Kosmetyki naturalne - Strona 42 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 21:27   #1231
bossy162
Raczkowanie
 
Avatar bossy162
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 99
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziękuję Ci bardzo ! Mydło w takim razie tylko do twarzy (waham się między czymś Jericho a Alepia 70%) ,potem glinka ,a juz w ogóle pierwsze oczka (chyba kupię BB olejek) Jesteś niezastąpiona.
Boję sie trochę wdrożyć do pielęgnacji ten olejek z drzewa avicenny , przez te dodatki,na razie rozcieńczam i walę jako tonik. A rybki ,które polecasz mam już ale boję się użyć bo pogorszyła mi się cera ostatnio (na żuchwie-nigdy wczesniej tam nic nie miałam) na dzień używam miętowego kremu Lavery .
Coś czuję ,że z tym forum ( a zwłaszcza z Korah) moja pielęgnacja niedługo będzie taka jaką sobie wymarzyłam,bez chemii , naturalne olejki , glinki etc
bossy162 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 21:54   #1232
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
O to wlasnie pytalam wczesniej. Jeżeli występuja w olejku naturalnie, to powinno ich byc jak najmniej, wtedy producent nie ma obowiazku wstawiania ich do opisu, a sam produkt można nazwac najlepszej jakości.
Ile ich powinno/może być w olejku, tzn. jaki powinien być skład chemiczny olejku pozyskanego z roślin, proporcje jego poszczególnych składników, określają normy jakości i bezpieczeństwa.

Zarówno w przypadku naturalnych olejków eterycznych, jaki i różnych mieszanek, producent ma obowiązek wymienić z nazwy składniki, mogące alergizować, jeśli występują w stężeniach, określonych przez przepisy.


Cytat:
Nie jest to olejek najwyższego lotu, zawiera spory % domieszek innych olejków eterycznych, nie radze go w tym wypadku nakladac na twarz bez rozcienczenia np z kremem lub tonikiem.
Dlaczego trwasz w przekonaniu, że zawiera spory % domieszek innych olejków eterycznych? Jakie to domieszki?

Bo heyah ma przecież rację, co do zawartości poszczególnych składników, przepisów itd.

Pharma Tech w INCI swojego olejku wymienia nazwę łacińską rośliny, z której go pozyskano. Żadnych rozpuszczalników itp. nie ma. Zaleca użycie zewnętrzne (masaż, kąpiel).
Być może nie jest dobrej jakości, ale czy są jakieś podstawy, by uznać go za gorszy od tych z firm Etja czy Kej?

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-04-13 o 22:07 Powód: dopisek
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 22:10   #1233
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ile ich powinno/może być w olejku, tzn. jaki powinien być skład chemiczny olejku pozyskanego z roślin, proporcje jego poszczególnych składników, określają normy jakości i bezpieczeństwa.

Zarówno w przypadku naturalnych olejków eterycznych, jaki i różnych mieszanek, producent ma obowiązek wymienić z nazwy składniki, mogące alergizować, jeśli występują w stężeniach, określonych przez przepisy.




Dlaczego trwasz w przekonaniu, że zawiera spory % domieszek innych olejków eterycznych? Jakie to domieszki?

Bo heyah ma przecież rację, co do zawartości poszczególnych składników, przepisów itd.


Ponieważ mam rozeznanie w kwestii olejku z drzewa herbacianego i wiem, co kto sprzedaje. Jeśii mam do czynienia z olejkiem bez domieszek to jest po prostu najlagodniejszy i najlepszy w dzialaniu, posiada także naturalny zapach stężonej 1000 krotnie herbaty. Jeśli natomiast w podanym skladzie widniją domieszki typu Limonene, Linalool, Citronelool lub Geraniol to z miejsca go omijam, ponieważ spectrum dzialania olejku jest zawężone, nie jest to czysty 100% olejek.z drzewa herbacianego i pachnie cytrynowo. Jest to olejek w moim przekonaniu kiepskiej jakości, pozyskiwany ze zlej jakości roślin i w zlych warunkach. Poza tym alergicy powinni się wystrzegać takiego skladu.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-13 o 22:12
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 22:25   #1234
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ponieważ mam rozeznanie w kwestii olejku z drzewa herbacianego i wiem, co kto sprzedaje. Jeśii mam do czynienia z olejkiem bez domieszek to jest po prostu najlagodniejszy i najlepszy w dzialaniu, posiada także naturalny zapach stężonej 1000 krotnie herbaty. Jeśli natomiast w podanym skladzie widniją domieszki typu Limonene, Linalool, Citronelool lub Geraniol to z miejsca go omijam, ponieważ spectrum dzialania olejku jest zawężone, nie jest to czysty 100% olejek.z drzewa herbacianego i pachnie cytrynowo. Jest to olejek w moim przekonaniu kiepskiej jakości, pozyskiwany ze zlej jakości roślin i w zlych warunkach.
To rozeznanie to badania laboratoryjne? Skąd wiesz co kto sprzedaje?

Olejek Pharma Tech nie pachnie cytrynowo.
Limonen to nie jest "domieszka", tylko jednen z bardzo wielu składników naturalnie występujących w olejku z tej rośliny, od 1 do 6%.

Dlaczego spektrum działania olejku o sporej zawartości tego limonenu, chociażby ma być zawężone? Limonen sam w sobie wykazuje działanie antybakteryjne.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2011-04-13 o 22:41 Powód: błąd językowy
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 22:48   #1235
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
To rozeznanie to badania laboratoryjne? Skąd wiesz co kto sprzedaje?

Olejek Pharma Tech nie pachnie cytrynowo.
Limonen to nie jest "domieszka", tylko jednen z bardzo wielu składników naturalnie występujących w olejku z tej rośliny, od 1 do 6%.

Dlaczego spektrum działania olejku o sporej zawartości tego limonenu, chociażby ma być zawężone? Limonen sam w sobie wykazuje działanie antybakteryjne.


Niestety, mentho, wybacz, nie posiadam w domu laboratorium. Moje rozeznanie pochodzi ze spostrzeżeń, używam olejków z drzewa herbacianego od wielu lat, więc wiem z doświadczenia, co jest dobre, a co nie i staram się dzielić doświadczeniem z innymi. Co z tego, że jakis olejek zawiera wiecej antybakteryjnego Limonenu, skoro substancja ta wypala skórę niemalże na wylot? Życzę dobrej nocy.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 22:52   #1236
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

właśnie doczytałam, że dodatki w stylu Limonene, Linalool, Citronelool lub Geraniol mogą chronić olejki przed utlenianiem się. Dla mnie problem to czy te komponenty sa jeszcze naturalne czy już syntetyczne. Tym bardziej, ze niektóre OE maja adnotację "tylko do użytku zewnętrznego" a z literatury wiem, że OE są stosowane wewnętrznie w leczeniu naturalnym...
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 22:59   #1237
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Niestety, mentho, wybacz, nie posiadam w domu laboratorium. Moje rozeznanie pochodzi ze spostrzeżeń, używam olejków z drzewa herbacianego od wielu lat, więc wiem z doświadczenia, co jest dobre, a co nie i staram się dzielić doświadczeniem z innymi. Co z tego, że jakis olejek zawiera wiecej antybakteryjnego Limonenu, skoro substancja ta wypala skórę niemalże na wylot? Życzę dobrej nocy.

Wiesz, nawet wieloletnie doświadczenie, to jednak zbyt mało, by dokonywać tak kategorycznych ocen.

Mogą one być zwyczajnie pochopne i nieuzasadnione.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 23:02   #1238
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
właśnie doczytałam, że dodatki w stylu Limonene, Linalool, Citronelool lub Geraniol mogą chronić olejki przed utlenianiem się. Dla mnie problem to czy te komponenty sa jeszcze naturalne czy już syntetyczne. Tym bardziej, ze niektóre OE maja adnotację "tylko do użytku zewnętrznego" a z literatury wiem, że OE są stosowane wewnętrznie w leczeniu naturalnym...

Dokladnie tu jest pies pogrzebany, na pewno zwrócilaś uwagę, że te zwiazki są dodawane niemalże do każdego kosmetyku. Są to konserwanty naturalne pozyskiwane z olejków eterycznych i poza wyjatkowymi sytuacjami w takich stężeniach nie robia krzywdy. Pytanie jednak bylo o dobry olejek z drzewa herbacianego, który można bezpiecznie stosować na twarz bez rozcienczania go w kremie czy innym kosmetyku, bezpośrednio. Odradzilam więc używanie olejków z dużą zawartością ww substancji. Na szczęscie w leczeniu naturalnym wewnątrz organizmu nie stosuje się olejków nierozcienczonych w jakiejs bazie.

---------- Dopisano o 22:02 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Wiesz, nawet wieloletnie doświadczenie, to jednak zbyt mało, by dokonywać tak kategorycznych ocen.

Mogą one być zwyczajnie pochopne i nieuzasadnione.

W zwiazku z tym ciesz się swoim doświadczeniem i nie czytaj opinii innych.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 23:08   #1239
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
właśnie doczytałam, że dodatki w stylu Limonene, Linalool, Citronelool lub Geraniol mogą chronić olejki przed utlenianiem się. Dla mnie problem to czy te komponenty sa jeszcze naturalne czy już syntetyczne. Tym bardziej, ze niektóre OE maja adnotację "tylko do użytku zewnętrznego" a z literatury wiem, że OE są stosowane wewnętrznie w leczeniu naturalnym...
Powody mogą być różne. Jeśli olejek jest sprzedawany jako produkt kosmetyczny, to nie można rekomendować jego spożycia (trzeba by tu sięgnąć do przepisów); być może wymaga to dodatkowych badań (nakłady...). Są też dwie szkoły w aromaterapii - jedna z nich nie uznaje po prostu zastosowania wewnętrznego. Zawsze istnieje też ryzyko, że jest w olejkach coś "niejadalnego".

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

W zwiazku z tym ciesz się swoim doświadczeniem i nie czytaj opinii innych.
Doświadczenie to nie wszystko.

Doświadczenie jednostkowe nie jest doświadczeniem uniwersalnym. Jestem otwarta i chętna dowiedzieć czegoś nowego, co wykracza poza moje doświadczenia.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 23:13   #1240
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Powody mogą być różne. Jeśli olejek jest sprzedawany jako produkt kosmetyczny, to nie można rekomendować jego spożycia (trzeba by tu sięgnąć do przepisów); być może wymaga to dodatkowych badań (nakłady...). Są też dwie szkoły w aromaterapii - jedna z nich nie uznaje po prostu zastosowania wewnętrznego. Zawsze istnieje też ryzyko, że jest w olejkach coś "niejadalnego".

---------- Dopisano o 00:08 ---------- Poprzedni post napisano o 00:05 ----------



Doświadczenie to nie wszystko.

Doświadczenie jednostkowe nie jest doświadczeniem uniwersalnym. Jestem otwarta i chętna dowiedzieć czegoś nowego, co wykracza poza moje doświadczenia.


Wszystko by się zgadzalo, oprócz tej otwartości jednak. Dobranoc
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 23:19   #1241
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Kosmetyki naturalne

Pozwolę sobie zacytować na dobranoc, z lenistwa...

Cytat:
Napisane przez Zaatar Pokaż wiadomość
W większości źródeł na temat aromaterapii, na które trafiłam (np książki dr Bruda, Patricii Davis etc) jest napisane kategorycznie, że olejków nie można spożywać. Owszem, w niektórych przypadkach można stosować je do płukania ust, ale nigdy połykać! Są wprawdzie szkoły zalecające spożywanie olejków (Francja, spotkałam się z tym też w książce kanadyjskiej autorki Marie Lapare) lecz niesie to za sobą zbyt duże ryzyko - na przykład poparzenia układu pokarmowego. Olejki rozpuszczają się poza tym tylko w oleju i alkoholu - nie w miodzie albo cukrze. Miód tylko ułatwia połykanie, ale olejek dostaje się do przewodu pokarmowego w czystej, nierozcieńczonej formie! A przecież nawet na skórę nakłada się olejki rozcieńczone do bardzo niskiego stężenia (z małymi wyjątkami). Sądzę więc, że lepiej zostać przy tradycyjnym, czyli zewnętrznym użyciu.
Wiele olejków może być toksycznych, poza tym, jedzenie ich mija się całkowicie z celem, ponieważ po spożyciu zmieniają swój skład chemiczny.

cytat z "Pachnącej apteki" dr. Bruda:
"We wszystkich tych przypadkach (czyli podczas zewnętrznego stosowania) składniki olejku dostają się do organizmu w formie nie zmienionej, czyli takiej, w jakiej występują w naturze. Podawanie olejków doustnie naraża Je na działanie systemu trawiennego, w wyniku czego dochodzi do zmian składu chemicznego, a w konsekwencji również własności."

Patricia Davis:
"Absolutnie odradzam doustne przyjmowanie olejków aromatycznych. Jest to najniebezpieczniejszy sposób ich użycia. Nigdy nie używam sama ani nie zalecam doustnego stosowania olejków"

Olejki prawidłowo wprowadza się do organizmu przez skórę (masaż, kąpiel etc) i płuca (inhalacje) - w ciągu kilku minut przedostają się do krwiobiegu.

Co do olejku z drzewa herbacianego - można dodawać go do gotowych preparatów, zrobić własne mieszanki, ale też stosować bezpośrednio pryszcze - patyczkiem kosmetycznym nanieść na pryszcz - ma łagodzić ból i wspomagać gojenie. Można tez przygotować tonik na bazie drzewa herbacianego, przepis widziałam w książce Buda "Aromaterapia dla każdego".
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-13, 23:32   #1242
dziolcha86
Zadomowienie
 
Avatar dziolcha86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: The World
Wiadomości: 1 215
Dot.: Kosmetyki naturalne

Czy ktoś używał ekologicznego hydrolatu z róży damascena z BU?
Jak wrażenia?
Nawilża?
Czy nada się do lekko naczynkowej, wrażliwej cery?
__________________
Marcelinka
Laureńka
dziolcha86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 05:30   #1243
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny nie kłóćcie się tak o ten olejek. Ja również miałam olejek z tej firmy, którą ktoś tu wymienił (wyleciała mi teraz z głowy) i bałam się tego używać na twarz, więc odsprzedałam, a kupiłam z Kej. Różnicę zobaczyłam już w zapachu. Tamten olejek pachniał coś na wzór pomarańczy, a ten pachnie bardziej hm... goryczkowato? goździkowo? Nie wiem jak to określić, ale z całą pewnością inaczej niż tamten.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 06:53   #1244
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

otwieraja u mnie rossmana jutro, jupi bede miala go pod reka

chce ten mini szampon, i mini plyn brzoskwiniowy do zmywania oczek

oraz chce zamwic ta glinke.. i tym razem moze ta ktora polecila mi znowu Korah tylko sie boje tego zielnego koloru, poza tym slyszalam ze po zielonej ma sie wysyp ale skoro ona oczyszcza lepiej niz ta biala to zaryzykuje bo mam troszke zanieczyszczona ta twarz (podklad..) chce zrobic sobie znowu parowke ale poczekam do pniedzialku, zeby byla tygodniowa przerwa..

i chce zamowic te mydelka, zastanawiam sie tylko ktore
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 07:24   #1245
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
O to wlasnie pytalam wczesniej. Jeżeli występuja w olejku naturalnie, to powinno ich byc jak najmniej, wtedy producent nie ma obowiazku wstawiania ich do opisu, a sam produkt można nazwac najlepszej jakości.
Co to znaczy "powinno być"? Rozkazesz drzewu wyprodukować tyle a tyle poszczególnych składników? Pisała Ci już kiedyś że bardzo trudno standaryzować złożone produkty roślinne. W przypadku drzew herbacianego problem jest taki że używa sie 6 różnych odmian, każdy daje olejek z innym składem
Dalej - co to znaczy jak najmniej? czy 0,5% to wystarczająco mało żeby nie zaznaczac na etykietce obecności limonenu? bo np. 4 czy 6% to juz zdecydowanie niemało? Nawet jeśli są są sladowe lub w dolnej granicy ilości, to producent poważnie podchodzacy do klienta wypisze je.

Odniose sie jeszcze do twojej dyskusji z Mentha (z która zgadzam sie w 100%)
Doświadczenie to tylko dodatek do wiedzy i myślenia. Nie mozesz na podstawie swoich wieloletnich odczuć przy stosowaniu tego oleju, powiedzieć co jest w składzie a co nie, do tego potrzeba aparatury analitycznej. Piszesz, że tyle lat stosujesz olejek i nawet nie sprawdziłas jakim ma dokładnie skład i za jakie właściwości odpowiadaja poszczególne składniki

Jeszcze jedna rzecz o jakości olejku - najlepszy jest jak najświezszy bo z czasem jego skład chem. sie zmienia, rośnie zawartość dwóch składników mogacych podrażniać
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 07:26   #1246
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
otwieraja u mnie rossmana jutro, jupi bede miala go pod reka

chce ten mini szampon, i mini plyn brzoskwiniowy do zmywania oczek

oraz chce zamwic ta glinke.. i tym razem moze ta ktora polecila mi znowu Korah tylko sie boje tego zielnego koloru, poza tym slyszalam ze po zielonej ma sie wysyp ale skoro ona oczyszcza lepiej niz ta biala to zaryzykuje bo mam troszke zanieczyszczona ta twarz (podklad..) chce zrobic sobie znowu parowke ale poczekam do pniedzialku, zeby byla tygodniowa przerwa..

i chce zamowic te mydelka, zastanawiam sie tylko ktore
Nie wiadomo czy będziesz mieć. Ja mam od ho, ho, ho Rossmannów we Wrocławiu i w żadnym nie ma.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 07:30   #1247
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

no t kupie w innym
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 07:51   #1248
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Wasza rozmowa o olejkach troszkę mnie zaniepokoiła. Wczoraj przyszło do mnie zamówienie z olejkiem herbacianym firmy Bamer i na opakowaniu jest napisane - Olejek Drzewa Herbacianego 100% Natural. Najwyższej jakości czysty, naturalny olejek eteryczny, uzyskiwany z liści drzewokrzewu herbacianego. Testowany na pacjentach w Akademii Medycznej. Zastosowanie: Farmacja, perfumeria, kosmetyka, aromaterapia, kąpiele, masaże, inhalacje, sauny itd. itp. Z tym, że na opakowaniu ma zaznaczone: Zawiera: D-Limonene, Linalool. Pachnie faktycznie leciutko cytrusowo... No i teraz boję się go używać. Te składniki muszą być naturalne, bo inaczej producent nie pisałby, że jest to czysty, naturalny olejek eteryczny. Tyle tylko, że całkiem możliwe, iż jest ich więcej niż w innych olejkach. Nie mam pojęcia niestety jak to sprawdzić, bo nie wąchałam nigdy innego olejku i nie wiem czy mógłby mieć inny zapach Na ulotce pisze dodatkowo, że nie należy stosować nierozcieńczonego olejku na skórze. Poza tym jest jeszcze taka informacja: Skuteczność olejków eterycznych firmy Bamer w aromaterapii i kosmetyce potwierdziły badania aplikacyjne na pacjentach w Polskiej Akademii Medycznej w Łodzi. Nasze olejki są zgodne z IFRA oraz posiadają analizy labolatoryjne wg EuAB. Olejki są zarejestrowane w Centralnym Rejestrze Kosmetyków. Czy istnieje wg lepszy i gorszy olejek herbaciany? Jeśli mam gorszy to z chęcią wymienię go na lepszy.

ETA:

Znalazłam jakieś info o tym D-Limonene:

Olejek ze skorki pomaranczy zawiera spore ilosci d-limonene, zwiazek ten w badaniach na szczurach wykazal znaczne dzialanie antynowotworowe, jednak nie byl jak dotad badany jego wplyw w przypadku nowotworow skornych. Ponizsza metoda jest eksperymentalna, pochodzi ze strony, ktora tworza ludzie nekani nowotworami skornymi - i jako eksperyment (o dobrych skutkach) nalezy to traktowac, pamietajac przy tym o fototoksycznosci olejkow cytrusowych:

http://www.topicalinfo.org/Topical.htm#limonene

Natomiast tutaj jest opis chyba wszystkich olejków eterycznych i ich charakteryzacja:

http://www.dweckdata.com/Published_p...s_glossary.pdf

Tea Tree

"The smell of tea tree is well known, a combination of medicinal,
eucalyptus and woody citrus notes. The oil is antibacterial, used
for cold sores, acne skin washes, and decongestant baths when
a cold is coming on. Good for spots and other skin infections."

Tutaj jest informacja jak się pozyskuje D-Limonene z cytrusów. Ogólnie z tego co się dowiedziałam to ma służyć jako przeciwutleniacz i walor zapachowy:

http://www.floridachemical.com/whatisd-limonene.htm


Chyba nie istnieje zatem olejek herbaciany bez tego składnika, bo inaczej jego przydatność do użycia byłaby minimalna...?

Linalol

Linalol (3,7-dimethyl-1,6-octadien-3-ol; C10H18O) jest to alkohol terpenowy o zapachu konwalii, występujący w znacznej ilości w olejku lawendowym, tymiankowym, kolendrowym i różanym.
W organizmie jest przekształcony w geraniol, potem do kwasu 1,5-dimethyl-1,5-hexadien-1,6-dikarboksylowego i 7-carboxy-3-methylokta-6-enoinowego kwasu. Posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze, odprężające, rozluźniające mięśnie. Pobudza procesy eliminacji szkodliwych metabolitów. Zastosowany miejscowo rozgrzewa i działa przeciwbólowo, zwiększa ukrwienie.


__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60

Edytowane przez seige
Czas edycji: 2011-04-14 o 09:23
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 08:02   #1249
Selva
Raczkowanie
 
Avatar Selva
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 146
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Nie wiadomo czy będziesz mieć. Ja mam od ho, ho, ho Rossmannów we Wrocławiu i w żadnym nie ma.
Przepraszam że się wtrące ale podczytuje cichaczem wątek
Też jestem z Wrocka i widziałam mini szampony, mini odżywki, mini zmywadełko i mini żel do mycia buzi z Alterry wczoraj na Grunwaldzie No ale fakt że byłam po południu i to już były resztki.
Pozdrawiam !
Selva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 08:21   #1250
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Kosmetyki naturalne

Szykuję się na większe zamówienie naturalnych kosmetyków coby powymieniać drogeryjne produkty Na razie moja lista zakupów wygląda tak:

- dr scheller, łagodny żel myjący owoc granatu
- ava eco linea, rewitalizujące mleczko do demakijażu
- eubiona, szampon zwiększający objętość

Chcę kupić jeszcze żel pod prysznic i tu mam dylemat. Wybrałam kilka. Możecie polecić, któryś do suchej, atopowej skóry ?

- coslys, witaminizujący szampon i żel pod prysznic 2 w 1 z czerwonymi owocami http://www.matique.pl/pl/coslys-wita...ocami_768.html
- eubiona, nawilżający żel pod prysznic z aloe vera i granatem http://www.matique.pl/pl/eubiona-naw...natem_746.html
- born to bio, żel pod prysznic BIO "Argan&Orient" http://www.matique.pl/pl/born-to-bio...rient_537.html
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 08:35   #1251
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczynki nie jest tanio..
http://wyspakosmetykow.pl/index.php?m=1&pid=95 czy warto naprawde? czaje sie rowniez na jakies mydelkodo twarzy, albo naturalny zel. tymczasem koncze z pestek winogron orfiflame i chce cos bardziej .. naturalnego.
Witam pochmurnie z ranka.
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 09:38   #1252
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Co to znaczy "powinno być"? Rozkazesz drzewu wyprodukować tyle a tyle poszczególnych składników? Pisała Ci już kiedyś że bardzo trudno standaryzować złożone produkty roślinne. W przypadku drzew herbacianego problem jest taki że używa sie 6 różnych odmian, każdy daje olejek z innym składem
Dalej - co to znaczy jak najmniej? czy 0,5% to wystarczająco mało żeby nie zaznaczac na etykietce obecności limonenu? bo np. 4 czy 6% to juz zdecydowanie niemało? Nawet jeśli są są sladowe lub w dolnej granicy ilości, to producent poważnie podchodzacy do klienta wypisze je.

Odniose sie jeszcze do twojej dyskusji z Mentha (z która zgadzam sie w 100%)
Doświadczenie to tylko dodatek do wiedzy i myślenia. Nie mozesz na podstawie swoich wieloletnich odczuć przy stosowaniu tego oleju, powiedzieć co jest w składzie a co nie, do tego potrzeba aparatury analitycznej. Piszesz, że tyle lat stosujesz olejek i nawet nie sprawdziłas jakim ma dokładnie skład i za jakie właściwości odpowiadaja poszczególne składniki

Jeszcze jedna rzecz o jakości olejku - najlepszy jest jak najświezszy bo z czasem jego skład chem. sie zmienia, rośnie zawartość dwóch składników mogacych podrażniać


Hey, po pierwsze to licz się ze slowami, bo takie zachowanie, ukryty atak na inną użytkowniczkę forum jest karane. Zwlaszcza, że nie jest to Twój i menthy pierwszy raz. Po drugie to proszę, nie mów mi co mogę, a czego nie. Wydaje mi się, że mam pelne prawo do dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi, zwlaszcza jeśli pytają. Widzę, że niektórym forumowiczkom- chemiczkom, jak je pozwolilam sobie nazwać bardzo nie pasuje mój punkt widzenia, ale to nie znaczy, że mozesz podważać moje argumenty i w bezczelny sposób poniżać. Nie wiem co jest pobudką do takiego zachowania, ale jak dla mnie jest ono zwyczajnie śmieszne, kipicie zawiscią i zadrością, tylko nie rozumiem, z jakiego powodu i szczerze mówiac nie mam ochoty się tego dowiadywać. Pozdrawiam

---------- Dopisano o 08:28 ---------- Poprzedni post napisano o 08:23 ----------

Cytat:
Napisane przez seige Pokaż wiadomość
Wasza rozmowa o olejkach troszkę mnie zaniepokoiła. Wczoraj przyszło do mnie zamówienie z olejkiem herbacianym firmy Bamer i na opakowaniu jest napisane - Olejek Drzewa Herbacianego 100% Natural. Najwyższej jakości czysty, naturalny olejek eteryczny, uzyskiwany z liści drzewokrzewu herbacianego. Testowany na pacjentach w Akademii Medycznej. Zastosowanie: Farmacja, perfumeria, kosmetyka, aromaterapia, kąpiele, masaże, inhalacje, sauny itd. itp. Z tym, że na opakowaniu ma zaznaczone: Zawiera: D-Limonene, Linalool. Pachnie faktycznie leciutko cytrusowo... No i teraz boję się go używać. Te składniki muszą być naturalne, bo inaczej producent nie pisałby, że jest to czysty, naturalny olejek eteryczny. Tyle tylko, że całkiem możliwe, iż jest ich więcej niż w innych olejkach. Nie mam pojęcia niestety jak to sprawdzić, bo nie wąchałam nigdy innego olejku i nie wiem czy mógłby mieć inny zapach Na ulotce pisze dodatkowo, że nie należy stosować nierozcieńczonego olejku na skórze. Poza tym jest jeszcze taka informacja: Skuteczność olejków eterycznych firmy Bamer w aromaterapii i kosmetyce potwierdziły badania aplikacyjne na pacjentach w Polskiej Akademii Medycznej w Łodzi. Nasze olejki są zgodne z IFRA oraz posiadają analizy labolatoryjne wg EuAB. Olejki są zarejestrowane w Centralnym Rejestrze Kosmetyków. Czy istnieje wg lepszy i gorszy olejek herbaciany? Jeśli mam gorszy to z chęcią wymienię go na lepszy.

ETA:

Znalazłam jakieś info o tym D-Limonene:

Olejek ze skorki pomaranczy zawiera spore ilosci d-limonene, zwiazek ten w badaniach na szczurach wykazal znaczne dzialanie antynowotworowe, jednak nie byl jak dotad badany jego wplyw w przypadku nowotworow skornych. Ponizsza metoda jest eksperymentalna, pochodzi ze strony, ktora tworza ludzie nekani nowotworami skornymi - i jako eksperyment (o dobrych skutkach) nalezy to traktowac, pamietajac przy tym o fototoksycznosci olejkow cytrusowych:

http://www.topicalinfo.org/Topical.htm#limonene

Natomiast tutaj jest opis chyba wszystkich olejków eterycznych i ich charakteryzacja:

http://www.dweckdata.com/Published_p...s_glossary.pdf

Tea Tree

"The smell of tea tree is well known, a combination of medicinal,
eucalyptus and woody citrus notes. The oil is antibacterial, used
for cold sores, acne skin washes, and decongestant baths when
a cold is coming on. Good for spots and other skin infections."

Tutaj jest informacja jak się pozyskuje D-Limonene z cytrusów. Ogólnie z tego co się dowiedziałam to ma służyć jako przeciwutleniacz i walor zapachowy:

http://www.floridachemical.com/whatisd-limonene.htm


Chyba nie istnieje zatem olejek herbaciany bez tego składnika, bo inaczej jego przydatność do użycia byłaby minimalna...?

Linalol

Linalol (3,7-dimethyl-1,6-octadien-3-ol; C10H18O) jest to alkohol terpenowy o zapachu konwalii, występujący w znacznej ilości w olejku lawendowym, tymiankowym, kolendrowym i różanym.
W organizmie jest przekształcony w geraniol, potem do kwasu 1,5-dimethyl-1,5-hexadien-1,6-dikarboksylowego i 7-carboxy-3-methylokta-6-enoinowego kwasu. Posiada właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze, odprężające, rozluźniające mięśnie. Pobudza procesy eliminacji szkodliwych metabolitów. Zastosowany miejscowo rozgrzewa i działa przeciwbólowo, zwiększa ukrwienie.




Dokladnie jest tak jak przypuszczasz. Twój olejek zawiera większe ilości tych związków, jest po prostu mocniejszy. Dlatego ja zawsze polecam olejek Kej, uwazam że jest najlepszy i bezpiecznie można go nalozyć na twarz bez rozcienczania. Zawiera minimalne ilości ww substancji i to, że je zawiera, ale nie zostalo wymienione na etykiecie oznacza, ze naprawdę te ilości są śladowe, a sam produkt najdelikatniejszy z mozliwych.

---------- Dopisano o 08:38 ---------- Poprzedni post napisano o 08:28 ----------

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Dziewczynki nie jest tanio..
http://wyspakosmetykow.pl/index.php?m=1&pid=95 czy warto naprawde? czaje sie rowniez na jakies mydelkodo twarzy, albo naturalny zel. tymczasem koncze z pestek winogron orfiflame i chce cos bardziej .. naturalnego.
Witam pochmurnie z ranka.

Wejdź w tym sklepie na dzial "promocje" I uważaj na tą firme, bo nie wszystko ma naturalne. Polecam tylko mydla, blota te w saszetkach i sole i peelingi solne Resztę odradzam.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-04-14 o 09:30
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 09:41   #1253
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dokladnie jest tak jak przypuszczasz. Twój olejek zawiera większe ilości tych związków, jest po prostu mocniejszy. Dlatego ja zawsze polecam olejek Kej, uwazam że jest najlepszy i bezpiecznie można go nalozyć na twarz bez rozcienczania. Zawiera minimalne ilości ww substancji i to, że je zawiera, ale nie zostalo wymienione na etykiecie oznacza, ze naprawdę te ilości są śladowe, a sam produkt najdelikatniejszy z mozliwych.
Na pewno się w niego zaopatrzę Wolę jednak łagodniejsze działanie, niż mieć później jakiś problem z buzią. Ten Kej można dostać w aptece czy muszę zamówić przez Internet?
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 09:44   #1254
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Korah, a jakich zapachów używasz? Czy też naturalnych wód np. Lavera?
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 10:00   #1255
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Szykuję się na większe zamówienie naturalnych kosmetyków coby powymieniać drogeryjne produkty Na razie moja lista zakupów wygląda tak:

- dr scheller, łagodny żel myjący owoc granatu
- ava eco linea, rewitalizujące mleczko do demakijażu
- eubiona, szampon zwiększający objętość

Chcę kupić jeszcze żel pod prysznic i tu mam dylemat. Wybrałam kilka. Możecie polecić, któryś do suchej, atopowej skóry ?

- coslys, witaminizujący szampon i żel pod prysznic 2 w 1 z czerwonymi owocami http://www.matique.pl/pl/coslys-wita...ocami_768.html
- eubiona, nawilżający żel pod prysznic z aloe vera i granatem http://www.matique.pl/pl/eubiona-naw...natem_746.html
- born to bio, żel pod prysznic BIO "Argan&Orient" http://www.matique.pl/pl/born-to-bio...rient_537.html

Szczerze mówiąc wszystkie są na równym poziomie, przyzwoite, ale nie jakieś super. Nawet nie wiem, ktory polecić Polecam z Rossmanna Żel czy balsam pod prysznic Babydream Fur Mama. Wydaje mi się mieć dużo lepszy sklad, nawilżający no i jest 3 razy tańszy.

---------- Dopisano o 08:55 ---------- Poprzedni post napisano o 08:47 ----------

Seige, Kej kupisz w aptece, możesz też w niej zamówić olejek tej firmy, powinni bez problemowo sprowadzić.

Beets, do naturalnych zapachów chyba będę docierac na końcu. Mam mnóstwo niezużytych flakonów, mniejszych i większych. Szkoda wyrzucać, no i też cięzko się rozstać z niektorymi

---------- Dopisano o 09:00 ---------- Poprzedni post napisano o 08:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Selva Pokaż wiadomość
Przepraszam że się wtrące ale podczytuje cichaczem wątek
Też jestem z Wrocka i widziałam mini szampony, mini odżywki, mini zmywadełko i mini żel do mycia buzi z Alterry wczoraj na Grunwaldzie No ale fakt że byłam po południu i to już były resztki.
Pozdrawiam !

Pewnie sprzedają się jak cieple buleczki. Trzeba mieć fart i utrafić.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 10:01   #1256
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Beets, do naturalnych zapachów chyba będę docierac na końcu. Mam mnóstwo niezużytych flakonów, mniejszych i większych. Szkoda wyrzucać, no i też cięzko się rozstać z niektorymi

to podziwiam za silną wolę ja niestety jak jestem kuszona, to najczęściej ulegam
A ty Korah potrafisz skutecznie kusić
a ostatnio chodzi za mną Lavera eksplozja pomarańczy woda toaletowa
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 10:06   #1257
natiria
Raczkowanie
 
Avatar natiria
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 56
Dot.: Kosmetyki naturalne

hej,

dziewczyny do tej pory wszystkie kosmetyki naturalne, które kupiłam się sprawdziły poza jednym może któraś może polecić dobry antyperspirant? Ja kupiłam (pierwszy raz eko dezodorant) firmy EcoCosmetics i jest do bańki, jakbym się mydłem posmarowała, ładnie pachnie, ale po 3-4 h czuję pot, nie mówiąc po całym dniu pracy! Nigdy nie byłam bardziej przepocona
__________________

natiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 10:07   #1258
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hey, po pierwsze to licz się ze slowami, bo takie zachowanie, ukryty atak na inną użytkowniczkę forum jest karane. Zwlaszcza, że nie jest to Twój i menthy pierwszy raz. Po drugie to proszę, nie mów mi co mogę, a czego nie. Wydaje mi się, że mam pelne prawo do dzielenia się swoimi doświadczeniami z innymi, zwlaszcza jeśli pytają. Widzę, że niektórym forumowiczkom- chemiczkom, jak je pozwolilam sobie nazwać bardzo nie pasuje mój punkt widzenia, ale to nie znaczy, że mozesz podważać moje argumenty i w bezczelny sposób poniżać. Nie wiem co jest pobudką do takiego zachowania, ale jak dla mnie jest ono zwyczajnie śmieszne, kipicie zawiscią i zadrością, tylko nie rozumiem, z jakiego powodu i szczerze mówiac nie mam ochoty się tego dowiadywać. Pozdrawiam
Chyba przesadzasz z tą reakcją, zresztą zauważyłam że sam pozwalasz sobie na drobne złosliwości wobec osób, które zwracaja Ci uwage na bledy w twoich wypowiedziach, albo po prostu mają inne zdanie.
Zbyt osobiście podchodzisz to stwierdzenie "możesz/nie możesz". Tu przecież nie chodzi i zabronienie Ci czegoś tylko o to że nie masz podstaw do oceny pewnych rzeczy na podstawie doświadczenia, czyli masz prawo do mówienia czegoś ale to nie znaczy ze masz ku temu podstawy.
Poczytaj sobie swoje wypowiedzi raz jeszcze i zobacz w jaki sposób wypowiadasz sie o innych - nie wydaje mi sie że moja chęc do przekazania w prawdziwych informacji - faktów - pochodzacych z bardziej specjalistycznych źródeł, była śmiesza i świadczyła o zazdrości i zawiści.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 10:26   #1259
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Chyba przesadzasz z tą reakcją, zresztą zauważyłam że sam pozwalasz sobie na drobne złosliwości wobec osób, które zwracaja Ci uwage na bledy w twoich wypowiedziach, albo po prostu mają inne zdanie.
Zbyt osobiście podchodzisz to stwierdzenie "możesz/nie możesz". Tu przecież nie chodzi i zabronienie Ci czegoś tylko o to że nie masz podstaw do oceny pewnych rzeczy na podstawie doświadczenia, czyli masz prawo do mówienia czegoś ale to nie znaczy ze masz ku temu podstawy.
Poczytaj sobie swoje wypowiedzi raz jeszcze i zobacz w jaki sposób wypowiadasz sie o innych - nie wydaje mi sie że moja chęc do przekazania w prawdziwych informacji - faktów - pochodzacych z bardziej specjalistycznych źródeł, była śmiesza i świadczyła o zazdrości i zawiści.


A ty jakie masz podstawy, żeby oceniać Jestem w miarę kulturalną osobą i z reguly dobrze dogaduję się ze wszystkimi. Staram się być mila, nawet jeśli jestem prowokowana, ale do czasu. Zawsze, jak wchodzę na swoje subskrypcje i widzę, że ostatnia wypowiedź na wątkach o kosmetykach naturalnych i skladach kosmetycznych należuy do Hey lub mentha zadaje sobie retoryczne pytanie: Oho, co tym razem? Dziwne, lecz prawdziwe. Do nikogo innego w ten sposób nie podchodzę, wiec coś jest chyba nie tak. Nie odpieram krytyki, potrafię ja do siebie przyjać, potrafię przeprosić za blędy i przede wszystkim swoją wiedzę czerpię ze sluchania ludzi. Po prostu nie znoszę natręctwa i nagabywania, nie mówiąc już obrażaniu. Przypominam także, że jest to wątek o kosmetykach naturalnych i bezpiecznych, a nie jest to dobre pole do popisu dla Ciebie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 10:31   #1260
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

ja uwazam ze Korah jest dosc cierpliwa i nie widze w jej wypowiedziach zlosliwosci


jesli komus sie nie podoba albo nie zgadza sie z tym o czym tu piszemy to przeciez jest jeszcze masa innych watkow..
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:52.