Oczyszczanie u kosmetyczki - pytanie do kobiet jak i facetów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-10, 18:15   #1
anonimowy88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2

Oczyszczanie u kosmetyczki - pytanie do kobiet jak i facetów


Cześć,

Zastanawiam się nad zabiegiem oczyszczania twarzy, w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym u podobno - doświadczonej Pani kosmetyczki.
W związku z tym mam kilka pytań. Dodam ,że chodzi o zabieg usunięcia wszystkich zanieczyszczeń typu zaskórników. Miałem trochę problem z trądzikiem i przetłuszczającą się skórą, ale już skutecznie wyleczyła mnie z tego dermatolog. Jedyny problem, jaki mi pozostał to zaskórniki, których własnie chcę się pozbyć. W związku z tym mam kilka pytań i proszę o odpowiedź, chętnie dowiedziałbym się również czegoś od innych mężczyzn, którzy zdecydowali się na taki zabieg.

Czy po takim zabiegu jesteśmy w stanie pokazać się ludziom jeszcze w ten sam dzień? Naczytałem się, że niektóre zabiegi oczyszczające pozostawiły ślady na długi czas i tu pytanie - czy to zależy od doświadczenia kosmetyczki, czy raczej od naszych skłonności lub też, zawsze wygląda to podobnie?

Czy taki zabieg jest faktycznie skuteczny? Nasza skóra jest pozbawiona wszystkich tych świństw i widocznie gołym okiem jest zdrowa? Jak długo się utrzymuje efekt? Czy w ogóle się utrzymuje, czy po prostu zaraz nawrót, jeśli tak, to czy można go jakoś zatrzymać, spowolnić(maseczki, peelingi?)

Ile kosztuje zabieg u dobrej kosmetyczki? U mnie to podobno 120zł, czy to dużo czy mało ?

Jak wygląda taki zabieg i ile trwa mniej więcej? W jaki sposób pani kosmetyczka usunie mi te zanieczyszczenia? Czy to jest jakiś proces "mechaniczny" czy też po przez jakąś tajemniczą miksturę mi je usunie? Czy może to i to?


Czy Wasi faceci, mężowie robią sobie takie zabiegi?

Czy w ogóle facetowi wypada robić taki zabieg? Czytałem różnych sprzecznych opinii ze strony kobiet, że mężczyźni korzystający z takich zabiegów tracą jakby na męskości. Czy tak to jest właśnie postrzegane? Że to trochę metroseksualne? Tylko czy to nie są czasem opienie własnie zaniedbanych kobiet i innych mężczyzn, dla których metroseksualne jest już mycie rąk po sikaniu, bo przecież prawdziwy facet ich nie myje Jak wy się na to zapatrujecie?

Bardzo proszę o odpowiedzi, to dla mnie ważne.
anonimowy88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 10:16   #2
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Smile Dot.: Oczyszczanie u kosmetyczki - pytanie do kobiet jak i facetów

"Czy po takim zabiegu jesteśmy w stanie pokazać się ludziom jeszcze w ten sam dzień? Naczytałem się, że niektóre zabiegi oczyszczające pozostawiły ślady na długi czas i tu pytanie - czy to zależy od doświadczenia kosmetyczki, czy raczej od naszych skłonności lub też, zawsze wygląda to podobnie?"

- tak, jesli jest to oczyszczanie mechaniczne (wyduszanie), zostawia slady... w zaleznosci od skory, znikaja po kilku godzinach, dniach... zazwyczaj na poczatku jest to zaczerwienienie, pozniej luszczacy sie naskorek, ktorego trzeba potraktowac peelingiem.

" Czy taki zabieg jest faktycznie skuteczny? Nasza skóra jest pozbawiona wszystkich tych świństw i widocznie gołym okiem jest zdrowa? Jak długo się utrzymuje efekt? Czy w ogóle się utrzymuje, czy po prostu zaraz nawrót, jeśli tak, to czy można go jakoś zatrzymać, spowolnić(maseczki, peelingi?)"

-taki zabieg jest skuteczny, ale na krotko... na taki zabieg powinno sie chodzic raz na jakis dluzszy czas, gdy np w Twoim przypadku sa to zaskorniki, trzeba poczekac az troche "dojrzeja"... efekt wrazenia czystej skory trwa ok 2 tygodni, pozniej powraca w powolnym tempie do poprzedniego stanu (niestety)... powinno sie dbac codziennie o cere maseczki (zielona glinka jak najbardziej), peelingi, odpowiedni dobrany krem nawilzajacy, zele do mycia to podstawa!

" Ile kosztuje zabieg u dobrej kosmetyczki? U mnie to podobno 120zł, czy to dużo czy mało ?"

- moim zdaniem duzo, ja placilam wiele mniej a efekt pamietajmy jest taki sam ;] ale kazdy sobie ceni jak chce...

" Jak wygląda taki zabieg i ile trwa mniej więcej? W jaki sposób pani kosmetyczka usunie mi te zanieczyszczenia? Czy to jest jakiś proces "mechaniczny" czy też po przez jakąś tajemniczą miksturę mi je usunie? Czy może to i to?"

-zabieg taki zazwyczaj wyglada, ze kladziesz sie wygodnie, kosmetyczka puszcza pare aby zmiekczyc skore i otworzyc pory, wiadomo tam jakies nakladane ampulki, peelingi, w zaleznosci ile tych zaskornikow masz na twarzy... zabieg na moje oko tra ok 1-2h ale jak wczesniej, to zalezy od pewnych czynnikow zabiegu co do mikstur, sa rozne, nie wiele o nich wiem, napewno sa gleboko oczyszczajace, podreperowywujace stan naszej cery, ale czy efekt na dlugo, nie wiem...

To czy faceci powinni robic czy tez nie takie zabiegi, to kazdego idywidualna sprawa i kwestia gustu ja nie mam nic niczemu przeciwko... sama oczyszczam twarz swojemu facetowi gdzie niegdzie, ma szczescie bo ma ladna buzie bez duzej ilosci "zaskornikow" ;p

ogolnie to polecilabym Ci mikrodermambrazje niz oczyszczanie mechaniczne... zdarza sie, ze kosmetyczka nieumiejetnie cos zrobi i moze pozostawic blizne... (tu akurat opisalam swoj przypadek ;/ nigdy wiecej nie poszlam juz na mechaniczne oczyszczanie ) mikrodermambrazja kosztuje niewiele wiecej badz w granicach ( w zaleznosci od salonu, i uslug) jakie Ty podales za oczyszczanie u kosmetyczki ( w sumie to nawet nie wiem na jakie sie w ogole wybierasz, bo tego dasadnie nie uwzgledniles , ale sie rozpisalam o mechanicznym), mozna po takim zabiegu odrazu wyjsc do ludzi, jest mniej bolesny i inwazyjny, mozesz poczytac wiecej na ten temat w internecie, powodzenia i milej lektury.

Edytowane przez Fisiasia
Czas edycji: 2011-07-12 o 10:20
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 09:11   #3
niegziecna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 24
Dot.: Oczyszczanie u kosmetyczki - pytanie do kobiet jak i facetów

Kolego!
Mężczyzna traci na atrakcyjności tylko wtedy, kiedy jest zaniedbany! Jeśli ma ci to jakoś pomóc w podjęciu decyzji, to powiem, że ja również od czasu do czasu oczyszczam twarz swojemu chłopakowi, a ponad to reguluję mu delikatnie brwi i od czasy do czasu robię hennę rzęs, a od kilku lat regularnie farbuję mu włosy, bo niestety siwizna zdradza jego prawdziwy wiek.
Myślę zatem, że twój pomysł z oczyszczaniem jest bardzo dobry, zwłaszcza, że z tego co zrozumiałam zaskórniki są dla ciebie dyskomfortem.

Co do oczyszczania mechanicznego, to na jego efekt składa się wiele czynników. Przede wszystkim stopień zanieczyszczenia skóry, głębokość zanieczyszczenia. Jeśli zaskórniki są umieszczone płytko i mają tzw. kanaliki, ujścia, którymi można je usunąć, wówczas oczyszczanie jest szybkie i niemalże nie pozostawia śladów.
Ponad to liczą się umiejętności kosmetyczki (po oczyszczaniu u mojej kosmetyczki twarz jest niemalże w nienaruszonym stanie).
Z pewnością zabieg oczyszczania nie polega jedynie na bezlitosnym gnieceniu skóry, kosmetyczka nałoży na twarz specjalne preparaty zmiękczające skórę i ułatwiające czyszczenie, złuszczy delikatnie martwy naskórek, a na koniec położy odpowiednią maseczkę i wykona masaż twarzy.
To z pewnością pozwoli ci się zrelaksować.

Jeśli masz problem z wyborem kosmetyczki polecam zapytać dobre koleżanki, z pewnością chętnie dadzą ci namiar na kogoś sprawdzonego.
niegziecna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-16, 12:27   #4
anonimowy88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Oczyszczanie u kosmetyczki - pytanie do kobiet jak i facetów

Cześć

Dzięki bardzo za tak wyczerpujące odpowiedzi.
Tym bardziej, że mój dylemat już nie jest dylematem i dzięki Wam jestem na etapie wyboru kosmetyczki i po prostu umówienia się już koniec z końcem na ten zabieg.

Kosmetyczka u której byłem tak wstępnie popytać(ta za 120zł), powiedziała, że u mnie tego problemu aż tak bardzo nie widać, bo jest lato, a ja nie odmawiałem sobie słońca i opalania, także kolor mojej skóry znaczenie zatuszował mój problem. Także zastanawiam się czy czekać powiedzmy do września czy wybrać się teraz?

Jeszcze jedno mam pytanie - generalnie pokonałem trądzik antybiotykami odwiedzając dobrą panią dermatolog. Jednak raz na jakiś czas coś mi się pojawi, jakiś niewielki wyprysk. Zatem czy po takich zabiegach oczyszczających lub mikrodermabrazyjnych jest szansa, że nic mi się nie będzie już pojawiać?

Chciałbym mieć po prostu normalną, zdrowo wyglądającą skórę na twarzy bez podrażnień, zaczerwienień itp.

Trochę głupio mi pytać koleżanki o wybór kosmetyczki, z pewnością wiele z nich je odwiedza, bo po prostu nie wierzę, że genetycznie można mieć tak gładką i piękną cerę Ale zapytać się głupio, po prostu wolę by nikt nie wiedział.
anonimowy88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 09:47   #5
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Oczyszczanie u kosmetyczki - pytanie do kobiet jak i facetów

to tylko i wylacznie zalezy od Twojego organizmu, czy bedzie nawrot czy cos... ale skoro masz tak niewielki problem... to moze po prostu zrezygnuj z takiego oczyszczania, a np wybierz sie na same peelingi, maseczki itp

tu rowniez chodzi o diete, dobre odzywianie sie, zdrowy styl zycia, ma on ogromny wplyw na to co dzieje sie z naszym cialem, pic duzo wody mineralnej

mozesz zainwestowac w witaminy wspomagajace np, cynk, albo visaxinum, cokolwiek
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:30.