym księdzem. Są tacy, którzy decyzje Kościoła argumentują jako "nie, bo nie" i tacy zazwyczaj charakteryzują się zaawansowaną siwizną, a są tacy, którzy potrafią wytłumaczyć i wykazują się zrozumieniem.
Ciekawe co mówią na ten temat na katechezie przedmałżeńskiej
janiouek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:18   #47
201801022117
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 755
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez sacreblair Pokaż wiadomość
Chcę się nie wkręcać tylko potrzebuje sposobu żeby się "wykrecić" ^^ To nie jest takie proste, powiem sobie "nie przesadzaj, nie wkręcaj sie" i już.

"znawcy" z KK zasiali ziarno niepokoju, ciekawie czy są z siebie zadowoleni. ;/
A jak na te rewelacje patrzy Twój TŻ?
201801022117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 20:33   #48
anusska89
Raczkowanie
 
Avatar anusska89
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 111
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez Bananalama Pokaż wiadomość
Właśnie z powodu braku akceptacji dla zasad mających rządzić moim życiem, przestałam być katoliczką. Teraz czuję się dużo lepiej, a jedynym kierunkowskazem jest moje sumienie.
Dokładnie tak.

Te zasady są dla mnie śmieszne i zupełnie niezgodne z ludzką naturą, prowadzą do frustracji, a co za tym idzie rozpadu związków.
__________________
''Są ludzie, z którymi od pierwszej chwili znajdujesz wspólny język. A potem bez względu na upływ czasu, dzielące was kilometry albo dni milczenia wystarczy, jedno spojrzenie i znów rozumiecie się bez słów.''
— Mia


anusska89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 21:03   #49
BioIvO
Zakorzenienie
 
Avatar BioIvO
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 3 533
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez SilentPlanet Pokaż wiadomość
KK truno dogodzić, seks prze slubem? Absolutnie!
A potem masa rozwodów chocby z powodu nie dopasowania w łozku.
A ile jest rozwodów pomimo idealnego dopasowania w łóżku i mieszkania ze sobą przed ślubem
Trochę obok tematu- naprawdę znacie wiele rodzin w których jest wiecej niż 3 dzieci (wielodzietnych)? Bo ja w zasadzie nie..tzn. znam kilka ale ze słyszenia.
Myśle, ze kobiety nie są aż tak bardzo płodne, żeby sprowadzać na świat domowa drużynę piłkarską. Bo przy tym stanie wiedzy o antykoncepcji oraz poglądach naszej ludności i ok. 20 latach płodności kobiety, mielibyśmy większe rodziny.
Tak na mój rozum.
__________________

Nikt nie śledzi tak bacznie postępowania innych jak ten, komu nic do tego. (V.Hugo)


Kobieta nigdy nie wie czego chce, ale nie spocznie, dopóki nie osiągnie celu.
BioIvO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 21:21   #50
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Dla mnie zawsze te niektóre zakazy i nakazy KK wydawały się być dla ludzi...niemyślących samodzielnie. Ktoś Ci to każe robić? Ok, KK...ale naprawdę uważasz, że wszyscy katolicy się do tych zasad stosują? Wątpię...osoby, które wierzą i generalnie uznają się za katolików, to też ludzie i jeśli tylko myślą choć trochę po swojemu, to nie są wobec siebie tak restrykcyjni. Bo wtrącania się w sprawy łóżkowe żaden związek nie wytrzyma zbyt długo

Poza tym ponoć Kościół dopuścił stosowanie gumek...tak mi się coś obiło o uszy, ale możliwe, że to TYLKO I WYŁĄCZNIE w celu ochrony przed chorobami, a kochać swobodnie i tak się nie można
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 21:24   #51
Clemence
Zakorzenienie
 
Avatar Clemence
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Thessaloniki! Greece
Wiadomości: 5 383
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

A i jeszcze zeby Ci pomoc w wyjasniu postawy kosciola to dodam,ze np glębsze pocalunki nie skutkują zahamowaniem dalszego myslenia i czucia. Będziesz chciala więcej i wiecej.. nie da się zastopować na pocalunkach i tyle. Zeby tak bylo to ja mysle,ze kosciol by sie w to nie wtracal,a tak jest podejrzenie,ze jednak ktos pojdzie tą drogą doprowadzajac do seksu przed zwiazkiem malzenskim mam nadzieje,ze cos Ci to pomoglo ;p moim zdaniem warto zostac przy Bogu ,troche interpretujac to po swojemu.Przkad- mieszkanie z kolegą.Jezeli jest to Twoj kumpel i nic was nie bedzie laczyc ,tylko zwiazki kolezenskie nie wydaje mi sie zeby to był grzech i trafisz do piekla cuda niewidy. Wiec wiesz trzymam kciuki
__________________
>
and I'm like... and I'm like... and I'm like...


'But know this...I'm only judged by one Power, and I serve HIM.. !

<3
Clemence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 21:26   #52
bura kocurka
Zakorzenienie
 
Avatar bura kocurka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 749
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez GhostInTheFog Pokaż wiadomość
'Wiesz na przykład, czemu księża nie mają żon i dzieci? - Bo już dawno się kapnęli, że to zdziesiątkuje majątek kościoła.'
Jakis czas temu rozmawiałam z siostrą, która mnie kiedyś religii uczyła. Otwarcie przyznała, ze chodzi o to, co napisałaś jak również i o niemożliwość dobrego pogodzenia obowiązków rodzinnych i koscielnych.
Ja myślę, że księżom nie zaszkodziłoby posiadanie rodziny...więcej by się chociaż w tych tematach orientowali, a tak to takie gadanie teoretyka - już bardziej wiarygodny mi się wydaje pastor z wielodzietną rodziną
__________________

bura kocurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 21:37   #53
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Ja myślę, że księżom nie zaszkodziłoby posiadanie rodziny...więcej by się chociaż w tych tematach orientowali, a tak to takie gadanie teoretyka - już bardziej wiarygodny mi się wydaje pastor z wielodzietną rodziną
Dokładnie to powiedziałam siostrze. Podała mi wtedy kilka przykładów 'z życia' , w których to się nie sprawdziło. Np ksiądz musi pilnie gdzieś jechać w celach służbowych, a tu nagle zona chora i trzeba do szpitala. Itp, itd, ja sama akurat w tej kwestii zdania nie mam.
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 21:38   #54
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez bura kocurka Pokaż wiadomość
Ja myślę, że księżom nie zaszkodziłoby posiadanie rodziny...więcej by się chociaż w tych tematach orientowali, a tak to takie gadanie teoretyka - już bardziej wiarygodny mi się wydaje pastor z wielodzietną rodziną
Tylko kto by łożył na te rodziny księży?
Musieliby pracować jak każdy normalny człowiek.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 21:45   #55
tusinka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 33
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

jakies zasady byc musza,wiadomo ale dla mnie KK troche zboczyl z toru
propagowanie czystosci,dziewictwa...ok ... moze byc
ALE, nie wszystko musi byc zakazane
przeciez partnerzy musza nauczyc sie siebie,swoich cial. poza tym pieszczac partnera pokazuje sie ze nam na nim zalezy,ze chcemy dla niego dobrze,by byl szczesliwy

co do seksu, inna sprawa jest gdy ktos rucha sie na prawo i na lewo,a inna sprawa jest gdy ktos jest z kims dlugi okres czasu,ludzie sie kochaja wzajemnie,sa wobec siebie szczerzy i uczciwi
nie mozna w tej plaszczyznie zrownywac wszystkiego do jednego
aczkolwiek gdyby KK dawal jasne przyzwolenie sadze ze wiecej ludzi decydowalo sie na przygody czy tez traktowalo jako zwykla potrzebe fizjologiczna

poza tym, uwzam ze jezeli ktos idzie juz do spowiedzi,to nie idzie po to by sie pochwalic jaki to on nie jest dobry w lozku i ile juz nie zaliczyl,ani aby zrobic smaka panu w koloratce ,tylko po to by uzyskac rozgrzeszenie bo wie ze nie do konca robi dobrze,ze jest to sprzeczne z naukami,ale uczucie do partnera jest silniejsze i zdarza sie ze ulegnie pokusie
ksieza odmawiajac udzielenia rozgrzeszenia powoduje ze duzo osob sie mimowolnie od KK oddala. no bo po co maja isc do spowiedzi skoro i tak nie dostana rozgrzeszenia?
dlaczego grzechem jest okazywanie milosci osobie ktora kochaja nad zycie?

jeszcze wiekszym absurdem jest dla mnie to,ze czesc praktyk seksualnych KK uwaza za niedozwolone i grzeszne nawet w stosunku do osob ktore sa w zwiazku malzenskim
no halo
sa malzenstwem, kochaja sie,wspolzyja to dlaczego im wmawia sie ze mimo to zyja w grzechu?
to jest dla mnie przesada

moim zdaniem to KK sam przyczynia sie do tego ze duzo osob od niego odchodzi,ze zamiast przybywac wiernych to ubywa
zniecheca swoim podejsciem do spraw seksualnych i nie tylko
zamiast isc z postepem (nie mowie tu aby od razu wszystko bylo dozwolone i wogole) to moim zdaniem sie cofa
dodatkowo utrudnia ludziom powrot do wspolnoty KK
zamiast przyjac grzesznika jak syna marnotrawnego to go odrzuca

dlaczego dziewczyny ktore wpadly i urodzily dziecko sa odtracane?
nie moga dostac rozgrzeszenia bo urodzily nie slubne dziecko?
nie zaleznie od tego czy matka jest nadal z ojcem,czy tez zostala porzucona,albo partner nie zyje?
KK trwale wyklucza takie dziewczyny
i co wiecej, znam przypadki kiedy odmowil ochrzczenia takiego dziecka !!
bo jest nie slubne

dla mnie paranoja

Edytowane przez tusinka1988
Czas edycji: 2011-09-02 o 21:47
tusinka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 21:46   #56
lady17
Wtajemniczenie
 
Avatar lady17
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 078
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Tak naprawdę problem osób wierzących zaczyna się wtedy, gdy zaczynają wierzyć w religię, a nie w Boga.

Niektórzy mówią, że to jedno i to samo. I nie da się wierzyć w Boga bez religii. A ja uważam,że da się.

Współcześnie nawet średnio rozgarnięty i logicznie myślący człowiek może zauważyć, że to czego uczy nas Kościół o wiele bardziej ingeruje w nasze życie.

Prawdą jest, że to księża i duchowni ukształtowali naszą religię i dopasowali ją w takich sposób aby to im było wygodniej. Aby móc "zapanować" nad ludźmi. Tak więc często jest tak,że nauki głoszone przez Kościół są wyssane z palca, dzięki daleko idącej interpretacji.

Ostatnio czytałam wątek w którym dziewczyna wogóle nie chciała kochać się ze swoim facetem bo Kościół zabrania. No ludzie! Tak jak ktoś wyżej pisał: seks, pieszczoty są po to żeby umacniać związek, budować więź. Dopełniają związek. Uprawiając seks z ukochaną osobą, z którą chcemy być, którą kochamy nie jest niczym złym. Nie robimy nikomu krzywdy. Nikt na tym nie cierpi. Wręcz odwrotnie.

Kościół powinien "dawać" ramy naszemu postępowaniu. Ale nie totalnie nim kierować. Propagowanie dobrych wartości takich jak miłość, dobro, rodzina, czystość - ok. Ale nie moge zgodzic się z tym że Kościół mówi mi kiedy mogę się kochac z moim facetem ,a kiedy nie.

PS: Pisząc to myślałam o absurdach jakie wymyślił Kościół i przypomniało mi się! Watykan skrytykował film "Avatar" zarzucając Cameronowi panteizm. W tym gronie znaleźli się również Harry Potter, Kod da Vinci i można tak mnożyć i mnożyć.
__________________
My road. My life. My dream.

Edytowane przez lady17
Czas edycji: 2011-09-02 o 21:50
lady17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 21:47   #57
janiouek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 37
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Najłatwiej powybierać sobie 'wygodne' zasady. "Moja natura (ciało) chce sobie pogrzeszyć to sobie pogrzeszę, religii się to nie podoba, więc ją odrzucę".
Albo jesteś katolikiem, albo nie.
Różne są hierarchie wartości, a KK -oczywiście- za priorytet uważa nie swawolne igraszki, przyjemności(nie zabrania ich!), a duchowość:

"Wśród pozytywnych skutków praktykowania NPR małżonkowie wymieniają najczęściej: pogłębienie relacji (nie tylko w sferze seksualnej) i lepsze wzajemne zrozumienie, radość ze wspólnej odpowiedzialności za planowanie rodziny, większy szacunek do współmałżonka. Podkreślają także lepszą znajomość fizjologii i orientację w przebiegu cyklu, przewartościowanie spojrzenia na seks, otwarcie się na głębokie znaczenie i świętość współżycia małżeńskiego. Dla wielu małżeństw odkryciem jest również przeżywanie okresów powstrzymywania się od zbliżeń i związane z tym świeże podejście do czułości oraz intymności. Praktykowanie NPR z motywów religijnych łączy się często z pogłębieniem życia duchowego."
(źródło:http://npr.pl//index.php/content/view/320/43/)

Moim zdaniem powinnaś określić, na czym Ci najbardziej zależy. A może warto dozować sobie przyjemności może stosować pieszczoty nie prowadzące do ciąży
Oczywiście w tekście wspomina się o wadach(co nie ma wad?), żeby nie było, że idealizuję, omijam: "Z kolei odczuwany przez niektóre małżeństwa dyskomfort związany ze stosowaniem NPR dotyczy na ogół trzech głównych kwestii: napięć we współżyciu seksualnym wynikających z wymagania okresowej wstrzemięźliwości, pogorszenia się relacji małżeńskich, problemów z samą metodą."
Wydaje mi się, że jednocześnie jest to dobra próba dla miłości.
janiouek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 21:53   #58
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez tusinka1988 Pokaż wiadomość
jakies zasady byc musza,wiadomo ale dla mnie KK troche zboczyl z toru
propagowanie czystosci,dziewictwa...ok ... moze byc
ALE, nie wszystko musi byc zakazane
Ale nie wszystko jest zakazane.
Możesz się przytulać, trzymać za ręce, układać puzzle...
Cytat:
co do seksu, inna sprawa jest gdy ktos rucha sie na prawo i na lewo,a inna sprawa jest gdy ktos jest z kims dlugi okres czasu,ludzie sie kochaja wzajemnie,sa wobec siebie szczerzy i uczciwi
Pytanie - czym jest "długi okres czasu"? Dla każdego to może oznaczać coś innego.
Cytat:
nie mozna w tej plaszczyznie zrownywac wszystkiego do jednego
aczkolwiek gdyby KK dawal jasne przyzwolenie sadze ze wiecej ludzi decydowalo sie na przygody czy tez traktowalo jako zwykla potrzebe fizjologiczna
Jakby nie patrzeć, seks jest jedną z podstawowych potrzeb każdego zdrowego dorosłego człowieka.
Cytat:
poza tym, uwzam ze jezeli ktos idzie juz do spowiedzi,to nie idzie po to by sie pochwalic jaki to on nie jest dobry w lozku i ile juz nie zaliczyl,ani aby zrobic smaka panu w koloratce ,tylko po to by uzyskac rozgrzeszenie bo wie ze nie do konca robi dobrze,ze jest to sprzeczne z naukami,ale uczucie do partnera jest silniejsze i zdarza sie ze ulegnie pokusie
Jeśli ktoś faktycznie chce być katolikiem, nie chce seksu do ślubu, ale raz czy dwa ulegnie, szczerze żałuje, postanawia więcej tego nie robić - jest sens spowiedzi.
W innym wypadku spowiedź jest nieważna.
Cytat:
ksieza odmawiajac udzielenia rozgrzeszenia powoduje ze duzo osob sie mimowolnie od KK oddala. no bo po co maja isc do spowiedzi skoro i tak nie dostana rozgrzeszenia?
Dostaną, jeśli będą szczerze żałować i nie będą więcej uprawiać seksu.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 22:00   #59
tusinka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 33
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

z tym ostatnim sie nie zgodze.znam dziewczyne co jej ex nie zyje,zostala sama z dzieckiem i pomimo uplywu 3 lat nadal nie moze dostac rozgrzeszenia ani ochrzcic dziecka
tusinka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 22:06   #60
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: o utopii NPR i innych nakazach/zakazach kościoła

Cytat:
Napisane przez tusinka1988 Pokaż wiadomość
z tym ostatnim sie nie zgodze.znam dziewczyne co jej ex nie zyje,zostala sama z dzieckiem i pomimo uplywu 3 lat nadal nie moze dostac rozgrzeszenia ani ochrzcic dziecka
Ale rozgrzeszenia za co?
Za seks pozamałżeński? Ten, z którego ma dziecko? Poważnie go żałuje?

Co do chrztu, pierwsze słyszę, żeby był taki problem. Niech idzie do innego kościoła, zapłaci dobrze i po problemie.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.