Moje efekty :) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-14, 10:57   #61
mamasierpniowa
Zadomowienie
 
Avatar mamasierpniowa
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Moje efekty :)

Na dukanie też byłam jeszcze przed ciążą, schudłam owszem i to bardzo ale źle się czułam i miałam wciąż sucho w ustach, poza tym nie przepadam za nabiałem.Nie wiem jakie by były efekty długotrwałe tej diety bo zaraz zaszłam w ciążę i przytyłam 20 kg
Tak tak, doczytałam, ale zeby powiedzieć że się stosuję do tej diety musiałabym przejsć przez pierwszą fazę czego nie robiłam: )
Jeśli chodzi o cheat meal to jestem zaskoczona bo pożerałam słodycze kilogramami a teraz od odrobiny słodkiego robi mi się niedobrze.To chyba jednak dobry znak ze nie mam napadów na słodycze bo to znaczy że w miarę sensownie się odżywiam.
mamasierpniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 11:10   #62
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Moje efekty :)

Cytat:
Napisane przez mamasierpniowa Pokaż wiadomość
Na dukanie też byłam jeszcze przed ciążą, schudłam owszem i to bardzo ale źle się czułam i miałam wciąż sucho w ustach, poza tym nie przepadam za nabiałem.Nie wiem jakie by były efekty długotrwałe tej diety bo zaraz zaszłam w ciążę i przytyłam 20 kg
Tak tak, doczytałam, ale zeby powiedzieć że się stosuję do tej diety musiałabym przejsć przez pierwszą fazę czego nie robiłam: )
Jeśli chodzi o cheat meal to jestem zaskoczona bo pożerałam słodycze kilogramami a teraz od odrobiny słodkiego robi mi się niedobrze.To chyba jednak dobry znak ze nie mam napadów na słodycze bo to znaczy że w miarę sensownie się odżywiam.
Dukan to tragedia, nigdy nie byłam i nie mam zamiaru, nieee
Nie trzeba przez I fazę przechodzić, to jest dla tych co mają problem z napadami głodu lub dużą nadwagę. A jeśli ktoś sobie z napadami poradził samą II fazą to też dobrze I jak ma się mało do schudnięcia (5 kg, a nie 15) to I faza nie jest potrzebna.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 15:46   #63
Renfrii
Raczkowanie
 
Avatar Renfrii
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 187
Dot.: Moje efekty :)

Cytat:
Napisane przez Paziolka Pokaż wiadomość
Sorry, ale jak już tylko otworzyłam stronkę i zobaczyłam, że to blog to już wiedziałam, że muszę baaardzo poważnie brać każde słowo do serca. Serio dla Was wiedza czerpana z blogów pisanych przez Nie Wiadomo Kogo, jest źródłem faktów i teorii naukowych? Każdy może sobie coś naskrobać co mu się przyśni czy też wyobraźnia naniesie na klawiaturę. Ja opieram się na naukowych tezach, opiniach trenerów i ogółu wykształconych ludzi.

Okej, właśnie przeczytałam. I to co napisała, jest prawdą. MY nie jesteśmy w stanie obliczyć ilości kalorii, ale nasz organizm dokładnie wie kalorii mu dostarczono,

Pokażę to Wam na przykładzie. Porównajmy sobie magazyn do żołądka. Aktualnie magazyn jest pusty. Gdy wniesiemy do niego 5000 kg chleba, magazyn jest pełny. W momencie dostarczenia różni kupcy kupują od nas chleb: jedni biorą po 100 kg, inni po 900 kg, dwaj wzięło aż po 1000 kg. Ci kupcy to procesy chemiczne zachodzące w ciele, które zabierają nam kalorie z pożywienia: trawienie, wysiłek, codzienne czynności życiowe (bicie serca) itd. Można łatwo wyliczyć, że kupili nam 3 000 kg chleba. Pozostałe 2 000 kg chleba zostaje nam w magazynie. Co magazyn robi? Musi się ich pozbyć z przewodu pokarmowego, a robi to odkładając je w tkance tłuszczowej. TO JEST PROCES ODKŁADANIA TŁUSZCZU W ORGANIŹMIE = PROCES TYCIA = PROCES PRZYBIERANIA NA WADZE.

CO mam jeszcze wytłumaczyć?

Jeżeli według Was tak się nie odkłada tłuszcz to jak to niby wygląda?

PS: Pooolecam gorąco oglądnięcie filmiku:
http://www.youtube.com/watch?v=UuzNOqjzRG4

Szczególnie moment 1:00 -
`jeżeli chcemy schudnąć - deficyt kaloryczny,
jeżeli chcemy przytyć - nadwyżka kaloryczna.`


Oraz od momentu 2:30 - 2:50.

Ale oglądnijcie najlepiej CAŁY filmik.

Ale dla niektórych to nadal bzdura, kalorie są złe, nie liczmy kalorii!

Jestem kobietą, ale uważam, że faceci są zdecydowanie lepsi nie tylko w prowadzeniu samochodu, ale także jeśli chodzi o dietetykę i siłownię. Kobiety za dużo czerpią wiedzy z kolorowych czasopism, zamiast wreszcie przejrzeć na oczy i zobaczyć jak na prawdę pewne sprawy wyglądają.

Pozdrawiam!
No to proszę, masz tutaj artykuły nie z bloga, pierwsze z brzegu: http://fitness.sport.pl/fitness/1,11...e_kalorii.html
http://www.fitandeat.pl/pl/art/26/dl...iczymy-kalorii
Nie musisz tłumaczyć, iż proces odkładania tłuszczu to proces tycia, chodzi o to, dlaczego tłuszcz się odkłada. I niestety, nie tylko dlatego, że zjesz za dużo kalorii. Więcej tłuszczuy Ci się odłoży, gdy zjesz chleb 100kcal niż gdy zjesz warzywa 100 kcal, choć według Ciebie tu nie ma różnicy (wnioskuję z tego, co piszesz). Związane jest to np. z insuliną, poczytaj sobie o tym. Proces tycia nie jest wcale taki prosty, jak Ty to opisujesz. Jesteś w wielkim błędzie.
__________________
mój suwaczek: http://www.przewodnikmp.pl/img-070420060493.png



Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci. Jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze.

- T. Hall
Renfrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 18:01   #64
Paziolka
Raczkowanie
 
Avatar Paziolka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 179
Dot.: Moje efekty :)

Cytat:
Napisane przez Renfrii Pokaż wiadomość
No to proszę, masz tutaj artykuły nie z bloga, pierwsze z brzegu: http://fitness.sport.pl/fitness/1,11...e_kalorii.html
http://www.fitandeat.pl/pl/art/26/dl...iczymy-kalorii
Nie musisz tłumaczyć, iż proces odkładania tłuszczu to proces tycia, chodzi o to, dlaczego tłuszcz się odkłada. I niestety, nie tylko dlatego, że zjesz za dużo kalorii. Więcej tłuszczuy Ci się odłoży, gdy zjesz chleb 100kcal niż gdy zjesz warzywa 100 kcal, choć według Ciebie tu nie ma różnicy (wnioskuję z tego, co piszesz). Związane jest to np. z insuliną, poczytaj sobie o tym. Proces tycia nie jest wcale taki prosty, jak Ty to opisujesz. Jesteś w wielkim błędzie.
Jezu, bo chleb zawiera głównie węglowodany, a warzywa błonnik i zdecydowanie dużo mniej węgli niż pieczywo. Dlatego obliczam makrosy, a nie kalorie. Koniec tematu.
__________________
Paziolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 17:27   #65
Paziolka
Raczkowanie
 
Avatar Paziolka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 179
Dot.: Moje efekty :)

Zmieniam w podpisie aktualną wagę z 54 na 53.
Dziś na wadze ujrzałam 52,8 <3

Robiłam analizę składu ciała - straciłam 0,6 kg czystego tłuszczu.

Czuję się świetnie. Tydzień bez słodyczy. Dzisiaj przejdę ogromną próbę charakteru - idę na kolejną 18 do klubu z open barem i mnóóóóstwem jedzenia śmieciowego. Ale nie wypiję ani kieliszka, może jedynie zjem kawałek tortu (cheat meal). Biorę też jedzenie swoje (jakieś kanapki+jabłko/serek wiejski), bo mam zamiar intensywnie tańczyć całą noc! Więc pewnie będę głodna. Mam nadzieję, że nikt się nie przerazi w klubie moim jedzeniem
__________________
Paziolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 09:22   #66
Renfrii
Raczkowanie
 
Avatar Renfrii
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 187
Dot.: Moje efekty :)

Pziolka, wczesniej pisałaś co innego, pisałaś, że odchudzanie to "czysta matematyka":

Cytat:
Napisane przez Paziolka Pokaż wiadomość
Oczywiście, że się odłoży. Jeżeli moje dzienne zapotrzebowanie to około 2000 kcal, a dostarczę organizmowi w danym dniu np. 4000 kcal to mamy 2000 kcal nadwyżki, które organizm nie jest w stanie przerobić na energię, a przerabia je na tłuszcz i odkłada. Odchudzanie to czysta matematyka. Chcemy schudnąć - dostarczamy mniej kcal niż zapotrzebowanie, chcemy utrzymać wagę - przyjmujemy prawidłową wartość kcal, chcemy przytyć - przyjmujemy kcal z nadwyżką.
Zareagowałam, bo to nie prawda, ktoś nie zorientowany w temacie mógłby uwierzyć, że tylko to wystarczy, by schudnąć....
__________________
mój suwaczek: http://www.przewodnikmp.pl/img-070420060493.png



Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo, odleci. Jeśli ją ściśniesz za mocno, umrze.

- T. Hall
Renfrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-17 10:22:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.