Memento dla fanek opalania-wszystko o bezpiecznym opalaniu! - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-06-17, 18:29   #841
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez SweetCzarnulka Pokaż wiadomość
kurcze, super filmik ale aż podskoczyłam
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-19, 12:56   #842
Mini007
Zakorzenienie
 
Avatar Mini007
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Środa Wielkopolska
Wiadomości: 3 178
Dot.: Memento dla fanek opalania

Straszne to zdjecie na początku... Myślałam, że ona jakiś kombinezon ma
Pędzę do sklepu po filtry!
Mini007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-23, 17:15   #843
agacior89
Zakorzenienie
 
Avatar agacior89
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 3 227
GG do agacior89
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez SweetCzarnulka Pokaż wiadomość
hah, ja tez podskoczyłam

Co do zdjęcia z pierwszego postu: może i opalanie, a może i ta pani mocno schudła w podeszłym wieku- to są bardziej pomarszczenia niż zmarszczki. Może. Tylko gdybam, nie wiem jak to jest naprawdę. Może jak zwykle chcę mieć inne zdanie niż inni

mam za to inne wideo...
http://uk.youtube.com/watch?v=dQSJNb...eature=related
to już jest straszne
agacior89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-25, 23:45   #844
dragon_she
Rozeznanie
 
Avatar dragon_she
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 777
Dot.: Memento dla fanek opalania

Cytat:
Napisane przez mysza007 Pokaż wiadomość
Ja używałam kiedyś balsamów brązujących, ale w końcu przestałam bo denerwowało mnie to, że brudziły bieliznę! No cóż...wszystko ma swoje plusy i minusy!

Mam to samo... najpierw zrezygnowalam z solarium, teraz z kremow... jest lato wiec ok ale w zime wygladam jak corka piekarza
__________________
WW Start - 16.03.2016r. - 61,3kg
Ważenie 1 - 23.03.2016r. - 60,4kg
dragon_she jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 19:36   #845
pannajoannaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 51
Dot.: Memento dla fanek opalania

Dajcie spokój! Przecież to zdjęcie jest na pewno przerabiane komputerowo, nie wierzę w to, że ktoś może tak wyglądać ;] To podobnie jak ze zdjęciami anorektyczek - też są przerabiane.. .

Co do solarium to sama przez około hmm rok czasu miałam na tym punkcie bzika,opalałam się raz w tygodniu po 10 minut, byłam dosłownie czarna. Przy dłuższym chodzeniu po prostu wpadasz w tanoreksję - mimo, że byłam jak murzynka to wydawało mi się, że jestem blada jak ściana .. dość dziwne. Przez ostatnie kilka miesięcy chodziłam raz w tygodniu na 5-7 minut, a teraz nie byłam tam już dwa tygodnie i nawet mi się tam jakoś specjalnie nie śpieszy, po prostu nabawiłam się tym opalaniem i już mi się chyba znudziło Swoją drogą pamiętam swoją opaleniznę z okresu gdy chodziłam 10 minut/tydzień i nie wyobrażam sobie jak niektóre kobiety mogą chodzić na 12 minut dwa razy w tygodniu ... ?!

Co do skóry to nie mam specjalnych problemów, jedynie problem z naczynkami, który miałam zawsze i właśnie skutecznie go zwalczam. Tak, tak, pewnie zaraz dacie mi wykład, że zobaczę za 20 lat;d Być może, nie mówię, że nie, ale przypominam sobie moją mamę, która również chodziła na solarium, może rzadziej (szczerze to nie wiem, bo byłam wtedy malutka) i miała piękną cerę, bez problemów jakiej niejedna by mogła pozazdrościć. Z kolei wiem, że niektóre kobiety po solarium mają dużo zmarszczek i ich skóra wygląda fatalnie - skoro jest tak z tym różnie może to zależy od naszego organizmu? Ja z natury jestem lekko opalona, więc może też dlatego nie miałam dużych problemów. Nie ma też co przesadzać i na siłę chować się przed słońcem (w końcu ono też w odpowiednich ilościach jest zdrowe dla nas), bo jest to przechodzenie ze skrajności w skrajność, a blade twarze wyglądają niezbyt estetycznie i niezbyt zdrowo ...
__________________
"Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane."
[Coco Chanel]
pannajoannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-28, 19:35   #846
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Memento dla fanek opalania

Zgadzam sie z pannajoanna niektore panie tutaj juz przesadzaja. To już jest też jakaś fobia filtry 50 na całe ciało przed wyjściem do warzywniaka??? Ja tam sie od 1,5 miesiąca opalam...nigdy wcześniej tego nie robiłam....i moja skóra jeszcze nigdy tak świetnie nie wyglądala, delikatna opalenizna dodate uroku;] nie widać chrostek, zaczerwien itd.
a dodam opalam sie wyłącznie na solarium słońca tez unikam...bo nie lubie jak jest mi goraco

A o zmarszczki sie nie boje. W mojej rodzinie kobiety maja pierwsze zmarszczki po 60;]
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-29, 11:05   #847
pannajoannaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 51
Dot.: Memento dla fanek opalania

Pod wpływem odpowiedniej dawki promieniowania słonecznego w skórze dochodzi do zsyntetyzowania takiej ilości witaminy D3, która pokrywa dzienne zapotrzebowanie na nią praktycznie w 100%. To jest tylko jedna z zalet opalania dla naszej skóry, tak więc lepiej opalać się (nie przesadzając z tym jednocześnie) niz być bladym jak ściana co wygląda nieładnie i jak się okazuje nie jest wcale takie zdrowe. Jesteśmy jak te piękne kwiatki za oknem, które bez słońca nie były by takie piękne i zdrowe
__________________
"Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane."
[Coco Chanel]
pannajoannaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-07-16, 11:13   #848
sisters
Raczkowanie
 
Avatar sisters
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 163
Dot.: Memento dla fanek opalania

zdjecie masakra

Dziewczyny!
Wszystko mozna, ale nie do przesady... ja lubie isc na plaze,polezec, polywac,pograc w siatke i mysle ze jak sie opalam naturalnie i bez przesady to nic mi takiego nie bedzie.
__________________
Dokąd biegniesz? Przecież wiesz, że przed sobą nie uciekniesz..
sisters jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-17, 15:09   #849
SamSzef
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 187
Dot.: Memento dla fanek opalania

A ja ostatnio uslyszalam, ze wiekszosc mezczyzn woli naturalna delikatna opalenizne. A nie takie spalone tosty.
SamSzef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-23, 12:42   #850
girl96
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 1 100
Dot.: Memento dla fanek opalania

Ładny kombinezonik, nie ma co
girl96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-24, 11:01   #851
monciole
Raczkowanie
 
Avatar monciole
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 50
Dot.: Memento dla fanek opalania

Ja i owszem lubię sie opalać, ale wszystko ma swoje granice. Lubie mieć opalone ciało, często używam przyspieszaczy do opalania, a sporadycznie stosuje olejki z filtrami. Mam jednak zdrowy rozsądek i wiem w jakim momencie powiedzieć "stop". A ta pani na zdjęciu jest wprost obrzydliwa, tzn. jej opalenizna:p
monciole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-31, 20:11   #852
zielono w glowie
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: wrocław
Wiadomości: 20
Dot.: Memento dla fanek opalania

A ja będę używać wysokich filtrów, bo wolę liczyć na siebie, a nie na geny po mojej mamie. Na lato znalazłam krem do twarzy Sun Control SPF 50 Eris, dzięki któremu czuję się bezpieczna nawet podczas takich upałów jakie są teraz.
zielono w glowie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-03, 19:16   #853
Inspiracyjna
Wtajemniczenie
 
Avatar Inspiracyjna
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 2 400
GG do Inspiracyjna
Dot.: Memento dla fanek opalania

To zdjęcie z poczatku wątku przeraziło mnie..
Nie wiem jak można sie doprowadzic do takiego stanu.. to przecież jest brzydkie!!
Zaczynam kochać moją bladą skórę
Inspiracyjna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-04, 10:28   #854
Gosia510
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5
Dot.: Memento dla fanek opalania

Mam 15 lat i właśnie skonczylam 2 klase gim. I zaobserwowałam, że młodsze ode mnie dziewczyny już w tak młodym wieku chodzą na solarium i wyglądają jak murzyny. Opalenizna jest ładna, ale widać, że nie myśla o przyszłości jak będą wyglądały i że mogą dostac raka skory;/
Ja jestem tak średnio opalona ale jak już się opalać to tylko na słoneczku, dla mnie solarium odpada.
Gosia510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-07, 18:22   #855
Karmenka
Zakorzenienie
 
Avatar Karmenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 9 296
Dot.: Memento dla fanek opalania

Hej,
Nigdy nie byłam w solarce bo nie czułam takiej potrzeby, wiem też, że to niezdrowe. Po obejrzeniu tego filmiku wiem, że nigdy się już nie wybiorę. Wiem co mówię bo koleżanka proponowała mi solarium, nawet za darmo ale zawsze odmawiam. Nie chce niszczyć skóry i zachorować na raka.

Ale słońca nie unikam. Chodzę na plaże, stosuje filtr 15. Lubię być opalona więc w zimę używam balsamów brązujących.

Dziwi mnie to, że moja skóra tak dobrze toleruje słońce. Jestem blondynką, mam szaro-niebieskie oczy, a zawsze opalam się bardzo szybko. Wystarczy jeden słoneczny dzień a jestem już złocista. Nigdy nie opaliłam się na czerwono i może raz schodziła mi skóra.
Karmenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-09, 12:44   #856
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Memento dla fanek opalania

nie przasadzajmy ze od pooscja raz na jkais czas do solarium czy opalania sie latem by nie być blada od rauz tak będziemy wygladały
to koszmar jakiś i tyle
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 20:50   #857
Catarina71
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: dębICa/NaPolI
Wiadomości: 289
GG do Catarina71
Dot.: Memento dla fanek opalania

Moja córka jak oglądała to zdjęcie to powiedziała ;mama ta baba ma jakiś kombinezon ubrany:i faktycznie zobaczcie same na nogach widać dobrze i na szyi .Mi też się teraz wydaje ,że albo super grafik to robił albo przebranie bo w życiu nie uwierzę ,że ktoś byłby tak głupi żeby się doprowadzić do podobnego (już nie piszę identycznego)stanu.
__________________
Catarina71 Życie jest piękne jak żyć się umie Pięć kilo mniej------i prawo jazdy------mój cel
Catarina71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-10, 22:33   #858
k0chana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 471
Dot.: Memento dla fanek opalania

Odradzam wszystkim opalanie szczególnie w solarium.

PIPEPRZYKI, wyskakuja po pewnym czasie dopiero czyli na poczatku mogloby sie wydawac, że solarium jest ok ale jak zaczną wyskakiwac to dziesiatkami;/ a ja nie mam wcale jasnej karnacji więc uważajcie bo one w duzych ilosciach ladne nie sa a pozostaja na cale zycie. Mi bardzo przeszkadzaja. (wyskoczyly mi po 12 wizytach na solarium w ciagu pol roku-wiec zadkich wizytach)
k0chana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-14, 09:26   #859
prudence
Raczkowanie
 
Avatar prudence
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 49
Dot.: Memento dla fanek opalania

[quote=CAMILLA11;2274179]"zauważyłam coś odwrotnego-wszyscy się za mną oglądają i nie słyszę tekstów pogardy dla mojej bladzizny,ale podziwu dla moich nóg. I tyle
"Ja też dla Ciebie mam pytanie?
Idzie blondynka i brunetka. Za którą obejrzy się facet? "


? ? ? Jedni wolą blondynki a inni brunetki,mój woli brunetki ,

ktoś chyba nie zrozumiał ironii ; )
prudence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-14, 14:17   #860
Goomis85
Przyczajenie
 
Avatar Goomis85
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: East Midlands
Wiadomości: 9
GG do Goomis85
Dot.: Memento dla fanek opalania

mam 23 lata, jak bylam mlodsza to uwielbialam przebywac na sloncu, mam cere która latwo sie opalai od razu na brazowo ale odkad jestem w Anglii, slonce juz nie jest moim przyjacielem - widzimy sie moze 1,2 razy w miesiacu pogoda w Anglii nie sprzyja opalaniu, ale mam kolezanki które sobie z tym radza i czesto chodza na solarium, co powoduje ze ich cery nabieraja koloru pomaranczowego i wcale to nie jest takie atrakcyjne jak byc moze im sie wydaje ze jest a ja ani slonca nie unikam, ani na nie nie poluje ;-)
__________________
Nie ma brzydkich kobiet, sa tylko kobiety, które nie wiedza, ze sa piekne
Goomis85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 16:23   #861
emynia
Raczkowanie
 
Avatar emynia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 38
Dot.: Memento dla fanek opalania

Moim zdaniem wszystko mozna ale z umiarem Kilka wizyt w solarium i wystawianie sie na promienie sloneczne co jakis czas nie zaszkodzi az tak bardzo.
__________________
emynia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-15, 22:13   #862
goska2110
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 32
Dot.: Memento dla fanek opalania

to zdjęcie na pierwszej stronie to też myslałam, że to kombinezon hihi, ja tam lubie raz na jakiś czas pójść na solarium, wszystko dla ludzi ale trzeba wiedziec na ile można sobie pozwolic, szkoda że lato tak krótko trwa i ciepłych dni nie ma wiecej....
goska2110 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-16, 11:39   #863
kuseczka
Zadomowienie
 
Avatar kuseczka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Raining City
Wiadomości: 1 730
GG do kuseczka
Dot.: Memento dla fanek opalania

Ale czy naprawdę myślicie, że tylko opalanie się sprzyja niekorzystnym zmianom na skórze? A właśnie, że nie. Wszystkiemu winne jest niewidoczne promieniowanie UVA, którego natężenie jest takie samo od rana do wieczora, przenika spokojnie przez szyby(np. jak siedzimy w nasłonecznionym pokoju) i ma mocne natężenie również w pochmurny dzień. I to właśnie efekty promieniowania UVA wychodzą po latach w postaci zmarszczek czy też nowotworów skóry. Tyle się teraz trąbi o filtrach...Ja osobiście używam spf25 a czasem spf50 na twarz i szyję nawet, gdy siedzę w domu(konieczie musi mieć najwyższą ochronę przed UVA). Żeby nie wyglądać jak córka młynarza używam balsamów samoopalających (polecam L'oreal Sublime Bronze).
Warto nad tym pomyśleć dziewczyny
__________________
kuseczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-23, 17:50   #864
Soph
Zakorzenienie
 
Avatar Soph
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 17 053
Dot.: Memento dla fanek opalania

To zdjecie jest straszne.

Preferuje 'skore muśniętą słońcem' że tak to nazwę
wszystko z umiarem.
__________________

Kontakt - zamówienia:
sophmineralnie@gmail.com
Arkusz rozliczeń: klik


Soph jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-24, 09:25   #865
Ciosza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 13
Dot.: Memento dla fanek opalania

Coś strasznego pierwszy raz widze takie cos na oczy
Ciosza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 14:15   #866
heka45
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 73
Dot.: Memento dla fanek opalania

osz kurna....(zdjęcie)......: eek:......ja uzywam balsamu ziaji czasem ale jest mocny i zawsze mam zacieki i nierówno rozprowadzony i brązowe dłonie. kiedyś uzywałam z kolastyny-ten nie działam i teraz jeszcze chyba z eveline-ten jest całkiem dobry.....słabszy od ziaji ale nie zostawi takich nierówności.
heka45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 19:00   #867
monis000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 7
Smile kremy

hejka. moze polecicie jakies dobre samoopalacze do jasnej cery ale nie takiej maki tylko srednio jasnej raz uzylam samoopalacza i nie chcialabym znow wygladac pomaranczowo a solarium jest fajne relaksujesz sie masz lepszy humor i jestes opalona z tym ze ten jedyny minus mnie od solarium odpycha i wiem na pewno ze solarium jest szkodliwe a nie ma co porownywac slonca i solarium bo to co innego...
monis000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 09:46   #868
Olusiaa_
Zakorzenienie
 
Avatar Olusiaa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 363
Dot.: Memento dla fanek opalania

Monis
moze Dove? Z droższych dobry jest Vichy

a ja myślę, że opalanie z umiarem nie będzie szkodzić jeśli będziemy odpowiednio dbały o skórę, czyli o nawilżenie, ważna jest dieta, picie wody i nawilżanie skóry balsamami, kremami.... na stan cery szkodzą też papierosy i zła dieta.
Olusiaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 13:56   #869
miyusakoshi
Raczkowanie
 
Avatar miyusakoshi
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Mazury/Warszawa
Wiadomości: 249
Dot.: Memento dla fanek opalania

jak zobaczyłam to zdjęcie to oczy niemal wyszły mi z orbit o.o dobrze, że ja się nie lubię opalać =P
miyusakoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-21, 20:43   #870
billabongo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 9
Dot.: Memento dla fanek opalania

Tragedia!!!!!!!!!!!!!!! Przyrzekam sobie od dziś używac tylko samopalaczy!!!!!!!!!!!!!
billabongo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 12:25:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:31.