Kosmetyki naturalne - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-11, 15:04   #3421
natiria
Raczkowanie
 
Avatar natiria
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

ja właśnie po raz drugi mam na półce ten olejek z róży, szczerze mówiąc próbowałam sporo kremów, ale jednak olejek z argile jest jak na razie bezkonkurencyjny. W takim razie rodzi się pytanie, czy kupując np stąd taki olej http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 to jest dokładnie to samo co kupuję w butelce alepii lub argile?
__________________

natiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 15:06   #3422
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez natiria Pokaż wiadomość
ja właśnie po raz drugi mam na półce ten olejek z róży, szczerze mówiąc próbowałam sporo kremów, ale jednak olejek z argile jest jak na razie bezkonkurencyjny. W takim razie rodzi się pytanie, czy kupując np stąd taki olej http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27 to jest dokładnie to samo co kupuję w butelce alepii lub argile?
dla mnie to nie jest to samo - z mazideł średnio mi pasował, alepia i argile provence odpowiadają mi dużo bardziej (lepiej sie wchłaniają, mam wrażenie, że lepiej działaja na moją skórę). Ale to kwestia gustu i konkretnego przypadku
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 15:24   #3423
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Indios Bravos
kochana w wielu wątkach pisałaś o swoich maseczkach i pielęgnacji, ale chyba tu będzie najlepiej zapytać

1. Jak idzie ci oczyszczanie buzi maślanką? Ja jeszcze się jakoś za to nie zabrałam, wykańczam jakieś resztki tych świństw co mam, bo ja to sknera jestem i szkoda mi wyrzucać
2. Drugie pytanie: jaką w tym momencie stosujesz maseczkę po tej z sody? "Sodową" zrobiłam już sobie dwa razy, raz po niej nałożyłam maseczkę ze startego ogórka i mąki ziemniaczanej na bazie jogurtu naturalnego, innym razem olejek Babydream fur mama, ale to dla mojej skóry za mało nawilżające po tej maseczce niestety... Jest odżywiona, ale coś pić by chyba też chciała... Możesz coś polecić innego?
3. Z tego co gdzieś mi przemknęło używałaś chyba do maseczek kakao...? Czy jest jakakolwiek szansa, że kakao mogłoby zabarwić skórę (jestem baardzo blada). Takie samo pytanie mam odnośnie kawy...?

Oczywiście opinie innych też są mile widziane pytania kieruję do Indios, bo kojarzę że ona takie rzeczy robiła


EDIT:
Jeszcze jedno pytanie miałam zadać ogólnie wszystkim
Chciałabym używać tego olejku Babydream fur mama zamiast kremu na noc. Jedynym składnikiem oprócz różnego rodzaju olejków jest zapach co mi nie przeszkadza, nie jestem alergikiem (chyba że ma on jakiś niedobry wpływ na skórę? )

Mam cerę mieszaną z dużą skłonnością do zapychania i obawiam się, że może być tam jakiś olejek, który jest właśnie zapychający.
Jest tam m.in. olejek jojoba, ze słodkich migdałów i macadamia co mi się kojarzy, że byłyby dobre dla mojej cery, ale ja niestety się na tym nie znam

Skład: Glycine Soja (Soybean) Oil, Prunus Amygdalus (Sweet Almond) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil/unsaponifiables, Simmondsia Chinensis (Jojoba)Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Tocopherol, Parfum.

A jeżeli kojarzycie temat gdzie był wyjaśniany mój problem z tym olejkiem możecie podać namiary? Tej olejek jest tak popularny, że przekopywanie się przez wyniki wyszukiwania mnie chyba wykończą

EDIT 2: (skleroza )
A co to za drugi wątek, o którym wspominałyście? Możecie podać link?
Heeeeeej
No przepraszam, że nie odpisałam...musiało mi umknąć!

1. Oczyszczanie buzi świetnie Akurat teraz robię to mlekiem, ale niedługo wrócę do maślanki lub kefiru
Produkty mleczne rewelacyjnie działają na moją cerę

2. Używam różnych, różniastych...najczęściej na bazie mąki ziemniaczanej (np. skrobia+mleko+kakao ) lub zmiksowanego ogórka (ogórek+płatki owsiane+siemię lniane+odrobina skrobi).

3. Raczej nie zabarwi Zresztą- nie dodaję go zawsze On ma bardzo dobre działanie antyoksydacyjne i przeciwdziała wolnym rodnikom Mi bardzo służy
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 19:45   #3424
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Witajcie Dziewczyny, wracam na dobre, czy są tu jeszcze stare znajome, które o mnie pamiętają? Zanim się odnajdę we wszystkich nowych wątkach to minie następne pól roku Pozdrawiam wszystkie uczestniczki wątku.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 20:02   #3425
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Kosmetyki naturalne

Nie-stare i nie-znajome ale pamiętają Zastanawiałam się ostatnio, gdzie się ta Korah podziewa tyle czasu
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 20:24   #3426
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny, wracam na dobre, czy są tu jeszcze stare znajome, które o mnie pamiętają? Zanim się odnajdę we wszystkich nowych wątkach to minie następne pól roku Pozdrawiam wszystkie uczestniczki wątku.
Hello

Myślałam o tym kiedy się tu zjawisz i czy w ogóle bo tak zamilkłaś...
Jeszcze Sicili mi tu brakuje do kompletu
Jakoś mi się ten wątek głównie z Wami kojarzył bo obie namiętnie popychałyście go do przodu
__________________
SARCASM - only one of the services I offer

Edytowane przez Apsik13
Czas edycji: 2012-01-12 o 20:27
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 20:35   #3427
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny, wracam na dobre, czy są tu jeszcze stare znajome, które o mnie pamiętają? Zanim się odnajdę we wszystkich nowych wątkach to minie następne pól roku Pozdrawiam wszystkie uczestniczki wątku.
Korah!!!!!!!!!
Nareszcie
tu jesteśmy ale sie dziewczyny ucieszą
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 21:39   #3428
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

MJ, jak to nieznajome? Ja już Was znam jak wlasną kieszeń, stare kusicielki. Milo mi, że jesteście. Tęsknilam i proszę o linki do nowych wątków o naturze, w ktorych uczestniczycie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 21:43   #3429
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
MJ, jak to nieznajome? Ja już Was znam jak wlasną kieszeń, stare kusicielki. Milo mi, że jesteście. Tęsknilam i proszę o linki do nowych wątków o naturze, w ktorych uczestniczycie
Korah!
Ania nasza ci zalinkowała wątek musisz klinkąć w słowo :tu i się magicznie pojawi
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 21:52   #3430
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez gayenka Pokaż wiadomość
Korah!
Ania nasza ci zalinkowała wątek musisz klinkąć w słowo :tu i się magicznie pojawi


O ja slepa, dzieki.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 22:23   #3431
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
O ja slepa, dzieki.
czyli wszystko po staremu
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-12, 22:38   #3432
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korah, dobrze że wreszcie jestes
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 22:39   #3433
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
czyli wszystko po staremu



Złośnica, nic sie nie zmienila

---------- Dopisano o 23:39 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Korah, dobrze że wreszcie jestes

Ciesze się, jak male dziecko ze Was widzę.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 09:03   #3434
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Wiesz, kazda skora inaczej reaguje na dany olejek co za pewne wiesz Ryzyk fizyk.
Wydaje mi się, że stosujac jakis olej w 100% stezeniu inaczej skora reaguje niz ten sam olejek zmieszany z innymi. Bo zmienia się konsystencja, lekkosc, wchłanialnosc ostatecznej mieszanki. Co moze byc plusem w momencie gdy stosowany solo jest zbyt ciezki lub zbyt lekki.
Ze slodkich migdałow i słonecznikowy wystepuje bodajze w Hippku a na ten chyba malo osob narzeka. W pierszej kolejnosci zastanowilabym się nad sojowym bo jest na pierwszym miejscu. Macademia i jojoba jest dalej, wiec mniejsza dawka moze i mniejsze ryzyko?
Mam ten olejek nie jest bardzo gesty, jest w miare lekki, ale z tych samych powodow co piszesz boje sie stosowac na twarz bo nie wiedziałabym co mnie zapchało Ale ja jestem tchorz i tylko raz stosowałam na gebe

Mnie dobrze nawilzyła maseczka o ktorej pisałam strone wczesniej z mlekiem sojowym Zamierzam ja powtorzyc i dalej eksperymentowac

Nowy wątek o ktory pytasz jest w fazie przygotowan i dyskusji z moderatorka, bo nie chce zakładac czegos co moze byc niepotrzebne. Choc ja uwazam, że jest to bardzo potrzebne.
Poniewaz jak zuwazyliscie sa kosmetyki, ktore przez swoj sklad nie moga zaliczyc sie do naturalnych ani wylacznie syntetycznych. Są grupą posrednia i są to w wiekszosci preparaty ziołowe, roslinne, mineralne.
Na przykład produkty Sulphur, ojców Bonifratów/Benedyktynow czyli takie dostępne w zielarskich, po produkty z targów ziemi/natury na przykład Guliviere, Smooth po takie bardziej znane jak niektore serie Avy, Fitomed, Profarm seria pichotwa czy pokrzypol, krem Kailas ajuwederski i masa innych.
Które przez 1 lub 2 i wiecej składnikow nie moga przynalezec do grypy naturanych, ale nazwaniem ich wylacznie "chemia" jest zbyt przesadzone.

Tytuł roboczy w fazie pomysłu, bo nie wiem co Wizazanki łatwiej by skojarzyły aby wiedziały czego tyczy się wątek.
1 Kosmetyki zielarskie czyli ziołowa i roślinna pielegnacja dla fanek darów natury.
2 Kosmetyki ziołowe na bazie roslinnych i mineralnych wyciagow, czyli pielegnacja mniej lub bardziej naturalna.
3 Kosmetyki na bazie roslinnych i mineralnych wyciagow, które nie mogą zaliczyc się do kategorii 100% naturalnych

Chciałam tez dodac wyraz "zbiorczy" na koncu, poniewaz w 1 poscie dodawałabym systematycznie linki do watkow czy kosmetykow.
Opinia na temat tytułu tego wątku lub wogle na jego temat mile widziana chocby na Priv
Acha, gdzie byscie chciały go miec na biochemii czy w pytaniach do kosmetyczki?
Dziękuję za odpowiedź. Powoli ryzyk-fizykuję z tą mieszanką i nic strasznego się nie dzieje. Że regularnie też jej nie stosuję to nic wspaniałego też się nie dzieje, ale wolę tak powolutku się do niej przyzwyczajać A maseczkę poczytam i spróbuję
Ostatnio niestety mnie pozapychały kremy i jestem cała w jakichś malutkich syfkach więc mam nadzieję będzie tylko lepiej.
A nazwa tematu podoba mi się 2 i 3


Cytat:
Napisane przez natiria Pokaż wiadomość
Moim zdaniem olejki 100% a na pewno już te ekologiczne nadają się do sttosowania bez problemu na twarz. podchodziłam do tego sceptycznie, że to gęste, że to za tłuste do twarzy i kiedyś zamówiłam taki http://kobietaeko.pl/twarz/kosmetyki...le-provence-02 i powiem wam, że niczego fajniejszego do twarzy nie stosowałam. Wadą jest to, że nie wchłania się natychmiast, ale po 2-5 minutach nie ma śladu po nim na twarzy i skóra jest rewelka. a zawiera 100% olejku z róży
Tak, mi chodziło o to czy w tej konkretnej mieszance rzuca się komuś w oczy olej nie dostosowany do mojej cery. Np niczego z oliwą z oliwek na twarz bym nie nałożyła, bo ma ona w zwyczaju zapychać. A że moja wiedza olejowa kończy się tu + nie wiem jak to właśnie z mieszankami bywa (bo o poszczególnych olejach mogę poczytać) to się chciałam dowiedzieć tu czegoś więcej


Cytat:
Napisane przez Indios Bravos Pokaż wiadomość
Heeeeeej
No przepraszam, że nie odpisałam...musiało mi umknąć!

1. Oczyszczanie buzi świetnie Akurat teraz robię to mlekiem, ale niedługo wrócę do maślanki lub kefiru
Produkty mleczne rewelacyjnie działają na moją cerę

2. Używam różnych, różniastych...najczęściej na bazie mąki ziemniaczanej (np. skrobia+mleko+kakao ) lub zmiksowanego ogórka (ogórek+płatki owsiane+siemię lniane+odrobina skrobi).

3. Raczej nie zabarwi Zresztą- nie dodaję go zawsze On ma bardzo dobre działanie antyoksydacyjne i przeciwdziała wolnym rodnikom Mi bardzo służy
Ad. 1. Kurczę ostatnio na zakupach jak byłam to chciałam kupić maślankę, ale były tylko smakowe póki co wspomagam się tylko maseczkami na jogurcie. A mleko mam pod ręką, ale jakoś mam wrażenie że może mi jeszcze więcej suchych skórek po nim się zrobić...
Ad. 2. A płatki owsiane wcześniej jakoś miażdżysz np. w moździerzu?
Ad. 3. Bałam się że może być podobnie jak z marchwią. Moja koleżanka się kiedyś pięęęknie wypomarańczowiła
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"

tenebra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 18:32   #3435
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ale sie dziś obłowiłam Ponadto pięknie pachne... bo testowalam olejek cytrynowy

Wpadłam po drodze do zielarskiego i zdrowej żywnosci. Efekt:
- olejek naturalny eteryczny cytrynowy
- olej z czarnuszki
- inulina..... bosh, jak jej posmakowałam przypomniało mi się dziecinstwo i smak waty cukrowej juz sie nie moge doczekac co z nią zrobie
- gąbeczka dr. Hauschka z bawelny i cellulozy (miał ktoś?)
- cała paka probek Cattiera az padłam z zachwytu bo planowałam zainteresowac sie ich produktami gotowymi (glinki sypke tylko miałam od nich)
- poza tym z gospodarczego sciereczka z mikrofibry do peelingu
- podkładki z wypustkami pod mydełka
- buteleczki z ciemnego szkła za grosze z apteki

Cuż, nie ma to jak zostać zainfekowanym wirusem MNMCWSŁ czyli "Matka natura ma Cię w swoich łapach"

Acha, propo przetworów mlecznych.... U mnie w okolicy postawili Krówke az zaniemowiłam z wrazenia Wrzucam 3,50zł i leci mi z dozownika litr czystego swiezego mleko prosto od krowy
Macie u siebie takie cuda wianki?
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-13 o 18:34
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 09:05   #3436
Indios Bravos
Zakorzenienie
 
Avatar Indios Bravos
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 927
GG do Indios Bravos
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
Ad. 1. Kurczę ostatnio na zakupach jak byłam to chciałam kupić maślankę, ale były tylko smakowe póki co wspomagam się tylko maseczkami na jogurcie. A mleko mam pod ręką, ale jakoś mam wrażenie że może mi jeszcze więcej suchych skórek po nim się zrobić...
Ad. 2. A płatki owsiane wcześniej jakoś miażdżysz np. w moździerzu?
Ad. 3. Bałam się że może być podobnie jak z marchwią. Moja koleżanka się kiedyś pięęęknie wypomarańczowiła
Mleko nie spowoduje większej ilości skórek Nie powinno Ja nakładam tylko na ok. 5 minut- jak zasycha to zmywam i tyle

Z płatkami nie robię nic- mam takie błyskawiczne, miękną od razu i są drobniutkie

Cytat:
Napisane przez Poli Mana Pokaż wiadomość
Ale sie dziś obłowiłam Ponadto pięknie pachne... bo testowalam olejek cytrynowy

Wpadłam po drodze do zielarskiego i zdrowej żywnosci. Efekt:
- olejek naturalny eteryczny cytrynowy
- olej z czarnuszki
- inulina..... bosh, jak jej posmakowałam przypomniało mi się dziecinstwo i smak waty cukrowej juz sie nie moge doczekac co z nią zrobie
- gąbeczka dr. Hauschka z bawelny i cellulozy (miał ktoś?)
- cała paka probek Cattiera az padłam z zachwytu bo planowałam zainteresowac sie ich produktami gotowymi (glinki sypke tylko miałam od nich)
- poza tym z gospodarczego sciereczka z mikrofibry do peelingu
- podkładki z wypustkami pod mydełka
- buteleczki z ciemnego szkła za grosze z apteki

Cuż, nie ma to jak zostać zainfekowanym wirusem MNMCWSŁ czyli "Matka natura ma Cię w swoich łapach"

Acha, propo przetworów mlecznych.... U mnie w okolicy postawili Krówke az zaniemowiłam z wrazenia Wrzucam 3,50zł i leci mi z dozownika litr czystego swiezego mleko prosto od krowy
Macie u siebie takie cuda wianki?
Zazdroszczę i zakupów i krówki Też bym taką chciała
__________________
"Look into my eyes
You will see...
You know it´s true

everything I do I do it for you..."

27.05.2009r.- najszczęśliwsza kobieta na Ziemi

www.radicalis.fbl.pl - strona mojego najzdolniejszego
Wybrałam kuszącą Lady Berry!

Indios Bravos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 12:27   #3437
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Kosmetyki naturalne

Mam pytanie o antyperspiranty: W czym ałun jest lepszy od powszrchnie stosowanych soli aluminium? Spotkałam się tylko z opinią, że ałun nie wchłania się przez skórę ze względu na dużą masę cząsteczkową. Nie były to jednak żadne sprawdzone informacje, a jedynie przypuszczenia. Czy macie dostęp do wyników poważnych badań na ten temat?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 13:02   #3438
MariaKatarzyna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 87
Dot.: Kosmetyki naturalne

przeprasza jeśli się powtarzam bo może już o tym było ale czy zna ktoś kosmetyki lavera?
MariaKatarzyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 13:29   #3439
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja miałam kiedys stycznosc z probkami Lavery i mi nie podpasowały wzgledem konsystencji i efektu na twarzy, ale ja mam problemowa cere.

Jest wątek: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=127378

Nie wiem tez czy na watku "kosmetyki naturalne, ekologiczne" cos by było.
Moze wypowiedza się bardziej wtajemniczone Wizazanki

Ja wczoraj dostałam probke serum my age i zamierzam ja przetestowac bo ma fajny skład. Lekkie serum ponoc dobre pod makijaz.
Mam tez probke zelu po opalaniu rowniez z fajnym składem, wiec zobacze.
Tylko nie jestem przekonana do xentham gum i rhizobian gum bo moga mnie zapchac.
A w tych kremach one są
W serum tez dodatkowo jest bodajze silikon, ale gdzies w srodku składu.
Kiedys mialam probki tych z aloesem, miętą ale to nie było to.

A Ty miałas ich produkty? Moze pogadamy o tym na watku Lavery, bo nie chce zeby dziewczyny nas pogoniły stad

Propo Lavery i Cattiera.
Wszystko pieknie, skład cudo, obietnice producenta cudo.
Tylko czemu na drugim miejscu po wodze sa trojglicerydy? Ja rozumiem, ze to chyba roslinny składnik i teges. Ale u mnie to dyskwalifikuje produkt A chyba wszystkie kremy Cattiera jakie mam w probkach maja ten składnik.
Probki kremow oddałam mamie, sobie zostawiłam te do pelegnacji ciała.
To mnie wkurza, bo co siegne po produkt naturalny jest tam jakis składnik odpychajacy mnie
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli

Edytowane przez Poli Mana
Czas edycji: 2012-01-14 o 13:36
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-14, 13:38   #3440
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez MariaKatarzyna Pokaż wiadomość
przeprasza jeśli się powtarzam bo może już o tym było ale czy zna ktoś kosmetyki lavera?
no prosze, Poli ci nawet watek o tych kosmetykach znalazla
ja znam te kosmetyki w miare dobrze, w niemczech to dosc popularna firma.
mialam od nich:
- probki roznych kremow - nie przekonaly mnie, mysle jednak, ze wrazliwcom moze przypasowac seria neutral z wiesiolkiem albo basis sensitiv - o ile nie ma sie jakichs specjalnych wymagan (jak np. matowanie czy super nawilzenie)
- paste do zebow - fajna i jesli ktos chce pobawic sie w pasty bez SLSow itp. to warto sprobowac
- szampony/odzywki - bardzo lubie, swietne zapachy i przyjemne w uzyciu. szampony myja dobrze, nie wysuszaja. troche mozna poplatac dluzsze wlosy, jak sie zbyt energicznie masuje ale odzywki zalatwiaja sprawe
-pomadke ochronna zabarwiona - ladny efekt na ustach, ale taka sucha dosyc byla, wiec uzywalam tylko latem

z tego co slyszalam to chwalone sa jeszcze od lavery:
- podklad we fluidzie - podobno przyzwoite krycie i dobrze sie trzyma jak na naturalny podklad
- samoopalacz
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 19:54   #3441
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kosmetyki naturalne

mialam próbkę tego podkładu z lavery i wcale nie kryje, to bardziej taki delikatny mus, dla osób z czystą cerą

poza tym jak ktoś jest z warszawy, to w hurtowni można się wszystkiego dowiedzieć i otrzymać próbki

Poli Mana - czemu trójglicerydy cię odpychają ??
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych

Edytowane przez Paulinka675
Czas edycji: 2012-01-14 o 19:55
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 20:52   #3442
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Kosmetyki naturalne

ja "macalam" ten podklad i wydawal mi sie srednio kryjacy. czyli pokroju wiekszosci normalnych podkladow w plynie... ale co podklad, to opinie
cloche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 20:57   #3443
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
ja "macalam" ten podklad i wydawal mi sie srednio kryjacy. czyli pokroju wiekszosci normalnych podkladow w plynie... ale co podklad, to opinie
lavera jest średnio kryjąca powiedziałabym, ze pośród podkładów naturalnych to jeden z tych lepiej kryjących.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 21:14   #3444
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Witajcie Dziewczyny, wracam na dobre, czy są tu jeszcze stare znajome, które o mnie pamiętają? Zanim się odnajdę we wszystkich nowych wątkach to minie następne pól roku Pozdrawiam wszystkie uczestniczki wątku.
Korah,
no w końcu znów z nami
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 22:14   #3445
Poli Mana
Raczkowanie
 
Avatar Poli Mana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Pod stopami piasek a przede mną morskie fale :)
Wiadomości: 258
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Paulinka675 Pokaż wiadomość
(...)
Poli Mana - czemu trójglicerydy cię odpychają ??
Bo są komedogenne i zapychają pory. Nie wiem na pewno, ze akurat na mnie działaja, ale mnie prawie wszystko zapycha wiec wole nie ryzykować.
A w dodatku kremy Cattiera maja je w składzie na drugim miejscu.

Oglądałam jakiś filmik gdzie dziewczyna pokazywała podklad z Lavery. Zwróciła uwagę na jego konsystencje i to jak pigment rozprowadza się na skorze.
Ja mam podklad Benecosa i w nim własnie zraziła mnie jego konsystencja, rozprowadzenie sie pigmentu. To chyba powszechne zjawisko wystepujace w naturalnych podkladach bo nie maja silikonow itp które ułatwiaja aplikacje.
Podkład Benecosa jest fajny, piękny jasny kolor, krycie przyzwoite ale nie dla cery tlustej. A na twarzy nie wyglada estetycznie dlatego, ze pigment nierownomiernie sie rozprowadza
Zresztą są minerały
__________________
Wystarczy zwracać się do mnie Poli
Poli Mana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 22:46   #3446
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Oj tak, benecos tępy!
Miałas pecha, bo to jeden z bardziej tepych podkładów naturalnych
Lavera w porównaniu z nim to bajka bardzo fajnie sie rozprowadza, nie zasycha w tempie błyskawicy jak benecos i jest dużo bardziej "miękka" w obsłudze.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 10:43   #3447
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Kosmetyki naturalne

no niestety ja musiałam zrezygnować z kupna lavery, bo miałam jeszcze trochę zaskórników i plamek, wiec kupiłam Vichy aera teint pure, starczy mi do marca kiedy to będę musiała się przerzucić na podkład z filtrem, może w następnym sezonie zimowym bedę miala ładną cerę, to wypróbuję laverę

jesli chodzi o balsam to kupiłam Alterrę o zapachu pomarańczy i wanilii - tak średnio mi odpowiada, bo ten zapach jest jakiś taki dziwny na skórze jak delicje pomarańczowe, no i wyczuwalny jest alkohol, balsam ciężko wsmarować i dość długo się wchłania, ale porządnie nawilża
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 11:42   #3448
aptak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 50
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez MariaKatarzyna Pokaż wiadomość
przeprasza jeśli się powtarzam bo może już o tym było ale czy zna ktoś kosmetyki lavera?
Hej, aktualnie używam trzech produktów tej firmy: kremu do rąk (recenzja kremu Lavery na moim blogu), szamponu i odzywki (wrzucę recenzje wkrótce) i przyznam, że jestem zachwycona. Według mnie są to kosmetyki lepszej jakości niż innych firm oferujących kosmetyki naturalne np. Sante albo Logona, co prawda są trochę droższe, ale według mnie warto zainwestować. Jak na razie jestem bardzo zadowolona z wszystkich produktów Lavery jakie zamówiłam.
__________________
Oleńka już jest znami 04.02.2012
aptak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 11:51   #3449
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez aptak Pokaż wiadomość
Hej, aktualnie używam trzech produktów tej firmy: kremu do rąk (recenzja kremu Lavery na moim blogu), szamponu i odzywki (wrzucę recenzje wkrótce) i przyznam, że jestem zachwycona. Według mnie są to kosmetyki lepszej jakości niż innych firm oferujących kosmetyki naturalne np. Sante albo Logona, co prawda są trochę droższe, ale według mnie warto zainwestować. Jak na razie jestem bardzo zadowolona z wszystkich produktów Lavery jakie zamówiłam.
Ja nie przepadam za laverą. Być może zraziłam sie po pierwszych podejściach do niej, ale przez kiepskie doświadczenia nie mam ochoty na dalsze testy.......Krem nagietkowy mnie zapchał i świeciłam sie po nim jak morska latarnia, seria różana nie jest bardzo zła, ale u mnie beznadziejnie sie wchłania a maseczka nawilżająca mnie podrazniła. Seria z aloesem tez niczym mnie nie chwycila za serce ani za twarz A że znam mnóstwo firm, których produkty dużo bardziej mi odpowiadają, to nie widze sensu robic kolejnego podejscia do lavery.
No ale wiadomo, kazdy ma swoje preferencje, każdemu co innego pasuje.
Pokład płynny pomimo, że fajny w uzytkowaniu to i tak nie dla mnie - błyszczę sie po nim bardzo szybko, zreszta i tak nie maja dla mnie koloru.
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-01-15 o 11:52
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 11:57   #3450
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Oj tak, benecos tępy!
Miałas pecha, bo to jeden z bardziej tepych podkładów naturalnych
Lavera w porównaniu z nim to bajka bardzo fajnie sie rozprowadza, nie zasycha w tempie błyskawicy jak benecos i jest dużo bardziej "miękka" w obsłudze.
Aniu podpisuję się obiema rękami pod opinią o podkładzie Lavery. Wśród naturalków na prawdę dobrze sobie radzi z kryciem, całkiem fajne kolory i rozprowadza się całkiem dobrze. Choć bio detox chyba lepszy jednak
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja nie przepadam za laverą. Być może zraziłam sie po pierwszych podejściach do niej, ale przez kiepskie doświadczenia nie mam ochoty na dalsze testy.......Krem nagietkowy mnie zapchał i świeciłam sie po nim jak morska latarnia, seria różana nie jest bardzo zła, ale u mnie beznadziejnie sie wchłania a maseczka nawilżająca mnie podrazniła. Seria z aloesem tez niczym mnie nie chwycila za serce ani za twarz A że znam mnóstwo firm, których produkty dużo bardziej mi odpowiadają, to nie widze sensu robic kolejnego podejscia do lavery.
No ale wiadomo, kazdy ma swoje preferencje, każdemu co innego pasuje.
Pokład płynny pomimo, że fajny w uzytkowaniu to i tak nie dla mnie - błyszczę sie po nim bardzo szybko, zreszta i tak nie maja dla mnie koloru.
Seria aloesowa i mnie zraziła do siebie po testach próbek.
Szkoda, mam sentyment do tej firmy mimo wszystko
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:53.