asymetria szczeki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-10-04, 10:58   #1
kurtyzana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Żory
Wiadomości: 282

asymetria szczeki


moj problem:
a)gorna szczeka jest zbyt wysoko przez co gdy mowie nie widac mi zebow, a gdy sie usmiecham - skrzydelka mojego nosa musza unosic sie bardzo wysoko, przez co moj nos wyglada wtedy na "rzymski"

b)gorna szczeka jest asymetryczna - z jednej strony zeby sa wyzej, przez co gdy sie usmiecham, z jednej strony widac mi tylko polowe zebow (dodatkowo z tej strony mam szpare miedzy 2 i 3 co na zdjeciach daje efekt, jakbym nie miala zebow po tej stronie). usta sa asymetryczne (jeden kacik wyzej, drugi nizej) i linia brody nie jest rownolegla z linia oczu (podobnie jak usta).

c)zbyt wysokie usytuowanie szczeki gornej powoduje ze moja twarz jest zbyt "krotka". kiedy nie zaciskam szczeki, moja twarz wyglada duzo lepiej. podejrzewam, ze gdyby dalo sie owa gorna szczeke przesunac, twarz bylaby troche bardziej wydluzona i przez to smuklejsza.

przeszukalam internet, jednak nie znalazlam odpowiedzi na moje pytania. czy medycyna pozwala na obnizenie gornej szczeki i jesli tak, to w jaki sposob sie to wykonuje, do jakiego lekarza mam sie udac? no i czy ten zabieg pozwoli rowniez zredukowac asymetrie szczeki?

prosze rowniez osobe zorientowana o podanie orientacyjnej ceny zabiegu.
bede bardzo wdzieczna za pomoc..
__________________
postanowienia noworoczne:
=>dbam o włosy i paznokcie
=>czesciowy Vitarianizm
=>cwicze
=>medytacja i rozwoj
=>pozytywne nastawienie


drozdze od 24.01.11



wymiankowy: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=312683

Edytowane przez kurtyzana
Czas edycji: 2010-10-04 o 11:02
kurtyzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-05, 22:59   #2
koles83
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: asymetria szczeki

Hej,
dr n. med. Paweł Głębowski i dr n.med. Marcin Wiśniewski świetni specjaliści, na pewno pomogą. Sam sie u nich leczę no i myślę, że bez aparatu na zęby sie nie obejdzie niestety. Jak masz jakieś pytania to pisz na priv.
Pozdrawiam!!!
koles83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-09, 02:30   #3
silje84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 22
GG do silje84
Dot.: asymetria szczeki

a ja mam na odwrót moja górna jesst za nisko i wszystko mam na odwrót jak ty ;p
jak ząbki są krzywe to najpierw aparat a potem operacja..chociaz chyba moje łatwiej naprawic?ale nie wiem.
poszukaj dobrego chirurga szczękowego....konsultacj e no i...prawdopodobnie pierwsze to bedzie aparat.ja kogos znalazłam ale to aż warszawa....wlasnie pisałam emaila i jesli nic blizej nie znajde to tam najpierw do chirurga na konsultacje.
chcesz to poszukam i pokaze ci strone...
silje84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-11, 21:50   #4
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: asymetria szczeki

Opisaną wadę koryguje się wykonując osteotomię szczęki, na oddziale chirurgii twarzowo-szczękowej. Korekcja ortodontyczna jest tylko faza przygotowawcza do samej operacji. Nie jest to forma leczenia tego rodzaju wady.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:55.