Farbowanie henną - część III - Strona 153 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-10-02, 13:49   #4561
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część III

ja dziele włosy na 3czesci, tyl + przód na pół. spinam kazda czesc. i pozniej warstwami paćkam, jak przy zwyklej farbie, ale bez przeczesywania, po skonczeniu wszystko wcieram, owijam folia spozywcza, czepek i cieply recznik z mikrofalowki.

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf opracowanie przydatne . przy farbowaniu samej lepiej polozyc na podloge troche gazet, bo moze sie kruszyc, a henna lubi znaleźć się wszędzie . to nie jest takie straszne wbrew pozorom, ja uwielbiam nakładać henne, jej zapach i włosy po zmyciu.
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 14:09   #4562
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez alternative1 Pokaż wiadomość
ja dziele włosy na 3czesci, tyl + przód na pół. spinam kazda czesc. i pozniej warstwami paćkam, jak przy zwyklej farbie, ale bez przeczesywania, po skonczeniu wszystko wcieram, owijam folia spozywcza, czepek i cieply recznik z mikrofalowki.

---------- Dopisano o 13:49 ---------- Poprzedni post napisano o 13:45 ----------

http://www.hennaforhair.com/freebook...nnaforhair.pdf opracowanie przydatne . przy farbowaniu samej lepiej polozyc na podloge troche gazet, bo moze sie kruszyc, a henna lubi znaleźć się wszędzie . to nie jest takie straszne wbrew pozorom, ja uwielbiam nakładać henne, jej zapach i włosy po zmyciu.
do brudzenia jestem akurat przyzwyczajona.. haha farbowalam sie wiele lat na jaskrawą czerwien., ktora tez uwielbia byc wszedzie.. noo to juz brzmi łatwiej nić zawijanie pasma po pasmie.. zobaczymy jak bedzie w praktyce.. no wlasnie chce sprobowac wlasnie ze wzgledu na wlosy zeby ich nie meczyc to raz a dwa zeby wrocily do zdrowia i mialy fajny kolor a ze itak chcialam zmienic na cos ciemnego to wlasnie mi henna wpadla do glowy.. oby wszystko poszło dobrze.. a pytanie jeszcze co ile sie powinno farbować? tzn jak mniej wiecej sie wyplukuje henna? co 3-5 tygodni czy częściej? trzeba tez uważać na slsy jak w przypadku zwykłych farb pewnie.. coś jeszcze specjalnego..?
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 15:00   #4563
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
do brudzenia jestem akurat przyzwyczajona.. haha farbowalam sie wiele lat na jaskrawą czerwien., ktora tez uwielbia byc wszedzie.. noo to juz brzmi łatwiej nić zawijanie pasma po pasmie.. zobaczymy jak bedzie w praktyce.. no wlasnie chce sprobowac wlasnie ze wzgledu na wlosy zeby ich nie meczyc to raz a dwa zeby wrocily do zdrowia i mialy fajny kolor a ze itak chcialam zmienic na cos ciemnego to wlasnie mi henna wpadla do glowy.. oby wszystko poszło dobrze.. a pytanie jeszcze co ile sie powinno farbować? tzn jak mniej wiecej sie wyplukuje henna? co 3-5 tygodni czy częściej? trzeba tez uważać na slsy jak w przypadku zwykłych farb pewnie.. coś jeszcze specjalnego..?
henna łączy się z budulcami włosa i raczej się nie wypłukuje. Zdarza się to właściwie tylko na początku, potem nie wypłukuje się wcale. Nie musisz zwracać uwagi na sls, bo on Ci henny z włosa nie wyżre
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 15:36   #4564
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sophistgirl Pokaż wiadomość
henna łączy się z budulcami włosa i raczej się nie wypłukuje. Zdarza się to właściwie tylko na początku, potem nie wypłukuje się wcale. Nie musisz zwracać uwagi na sls, bo on Ci henny z włosa nie wyżre
Ja akurat mam taką obserwację, że po hennowaniu lepiej 1-2 mycia nie używać sls, bo wypłukuje mocno Ale potem to już hulaj dusza.
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 17:13   #4565
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

aha no to wporządku.. bo jakoś moje włosy się bardziej lubią ze zwykłymi szamponami typu nivea czy gliss kur.. ale dziecięcy zawsze mam w domu bo mam dzieciaka hehe
ale się już nie mogę doczekaććććć ahh hehe jak dziecko.
wgl byłam dziś z ciekawości popatrzeć w BIO sklepie.. ajjjć aż mnie oczy zabolały od cen.. Kosmetyki mają mega drogie a te z henną szampony, odżywki czy hennę z amlą albo samą hennę.. dajcie se pokój.. to wolę kupić u turków czy indyjczyków na ebay czystą zwykłą hennę bez fikuśnego opakowania i marki.. ktora niewiadomo czy by lepsza była.. i dać za pół ceny.. niż bulić po 8-12 euro..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 21:33   #4566
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

Farbuję włosy henną od dawna, rudy mi się znudził i mam chrapkę na orzechowy brąz khadi. Czy ktoś wie jak wyglądałby ewentualny powrót do rudego przy pomocy henny, z orzechowego brązu? Ktoś coś?
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-02, 23:49   #4567
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez SugarbabyLove Pokaż wiadomość
No niewiem umyć niemyte włosy samą wodą.. to jakoś strasznie brzmi.." brudno" sztywne?? wy mnie nie straszcie,,, ja mam loki i to dość problematyczne.. bez pomocy jakichkolwiek kosmtyków cięzko bedzie je rozczesać czy ułożyć po myciu.. chyba że je od razu zepne i nie bede ruszać az wyschną.. a potem ew,, dam olejek albo cuś.. hmm troche mnie przerażą coraz bardziej ta henna.. sztywne siano.. mycie bez mycia.. bez olejów.. kurde..
Naprawdę wszystkie te tematy były tu już wałkowane milion razy plus dziewczyny podały Ci też link do bloga pola henny, ale z tego co widzę nic stamtąd nie przeczytałaś...
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-03, 01:22   #4568
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
Farbuję włosy henną od dawna, rudy mi się znudził i mam chrapkę na orzechowy brąz khadi. Czy ktoś wie jak wyglądałby ewentualny powrót do rudego przy pomocy henny, z orzechowego brązu? Ktoś coś?
henną w żaden sposób włosów nie rozjaśnisz, więc po przyciemnieniu do brązu zostaje ci potem tylko ewentualnie rozjaśnienie chemiczne, ale nie wiem jak to wyjdzie na włosach bo te mieszanki zawierają indygo
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 06:18   #4569
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Naprawdę wszystkie te tematy były tu już wałkowane milion razy plus dziewczyny podały Ci też link do bloga pola henny, ale z tego co widzę nic stamtąd nie przeczytałaś...
no to zróbcie jakąś pigułę na 1 stronie w skrócie dla żółtodziobów takich jak jak i nie musisz być taka nieuprzejma, nie wszyscy mają cały dzień czas żeby tyle wyczytać i do tego żeby wszystko od razu zrozumieć..

a poza tym ja juz wiem to co chciałam wiedziec, dziekuje innym dziewczynom za pomoc.. zycze milego dnia papa
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 08:28   #4570
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
henną w żaden sposób włosów nie rozjaśnisz, więc po przyciemnieniu do brązu zostaje ci potem tylko ewentualnie rozjaśnienie chemiczne, ale nie wiem jak to wyjdzie na włosach bo te mieszanki zawierają indygo
Właśnie absolutnie nie chcę rozjaśniać.
Tak sobie kombinuję co by mogło wyjść po tym orzechowym brązie. Naturalnie mam włosy w kolorze ciemnego blondu, jednak startuję z hennowej rudości. Obawiam się, że końcowy efekt będzie zbyt ciemny...
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 08:58   #4571
sprezyna87
Raczkowanie
 
Avatar sprezyna87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 48
Dot.: Farbowanie henną - część III

Hej dziewczyny!
Wlasnie przymierzam sie do zrobienia sobie proby henny KHADI. Pokrote napisze,ze od 10 lat ejstem alergiczka (PPD) i po niedawnej probie farby Kevina Murphiego (ktora , jak wszytskie inne...miala okazac sie naturalna) zwatpilam, ze kiedykolwiek bede mogla zmienic kolor wlosow lub chociabzy przykryc siwki
Jednak przeczytalam tu, na forum, ze niektore z Was- te, co takze maja uczulenie na PPD- uzywaja tej henny i nie maja zandych powiklan oraz wysypek.
Powiedzcie mi prosze,czy zanim zakupie cala farbe, jest mozliwosc otrzymania gdzies probki ?
__________________
[CENTER][B]Go Girl Go Fly
- alergiczka na PDD
sprezyna87 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-03, 10:05   #4572
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sprezyna87 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny!
Wlasnie przymierzam sie do zrobienia sobie proby henny KHADI. Pokrote napisze,ze od 10 lat ejstem alergiczka (PPD) i po niedawnej probie farby Kevina Murphiego (ktora , jak wszytskie inne...miala okazac sie naturalna) zwatpilam, ze kiedykolwiek bede mogla zmienic kolor wlosow lub chociabzy przykryc siwki
Jednak przeczytalam tu, na forum, ze niektore z Was- te, co takze maja uczulenie na PPD- uzywaja tej henny i nie maja zandych powiklan oraz wysypek.
Powiedzcie mi prosze,czy zanim zakupie cala farbe, jest mozliwosc otrzymania gdzies probki ?
Henna to nie farba tylko zioła, standardowo pakowane w paczuszki po około 100g, Khadi chyba 90, najmnijsze paczuszki ma ELD po 25g ale to akurat henna wątpliwej jakości, z próbkami nigdy się nie spotkałam. Jeśli kupujesz sprawdzoną henne to nie ma tam żadnej chemii tylko zmielone liście
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 10:26   #4573
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część III

Ja sobie jutro odrosty zrobię :3
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 10:35   #4574
sprezyna87
Raczkowanie
 
Avatar sprezyna87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 48
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez Aarion Pokaż wiadomość
Henna to nie farba tylko zioła, standardowo pakowane w paczuszki po około 100g, Khadi chyba 90, najmnijsze paczuszki ma ELD po 25g ale to akurat henna wątpliwej jakości, z próbkami nigdy się nie spotkałam. Jeśli kupujesz sprawdzoną henne to nie ma tam żadnej chemii tylko zmielone liście
Dzieki piekne za odp ! Coz, zaryzykuje i kupie..jak bedzie uczulenie, to moze oddam komus lub odsprzedam.. Czy wiecie jak najlepiej wykonac probe ? Jakies instrukcje ?
Moje wlosy (naturalne) to kolor ciemnje czekolady, a chcialabym miec czarne- co byscie mi doradzily ?
__________________
[CENTER][B]Go Girl Go Fly
- alergiczka na PDD
sprezyna87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 11:02   #4575
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez patrycjazuzanna Pokaż wiadomość
Farbuję włosy henną od dawna, rudy mi się znudził i mam chrapkę na orzechowy brąz khadi. Czy ktoś wie jak wyglądałby ewentualny powrót do rudego przy pomocy henny, z orzechowego brązu? Ktoś coś?
Raczej nie ma powrotu chyba, że się wypłucze...
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 11:08   #4576
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sprezyna87 Pokaż wiadomość
Dzieki piekne za odp ! Coz, zaryzykuje i kupie..jak bedzie uczulenie, to moze oddam komus lub odsprzedam.. Czy wiecie jak najlepiej wykonac probe ? Jakies instrukcje ?
Moje wlosy (naturalne) to kolor ciemnje czekolady, a chcialabym miec czarne- co byscie mi doradzily ?
henna + indygo
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 11:16   #4577
sylwka37
koci świat
 
Avatar sylwka37
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 14 157
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez _Tinkerbell Pokaż wiadomość
henna + indygo
najpierw henna a potem samo indygo
__________________
wszystkowątek
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=783933
sylwka37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 11:24   #4578
sprezyna87
Raczkowanie
 
Avatar sprezyna87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 48
Dot.: Farbowanie henną - część III

czy ktoras z Was moglaby mi krok po kroku napisac jak przygotowac taka henne ? w ogole sie na tym nie zna, wlosy farbowlaam dawno temu,raz i wlasnie wtedy wyszlo,ze mam alergie na PPD.
I jaka ilosc henny na wlosy do polowy plecow ?

BEDE WAM BARDZO WDZIECZNA!
__________________
[CENTER][B]Go Girl Go Fly
- alergiczka na PDD
sprezyna87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 11:28   #4579
DMkAnia
Strażnik Wizażu
 
Avatar DMkAnia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 9 384
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sprezyna87 Pokaż wiadomość
czy ktoras z Was moglaby mi krok po kroku napisac jak przygotowac taka henne ? w ogole sie na tym nie zna, wlosy farbowlaam dawno temu,raz i wlasnie wtedy wyszlo,ze mam alergie na PPD.
I jaka ilosc henny na wlosy do polowy plecow ?

BEDE WAM BARDZO WDZIECZNA!
Post nr 4566
__________________
Moje włosy z CG - ZDJĘCIA

"Świat przeszkadza mi w życiu."
DMkAnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-03, 11:33   #4580
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Dot.: Farbowanie henną - część III

Znowu jesteście moja ostatnią deską ratunku. Farbowałam henną Khadi jasny brąz i jak juz tu kiedyś wspominałam troszkę przeszkadzało mi rude zabarwienie na siwych włosach (a mam ich sporo). No to zakupiłam Khadi orzechowy brąz wczoraj robiłam i troszkę jestem w szoku... Odrosty mam sino-niebieskie (nie tylko siwe ale cały odrost, reszta włosów, które były robione jasnym brązem jest w porządku). Na szczęście mam taką fryzurę, że przedziałka nie mam i mogłam normalnie pójść do pracy . Przeszukałam internet i nie znalazłam takiego przypadku (jakbym robiła indygo to szybciej bym się tego spodziewała ale nie po orzechowym brązie...). Dodam, że przed farbowaniem wszystko robiłam jak zawsze. Mycie szamponem oczyszczającym (barwa ze skrzypem na wypadanie), na wilgotne włosy, ciepła mieszanka. Już podejrzewałam nawet, że mieszanki zostały pomylone w opakowaniu, sama nie wiem... Jakieś pomysły co było nie tak?
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 11:45   #4581
sprezyna87
Raczkowanie
 
Avatar sprezyna87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 48
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Post nr 4566
Dziekuje,juz zagladam
__________________
[CENTER][B]Go Girl Go Fly
- alergiczka na PDD
sprezyna87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 12:05   #4582
Aarion
Zadomowienie
 
Avatar Aarion
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 195
GG do Aarion
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez sprezyna87 Pokaż wiadomość
Dziekuje,juz zagladam
przygotowanie tak jak w tamtym poście, ale skoro chcesz uzyskać czerń to farbowanie powinno być dwu stopniowe, tak jak tu: https://polehenny.wordpress.com/2013...ium-przypadku/
__________________
Walenie głową w mur to czynność o dużym znaczeniu poznawczym: uzmysławia ona walącemu siłę muru w sposób niezwykle dobitny i plastyczny - inaczej znałby ją tylko ze słyszenia.
Aarion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 22:22   #4583
MsZet25
Raczkowanie
 
Avatar MsZet25
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 327
Dot.: Farbowanie henną - część III

Mam pytanie dotyczące henny ELD. Otóż od 10 miesięcy maluję włosy kolorem chna, niestety mocno widać odrosty, które farbują się na dużo ciemniejszy kolor niż reszta, przez co wyglądam jakbym miała ombre ;/ Takie efekt mi się nie podoba. Myślałam nad pomalowaniem samych odrostów, bez malowania końców, gdyż kolor na końcach jest bardzo intensywny. Niestety i tak widać znaczną różnicę ;/ Czy myślicie, że zafarbowanie całych włosów kolorem chna+ tycjan, ewentualnie sam tycjan zmieni coś ?
SAM_1382.jpg
__________________
05.08.12- Kocham najbardziej na świecie!

02.04.14- Kierowca!

BLOGUJĘ o włosach

Instagram

Szybkie poniedziałki, namiętne wtorki, gorące środy, mocne czwartki, szalone piątki...
MsZet25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-03, 23:33   #4584
patrycjazuzanna
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycjazuzanna
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 560
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez DMkAnia Pokaż wiadomość
Raczej nie ma powrotu chyba, że się wypłucze...
Dobra, z tym jestem w stanie się pogodzić na rzecz mniej rzucających się w oczy odrostów (ciemny blond przy rudych jednak wygląda niechlujnie, a mniej więcej po dwóch tygodniach już go widać, co mnie niemożebnie irytuje...).

Pytanie za sto punktów. Chciałabym uzyskać mniej więcej, możliwe najdelikatniejszy, chłodny brąz, naturalki mam ciemnoblond, traktowane henną od lat paru. Mam na stanie jakieś 100g henaaryskład: Mehendi leaves (Lawsonia Alba) 36% Maka leaves (Eclipta Alba) 9% Shikakai fruit (Acacia Concinna ) 5% Amla fruit (Phyllanthus Emblica Linn) 5% Methi seed (Trigonalafinum greekum) 5% Narangi Chai (Citrus Aurantium) 5% Neem leaves (Azadirachta Indica ) 5% Kumari leaves (Barbodas Aloe) 5% Japakusum flower (Hibiscus Rosa) 5% Mandoor Powder 4% Behda fruit (Terminalia Belerica) 4% Kapur Kachli stem (Hedychium Spicatum ) 4% Brahmi leaves (Herpestis Monniera) 3% Harde fruit (Terminalia Chebula) 3% Chandan (Santalum Album) 2% Sugandhi Dravya (Q.S.)
W jakiej proporcji powinnam dosypać indygo, ewentualnie amli (o ile jest taka konieczność)?

Na mieszankach się nie znam, ale tyle wiem, że henna dla lepszych efektów powinna swoje odstać, a indygo wręcz przeciwnie, dlatego gotowe mieszanki typu khadi, póki co, odpuszczam.

Pomoże któraś?
__________________
JESIEŃ
patrycjazuzanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 01:19   #4585
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez MsZet25 Pokaż wiadomość
Mam pytanie dotyczące henny ELD. Otóż od 10 miesięcy maluję włosy kolorem chna, niestety mocno widać odrosty, które farbują się na dużo ciemniejszy kolor niż reszta, przez co wyglądam jakbym miała ombre ;/ Takie efekt mi się nie podoba. Myślałam nad pomalowaniem samych odrostów, bez malowania końców, gdyż kolor na końcach jest bardzo intensywny. Niestety i tak widać znaczną różnicę ;/ Czy myślicie, że zafarbowanie całych włosów kolorem chna+ tycjan, ewentualnie sam tycjan zmieni coś ?
Załącznik 5432870
Tycjan ma jakieś domieszki chemiczne chyba. Też kiedyś robiłam Eldem; to dosyć marna henna - teraz nakładam hennę z Pola i bardzo sobie chwalę, może też spróbuj? Odrosty łapią dużo lepiej, ale niestety ombre będzie zawsze. Ja mam w tym momencie jakieś 5cm odrostu, który odcina się nieco od części wcześniej farbowanej chemią, ale nie wygląda to tragicznie, jest po prostu trochę ciemniejszy, ale dobrze pokryty. Pozdrawiam.
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 08:53   #4586
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez magda*M Pokaż wiadomość
Znowu jesteście moja ostatnią deską ratunku. Farbowałam henną Khadi jasny brąz i jak juz tu kiedyś wspominałam troszkę przeszkadzało mi rude zabarwienie na siwych włosach (a mam ich sporo). No to zakupiłam Khadi orzechowy brąz wczoraj robiłam i troszkę jestem w szoku... Odrosty mam sino-niebieskie (nie tylko siwe ale cały odrost, reszta włosów, które były robione jasnym brązem jest w porządku). Na szczęście mam taką fryzurę, że przedziałka nie mam i mogłam normalnie pójść do pracy . Przeszukałam internet i nie znalazłam takiego przypadku (jakbym robiła indygo to szybciej bym się tego spodziewała ale nie po orzechowym brązie...). Dodam, że przed farbowaniem wszystko robiłam jak zawsze. Mycie szamponem oczyszczającym (barwa ze skrzypem na wypadanie), na wilgotne włosy, ciepła mieszanka. Już podejrzewałam nawet, że mieszanki zostały pomylone w opakowaniu, sama nie wiem... Jakieś pomysły co było nie tak?
Orzechowy brąz to przecież mieszanka henny z indygo
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 09:57   #4587
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Orzechowy brąz to przecież mieszanka henny z indygo
No zwróciłam na to uwagę, ale naprawdę nie spodziewałam się aż takiego niebieskiego odcienia. A co wyjdzie jeśli teraz dokupię ten jasny brąz i przy następnym farbowaniu bym sobie połączyła pół na pół z tym orzechowym brązem. Nie mam pojęcia co może wyjść z takiego połączenia... Próbowała któraś z Was takie połączenie?
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 10:31   #4588
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez magda*M Pokaż wiadomość
No zwróciłam na to uwagę, ale naprawdę nie spodziewałam się aż takiego niebieskiego odcienia. A co wyjdzie jeśli teraz dokupię ten jasny brąz i przy następnym farbowaniu bym sobie połączyła pół na pół z tym orzechowym brązem. Nie mam pojęcia co może wyjść z takiego połączenia... Próbowała któraś z Was takie połączenie?
Nie bardzo rozumiem jak obecnie wyglądają Twoje włosy. Jeśli dobrze rozumiem na siwe (tak? czy na blond?) położyłaś khadi orzechowy brąz. I wygląda na to, że henna Ci nie złapała zaś indygo Ci pofarbowało siwki i zmieniło ich odcień na zielonkawy. Dobrze rozumiem?
No więc ja bym przede wszystkim wzmocniła skuteczność łapania
1. porządne mycie SLS
2. żadnych olejów przed henną
3. mieszankę wymieszać i odstawić (pal licho indygo) albo zrób dwu - stopniowe. Najpierw henna, potem henna orzechowy brąz (może wtedy być rudawe, ale chyba to lepsze niż zielone ) Można użyć soku z cytryny. Rozrabiałabym w gorącej wodzie.
Na pole henny jest sporo tricków wzmacniania skuteczności i trwałości.
Może trzymaj też dłużej? Co najmniej 4 godziny. Z siwkami faktycznie jest historia ciężka
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-04, 22:52   #4589
magda*M
Rozeznanie
 
Avatar magda*M
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 838
GG do magda*M
Dot.: Farbowanie henną - część III

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem jak obecnie wyglądają Twoje włosy. Jeśli dobrze rozumiem na siwe (tak? czy na blond?) położyłaś khadi orzechowy brąz. I wygląda na to, że henna Ci nie złapała zaś indygo Ci pofarbowało siwki i zmieniło ich odcień na zielonkawy. Dobrze rozumiem?
No więc ja bym przede wszystkim wzmocniła skuteczność łapania
1. porządne mycie SLS
2. żadnych olejów przed henną
3. mieszankę wymieszać i odstawić (pal licho indygo) albo zrób dwu - stopniowe. Najpierw henna, potem henna orzechowy brąz (może wtedy być rudawe, ale chyba to lepsze niż zielone ) Można użyć soku z cytryny. Rozrabiałabym w gorącej wodzie.
Na pole henny jest sporo tricków wzmacniania skuteczności i trwałości.
Może trzymaj też dłużej? Co najmniej 4 godziny. Z siwkami faktycznie jest historia ciężka
Przede wszystkim bardzo dziękuję za tak wyczerpującą i pomocną odpowiedź. I tak: włosy farbowałam od chyba 9 lat farbami chemicznymi (właśnie ze względu na siwe-mam 33 lata...), hennę jasny brąz kładłam na częściowo po farbach chemicznych i odrost naturalny (czyli moje naturalny brąz i około 70 % siwych), po około 4 m-cach dopiero zmieniłam kolor na orzechowy brąz. Czyli odrost znowy naturalny brąz z siwymi i reszta włosów już po hennie. No i najbardziej zdziwiło mnie to, że właśnie cały odrost mi chwycił na granatowo nawet nie na zielono (na szczęście po dwóch myciach już się wypłukuje)
A co z tym połączeniem o które pytałam (henna jasny brąz i orzechowy brąz pół na pół)? Wiesz może jaki może wyjść kolor po takim połączeniu?
magda*M jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-10-05, 14:33   #4590
alternative1
Zadomowienie
 
Avatar alternative1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1 338
Dot.: Farbowanie henną - część III

macie jakies sposoby na:
spływającą hennę, za rzadka troche wyszła...
za rzadką hennę - co dosypać można. jak do rozwinietej z pola sypnę trochę heenary albo neem to nic jej nie zrobi? albo co innego można sypnąć łatwo dostępnego
alternative1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.