Makijaż w kolorze taupe. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-06, 22:22   #1
ulla27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9

Makijaż w kolorze taupe.


Witam serdecznie. Pierwszy raz dodaję jakiś wątek wiec proszę o wyrozumiałość . W te wakacje mam najważniejsze wesele w moim życiu-mojej najlepszej psiapsiółki. Kupiłam więc ślicznę sukienkę w kolorze taupe i ... klops. Sukienka jest cudna ale nie mam pojęcia jaki kolor powinien mieć makijaż. Jestem brunetką o dość jasnej karnacji i zielono-niebiesko-szarych oczach. Lubię dość mocny makijaż oka ale czy kolor sukienki i cienia do powiek może być taki sam? Mam cień do powiek MAC w kolorze Satin Taupe-sam w sobie jest śliczny, ale nie wiem z czym mogłabym go połączyć żeby nie było za smutno. Myślę o dodatkach w kolorze fuksji ale zastawiałam się czy te dwa kolory będą razem dobrze wyglądać. Pomóżcie !!!
ulla27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 22:40   #2
mindiar
Raczkowanie
 
Avatar mindiar
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 306
Dot.: Makijaż w kolorze taupe.

Myślę,że na powiece taupe jest za mało charakterystyczny na wesele, chyba,że stawiasz na typową klasyke np z wyraźną kreską w stylu lat 60, to fajnie wygląda. Fuksja, jak juz napisalas jest ok, ja bym wybierała tez pomiędzy granatami, grafitem i śliwką - najcześciej spotyka się takie połączenia z taupe, no i jeszcze oranż,ale na oko, to chyba za duza ekstrawagancja
__________________
Far away ... !
mindiar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 22:56   #3
ulla27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Makijaż w kolorze taupe.

Co do oranżu zgadzam się całkowicie-totalna ekstrawagancja . Ale może faktycznie pokombinuję coś ze śliwką-bo w granacie nie jest mi najlepiej. Wyglądam jak ofiara przemocy w rodzinie
ulla27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 23:51   #4
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Makijaż w kolorze taupe.

Jaki jest krój sukienki? Aucoin zawsze twierdził że styl makijażu lepiej jak współgra ze stylem sukienki niż kolor z kolorem. Np mała czarna no to pin up, różowa zwiewna - delikatne pastele, sukienka a'la glam czy vamp - bedroom czy smoky eyes a jak nowoczesna z mocnymi akcentami to dać kontrastujący cień - coś w tym guście
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 00:16   #5
KNK
Zadomowienie
 
Avatar KNK
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 935
Dot.: Makijaż w kolorze taupe.

Cytat:
Napisane przez Arrianna Pokaż wiadomość
Jaki jest krój sukienki? Aucoin zawsze twierdził że styl makijażu lepiej jak współgra ze stylem sukienki niż kolor z kolorem. Np mała czarna no to pin up, różowa zwiewna - delikatne pastele, sukienka a'la glam czy vamp - bedroom czy smoky eyes a jak nowoczesna z mocnymi akcentami to dać kontrastujący cień - coś w tym guście
bardzo słuszna uwaga
__________________

KNK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 15:03   #6
Shilpa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Singapur
Wiadomości: 527
Wyślij wiadomość przez ICQ do Shilpa
Dot.: Makijaż w kolorze taupe.

Granaty i filety zdecydowanie! Albo klasycznie - czarna kreska, długie rzęsy i jakaś ładna czerwona szminka do tego.
__________________
Twitter
Shilpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 16:53   #7
ulla27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Makijaż w kolorze taupe.

Sukieka jest raczej bieliźniana. Jedwabna, lejąca się, przed kolano. Odcinana pod biustem i z koronkową wstawką na dole. Tak to mniej więcej wygląda. Dlatego zastanawiałam sie czy dla kontrastu nie zrobić mocnego makijażu oka. Ale przy moim wyczuciu stylu to może skończyć się porażką.
ulla27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-07, 18:12   #8
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Makijaż w kolorze taupe.

Nieee to raczej stonowany makijaż. Do bieliźnianej w krecim kolorze pasowałby mi pin up albo lekki bedroom z małą (w sensie nie długą)kocią kreską. Toootalnie odpuściłabym kolor na powiece, tylko coś neutralnego, przydymionego - jeśli już kolor to jakiś akcent w stylu granatowa czy bardzo ciemno turkusowa cienka linia przy dolnych rzęsach(jeszcze zależy jaki masz kolor oczu pewnie).
Nie wiem tylko czy ja dobrze interpretuję tą bieliźnianą... bo to równie dobrze może okazać się coś bardziej zwiewnego ale tak czy siak przy czymś w tym stylu trzymała bym się zdala od mocnych kolorystycznych akcentów na całych oczach.
W każdym razie wydaje mi się że taki nowoczesny pin up byłby niezły.

edit: dodam jeszcze zdjęcia mniej więcej pokazujące moją wizję, takie 2 wersje:
http://www.cogdziezaile.pl/obrazki/hexe_4.jpg
http://j.luxlux.pl/l1739/d5471bc4000...77e/224326.jpg

Edytowane przez Arrianna
Czas edycji: 2010-06-07 o 18:19
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 19:06   #9
ulla27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Makijaż w kolorze taupe.

Sukienka na pierwszym zdjęciu najbardziej przypomina moją. Tylko kolorek i długość się różnią. Poza tym to dokładnie ten styl. Czyli pin-up byłby dobry? A jest może na wizażu przykład takiego makijażu?
A poza tym Arrianna co myślisz o dodatkach w kolorze żywej fuksji do tego typu sukienki? Zdaję sobie sprawę że ładna sukienka to jedno ale bez odpowiedniej oprawy nikt jej (i mnie ) i mnie nie zauważy. A tego bym nie chciała... oj nie
ulla27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 20:07   #10
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Makijaż w kolorze taupe.

Może być jakiś taki mocny akcent. Turkus, fuksja, mocna zieleń czy fiolet/granat powinny trochę ożywić całość ale nie kombinowałabym z czymś takim na oczach bo może wyjść cyrkowy efekt.
Ale weźmy fuksje - abstrahując od torebki i butów jak wepniesz jaskrawą spinkę kwiatową we włosy (dobrze by wyglądała w takich falowanych lekko włosach, ale nie ogromniasta :P) i pociągniesz na ustach jaskrawą fuksją (a przy naturalnych oczach możesz sobie na to pozwolić, odejść trochę od tradycyjnej czerwieni) to już cię trochę ożywi.
http://www.youtube.com/watch?v=vuf0hpXRol0 - tu pani ma nawet kwiata :P mniej więcej w tej koncepcji tylko na róż.
o tu pani ma róż:
http://www.youtube.com/watch?v=LlcqDegSJzQ&feature=fvsr o czymś takim myślałam tylko troszkę mniej beżowych oczach.

a z niebieskim/fioletem/zielenią to może coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=iIXX2C862V0
do tego pociągnąć trochę dolną linię kolorem i dodać jakiegoś jaskrawego dodatka w tym samym kolorze i już masz mocny akcent
:P

ale ja tak tylko gdybam - nie jestem teoretykiem dobierania takich rzeczy. Moje dobieranie dodatków jest raczej na zasadzie prób i błędów :P
edit: muszę dodać jeszcze ten filmik:
http://www.youtube.com/watch?v=oXWIL...eature=related
ten pan ma idealnie zrobione oczy :P o takie oczy idzie

Edytowane przez Arrianna
Czas edycji: 2010-06-07 o 20:09
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-07, 20:19   #11
ulla27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Makijaż w kolorze taupe.

Dzięki serdeczne Arrianna, jak tylko moja córeczka zaśnie zabieram się do oglądania filmików.
ulla27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-08, 00:00   #12
Arrianna
Zakorzenienie
 
Avatar Arrianna
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 134
Dot.: Makijaż w kolorze taupe.

Napisz później czy na coś wpadłaś. Jak chcesz sprawdzić jaki kolor pasuje do koloru twojej sukienki na zasadzie kontrastu to polecam stronę internetową:
http://kuler.adobe.com/#themes/rating?time=30
Można tam wybrać z kilku zasad doboru kolorystycznego, co prawda to strona bardziej dla grafików ale zasady doboru kolorów pozostają te same.
Na stronie startowej są gotowe kombinacje kolorystyczne a jak wejdziesz w Create po lewej to będziesz mogła zrobić własną. Wystarczy wybrać kolor bazowy i na górze rodzaj zależności między kolorami. Kontrastowe kolory daje complementary ale ciekawe kombinacje wychodzą z compound. Ot taka strona zabawka, żeby zobaczyć sobie co do czego pasuje :P Panowie informatycy nam kiedyś pokazali przy okazji omawiania teorii kolorów
Arrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-08, 21:39   #13
ulla27
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9
Dot.: Makijaż w kolorze taupe.

Obejrzałam filiki i jestem...zdołowana. W wykonaniu tych osób makijaż wydaje się być dziecinnie prosty. Bardzo podobał mi się ostatni makijaż w wykonaniu tego pana o przepięknych oczach. Chyba postawię na coś takiego i dorzucę jakiś delikatny błyszczyk. Pomyślę jeszcze o dodatkach jak tylko sprawdzę ten nowy link od Ciebie. Dziękuję serdecznie za pomoc-na co dzień nie maluję się prawie wcale i stawiam na styl sportowy, więc wizja szykownej kreacji i makijażu wieczorowego przeraża mnie z lekka.
ulla27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:07.