Czerwona kropka na ustach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-07, 18:54   #1
Finegra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9

Czerwona kropka na ustach


Witam wszystkich
Już od dłuższego czasu borykam się z tą właśnie czerwonym czymś.Nie mam pojęcia co to może być i dość długo to mam.Nic z tym nie robiłam
i nie zwracałam na to uwagi.Teraz jednak mi to straszliwie przeszkadza.Krępują mnie spojrzenia osób z którymi rozmawiam
Czytałam co nieco o czymś podobnym,lecz wciąż nie tym samym,dlatego bardzo proszę o pomoc co mam w związku z tym poczynić?
Pozdrawiam.Dołączam zdjęcie.
Finegra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 21:12   #2
peearl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: paradise
Wiadomości: 906
Dot.: Czerwona kropka na ustach

Cytat:
Napisane przez Finegra Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Już od dłuższego czasu borykam się z tą właśnie czerwonym czymś.Nie mam pojęcia co to może być i dość długo to mam.Nic z tym nie robiłam
i nie zwracałam na to uwagi.Teraz jednak mi to straszliwie przeszkadza.Krępują mnie spojrzenia osób z którymi rozmawiam
Czytałam co nieco o czymś podobnym,lecz wciąż nie tym samym,dlatego bardzo proszę o pomoc co mam w związku z tym poczynić?
Pozdrawiam.Dołączam zdjęcie.
Też mam takie coś Byłam u dermatologa i powiedział mi, że raczej nic nie da się z tym zrobić, ponieważ jest to końcówka naczynka czy coś podobnego. Także pozostaje nam się chyba przyzwyczaić poprostu
peearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 21:15   #3
wiki86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 20
GG do wiki86
Dot.: Czerwona kropka na ustach

troche słabo to widac ale ja kiedys miałam taka czerwona kropke i zamrosili mi to i z czasem zniknelo. mojej mamie z takiej kropki zrobil sie wielki naczyniak i tez jej to zamrozili ale sie odnowil niestety:/
wiki86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-30, 21:25   #4
Xtase
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 732
Dot.: Czerwona kropka na ustach

Cytat:
Napisane przez wiki86 Pokaż wiadomość
troche słabo to widac ale ja kiedys miałam taka czerwona kropke i zamrosili mi to i z czasem zniknelo. mojej mamie z takiej kropki zrobil sie wielki naczyniak i tez jej to zamrozili ale sie odnowil niestety:/
Mam taką na dolnej wardze...Przestraszyłaś mnie tym naczyniakiem
__________________
Ty masz taki czar
Xtase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-31, 11:04   #5
wiki86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 20
GG do wiki86
Dot.: Czerwona kropka na ustach

zapytaj dentyste tylko jakiegos dobrego zeby to obejrzał,mojej mamie dermatolog powiedziala zeby tego nie ruszala a dentysta wlasnie ze to trzeba usunac
wiki86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 18:12   #6
Finegra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 9
Dot.: Czerwona kropka na ustach

Cytat:
Napisane przez peearl Pokaż wiadomość
Też mam takie coś Byłam u dermatologa i powiedział mi, że raczej nic nie da się z tym zrobić, ponieważ jest to końcówka naczynka czy coś podobnego. Także pozostaje nam się chyba przyzwyczaić poprostu
Pewnie masz rację,ale raczej nigdy się do tego nie przyzwyczaję
Najgorsze jest to,że gdy pokazałam to mamie kazała mi nie cudować i odwróciła się na pięcie... Ale,dziewczyny... Moja koleżanka też ma taką kropkę.Ostatnio z nią rozmawiałam i za niecały miesiąc będzie miała zabieg.Zobaczę czy faktycznie się tego pozbyła
Finegra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 18:23   #7
peearl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: paradise
Wiadomości: 906
Dot.: Czerwona kropka na ustach

Cytat:
Napisane przez Finegra Pokaż wiadomość
Pewnie masz rację,ale raczej nigdy się do tego nie przyzwyczaję
Najgorsze jest to,że gdy pokazałam to mamie kazała mi nie cudować i odwróciła się na pięcie... Ale,dziewczyny... Moja koleżanka też ma taką kropkę.Ostatnio z nią rozmawiałam i za niecały miesiąc będzie miała zabieg.Zobaczę czy faktycznie się tego pozbyła
Zaczekaj, wypytaj ją o wszystko i zdaj mi tutaj relację, bo też chętnie się dowiem czy można to na stałe usunąć i przede wszystkim czy to nie prowadzi do żadnych późniejszych zmian
peearl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-30, 21:16   #8
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Czerwona kropka na ustach

Ja też mam coś takiego! I to juz z rok! Myslicie, że powinnam z tym iść do lekarza? Załączam zdjecie. Nie biorę w kółko, bo na pewno nie przeoczycie. Jest trochę wypukłe. Na początku było płaskie, z biegiem czasu zrobiło się bardziej wypukłe i ludzie zaczynaja pytać co to jest itd. Nie boli nie swędzi ani w niczym nie przeszkadza. Tylko że wygląda jak syf jakiś.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 22:27   #9
Catalyst
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Czerwona kropka na ustach

Około 2 tygodnie temu po wewnętrznej stronie ust z prawej strony pojawiła mi się czarna plamka/kropka. Była płaska, nie bolała, nie swędziała. W ogóle jej istnienie zauważyłem przypadkiem. Trochę wstyd przyznać, ale spanikowałem i zdrapałem ją igłą.

Wczoraj wyskoczyła drugi raz w tym samym miejscu, więc... również ją zdrapałem.

Dzisiaj pojawiła się następna, ale z lewej strony (wcześniej była z prawej), analogicznie w niemal tym samym położeniu.

Spodziewałem się, że jest to zwyczajny strupek po małej rance i ilekroć nie usunę tego igłą to się zrobi następny, ale skoro powstał po drugiej stronie, to musi być coś innego.

To zdjęcie wczorajszej kropki przed usunięciem:
http://img41.imageshack.us/img41/1236/p3003101503.jpg
Przepraszam za jego jakość.

Dodam, że ostatnio często przesuszają mi się usta, w lutym miałem półpaśca a zaraz po nim opryszczkę (około dwa tygodnie - za długo).

Z góry dziękuję za odpowiedź i pomoc.
Catalyst jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-08, 15:17   #10
Kasiuleczka98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Dot.: Czerwona kropka na ustach

a nie pomyślałaś , żeby pójść do laryngologa , bo przecież to może być torbiel !
Ja miałam torbiel i mi usunęli zabiegowo i nic nie bolało.
Ja też się wstydziłam rozmawiać . ;]
Idź do laryngologa .
Kasiuleczka98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-23, 22:56   #11
Daggmaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: Czerwona kropka na ustach

ja mam czerwona kropkę ale na policzku- już od trzeciego roku życia, nagle wyskoczyła, była początkowo wypukła, ale wraz z mijanymi latami trochę wklęsła. Dzis mam 22 lata , kropka jest niewiele bardziej wypukła od policzka, praktycznie równo z nim, ale ja widać, jest moim największym kompleksem, więc zakrywam ją pod małą ilością podkłądu i korektoru, gdyż oszpeca mi twarz (jest wielkości paznokcia od najmniejszego palca) , wygląda troche jak pryszcz.
Mam problemy z cerą ale nie było by ich tak widac gdyby nie ta kropka, gdyż pare dni temu przyszła w gościach koleżanka mojej mamy , a ja wyjątkowo wtedy nie zakryłam jej bo gości się nie spodziewałam. Koleżanka mamy zaciekawiona i przerazona patrzyła na mnie i dała mi krem no scar mówiąc że "ale mi wywaliło" i oglądała zafascynowana czerwoną kropkę , która wygląda jak okrągla sucha krwisto czerwona blizna . Ja zawstydzona wzięłam krem, posmarowałam się by koleżance mamy ulżyło. Ale teraz myśle poważniej o operacji, by to świństwo usunąć i móc pokazać się nie ukrywając ani cm twarzy
Kiedyś kolega mojego brata też miał taką kropkę i w tym samym miejscu jednak jemu jego rodzice usunęli ją juz jak miał kilka lat . Ja tez chciałam , jednak ojciec gdy byłam dzieckiem na moje prośby straszył mnie rakiem po usunięciu i mi ten strach został...ale skoro koniec świata za 2lata .. :P co mam do stracenia, chce przynajmniej te pare naście miesięcy mieć tylko swoja twarz bez gratisów Dodam że podobno taką kropke miała także moja prababcia, ciocia i brat maja tez ale odstające (takie dzyndzle) na plecach jednak nie czerowne ale w kolorze skóry , więc to pewnie coś z genami....

Czy może ktoś wie
-ile taka operacja kosztuje , usunięcia tego świństwa,
-gdzie najlepiej to wykonać (chodzi mi o sprawdzone placówki gdzie ktoś juz taki zabieg przeszedł lub poleca bo dobry i zaufany lekarz co mi twarzy nie zniszczy dodatkowo )
-i czy (wciąż mając w sobie strach przez słowa ojca) usunięcie tego może wiązac się z rakiem ....

Zdjęcia nie dodaje, może później bo obecnie nie mam jak je zrobić...

Bardzo prosze o odpowiedz osobę posiadającą jakąkolwiek informacje.
Daggmaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-21, 09:44   #12
anibiaa
Rozeznanie
 
Avatar anibiaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 993
Dot.: Czerwona kropka na ustach

Witam!
Odświeżam wątek.
Kropka na dolnej wardze, średnica nie więcej niż 1.5mm , nie powiększa się, nie boli.
Lekko wypukła.
Kto to może być, naczyniak? Nie mam pojęcia w jakich okolicznościach to powstało i dlaczego jest ze mną już ponad 2 miesiące...
Zanim dermatolog, może ktoś wie?

Internet straszy naczyniakiem...
__________________
DONE
is better
THAN
perfect


anibiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.