Mezopen a frakcyjna RF mikroig³owa na blizny - czy to to samo? - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejd¼ i zobacz jak mo¿esz podnie¶æ jako¶æ swojego ¿ycia.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2016-08-14, 14:30   #1
mkortas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 3
Question

Mezopen a frakcyjna RF mikroig³owa na blizny - czy to to samo?


Witajcie,

szukam informacji o zabiegach na blizny potr±dzikowe, jak najbardziej efektywnych. Z laseru frakcyjnego raczej rezygnuje, za bardzo inwazyjny. Szukam czego¶ pomiêdzy laserem a kosmetycznymi rozwi±zaniami typu kwasy, mikrodermabrazje...

Czyta³am ¿e inn± opcj± jest frakcyjna RF mikroig³owa. Czy jest to to samo co mezopen (mezoterapia mikroig³owa)?

Co polecacie?

Pozdrawiam
mkortas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-08-16, 11:51   #2
AbigailLKosmetolog
Raczkowanie
 
Avatar AbigailLKosmetolog
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 33
Dot.: Mezopen a frakcyjna RF mikroig³owa na blizny - czy to to samo?

W mojej opinii w przypadku blizn potr±dzikowych pierwszym krokiem powinna byæ konsultacja ze specjalist± w celu oceny stanu skóry. Metod redukcji tego problemu jest du¿o, ale musisz siê nastawiæ na to, ¿e je¶li mamy do czynienia z bliznami to skuteczne zabiegi bêd± do¶æ inwazyjne i niezbyt przyjemne. Blizna ma swój pocz±tek w skórze w³a¶ciwej, wiec zabieg te¿ musi tam dotrzeæ. Dobrze sparwdzaj± siê te¿ terapiê ³±czone np laser plus miezoterapia lub dermapen plus tca. Natomiast musisz nastawiæ siê na leczenie, które potrwa, jest to proces a ostateczne efekty uzyskasz po ok pó³ roku od ostatniego zabiegu z serii.
AbigailLKosmetolog jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-08-16, 23:18   #3
mkortas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: Mezopen a frakcyjna RF mikroig³owa na blizny - czy to to samo?

By³am u kosmetyczki, która po obejrzeniu mojej skóry poleci³a mezopen. Po moim pytaniu czy mezopen to to samo co frakcyjna RF mikroig³owa odpowiedzia³a ¿e Tak.


Czy te zabiegi to to samo i je¶li nie, to który jest bardziej efektywny?

Nie interesuj± mnie inne mo¿liwo¶ci jak laser.

Dziêkujê za odpowied¼.
mkortas jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2016-08-17, 09:57   #4
AbigailLKosmetolog
Raczkowanie
 
Avatar AbigailLKosmetolog
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 33
Dot.: Mezopen a frakcyjna RF mikroig³owa na blizny - czy to to samo?

Cytat:
Napisane przez mkortas Poka¿ wiadomo¶æ
By³am u kosmetyczki, która po obejrzeniu mojej skóry poleci³a mezopen. Po moim pytaniu czy mezopen to to samo co frakcyjna RF mikroig³owa odpowiedzia³a ¿e Tak.


Czy te zabiegi to to samo i je¶li nie, to który jest bardziej efektywny?

Nie interesuj± mnie inne mo¿liwo¶ci jak laser.

Dziêkujê za odpowied¼.
Wspomniane przez Ciebie procedury s± to dwie ró¿ne technologie. Mi bardziej znany jest mikronak³uwanie dermapenem (bo to na nim pracujê) niz mezopen, ale z tego co sprawdzi³am jest to tañsza wersja tego urz±dzenia. Zabieg ten polega na nakuwaniu i jednoczesnym podawaniu preparatu(najczesciej na bazie kwasu hialuronowego). Jego g³ówne zadanie to dog³êbne nawil¿enie, od¿ywienie skóry - ¶wietny zabieg anti-aging.
W oryginalnym dermapenie jest te¿ protokó³ na blizny-wtedy mo¿na po³±czyæ go z kwasem trójchlorooctowym. Ta kombinacja daje du¿e z³uszczanie .
Zastosowanie frakcyjnego rfu nie daje efektu z³uszania - o czym musisz pamiêtaæ. Stymuluje on skórê do pracy - powstaj± nowe w³ókna kolagenowe a stare zostaj± przebudowane. Najczê¶ciej stosuje siê go w po³±czeniu z laserem frakcyjnym.
Bez wzglêdu na któr± metodê siê zdecydujesz, zwracaj uwagê na sprzêt, dezynfekcje i ogólnie aseptykê.
Pozdrawiam
Abigail Laskowska

Edytowane przez AbigailLKosmetolog
Czas edycji: 2016-08-17 o 10:19
AbigailLKosmetolog jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Medycyna estetyczna


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: Wy³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2016-08-17 10:57:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:25.