Kosmetyki naturalne - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-03, 20:51   #421
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Może zapytaj w Rossie powinna już byc u Ciebie ta alterra. W mojej dziurze jest to już chyba wszędzie musi być.

Od olejku z drzewa herbacianego nie oślepniesz, jak nie bedziesz do oka wkrapiać. Kup pierwszy lepszy, nie droższy niż 10 zl i sprawdź sklad, ma byc olejek 100%, pewnie bedzie lacińska nazwa melaleuca alternifolia oil, albo tea tree oil. tego olejku nie polecam nakladać wacikiem, chyba ze na patyczku ( takim do uszu). Mozna zdjać z buteleczki dozownik podwazając np pilniczkiem do paznokci i maczać patyczek, ja tak robie. Na wacik zwykly nie warto, bo się bardzo dużo olejku marnuje tym sposobem, a jest go tylko 10 ml, wiec sama rozumiesz. On jest wlaśnie na krostki i strupki, jakieś rany, rewelacyjnie goi i zapobiega bliznom. dobry na stare blizny i przebarwienia też. Można nakladac punktowo jak i na calą twraz omijając powieki i usta. Ja nakladam raz na 3 miesiace przez tydzień na noc. Będzie szczypać, ale warto. Jedynie olejki z drzewa herbacianego i eukaliptusowy można nakladać na skórę bezpośrednio. Inne olejki eteryczne, w tym rycynowy należy mieszac z kosmetykami, albo rozcienczac wodą lub tonikiem. Rycynowy jest tez dobry do paznokci i do wlosów.

co do joppy, to mialam próbkę kiedyś pudru. byl dobry, z podkladami nie wiem, jak stoja. Ogólnie firma droższa. Teraz nastawiam sie na mineraly meow, ale jeszcze musze wykonczyć próbki edm.
Kobieto, co ja i inne byśmy bez ciebie zrobiły. Ja po prostu się boję, że nałożę olejek na twarz, a potem zaswędzi mnie oko i potrę i gdzieś olejek niechcący przeniosę (ach, ten mój optymizm). A Alterra u mnie jest, ale raczej uboga, w sensie, że w jednym Rossmannie peeling, w drugim szampon ,a w trzecim żel. No i mydełka i tyle.
no właśnie ostatnio na wizażu czytałam masę dobrego na temat olejku rycynowego i zastanawiałam się właśnie nad paznokciami + ewentualnie nad rzęsami, ale ja pewnie zrobię sobie krzywdę znając moje zdolności.
Hm... Ja joppę widziałam za 12 złotych, ale nie pamiętam ile gramów to miało. Jak jeszcze coś znajdę to dam ci znać.
Znalazłam jeszcze dwa (tych firm jestem niemal na 100% pewna, że nie podawałaś, że znalazłaś, ale ręki uciąć sobie nie dam). Oto one:
http://www.greenline-sklep.pl/p/48/4...ja-twarzy.html
http://www.greenline-sklep.pl/p/49/2...ja-twarzy.html
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-03 o 20:55
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 20:59   #422
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Kobieto, co ja i inne byśmy bez ciebie zrobiły. Ja po prostu się boję, że nałożę olejek na twarz, a potem zaswędzi mnie oko i potrę i gdzieś olejek niechcący przeniosę (ach, ten mój optymizm). A Alterra u mnie jest, ale raczej uboga, w sensie, że w jednym Rossmannie peeling, w drugim szampon ,a w trzecim żel. No i mydełka i tyle.
no właśnie ostatnio na wizażu czytałam masę dobrego na temat olejku rycynowego i zastanawiałam się właśnie nad paznokciami + ewentualnie nad rzęsami, ale ja pewnie zrobię sobie krzywdę znając moje zdolności.
Hm... Ja joppę widziałam za 12 złotych, ale nie pamiętam ile gramów to miało. Jak jeszcze coś znajdę to dam ci znać.
Znalazłam jeszcze dwa (tych firm jestem niemal na 100% pewna, że nie podawałaś, że znalazłaś, ale ręki uciąć sobie nie dam). Oto one:
http://www.greenline-sklep.pl/p/48/4...ja-twarzy.html
http://www.greenline-sklep.pl/p/49/2...ja-twarzy.html

A to takie klocki z tym rossem, myslalam że w ogóle nie mają u Ciebie Alterry, a tu jednak mają to samo co u mnie. Tych produktów do twarzy to sie nie prędko spodziewam. Ciężko im chyba przez granicę przemycić.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:01   #423
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A to takie klocki z tym rossem, myslalam że w ogóle nie mają u Ciebie Alterry, a tu jednak mają to samo co u mnie. Tych produktów do twarzy to sie nie prędko spodziewam. Ciężko im chyba przez granicę przemycić.
W sensie, których produktów, bo nie zrozumiałam.
I jeszcze z Providy znalazłam: http://www.bioeco.pl/podklady-pudry-...-up-amber.html
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-03 o 21:03
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:05   #424
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
W sensie, których produktów, bo nie zrozumiałam.
I jeszcze z Providy znalazłam: http://www.bioeco.pl/podklady-pudry-...-up-amber.html


No bo przez caly czas myślalam, że u Ciebie w ogóle nie ma serii alterra. A Ty chyba mialaś na myśli, że nie ma kremów i żeli do twarzy. Więc Cie pociesze, bo jeszcze nigdzie ich nie ma w Polsce

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-03 o 21:09
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:07   #425
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No bo przez caly czas myślalam, że u Ciebie w ogóle nie ma serii alterra. A Ty chyba mialaś na myśli, że nie ma kremów i żeli do twarzy. N oto Cie pociesze, bo jeszcze nigdzie ich nie ma w Polsce
Aaa, o to chodziło.
Moja babcia jedzie 1 kwietnia do Niemiec na rok i mam nadzieję, że mi paczki z Alterrą i innymi takimi będzie przysyłać.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:12   #426
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dzięki za link, ale podklad zapychacz.............:-(
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:12   #427
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dzięki za link, ale podklad zapychacz.............:-(
A jakaś inna wersja? Bo tam jeszcze dwie były, w tym jedna light.
A co z tamtymi dwoma wyżej, za słabe?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 21:19   #428
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Z providy to jest to samo ,tylko odcienie inne. Ale w tm sklepie jeszcze jest podklad fajny AMB, tyle że konserwowany phenoxyetanolem.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:21   #429
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Z providy to jest to samo ,tylko odcienie inne. Ale w tm sklepie jeszcze jest podklad fajny AMB, tyle że konserwowany phenoxyetanolem.
Kurde to lipa, a ja właśnie sobie wpisałam w google balm balm i wyskoczyły mi dwa sklepy (rzekomo ekologiczne), których jeszcze nie znam, właśnie zaczynam je przeglądać. Póki, co mają kilka firm? marek?, których również nie znam i pierwszy raz na oczy widzę. Podaję linki jakbyś chciała ty czy inne dziewczyny sobie zobaczyć:
http://www.organicum.pl/
http://www.cocorose.pl/index.html
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:22   #430
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

A tautprofen ma fajny ten pierwszy krem. Ciekawi mnie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:26   #431
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A tautprofen ma fajny ten pierwszy krem. Ciekawi mnie.
Mnie również zaciekawił, no ale to ty znasz najlepiej swoją twarz. Jeżeli coś jeszcze znajdę to oczywiście dam znać. ^^
A te sklepy to mają ceny, nie powiem...
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-03, 21:27   #432
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Kurde to lipa, a ja właśnie sobie wpisałam w google balm balm i wyskoczyły mi dwa sklepy (rzekomo ekologiczne), których jeszcze nie znam, właśnie zaczynam je przeglądać. Póki, co mają kilka firm? marek?, których również nie znam i pierwszy raz na oczy widzę. Podaję linki jakbyś chciała ty czy inne dziewczyny sobie zobaczyć:
http://www.organicum.pl/
http://www.cocorose.pl/index.html


Trilogy ma certyfikat. 100% organiczne produkty, ale te ceny

Mu London jest naturalną marką, Balm Balm też. Myślę ze to dobre sklepy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:30   #433
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Trilogy ma certyfikat. 100% organiczne produkty, ale te ceny

Mu London jest naturalną marką, Balm Balm też. Myślę ze to dobre sklepy.
No mnie również ceny powaliły. A to jedna z niewielu tańszych rzeczy tam: http://www.organicum.pl/twarz/nawilz...do_twarzy.html
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:37   #434
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Nie warto. Sklad fatalny. Za dużo stearyny. Moze się rolować. Tez konserwowany, dziwne, pomimo certyfikatu. Slaby ten certyfikat. Jak Cie cos zainteresuje to wrzuc linki na wątku skladowym.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-03, 21:41   #435
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie warto. Sklad fatalny. Za dużo stearyny. Moze się rolować. Tez konserwowany, dziwne, pomimo certyfikatu. Slaby ten certyfikat. Jak Cie cos zainteresuje to wrzuc linki na wątku skladowym.
Ten krem mnie nie zainteresował ze względu na to, że ma aloes w składzie, a on mi również nie służy (na twarzy). Po prostu wkleiłam, bo to jedna z tańszych rzeczy tam, a i tak w sumie droga. Swoją drogą nadal szukam kremiku, który by mnie zainteresował.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 10:45   #436
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

nie wiem czy tu moge pisac

przyszla mi ta biala glinka do mycia, przynajmniej ona w miare ladnie pachnie
umylam nia buzie i hm.. nie czuje jakiegos zbytniego oczyszczenia, kurcze ja bym chyba za szybko chciala efektow jak czegos uzywam


dziwnie sie tak myje czyms co sie nie pieni, i takie malutkie kamyczki faktycznie sa wyczuwane ale nie podrazniaja specjalnie
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 11:40   #437
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
nie wiem czy tu moge pisac

przyszla mi ta biala glinka do mycia, przynajmniej ona w miare ladnie pachnie
umylam nia buzie i hm.. nie czuje jakiegos zbytniego oczyszczenia, kurcze ja bym chyba za szybko chciala efektow jak czegos uzywam


dziwnie sie tak myje czyms co sie nie pieni, i takie malutkie kamyczki faktycznie sa wyczuwane ale nie podrazniaja specjalnie


ckin2u, jeśli masz bardzo zanieczyszczone pory, to sama glinka nie wiele pomoże. A próbowalaś z tym ręczniczkiem frotte i parówką? To by Ci otworzylo pory, dwa dni pod rząd taki zabieg, potem nanieśc glinkę, przemasowac poczekac aż troche zaschnie i splukać. Wg mnie powinnas stosowac oleje. Wiem, że jesteś do nich nieprzekonana, ale uwierz mi, że są oleje, które nie zapychają. Oleje chronią tez skórę, wzmacniają, skóra sie tak nie przetluszcza i nie zanieczyszcza, jeśli jest odpowiednio natluszczona. Powinnas wypróbowac olej konopny lub z wiesiolka. I też mydlo. Ja już o tym wspominalam na watku skladowym, że nie wystarczy umycx buzi tylko raz, zwlaszcza, jesli jest bardzo zanieczyszczona.

---------- Dopisano o 12:40 ---------- Poprzedni post napisano o 12:36 ----------

Pisalaś ze masz to mydelko nuxe, najpierw zrób parówke, potem umyj buzie od razu mydlem, przemasuj ręczniczkiem i umyj jeszcze glinką, tą glinkę stosuj codziennie i nawilżaj buzie
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 11:59   #438
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
nie wiem czy tu moge pisac

przyszla mi ta biala glinka do mycia, przynajmniej ona w miare ladnie pachnie
umylam nia buzie i hm.. nie czuje jakiegos zbytniego oczyszczenia, kurcze ja bym chyba za szybko chciala efektow jak czegos uzywam


dziwnie sie tak myje czyms co sie nie pieni, i takie malutkie kamyczki faktycznie sa wyczuwane ale nie podrazniaja specjalnie
A jak nie chcesz robić parówy to możesz (o ile masz troszkę pieniążków, to nie kosztuje majątek) pójść od sauny. Również świetnie oczyszcza skórę. No i jest to relaks dla całego ciała. ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-04 o 12:01
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 12:02   #439
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

wlasnie zastanawialam sie kiedys nad sauna
tylko ja mam naczynka i wrazliwa buzie i sie boje sauny, parowek tez sie troche bje ale moze kilka kropel oleju z drzewa herbacianeg wleje do miseczki i tak nad nia posiedze.. tylko czy jak te pory pod wplywem ciepla sie otworza to ptem mi sie ladnie domkna same?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-04, 12:11   #440
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
wlasnie zastanawialam sie kiedys nad sauna
tylko ja mam naczynka i wrazliwa buzie i sie boje sauny, parowek tez sie troche bje ale moze kilka kropel oleju z drzewa herbacianeg wleje do miseczki i tak nad nia posiedze.. tylko czy jak te pory pod wplywem ciepla sie otworza to ptem mi sie ladnie domkna same?
Ja robiłam i parówki i byłam w saunie pomimo naczynek i krzywda mi się żadna nie stała, baa... miałam wrażenie, że było wręcz lepiej! Ale może to wynik tego, że mam cerę mieszaną, a nie całkiem w popękanych naczynkach. Te naczynka miałam (bo już o dziwo nie mam) tylko gdzie nie gdzie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-04 o 12:13
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 12:49   #441
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
wlasnie zastanawialam sie kiedys nad sauna
tylko ja mam naczynka i wrazliwa buzie i sie boje sauny, parowek tez sie troche bje ale moze kilka kropel oleju z drzewa herbacianeg wleje do miseczki i tak nad nia posiedze.. tylko czy jak te pory pod wplywem ciepla sie otworza to ptem mi sie ladnie domkna same?


Nic Ci nie będzie. Mylisz się sądząc, że taka para jest gorąca. Pory otwierają się nie za sprawą ciepla, lecz wilgoci, a cieplo potęguje efekt. Podkreślam CIEPLO, a nie wrzątek. Tak więc do dziela!!! No i to ma byc gar z wrzatkiem zdjęty prosto z ognia, a nie miseczka, która raz dwa wystygnie. i 15-20 minut trzymać twarz nad parą, nakryć się ręcznikiem. Olejku dodac 10 kropli. Przy okazji oczyścisz pluca a potem przystąpić do mycia i oczyszczania i nawet maseczkę nalożyć jakąś, może byc to grubsza warstwa glinki.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 12:52   #442
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

czyli mam posiedziec nad parowka ok 20 minut, potem umyc buzie i np nalozyc glinke, zmyc ja i gotowe?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 13:03   #443
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
czyli mam posiedziec nad parowka ok 20 minut, potem umyc buzie i np nalozyc glinke, zmyc ja i gotowe?

Tak no i nawilżyc na koniec. a za dzień dwa powtórzyć akcję. Noi ten ręczniczek namoczony by Ci wiele pomógl. Tylko krótko przemasowac nim wystarczy przy splukiwaniu mydla i glinki.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 13:24   #444
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

musze sie zaglebic w ten reczniczek bo ciagle mi o nim mowisz wiec cos w tym chyba jest
wiesz kupilam sobie tez taka gabeczke do twarzy kiedys, ona jak jest sucha robi sie strasznie twarda, czy takie cos moze tez byc ok?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 15:03   #445
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Nie da Ci tego co zwykly ręczniczek, oczywiście mokry.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-04, 15:23   #446
rybka_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 52
Dot.: Kosmetyki naturalne

na wągry dobra też jest glinka zielona, tylko trzeba uważać aby za bardzo nie przesuszyła buzi. Nakładasz ją na twarz i zmywasz jak zacznie zastygać.
Sprawdzoną mam z Argiletz tą w tubce.
rybka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 08:43   #447
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Byłam wczoraj w super-pharmie i drogerii natura, bo obie były obok siebie. Szukałam tego żelu z Dr Schellera i powinien być w Rossmannach i właśnie tych sklepach dwóch wyżej wymienionych. Oczywiście tu sklep zamknięty, tam nie ma i ja muszę jak głupia biegać po całym mieście.
Przy okazji popatrzyłam na inne kosmetyki. W naturze w dziale naturalne oczywiście stara mydlarnia. Obok SM (nie pamiętam jaka firma) był balsam dla niemowląt gdzie pisało, że w 95% jest naturalny. Patrzę na skład i co? Same parabeny, SLS i inne. Jak można okłamywać tak matki? Ja sama kiedyś nie pomyślałabym aby popatrzeć na skład i ślepo bym uwierzyła temu wielkiemu napisowi z przodu butelki; a nawet gdybym popatrzyła na skład to nie wiele bym z niego zrozumiała (zresztą dzisiaj też nie wszystko wiem, uczę się od Korah ). Obok był żel pod prysznic bodajże, ślicznie pachniał, też niby naturalny, ale na cały skład było tylko 3 lub 4 składniki naturalne, pogrubione aż! Reszta samo zło. Oprócz tego w naturze są oto te kosmetyki z certyfikatem BDIH -> Natuderm Botanics
No i o dziwo dostałam Dr Schellera.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-05 o 08:44
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 10:39   #448
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Byłam wczoraj w super-pharmie i drogerii natura, bo obie były obok siebie. Szukałam tego żelu z Dr Schellera i powinien być w Rossmannach i właśnie tych sklepach dwóch wyżej wymienionych. Oczywiście tu sklep zamknięty, tam nie ma i ja muszę jak głupia biegać po całym mieście.
Przy okazji popatrzyłam na inne kosmetyki. W naturze w dziale naturalne oczywiście stara mydlarnia. Obok SM (nie pamiętam jaka firma) był balsam dla niemowląt gdzie pisało, że w 95% jest naturalny. Patrzę na skład i co? Same parabeny, SLS i inne. Jak można okłamywać tak matki? Ja sama kiedyś nie pomyślałabym aby popatrzeć na skład i ślepo bym uwierzyła temu wielkiemu napisowi z przodu butelki; a nawet gdybym popatrzyła na skład to nie wiele bym z niego zrozumiała (zresztą dzisiaj też nie wszystko wiem, uczę się od Korah ). Obok był żel pod prysznic bodajże, ślicznie pachniał, też niby naturalny, ale na cały skład było tylko 3 lub 4 składniki naturalne, pogrubione aż! Reszta samo zło. Oprócz tego w naturze są oto te kosmetyki z certyfikatem BDIH -> Natuderm Botanics
No i o dziwo dostałam Dr Schellera.


To, ze pisze 95% skladników naturalnych o niczym nie świadczy, gdyż niektore ze szkodliwych substancji również jest pochodznia naturalnego, np parafina, jest olejem mineralnym wydobywanym z glębin. Nie ma jednak nic wspólnego z troską o skórę. Tak więc licza się przede wszystkim certyfikaty, jeśli ktoś nie zna znaczenia skladników, ale i tak wielkim ulatwieniem jest umiejętność rozpoznawania skladów. No i jak ten Scheller się spisuje?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 10:54   #449
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
To, ze pisze 95% skladników naturalnych o niczym nie świadczy, gdyż niektore ze szkodliwych substancji również jest pochodznia naturalnego, np parafina, jest olejem mineralnym wydobywanym z glębin. Nie ma jednak nic wspólnego z troską o skórę. Tak więc licza się przede wszystkim certyfikaty, jeśli ktoś nie zna znaczenia skladników, ale i tak wielkim ulatwieniem jest umiejętność rozpoznawania skladów. No i jak ten Scheller się spisuje?
Ale tam był Methylparaben i inne takie plus DMDM o ile się nie mylę. Żelu jeszcze nie używałam. Zacznę używać jak skończę inną rzecz, bo jak tamtą odstawię teraz to już nigdy jej nie skończę. Myślę, że najpóźniej od 1 kwietnia powinnam zacząć ten żel.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-05, 16:28   #450
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Ale tam był Methylparaben i inne takie plus DMDM o ile się nie mylę. Żelu jeszcze nie używałam. Zacznę używać jak skończę inną rzecz, bo jak tamtą odstawię teraz to już nigdy jej nie skończę. Myślę, że najpóźniej od 1 kwietnia powinnam zacząć ten żel.

No bo te parabeny i DMDM byly pewnie w pozostalych 5%.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:40.