Skomplikowana Ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-08-11, 16:17   #1
stell1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 238
GG do stell1985
Unhappy

Skomplikowana Ciąża


Problem dotyczy mojej bliskiej przyjaciółki, otóż miała ona 10 lat temu operacje kręgosłupa, pręty podtrzymujace kregosłup powinny byc jej juz dawno wyjete, ale słuzba zdrowia odwlekała to w nieskonczonosc. i teraz jest duzy problem. Normalne rodzenie moze przyniesc wiele komplikaci : nie moze dostac znieczulenia w kręgosłup. jak w ogóle mozna rodzic w ogóle sie nie schylajac czy to jest mozliwe? Jezeli sie schyli, prety moga przebic jej skóre! Czy zostaje tylko cesarka? Czy któras miała podobne kłopoty? To dopiero 3 miesiac, ale zastanawiac sie trzeba juz teraz, bo w zwiazku z tym wszystkim trzeba wybrac odpowiedni szpital, lekarza..
Zaraz jak tylko po porodzie dojdzie do siebie i bda wolne miejsca zostanie skierowana na operacje wyjecia pretów..
stell1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 18:07   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Skomplikowana Ciąża

mysle ,że lekarz prowadzacy jej chorobe i jednoczesnie ginekolog powinni odpowiedziec na jejw szytskie problemy i doradzic co i jak.
mysle ze ciąze tez trzeba bylo skonsultowac wczesniej z lekarzem i ew. komplikacje.
wyjęcie prętów nie odbywa sie w przychodni dlatego dziwie sie ,że lekarz prowadzacy koleżanke przeklada ten zabieg
chyba nikt z nas nie mial takich problemów wiec i odpowiedzi nie dostaniesz.
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-11, 22:01   #3
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Dot.: Skomplikowana Ciąża

Ja nie mam aż takiego problemu. Moja przypadłosć polega na tym, ze przez połowę zycia miałam przewlekłe zapalenie stawów. Teraz w ósmym miesiącu "porozłaziły" mi się stawy biodrowe i mam za duze obciażenie na kręgosłup. Muszę leżeć, a ból jaki towarzyszy takiemu obciażeniu (i stawów i kręgosłupa) jest wręcz czasem nie do wytrzymania. Ogromnie wspólczuję koleżance...
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-12, 12:01   #4
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Skomplikowana Ciąża

Wydaje mi się, ze w tym wypadku lekarze podejmą decyzje o cesarskim cięciu, ale, proszę nie traktować tego jako coś złego
uwazam, że takie rozwiazanie dla mamy bedzie jak najbardziej korzystne.
W lubelskich szpitalach lekarze częściej wykonuja znieczulenie ogólne, /czyli mamusia sobie śpi/ usypiacz zostaje doprowadzony dożylnie- a w tym wypadku jest to raczej pewne. Nie czuję się kompetentna, aby cokolwiek tu radzić, moge jedynie zwrócić uwagę na to, że względnie profesjonalną opiekę, odpowiednie warunki higieniczne i nowoczesny sprzęt znajdzieicie w szpitalu na Al Kraśnickich lub w szpitalu akademickim na Jaczewskiego
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-08-14, 11:08   #5
stell1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 238
GG do stell1985
Dot.: Skomplikowana Ciąża

dziekuje wam wszystkim za odpowiedzi
stell1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.