cera naczyńkowa,wrazliwa,40-letnia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-01-15, 06:25   #1
kaasiad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7

cera naczyńkowa,wrazliwa,40-letnia


Witam.Mój problem,to cera bardzo wrażliwa.Każde otarcie,mocniejszy dotyk kończy się czerwonym podrażnieniem,do tego bardzo często na twarzy pojawia się nieprzyjemny rumień.Cerę mam raczej suchą,często ściągniętą.Nigdy nie byłam na solarium,nie wystawiam buzi też na bezpośrednie słońce.Jakich kremów powinnam używać?Skończyłam 40 lat i wokół oczu pojawiają się już pierwsze zmarszczki.Mieszkam w bardzo małej miejscowości,nie mam dostępu do kosmetyczki,ani żadnego profesjonalnego sklepu kosmetycznego.Proszę mi pomóc.Dziękuję.
kaasiad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 18:33   #2
magda62
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: cera naczyńkowa,wrazliwa,40-letnia

Mam podobny problem z cerą, dodatkowo mam trądzik różowaty i potrafią mnie uczulić nawet kosmetyki apteczne. Rumień i naczynka bardzo ładnie podleczyłam sobie olejem z kocanki, wprawdzie nie wszystkie poznikały ale twarz wygląda dużo lepiej. Dodatkowo stosuję miksturę: 33ml oleju z kocanki, 15ml skwalanu z oliwek i 40 kropli witaminy E. Do zmywania makijażu i twarzy używam wyłącznie płynu micelarnego Biodermy Sensibio naprzemiennie z olejkiem myjącym z Biochemi Urody (tam też kupiłam olej z kocanki i skwalan - sklep internetowy więc zero problemu z zamówieniem). Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami w walce z naczynkami i pielęgnacją cery olejami- pytaj co chcesz wiedzieć.
magda62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 17:02   #3
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: cera naczyńkowa,wrazliwa,40-letnia

Moja mama używa od jakiegoś czasu na kremu z Iwostinu na noc do cery naczynkowej i cera nabrała ładniejszego kolorytu, ogólnie jest z niego zadowolona. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...entrowana.html
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-18, 20:02   #4
mmmll5
Raczkowanie
 
Avatar mmmll5
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 82
Dot.: cera naczyńkowa,wrazliwa,40-letnia

Cytat:
Napisane przez magda62 Pokaż wiadomość
Mam podobny problem z cerą, dodatkowo mam trądzik różowaty i potrafią mnie uczulić nawet kosmetyki apteczne. Rumień i naczynka bardzo ładnie podleczyłam sobie olejem z kocanki, wprawdzie nie wszystkie poznikały ale twarz wygląda dużo lepiej. Dodatkowo stosuję miksturę: 33ml oleju z kocanki, 15ml skwalanu z oliwek i 40 kropli witaminy E. Do zmywania makijażu i twarzy używam wyłącznie płynu micelarnego Biodermy Sensibio naprzemiennie z olejkiem myjącym z Biochemi Urody (tam też kupiłam olej z kocanki i skwalan - sklep internetowy więc zero problemu z zamówieniem). Chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami w walce z naczynkami i pielęgnacją cery olejami- pytaj co chcesz wiedzieć.
Ja wlasnie chcialabym sie poradzic w sprawie pielegnacji olejami.Bardzo mnie zainteresowalo olejowanie.Mam skore delikatna ,wrazliwa i niestety naczynkowa ale takze zanieczyszczona .OD pieciu dni uzywam do oczyszczania skory mieszanki olej rycynowego i ooleju z orzechow laskowych ale nie dosc ,ze mnie obsypalo jak nastolatke to jeszcze bardzo przesuszylo.Ne wie co robic.przestac i wrocic do mleczka czy zacisnac zeby i dalej probowac.W ogole cera bardzo mi warjuje nie wazne jaki krem naloze to sciaga ,czerwieni sie a czasemnawet piecze .Juz nie mam pomyslu co uzywac.Do tej pory uzywalam na noc Ziaji ,i Ruboril .Moze mozesz mi cos jeszcze doradzic.Bede bardzo wdzieczna
mmmll5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 14:39   #5
magda62
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: cera naczyńkowa,wrazliwa,40-letnia

Jak już pisałam do oczyszczania twarzy i demakijażu używam olejek myjący pomarańczowy (www.biochemiaurody.com), jest naprawdę rewelacyjny, odrobinę nakładam na wilgotne dłonie i myję twarz, następnie spłukuję letnią wodą. Co kilka dni stosuję płyn micelarny Sensibio Biodermy, ale jak wyczytałam nie należy stosować go częściej niż raz dziennie więc wolę być ostrożna. Rano i wieczorem stosuję miksturę o której pisałam wcześniej, co drugi - trzeci dzień wieczorem smaruję twarz olejem avocado lub arganowym (naprzemiennie, zależy który wpadnie mi w rękę), po jakiejś godzinie smaruję jeszcze twarz olejem z kocanki w miejscach gdzie mam najbardziej popękane naczynka (małą buteleczkę - taką od kropli do oczu - oleju z kocanki mam zawsze pod ręką, nawet w pracy gdzie jest suche powietrze po umyciu rąk nakładam odrobinę okeju na twarz. Oleje nie poprawią Ci cery natychmiast gdyż są to produkty naturalne. Najlepiej aby Twoją twarz obejrzał dermatolog bo z tego co piszesz to mogą być objawy zapalenia skóry. Mi osobiście Ziaja nie służy, jedyne kremy których mogę używać to Biodermy Sensibio AR i Aveny Antirougeurs i Cold Cream (bardzo dobry na mróz o ostry wiatr). Pomimo że bardzo uważam i tak popełniam gafy kosmetyczne, które kończą się wizytą u dermatologa (ostatnio po maseczce Yoskine dla cery naczynkowej - zawierającej witaminę C, która wywołała stan zapalny skóry). Moja Pani Dermatolog zapisuje mi w takich przypadkach maść robioną w aptece i po kilku dniach liszaje i stan zapalny ustępują. Pozdrawiam Cie cieplutko życząc cierpliwości w szukaniu tego co najlepsze dla Twojej cery, polecam się na przyszłość
magda62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-19, 16:26   #6
mmmll5
Raczkowanie
 
Avatar mmmll5
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 82
Dot.: cera naczyńkowa,wrazliwa,40-letnia

Cytat:
Napisane przez magda62 Pokaż wiadomość
Jak już pisałam do oczyszczania twarzy i demakijażu używam olejek myjący pomarańczowy (www.biochemiaurody.com), jest naprawdę rewelacyjny, odrobinę nakładam na wilgotne dłonie i myję twarz, następnie spłukuję letnią wodą. Co kilka dni stosuję płyn micelarny Sensibio Biodermy, ale jak wyczytałam nie należy stosować go częściej niż raz dziennie więc wolę być ostrożna. Rano i wieczorem stosuję miksturę o której pisałam wcześniej, co drugi - trzeci dzień wieczorem smaruję twarz olejem avocado lub arganowym (naprzemiennie, zależy który wpadnie mi w rękę), po jakiejś godzinie smaruję jeszcze twarz olejem z kocanki w miejscach gdzie mam najbardziej popękane naczynka (małą buteleczkę - taką od kropli do oczu - oleju z kocanki mam zawsze pod ręką, nawet w pracy gdzie jest suche powietrze po umyciu rąk nakładam odrobinę okeju na twarz. Oleje nie poprawią Ci cery natychmiast gdyż są to produkty naturalne. Najlepiej aby Twoją twarz obejrzał dermatolog bo z tego co piszesz to mogą być objawy zapalenia skóry. Mi osobiście Ziaja nie służy, jedyne kremy których mogę używać to Biodermy Sensibio AR i Aveny Antirougeurs i Cold Cream (bardzo dobry na mróz o ostry wiatr). Pomimo że bardzo uważam i tak popełniam gafy kosmetyczne, które kończą się wizytą u dermatologa (ostatnio po maseczce Yoskine dla cery naczynkowej - zawierającej witaminę C, która wywołała stan zapalny skóry). Moja Pani Dermatolog zapisuje mi w takich przypadkach maść robioną w aptece i po kilku dniach liszaje i stan zapalny ustępują. Pozdrawiam Cie cieplutko życząc cierpliwości w szukaniu tego co najlepsze dla Twojej cery, polecam się na przyszłość
Dziekuje bardzo za odpowiedz.Ja tez stosowalam Sensibio w grudniu skonczylam butelke.U mnie w Niemczech sensibio jest raczej droga za 250ml placilam chyba 21Euro i to jeszcze na dodatek trzeba byla w aptece zamawiac.Bedac na Swiata w PL kupilam sobie plyn micelarny Ziaji (niedrogia i opinie ma dobre)jednak chyba wroce z podkulonym ogonem do Sensibio.Skorze bardziej przypadl on do gustu.Mam tez hydrolaty z kocanki i oczarowy (BU) .Na olejek kocankowy bede musiala poczekac azc mi ktos z rodziny zamowi i przywiezie.Ale na pewno bede probowala Twojej mieszanki.Gdybys miala jeszcze jakies pomysly lub sprawdzone metody czy kosmetyki bardzo chetnie skorzystam.Na razie lykam wit.C i robie maseczki floslekowe(odkrylam w Pl i zapas sobie przywiozlam dla mnie super ,uspokajaja mi cere).Dzis zrobilam peeling enzymatyczny ,i pewnie wkrotce jednak trzeba bedzie dermatologa odwiedzic.Pozdrawiam
mmmll5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 04:55   #7
kaasiad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: cera naczyńkowa,wrazliwa,40-letnia

Magda 62 jesteś prawdziwym skarbem!!!!!Nie miałam pojęcia o tak ogromnych mozliwościach.Odwiedziłam już stronkę biochemiaurody i ....jestem zachwycona!Gdy już dokonam właściwych zakupów,pozwól że znów zwrócę się do Ciebie po poradę,by wiedzieć co z czym i jak.
kaasiad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-20, 17:14   #8
magda62
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: cera naczyńkowa,wrazliwa,40-letnia

Mi stronę Biochemii poleciła córka w momencie kiedy uczulało mnie właściwie wszystko. Prawdę mówiąc podeszłam do tych kosmetyków z olbrzymią rezerwą a teraz jestem szczęśliwa że spóbowałam. Dzisiaj odebrałam kolejną paczuszkę . Ostatnio przetestowałam masło cupacu (do kupienia na stronie Mazideł). Jest ono dość twarde, trochę trudno rozciera się na skórze ale jest super i co najważniejsze nie uczula!!!!!!!!! Skóra po nim jest gładziuchna i elastyczna. Od kiedy używam oleje ograniczyłam kupowanie kremów do minimum (niestety te apteczne o których już pisałam są drogie), a po lecie nie miałam przesuszonej skóry. Polecam też skwalan z oliwek.
magda62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 17:28   #9
kaasiad
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7
Dot.: cera naczyńkowa,wrazliwa,40-letnia

A tę miksturę z olejków,to stosować zamiast kremów?
kaasiad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-20, 18:26   #10
magda62
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: cera naczyńkowa,wrazliwa,40-letnia

Wieczorem używam same oleje, natomiast rano smaruję się miksturką a krem noszę w torebce (nie używam podkładów ani pudru), najwyżej góra 2-3 razy w tygodniu jak powietrze jest bardzo suche to smaruję odrobiną kremu. Jeszcze na myśl przyszła mi uwaga odnośnie mleczek do demakijażu po poprzednim zapaleniu skóry (jakieś półtora roku temu - jeszcze w okresie przedolejowym) szkodziło mi nawet apteczne mleczko Dermedic - skóra paliła mnie a na policzkach robiły się liszaje.

Edytowane przez magda62
Czas edycji: 2012-01-20 o 18:31
magda62 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:48.