Wykształcenie kosmetyczki - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-17, 14:59   #61
Red Lipstick
Wtajemniczenie
 
Avatar Red Lipstick
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 313
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Mam takie nastawienie jakie mam.. bo nie widzi mi sie nabrac kredytow zalozyc biznes cieszyc sie praca u siebie i pasc po pol roku..
U mnie jest mnoostwo salonow a to male miasto..
I tutaj nawet nie ma co CV roznosic bo do pracy nie szukaja
A po domu nie zamierzam robic.. u nas "salony" kabluja urzedowi skarbowemu co sie dzieje..
Dlatego jedna kolezanka z pazurkami -zwinela sie..

PO rozmowach chyba wyszlo jak myslalam...czyli pracy nie ma..
1 rozmowa bardzo dziwna..
Z ojcem kosmetyczki.. i na podstawie rozmowy ma mi dac znac czy dostane prace.
2 salon widmo-pod adresem (strony www) go tam nie bylo..a osiedle-koniec swiata we Wro..

Strasznie jesteś na nie nastawiona. Wybacz, że to powiem, ale jak dalej będziesz takie miała, to z pracą naprawdę będzie kiepsko. Warto się przemęczyć te 5zł/h przez pare miesięcy, ale nabrać niezbędnego doświadczenia. Wtedy będzie Ci dużo łatwiej znaleźć satysfakcjonującą pracę. Powodzenia i przede wszystkim nie poddawaj się!
__________________
Red Lipstick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 15:02   #62
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez Red Lipstick Pokaż wiadomość
Strasznie jesteś na nie nastawiona. Wybacz, że to powiem, ale jak dalej będziesz takie miała, to z pracą naprawdę będzie kiepsko. Warto się przemęczyć te 5zł/h przez pare miesięcy, ale nabrać niezbędnego doświadczenia. Wtedy będzie Ci dużo łatwiej znaleźć satysfakcjonującą pracę. Powodzenia i przede wszystkim nie poddawaj się!
Nie szukam juz pracy w zawodzie.Czasem sobie zerkne na ogloszenia tylko ale juz nic nie wysylam..nie bede marnowala czasu..zajmuje sie inna praca i w innej zamierzam zostac.
I zaluje wyboru..ale za pozno.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 15:04   #63
Red Lipstick
Wtajemniczenie
 
Avatar Red Lipstick
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 313
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Nie szukam juz pracy w zawodzie.Czasem sobie zerkne na ogloszenia tylko ale juz nic nie wysylam..nie bede marnowala czasu..zajmuje sie inna praca i w innej zamierzam zostac.
I zaluje wyboru..ale za pozno.
W takim razie życzę powodzenia w nowej pracy. Najważniejsze to czuć, że ta praca to jest to co się chce robić.
__________________
Red Lipstick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 15:09   #64
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez Red Lipstick Pokaż wiadomość
W takim razie życzę powodzenia w nowej pracy. Najważniejsze to czuć, że ta praca to jest to co się chce robić.
Ta inna praca to raczej przetrzymanie( i chec po prostu zarobienia) ale zal mi cholernie kasy puszczonej w kosmetyce..
Jeszcze czeka mnie obrona z wizazu(w sierpniu) i papierek do szafy kolejny..
(u mnie z wizazem w miescie jeszcze wieksza porazka..bo wizazysci tu nie potrzebni..klienci chca tylko makijaze okolicznosciowe-wesela,Sylwester i to wykonuja kosmetyczki w gabinetach wlasnie)
Pare dni temu pisalam egzaminy zawodowe.. teorie zdalam.. praktyke chyba oblalam.. w ogole nie mialam serca do pisania projektu..zastanawialam sie czy w ogole isc na ten egzamin
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 15:50   #65
Red Lipstick
Wtajemniczenie
 
Avatar Red Lipstick
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 313
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Ta inna praca to raczej przetrzymanie( i chec po prostu zarobienia) ale zal mi cholernie kasy puszczonej w kosmetyce..
Jeszcze czeka mnie obrona z wizazu(w sierpniu) i papierek do szafy kolejny..
(u mnie z wizazem w miescie jeszcze wieksza porazka..bo wizazysci tu nie potrzebni..klienci chca tylko makijaze okolicznosciowe-wesela,Sylwester i to wykonuja kosmetyczki w gabinetach wlasnie)
Pare dni temu pisalam egzaminy zawodowe.. teorie zdalam.. praktyke chyba oblalam.. w ogole nie mialam serca do pisania projektu..zastanawialam sie czy w ogole isc na ten egzamin
A nie masz możliwości wyjechania do np. najbliższego większego miasta? Z wizażem mogłabyś próbować w jakimś babskim czasopiśmie (w każdym numerze są przecież strony z makijażami), może telewizji?
Ja dopiero przymierzam się do startu w kosmetyce, ale w moim mieście jest sporo możliwości, jestem optymistycznie nastawiona.
__________________
Red Lipstick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 15:57   #66
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez Red Lipstick Pokaż wiadomość
A nie masz możliwości wyjechania do np. najbliższego większego miasta? Z wizażem mogłabyś próbować w jakimś babskim czasopiśmie (w każdym numerze są przecież strony z makijażami), może telewizji?
Ja dopiero przymierzam się do startu w kosmetyce, ale w moim mieście jest sporo możliwości, jestem optymistycznie nastawiona.
Mam ale..na rozmowy o prace do Wroclawia jezdzic juz nawet nie bede..bo sie najezdzilam wydalam kase i NIC.(a to dla mnie duzy koszt 30 zl w 2 strony)
A na razie mam prace u siebie w okolicach.
I chce sie temu poswiecic bo tutaj sie tez szkole ,sa fajni ludzie w pracy.
(i chyba pojde dalej w tym kierunku)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-17, 16:04   #67
Red Lipstick
Wtajemniczenie
 
Avatar Red Lipstick
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 313
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Mam ale..na rozmowy o prace do Wroclawia jezdzic juz nawet nie bede..bo sie najezdzilam wydalam kase i NIC.(a to dla mnie duzy koszt 30 zl w 2 strony)
A na razie mam prace u siebie w okolicach.
I chce sie temu poswiecic bo tutaj sie tez szkole ,sa fajni ludzie w pracy.
(i chyba pojde dalej w tym kierunku)
Rozumiem. No nic, pozostaje mi życzyć Ci powodzenia w nowym zawodzie.
__________________
Red Lipstick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-20, 07:56   #68
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Mimo wszystko Ilona polecam, byś przykładowo na tydzień pojechała do Wrocławia, spała u znajomych i chodziła z CV po gabinetach kosmetycznych. Osoby, które same z siebie przychodzą z dokumentami są zawsze dużo lepiej widziane. Idź, pogadaj, powiedz co potrafisz, a na pewnie dostajesz gdzieś prace. Mnóstwo moich znajomych znalazło ją w ten sposób, przy czym były to różne branże, a nie wyłącznie kosmetyka.
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 16:01   #69
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

bonifacy, ja tez nie z Wrocka, a przez 2 tygodnie dojezdzalam do pracy, tak dlugo trwala rekrutacja, babka mnie sprawdzala zanim przyjela. Potem dostalam prace i z dnia na dzien musialam znalezc mieszkanie bo taki grafik ze dojazdy ok 60 km dziennie z domu odpadaly. I znalazlam mieszkanie szybko, kiedys polecialam ogladnac w sobote po pracy a w niedziele juz sie wprowadzilam

jak sie chce to mozna, mozna wszystko. Mam prace w swietnym renomowanym salonie, to bylo marzenie. Ale niestety czar prysnal, wlascicielka nie ma pojecia o kosmetologii, zaciskam zeby zeby tylko doswiadczenia nabrac. Powtarzam sobie kazdego dnia ze to pierwsza praca i korzystam, ucze sie.

Ilonko, bardzo szybko sie poddalas. U mnie na uczelni, jakies 40% pracuje w zawodzie, nie kazdy sie do tego nadaje. Ja pracy szukalam ponad pol roku, mialam niezlego dola, czulam ze stoje w miejscu a nawet sie cofam! ale nie kazdy ma cierpliwosc i konkurencja mniejsza dzieki temu :P
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-20, 20:20   #70
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość

Ilonko, bardzo szybko sie poddalas. U mnie na uczelni, jakies 40% pracuje w zawodzie, nie kazdy sie do tego nadaje. Ja pracy szukalam ponad pol roku, mialam niezlego dola, czulam ze stoje w miejscu a nawet sie cofam! ale nie kazdy ma cierpliwosc i konkurencja mniejsza dzieki temu :P

To ja bede te 60 % ktore nie pracuje
40 % to dla mnie malo..a mowicie ze praca w zawodzie jest

Ja nie mam cierpliwosci jak moj stan konta wyglada tak
- XX
I jeszcze dlugi mam.
A bardzo angazuje sie w nowa prace/szkolenie..

A w ogole jeszcze tytulu kosmetyczki nie mam(bo egzaminy zawodowe pisalam tydzien temu) moze jak bede miala tytul poszukam jeszcze..
(wyniki-koniec sierpnia)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 08:00   #71
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Kluczem jest zbieranie tego pierwszego doświadczenia. Kiedy już uda się popracować w konkretnym salonie, to wtedy można rozważać opcję pozostanie tam na stałe, lub przeniesienia się do innego salonu. Nawet jeśli uda się zdobyć jakąś praktykę za darmo, w ramach praktyk, to ma to ogromną wartość.
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-21, 09:06   #72
AgnieszkaP
Raczkowanie
 
Avatar AgnieszkaP
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 161
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

ilonko strasznie anty jestes nastawiona i wierz mi z takim podejsciem nikt cie nie zatrudni

przez rok szukalam pracy wkoncu postanowilam wziasc los w swoje rece
ja otworzylam salon we wrzesnu majac swoje 6 klientek na paznokcie, wynajelam lokal o zgrozo w bydynku gdzie byly juz 2 salony a 2 kolejne 20 metrow dalej, nie bralam zadnego dofinansowania, kredyty nic, pozyczylam na pierwszy czynsz od meza. ciezka praca w okresie swiateczno sylwestrowym pracowalam od 7 do nawet 24, w niedziele i nawet w boze narodzenie(mialam 4 miakijaze slubne i manicury 2) tylko ja zgodzilam sie przyjsc do pracy doszlam do tego ze po 4 miesiacach kupilam sobie nowy fotel (a zabytek wlascicielki wyladowal w piwnicy) kupilam kombajn, zrobilam instruktora i rozpoczelam dystrybucje. nawet teraz zdaza mi sie isc do pracy w niedziele, w tych czasach trzeba walczyc o klienta
po oplaceniu wszystkich oplat, zusow i innych cudow zostaja mi sporo


generalnie ja bym zaczela od policealnej kosmetyki a to dlatego ze tam masz 80% praktyki a nie tak jak na kosmetologi teoria,teoria,teoria... pozniej mozesz podyplomowke zrobic ale przygotowanie juz bedziesz miala i w zawodzie pracowac mozesz zaczac
kosmetolog jest fajny jak wczesniej skonczy cos dodatkowego bardziej praktycznego , nie bede pisac jak wygladal pediks u kosmetolozki swierzo po studiach bo wyszlam zalamana i zamiast sie zrelaksowac wkurzylam sie i poszlam do salonu i poprawialam wszystko
__________________
<ciach_reklama>

zapraszam do galerii rzęskowej
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=21385
AgnieszkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 11:00   #73
Red Lipstick
Wtajemniczenie
 
Avatar Red Lipstick
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 313
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Agnieszka, z ciekawości weszłam na Twoją stronę - . Jest naprawdę rewelacyjna, przykuwająca uwagę.
__________________
Red Lipstick jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 15:09   #74
AgnieszkaP
Raczkowanie
 
Avatar AgnieszkaP
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 161
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

dzieki
__________________
<ciach_reklama>

zapraszam do galerii rzęskowej
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=21385
AgnieszkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 08:12   #75
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez AgnieszkaP Pokaż wiadomość
nawet teraz zdaza mi sie isc do pracy w niedziele, w tych czasach trzeba walczyc o klienta
Ale tym raczej koleżanki nie zachęciłaś do aktywnego szukania pracy. Powinniśmy dążyć do tego, by jak najmniej pracować i przy okazji godziwie zarabiać, a nie odwrotnie ;-)
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 19:25   #76
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez AgnieszkaP Pokaż wiadomość
ilonko strasznie anty jestes nastawiona i wierz mi z takim podejsciem nikt cie nie zatrudni
Wiem a nastawienie anty sie bierze z :
- tego ze wysylam CV i nikt nawet mnie nie zaprasza na rozmowy wiec nawet nie moga zobaczyc mojego nastawienia
( a w CV tego jak bardzo wyj... na kosmetyke mam -nie napisalam)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 15:20   #77
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez AgnieszkaP Pokaż wiadomość
generalnie ja bym zaczela od policealnej kosmetyki a to dlatego ze tam masz 80% praktyki a nie tak jak na kosmetologi teoria,teoria,teoria... pozniej mozesz podyplomowke zrobic ale przygotowanie juz bedziesz miala i w zawodzie pracowac mozesz zaczac
Nie wiem kiedy kończyłaś kosmetologie .. czy robiłaś policealną - ale teraz w każdej szkole gdzie jest kosmetologia praktyki są obowiązkowe. I tutaj jest wielki podział. Jedne mają w salonach kosmetycznych (co dla mnie jest śmieszne) a jednym trafią się na produkcji kosmetyków - w zależności od tego jakie szkoła ma drogi dojścia do takich praktyk i jakie jest to miasto czy duże i czy jest w ogóle jakaś FIRMA produkcyjna na mieście..

Dla autorki tematu.
Bardziej bym stawiała na policealną z racji tego, że jest ona dwuletnia.
Czasami szkoły są darmowe i do tego weekandowe. Po tych dwóch latach będziesz miała już 'egzamin' a byc może po tych dwóch latach będziesz miała tego dość i będziesz sie cieszyła, że już skończyłaś szkołe (a na licencjacie musiałabys się jeszcze rok męczyć).
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 15:21   #78
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

a ja znowu wystawilam swoje ogloszenie, dostalam az 4 propozycje z czego wyslalam 2 cv (niestety ale mam juz kilkumiesieczne doswiadczenie i potrafie wyczuc salon ktory pracuje glownie na urzadzeniach czyli laser, liposukcja ultradzwiekowa, fale radiowe) odrzucam takie oferty bo moja obecna praca glownie polega na machaniu glowica :/

wyslalam 2 cv.

Ilonko, ja pracuje 4 miesiace w salonie ktory wywoluje "wow". Musialam swoje przemilczec, zacisnac zeby. To nie jest praca marzen. Ale w tej chwili czuje sie 3 razy pewniej, mam rozbudowane cv, inaczej zachowuje sie na rozmowach. na poczatku trzeba sie poswiecic i tyle. Ale przeciez nikt Cie nie zmusi

dziewczyny "oplaca" sie robic magisterke?? czesto klientki pytaja mnie, czy mam magistra dla mnie w chwili obecnej to nieosiagalne, finansowo i czasowo. Poza tym, nie mam parcia na mgr przed nazwiskiem. Wole zrobic dwie podyplomowki i miec rozne specjalizacje
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 15:25   #79
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez _Ewelka___ Pokaż wiadomość
a ja znowu wystawilam swoje ogloszenie, dostalam az 4 propozycje z czego wyslalam 2 cv (niestety ale mam juz kilkumiesieczne doswiadczenie i potrafie wyczuc salon ktory pracuje glownie na urzadzeniach czyli laser, liposukcja ultradzwiekowa, fale radiowe) odrzucam takie oferty bo moja obecna praca glownie polega na machaniu glowica :/

wyslalam 2 cv.

Ilonko, ja pracuje 4 miesiace w salonie ktory wywoluje "wow". Musialam swoje przemilczec, zacisnac zeby. To nie jest praca marzen. Ale w tej chwili czuje sie 3 razy pewniej, mam rozbudowane cv, inaczej zachowuje sie na rozmowach. na poczatku trzeba sie poswiecic i tyle. Ale przeciez nikt Cie nie zmusi

Ewelino ale to widocznia ja jestem jaka dupa albo mam CV do dupy bo
wystawiajac ogloszenie odezwaly sie do mnie tylko 2 osoby przez lacznie
2 tygodnie(a mi wtedy nie pasowalo jechac na rozmowy-grzecznie odpisalam ze dziekuje)
Albo szukaja kosmetologow/a nie kosmetyczek(a jeszcze tytulu nie mam-czekam na wyniki)

Jest jedna fajna oferta pracy gdzie sie nie nadaje..
Ale proponuja 1/2 etatu okolo 600 zl na reke-ja we Wroclawiu bym za to nie zamieszkala nawet
I wszedzie szukaja umiejetnosc robienia tipsow/z doswiadczeniem.
A ja mam kurs ale nie chce tego robic i tyle..naprawde nie czuje sie w tym w ogole.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-23, 15:27   #80
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez AgnieszkaP Pokaż wiadomość
kosmetolog jest fajny jak wczesniej skonczy cos dodatkowego bardziej praktycznego , nie bede pisac jak wygladal pediks u kosmetolozki swierzo po studiach bo wyszlam zalamana i zamiast sie zrelaksowac wkurzylam sie i poszlam do salonu i poprawialam wszystko
przez 3 lata studiow frezarke w dloniach mialam 2 razy!!!

masz racje, ale to zalezy od szkoly. Przed wyborem uczelni nalezy spytac o ilosc zajec praktycznych, skontaktowac sie z kims, kto taka szkole ukonczyl.

Gdybym miala cofnac sie w czasie, i tak zdecydowalabym sie na 3 letnie studia. Mialam sporo nauki, nie zaluje ani troche poza tym czesto w ogloszeniach o prace jest wymóg "kosmetolog, licencjat kosmetologii" wiele klientek pyta jaki tytul posiadam, dziwi mnie to ale czesto o to pytaja zajecia praktyczne byly takie sobie, ale nie przykladalam sie wiec to moja wina w sumie
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-23, 15:33   #81
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
dziewczyny "oplaca" sie robic magisterke??
wg mnie jeżeli zamierzasz pracować u kogoś to nie opłaca się bo mogę się mylić ale .. kosmetologa z magistrem trzymać w salonie kosmetycznym to dość duży koszt - co innego produkcja kosmetyków.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi

Edytowane przez Bayje
Czas edycji: 2011-06-23 o 15:35
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 08:04   #82
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Wiem a nastawienie anty sie bierze z :
- tego ze wysylam CV i nikt nawet mnie nie zaprasza na rozmowy wiec nawet nie moga zobaczyc mojego nastawienia
( a w CV tego jak bardzo wyj... na kosmetyke mam -nie napisalam)
Tak jak ci pisałam - lepiej jest przejść się z tymi CV po salonach kosmetycznych. W momencie kiedy rozpoczynana jest rekrutacja na ich adres spłyną dziesiątki CV z większym doświadczeniem niż Twoje. Jeśli trafisz, że akurat ktoś by się im w salonie przydał to cię sprawdzą i szybciej zdobędziesz tą pracę.
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-24, 09:04   #83
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez bonifacy34 Pokaż wiadomość
Tak jak ci pisałam - lepiej jest przejść się z tymi CV po salonach kosmetycznych. W momencie kiedy rozpoczynana jest rekrutacja na ich adres spłyną dziesiątki CV z większym doświadczeniem niż Twoje. Jeśli trafisz, że akurat ktoś by się im w salonie przydał to cię sprawdzą i szybciej zdobędziesz tą pracę.
Tylko tlumaczylam juz ze nie mieszkam we Wroclawiu..a tam jeszcze sie cos znajdzie.. w moich okolicach NIC.
Ale ruszylo sie cos...dalam ogloszenie i odezwal sie jeden salon do mnie.
Zobacze co dalej.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 07:39   #84
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Wiem, że nie mieszkasz we Wrocławiu, ale to naprawdę niczego nie zmienia. Można poświęcić jeden czy dwa dni na wycieczkę po salonach i zostawianie CV, a może wtedy jakiś efekt z tego będzie? Praca nigdy nie przychodzi łatwo.
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 08:09   #85
AgnieszkaP
Raczkowanie
 
Avatar AgnieszkaP
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 161
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Bayje ja wiem ze sa praktyki obowiazkowe chodzilo mi o zajecia praktyczne w szkole
__________________
<ciach_reklama>

zapraszam do galerii rzęskowej
https://wizaz.pl/forum/album.php?albumid=21385
AgnieszkaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 09:10   #86
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Cytat:
Napisane przez AgnieszkaP Pokaż wiadomość
Bayje ja wiem ze sa praktyki obowiazkowe chodzilo mi o zajecia praktyczne w szkole
To zmienia postać rzeczy bo wiadomo jak z tymi 'NAUCZYCIELAMI' bywa
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 10:02   #87
marioladabr
Zakorzenienie
 
Avatar marioladabr
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5 663
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Ilona a dużo jest w Twoim mieście salonów fryzjerskich? Może warto dogadać się z kilkoma i robić makijaże. Do fryzjera chodzą panie z okazji ślubów/ pogrzebów/sylwestra... jak już na miejscu będą miały makijażystkę to nie będzie im się chciało iść do kosmetyczki. A może i malowanie paznokci? Zawsze jest jakieś wyjście, tylko trzeba poszukać. Taka fryzjerka włączyłaby Twoje usługi do swojej oferty, odpalisz jej 10 zł z "zabiegu" i już biznesik się kręci. Trochę kreatywności i powodzenia
marioladabr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 08:54   #88
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Innym dobrym rozwiązaniem jest właśnie początkowe załapanie się na pracę w weekendy. Większość salonów wtedy ma tylu klientów, że nie dają rady temu podołać. Może to być szansa dla ciebie, a przynajmniej na początek.
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-28, 19:14   #89
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Na razie przestaje szukac pracy w zawodzie.
Mam testy w innej pracy -mam nadzieje ze zdam i usiade w niej w piatek.
Poczekam na tytul ze tak powiem-w sierpniu.
Kosmetyczek jest mnostwo..a ja nie mam sily przebicia-fakt...
I stracilam motywacje.. i juz po prostu stracilam nadzieje.

U mnie w miescie fryzjerzy juz wspolpracuja z kosmetyczkami(z 4 salony)
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"


Edytowane przez ilo16na
Czas edycji: 2011-06-28 o 19:24
ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-29, 08:00   #90
bonifacy34
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 340
Dot.: Wykształcenie kosmetyczki

Czy dyplom ma tutaj jakiekolwiek znaczenie? Podejrzewam, że nie za bardzo. Dla pracodawcy to tylko strach, że będzie musiał więcej zapłacić za korzystanie z Twoich usług ;-) Pomyśl o tym... Wiem, że jest ciężko, ale teraz masz najlepszy moment na poszukiwania.
bonifacy34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:49.