Psy- cz. VI - Strona 46 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Porady i dyskusje na tematy związane ze zwierzętami domowymi. Tutaj porozmawiasz o kotkach, pieskach, koniach, chomikach, szczurach, królikach, żółwiach, fretkach, świnkach morskich i innych zwierzętach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-10-15, 19:31   #1351
Nimfa20Melman
Raczkowanie

Dot.: Psy- cz. VI

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Hej słodziaki.

siła spokoju
Cytat:
Napisane przez skarbimira Pokaż wiadomość
wygladaja jak siostrzyczki
Cytat:
Napisane przez Kasiula36 Pokaż wiadomość
Dokładnie, wyglądają jak siostry.
Fajne mordeczki
Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Fajny obrazek Nimfo.
A co do leżenia pupila na klatce piersiowej to wyobraźcie sobie tak z około 12 kg psiej wagi.
Dużo osób pyta, jak je rozróżniam, czy są z jednego miotu, czy to matka i córka
Są kochane, tylko uciekają Na szczęście póki co w lasek obok, ale strasznie kopią dziury i niszczą siatkę. Na gwałt muszę robić ogrodzenie
Stary 2018-10-15, 20:22   #1352
skarbimira
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Można

siła spokoju
dzieki
skarbimira jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 08:35   #1353
Dotka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez stitches Pokaż wiadomość
Bylaby któraś dziewczyny w stanie mi polecić jakas szczotkę, furminator czy cokolwiek niedrogiego (w granicach 50zl) do tego typu sierści? Obcięta była na lato, ale teraz znów zaczyna sie dramat. Miałyśmy taka, ale jest do kitu w naszym przypadku.
Troszkę drożej, ale polecam furminator: https://www.zooplus.pl/shop/psy/masz...c_dluga/298574

Ja melduję, że moja sunia już po sterylce. Sterylka była na cito, ponieważ niespodziewanie zamieszkał z nami pies mojego brata, a moja suka miała mieć w listopadzie cieczkę, także sytuacja nas nieco zaskoczyła i musieliśmy szybko działać.
Sterylka była w zeszły wtorek, młoda już od weekendu biega i szaleje, co nieco jej ograniczamy, bo właśnie biega z drugim psem, a zawsze ryzyko żeby szwy się nie rozeszły.
Ale zabieg zniosła dobrze, brzuch się ładnie goi, ma gustowne pomarańczowe ubranko w kropki
W piątek ściągamy szwy i mega się cieszę, że to już koniec cieczek (choć przeżyliśmy tylko dwie, ale dla mnie to masakra).

W. 07.12.2015
Przeczytane w 2018: 56
Aktualnie czytam:Lisa Scottoline - Cicho sza
Przeczytane w 2017: 31
Dotka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-16, 09:16   #1354
groszek75
Zakorzenienie

GG do groszek75

I dobrze z tą sterylką

---------- Dopisano o 10:16 ---------- Poprzedni post napisano o 10:13 ----------

takie cos w necie wczoraj mi wyskoczylo :

PIES NIGDY NIE UMIERA!
„Niektórzy z Was, szczególnie ci, którzy myślą, że ich pies niedawno odszedł, mogą tego niego nie zrozumieć. Nie chciałem tego wyjaśniać, ale ponieważ nie jestem wieczny, czuję, że powinienem.

Psy nigdy nie umierają. One nie wiedzą jak.
Czują się zmęczone i bardzo stare, a ich kości bolą. Oczywiście, że nie umierają. Jeśli by było inaczej, to nie chciałyby zawsze iść na spacer, nawet długo po tym, jak ich stare kości mówią:
„Nie, nie, to nie jest dobry pomysł. Nigdzie nie idźmy.”
Nie, psy zawsze chcą iść na spacer. Nawet jeśli kolejny krok oznacza, że ich stare ścięgna nie utrzymają ich na nogach, to i tak będą szły dalej.

Nie dlatego, że nie lubią Twojego towarzystwa. Wręcz przeciwnie, spacer z Tobą to dla nich wszystko. Ich pan i kakofoniczna symfonia zapachów to dla nich cały świat.
Kupa kota, zapach innego psa, gnijące kości kurczaka (uniesienie) i Ty. To sprawia, że ich świat doskonały, a w idealnym świecie nie ma miejsca na śmierć.

Jednak psy stają się bardzo senne. To właśnie się dzieje.
Nie uczą tego na uniwersytetach między skomplikowanymi wyjaśnieniami na temat kwarków, gluonów i ekonomii keynesowskiej. Wiedzą tam zbyt dużo, by pamiętać, że psy nigdy nie umierają. To wstyd, naprawdę. Psy mają tak wiele do zaoferowania, a ludzie tylko dużo gadają.

Kiedy myślisz, że Twój pies nie żyje, to wiedz, że on właśnie zasnął w Twoim sercu. A będąc tam macha ogonem szaleńczo i dlatego Twoje serce boli i cały czas chce Ci się płakać. Kto by nie płakał, kiedy wesoły pies macha ogonem w ich piersiach. Ała! Mach, mach, mach, mach, to boli. Ale one machają tylko kiedy się obudzą. To jest, gdy mówią:
„Dzięki szefie! Dzięki za ciepłe miejsce do spania, zawsze obok Twojego serca, najlepsze miejsce.

Kiedy zasypiają po raz pierwszy, budzą się przez cały czas, i dlatego cały czas płaczesz. Mach, mach, mach. Po pewnym czasie śpią coraz więcej. Możesz zabrać psa na spacer, to będzie pełen dzień przygód w ciągu jednej godziny.
Nic więc dziwnego, że kochają spacery.

W każdym razie, jak już mówiłem, zasypiają w Twoim sercu, a kiedy się obudzą, to machają ogonem. Po kilku psich latach, zapadają w dłuższe drzemki, i Ty też będziesz. Były dobrymi psami przez całe życie. To jest męczące - bycie dobrym psem cały czas. Zwłaszcza gdy masz stare kości i boli cię, gdy upadniesz, i gdy nie chce ci się wyjść na zewnątrz, gdy pada deszcz, ale i tak to robisz, bo jesteś dobrym psem. Więc zrozum, że będą spać w Twoim sercu dłużej i dłużej.

Ale nie daj się nabrać. One nie są „martwe”. Nie ma czegoś takiego, naprawdę. One śpią w Twoim sercu, a budzą się zwykle, gdy się tego nie spodziewasz. Taka jest ich natura.

Żal mi ludzi, którzy nie mają psa śpiącego w sercu. Wiele im umknęło. Przepraszam, ale muszę iść teraz płakać.”

- Ernest Montague

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)

Dom bez psa jest jak ogród bez kwiatów

PIES I KOT NIE ZDYCHA. ZDYCHA TO MI WIARA W LUDZI....
groszek75 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 18:12   #1355
stitches
Rozeznanie

Uwaga na mini kosteczki Orlando z biedronki. Prawdopodobnie wyległy mi sie z nich larwy moli
Poznasz drogę, ale swoja sam wybierasz."
stitches jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
przyjaciele, psy, zwierzęta

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości