Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-06, 23:33   #1
xyz1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12

Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/


Cześć,
Piszę tutaj bo mam poważny problem. Mianowicie biorę tabletki antykoncepcyjne Harmonet i mam strasznie suchą pochwę. Suchość strasznie utrudnia współżycie z partnerem ponieważ stosunek jest bardzo bolesny. Stosujemy z partnerem żel nawilżający Intimel w dużych ilościach ale to i tak niewiele pomaga ponieważ zwilża tylko wejście. Ja wiem, że tabletki ograniczają wydzielanie własnego nawilżenia ale czy nie macie na to jakiegoś sposobu aby tej suchości zaradzić? Może jakiś inny żel godny polecenia(może być drogi) lub może jakiś krem na noc/dzień z aplikatorem który pobudzi wydzielanie własnego śluzu? Proszę Was o pomoc.
xyz1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 07:23   #2
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Też tak miałam, ale po microgynonie. Strasznie utrudniało mi to życie, więc w końcu zrezygnowałam. Myślę, że jest to jeden ze skutków ubocznych tych tabletek i powinnaś się z tym udać do swojego ginekologa, być może trzeba tylko zmienić tabletki na inne, po których będzie odrobinę lepiej. Niestety nie polecę Ci żadnego lubrykantu, bo nie używam
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 08:54   #3
wdowa_po_leninie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 422
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Suchość pochwy to jeden z najczęstszych chyba skutków ubocznych tabletek.

Warto zainwestować właśnie w żel. Mieliśmy ten intimel ale również nie byłam zadowolona - bardzo kiepsko nawilżał. Póki co dla nas najlepszy okazał się najzwyklejszy durex (niebieski) - ale to trzeba samemu przetestować. W aptece, czy nawet w drogeriach typu rossman jest spory wybór.
__________________

wdowa_po_leninie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 09:13   #4
elizabeth19
Przyczajenie
 
Avatar elizabeth19
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 24
GG do elizabeth19
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Ja natomiast biorę Novynette i cierpię na to samo co xyz1985.
To samo było przy Microgynonie 21 i Yazie. Ehhh.
Okropny ból podczas seksu. Stosujemy żele nawilżające , ale nie pomagają, może troszkę przy wejściu, ale głębiej jest tak sucho że zazwyczaj rezygnujemy.
elizabeth19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 10:40   #5
.:MaLwInKa:.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 44
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Miałam ten sam problem przy Yasminelle. Żale pomagały tylko na chwilę i jest to dość kłopotliwe. Dlatego zrezygnowałam z antykoncepcji hormonalnej, bo niestety nabawiłam się też wielu innych problemów.
.:MaLwInKa:. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 12:01   #6
SugarbabyLove
Zakorzenienie
 
Avatar SugarbabyLove
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7 446
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

a ja nie mialam takich problemow jak bralam tabsy.. moze idz do gina zeby ci zmienil tabletki i tyle.. a poki vo stosuj zele ..
__________________
Nie ma mnie dla nikogo..
SugarbabyLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 12:30   #7
xyz1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Dziękuje za wsparcie. A nie macie doświadczeń z jakimiś maściami/kremami z aplikatorem lub globulkami, co można używać np. codziennie na noc i który wywołuje dodatkowe nawilżenie (wiadomo, że nie w takim stopniu jak brak tabletek) ale może zawsze coś pomoże?
xyz1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-07, 14:36   #8
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

tez kiedys bralam pigulki ale az tak sucho nie bylo.od zawsze uzywam zelow bo mam troche suche wejscie i trudno jest z wlozeniema tak w ogole to jak Cie seks z pigulkami boli to po co je bierzesz?moze zamien je na inneja dalam sobie spokoj z pigulkami,bo po nich stalam sie bardziej oziebla i jeszcze mi nie przeszloa kiedys to bylo tak pieknie....
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 18:25   #9
xyz1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 12
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Nie mogę przestać brać tabletek anty ponieważ nie jesteśmy jeszcze gotowi z partnerem na dzidziusia. Tak więc czekam na dalsze porady. Zmiana tabletek mówicie, że niewiele daje ponieważ wymieniliście w postach przeróżne typy i wszystkie cierpimy na to samo...
xyz1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 18:58   #10
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

ja bralam kiedys milvane i nie mialam tak sucho a moze to zalezy od organizmu
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 20:30   #11
Soleilka
Zakorzenienie
 
Avatar Soleilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tarnobrzeg, woj. podkarpackie
Wiadomości: 15 098
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Cytat:
Napisane przez xyz1985 Pokaż wiadomość
Nie mogę przestać brać tabletek anty ponieważ nie jesteśmy jeszcze gotowi z partnerem na dzidziusia. Tak więc czekam na dalsze porady. Zmiana tabletek mówicie, że niewiele daje ponieważ wymieniliście w postach przeróżne typy i wszystkie cierpimy na to samo...
Różne kobiety reagują inaczej na te same tabletki, może jednak warto chociaż spytać ginekologa. Albo zainwestować w lepszy lubrykant. Nie słyszałam o kremach i globulkach pozwalających wydzielać większy śluz
__________________
Mężczyzna mojego życia

Bloguję
Soleilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-07, 21:18   #12
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Mialam po Harmonet podobnie, zero ochoty na seks. Z tym ze suchosc pochwy jest tez czesto spowodowana grzybkiem lub stanem zapalnym, ktory czesto jest nawet niezauwazalny dla nas a jednak lekarz mowi ze jest. Ostatnio dowiedzialam sie tez ze od dlugotrwalego stosowania jakiegos leku, w moim przypadku furaginu tez pochwa sie wysusza. Ja z moim TŻ stosujemy durex play fioletowy, nakladamy go na wejscie do pochwy i calego penisa i jest dobrze

---------- Dopisano o 22:18 ---------- Poprzedni post napisano o 22:15 ----------

Moim zdaniem jednak powinnas zmienic Harmonet na inne tabletki. Mi libido bardzo podskoczylo po YAZ ale pozniej nawrot stanow zapalnych i znowu sucho kiedy bralam Harmonet interesowalam sie tym i wiele kobiet skarzylo sie ze bardzo im obnizyl libido
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 22:35   #13
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

No cóż, biorę YAZ i to jest tez jeden z powodów dzięki którym rezygnuje z tych "cudownych wszystkimzapisywanych tabletek" tragedia. Partner może sobie krzywdę zrobić, nie mówiąc o libido -99999. Teraz właśnie wpisałam w wyszukiwarce żel i szukam wątków na temat nawilżenia
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 22:49   #14
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
No cóż, biorę YAZ i to jest tez jeden z powodów dzięki którym rezygnuje z tych "cudownych wszystkimzapisywanych tabletek" tragedia. Partner może sobie krzywdę zrobić, nie mówiąc o libido -99999. Teraz właśnie wpisałam w wyszukiwarce żel i szukam wątków na temat nawilżenia
Moj sie juz nie raz okaleczyl
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 23:01   #15
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Ja teraz szukam tabletek przy których libido mi podskoczy __-_ ktoś wie przy których jest to najbardziej prawdopodobne? Wiem, że się je zapisuje indywidualnie i w ogóle i w ogóle, no ale...
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 23:04   #16
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Nie mam pojecia bo mi wlasnie podskoczylo po YAZ ale slyszalam cos ze Cyprest podnosza libido, osobiscie nigdy nie stosowalam. Sa tez opinie ze nalezy przyjmowac wapn, ktory jest odpowiedzialny za prawidlowe funkcjonowanie ukladu rozrodczego w tym na libido a tabletki anty wyplukuja go z organizmu a ktoras z wizazanek twierdzila, ze jej wzroslo po lubczyku
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 23:16   #17
sszyszunia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 13
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Ja również stosuje YAZ i o ile libdo jest w miarę nie najgorsze to z nawilżeniem są okropne kłopoty, więc zaczęłam stosować żel durex niebieski i przyznam, że jest lepiej, choć rewelacją nie mogę tego nazwać. Myślę nad zmianą tablatek, ale jak już wspomniałyście większość z nich powoduje suchość pochwy.

Szkoda, że tabletki powodują taki stan, bo dają naprawdę komfort psychiczny w kwestii zabezpieczenia...
sszyszunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-07, 23:29   #18
milenka22
Rozeznanie
 
Avatar milenka22
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 921
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Ale nie u wszystkich kobiet, moje przyjaciolki twierdza , ze maja wrecz za mokro. Suchosc pochwy powoduje tez grzybek i wszelkiego rodzaju stany zapalne. Chociaz z drugiej strony nie rozumiem jak one moga miec tak mokro skoro w normalnym cyklu miesiaczkowym mokro jest w okresie owulacji w srodku cyklu a w pozostale dni juz bardziej sucho. Wiec jak moga miec tak mokro skoro tutaj owulacja nie wystepuje
__________________
Płacz jest ostatnią deską ratunku - nie pierwszą!
milenka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 07:38   #19
Sarrai
Wtajemniczenie
 
Avatar Sarrai
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 035
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Cytat:
Napisane przez milenka22 Pokaż wiadomość
Ale nie u wszystkich kobiet, moje przyjaciolki twierdza , ze maja wrecz za mokro. Suchosc pochwy powoduje tez grzybek i wszelkiego rodzaju stany zapalne. Chociaz z drugiej strony nie rozumiem jak one moga miec tak mokro skoro w normalnym cyklu miesiaczkowym mokro jest w okresie owulacji w srodku cyklu a w pozostale dni juz bardziej sucho. Wiec jak moga miec tak mokro skoro tutaj owulacja nie wystepuje
Powiem Ci, że ja tez zauważyłam, że po tabletkach mam bardziej mokro.. Ale nie wiem, myślę, że przynajmniej w moim przypadku to kwestia odpowiedniego podniecenia.
Ze swojej strony polecam, tak jak to napisała bodajże wdowa niebieski żel Durexa. Jest tez taki fioletowy, w większym opakowaniu Durex Massage 2 in 1, ten z kolei jest IMO do bani - strasznie sie lepi <fuj>
Sarrai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-08, 08:15   #20
.:MaLwInKa:.
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 44
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Cytat:
Napisane przez xyz1985 Pokaż wiadomość
Nie mogę przestać brać tabletek anty ponieważ nie jesteśmy jeszcze gotowi z partnerem na dzidziusia. Tak więc czekam na dalsze porady. Zmiana tabletek mówicie, że niewiele daje ponieważ wymieniliście w postach przeróżne typy i wszystkie cierpimy na to samo...
Tabletki to nie jedyna metoda, ale wiadomo, że najwygodniejsza. Ja odstawiłam i teraz "lecimy" na gumkach i kalendarzyku. Jest ok, bo i ochota na seks wróciła i zrobiło się bardziej "mokro" :P
.:MaLwInKa:. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-08, 12:20   #21
emilcia88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: HH
Wiadomości: 12
GG do emilcia88
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Ja baralam przez ponad rok Yasmin, ten sam problem przy czym ochoty nie mialam wogole... no wiec w koncu odstawilam calkowicie... teraz zamierzam znowu wrocic do tabletek bo planujemy slub i chce w ten sposob okres "przesunac", ale jak czytam to wszystko to zaczynam sie znowu obawiac...
Sprobuj moze naprawde innych tabletek, ja w przyszlym tyg ide do ginka, wiec zobaczymy co mi zapisze z tym ze jestem w De wiec moga byc inne nazwy...
emilcia88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-10-26, 12:00   #22
taja144
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
GG do taja144
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

ja biorę Cyprest i nic mi nie podskoczyło tylko spadło pozatym jest ten sam problem co u innych- za sucho ;/
taja144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-14, 21:15   #23
dantiris
Raczkowanie
 
Avatar dantiris
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Nowa Sól
Wiadomości: 72
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

ja biorę Kontracept i pod względem libido nic się nie zmieniło na szczęście ogólnie jedynym skutkiem ubocznym stosowania ich jest włąsnie suchość pochwy. nie tak na 100%, no ale zeby wprowadzić penisa do pochwy potrzebuję dodatkowego nawilżenia. oliwka albo lubrykant i jest git.
dantiris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-06, 16:32   #24
Embudhoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Mialam ten problem po Yasminelle. Ja teraz stosuje taki preparat Replens w takich fajnych jednorazowych aplikatorach. Polecil mi go moj ginekolog, bo podobno nie dosc ze nawilza to jeszcze odbudowuje nablonek pochwy. Wygodniejszy od zeli i co najwazniejsze dziala przez cale 3 dni. Niestety w mojej aptece go nie ma, tzreba chodzic i pytac. Znalazlam na allegro Poki co jestem zadowolona pozdrowionka
Embudhoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 20:23   #25
megc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Zawiercie/Kraków
Wiadomości: 16
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
No cóż, biorę YAZ i to jest tez jeden z powodów dzięki którym rezygnuje z tych "cudownych wszystkimzapisywanych tabletek" tragedia. Partner może sobie krzywdę zrobić, nie mówiąc o libido -99999. Teraz właśnie wpisałam w wyszukiwarce żel i szukam wątków na temat nawilżenia
Ja stosuje Yazz , po nim mam taką suchość, jak nigdy wcześniej przy żadnych innych pigułkach, używałam różnych nawilżaczy, ale najlepiej pasuje mi Astroglide - miałam próbkę od znajomej, juz pytałam w innym wątku, może wiecie gdzie go dostać
megc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-31, 13:59   #26
natalia1l
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 3
Dot.: Suchość pochwy, bolesny stosunek tabletki;/

Ja używam Feminum Aktiv żel, do nawilżania śluzówki pochwy. Bardzo fajny żel i pomaga. Wydałam około 20 zł. Można go dostać na przykład w aptece volfarm, bardzo tanio w porównaniu do innych ofert. Baifem też próbowałam i jest ok, ale pasuje mi bardziej ten Feminium.

natalia1l jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.