Biała dieta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-28, 17:38   #1
Lulu 1
Przyczajenie
 
Avatar Lulu 1
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 13
Talking

Biała dieta


Cześć kochane

potrzebuje pomocy, może któraś mi coś podpowie ale do rzeczy... Od dzisiaj wybielam zęby, dentysta powiedział, ze przez ten czas czyli około 10 do 14 dni nie wolno mi jeść produktów, które mogą zabarwić zęby. Oraz , że mam przestrzegać białej diety oczywiście śniadanie czy kolacja jakoś dam radę ale co robić na obiad ? jeden dzień kurczak drugi kalafior a dalej pomysłów brak dlatego jeśli ktoś ma jakiś pomysł na obiadek w takiej sytuacji będę bardzo wdzięczna . Z góry bardzo Wam dziękuje jak ktoś zechce coś odpisać buziaczki
Lulu 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 20:16   #2
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Biała dieta

ryba czy makaron z bialym serem chyba tez pasuje. Dalej salatka bawarska z majonezem, ciastlka z kokosem. Pelno jedzenia ma bialy kolor.

Envoyé depuis mon GT-S5839i avec Tapatalk
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 21:36   #3
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Biała dieta

Pierogi ruskie, naleśniki z serem, ryż z kurczakiem, ziemniaki ze zsiadłym mlekiem, budyń, kaszka manna na mleku.

Edytowane przez grubella
Czas edycji: 2014-07-28 o 21:37
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-29, 08:41   #4
Lulu 1
Przyczajenie
 
Avatar Lulu 1
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 13
Dot.: Biała dieta

dzięki kochana ale faktycznie że ja nie pomyślałam o ciastkach kokosowych mniam dzięki temu mogę zjeść jakieś słodycze, które bardzo lubię. Zaraz zobaczę przepis na sałatkę bawarską bo uwielbiam sałatki całuski dla Ciebie

---------- Dopisano o 09:41 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

a dziś na obiad pierogi ruskie hura !!! dzięki Wam mam już pomysł na obiad
Lulu 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 09:52   #5
jokasiu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 55
Dot.: Biała dieta

O proszę ile propozycji, ja chyba tez skorzystam z tych pomysłów
jokasiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-08, 08:04   #6
Lulu 1
Przyczajenie
 
Avatar Lulu 1
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Łódz
Wiadomości: 13
Dot.: Biała dieta

Polecam, pomysły które podały dziewczyny mozna wykorzystać rownież przy diecie 👌👌 a ja dodam ze zeby wybiely mi sie rewelacyjnie jeszcze dwa dni i wracam do normalności super dziekuje Wam bardzo 😘😘😘😘
Lulu 1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-15, 15:16   #7
kinga10204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 163
Dot.: Biała dieta

Ja dopiero od wczoraj jestem na białej diecie i tak przez najblizsze dwa tygodnie. I mam pytanie czy można jeść :
popcorn
prażynki solone
ciastka z cukrem
Zupę kalafiorową ( czytałam, że nie, bo zawiera kostkę rosołową ale jak bym nie zrobiła na kostce to można? No i oczywiście nie jadłabym marchwi.)
kinga10204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-10-16, 16:24   #8
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Biała dieta

Cytat:
Napisane przez kinga10204 Pokaż wiadomość
Ja dopiero od wczoraj jestem na białej diecie i tak przez najblizsze dwa tygodnie. I mam pytanie czy można jeść :
popcorn
prażynki solone
ciastka z cukrem
Zupę kalafiorową ( czytałam, że nie, bo zawiera kostkę rosołową ale jak bym nie zrobiła na kostce to można? No i oczywiście nie jadłabym marchwi.)
karoten z marchwi barwi wodę, więc zęby też, nawet jak nie zjesz marchwi

można jesć na pewno:
świeże pieczarki (tylko te bardzo świeże -->kluski śląskie/makaron z pieczarkam)
białe ryby
białka jajek
pietruszkę, korzeń
seler (surówka z selera z sokiem z cytryny!)
białe pieczywo, ryż i makaron
nabiał poza żółtym serem i owocowymi jogurtami/serkami
ziemniory
kalafiory
kalarepki
rzepę
banany
obrane ogórki (mizeria!)
białą cebulę, czosnek (spaghetti aglio olio?)
cukinię bez skórki, patisony
kokos

da się przeżyć (ja dodatkowo nie jem mięsa i jajek, a nie mogę glutenu i mleka, ale przeżyłam, jest spoko)
przez pierwszy tydzień radzę nie jeść owoców, bo mogą uszkodzić szkliwo
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-16, 17:18   #9
kinga10204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 163
Dot.: Biała dieta

Dziękuje bardzo za podpowiedzi co mogę jeść

Niby tego dosyć jest ale nie przemawia do mnie Ale co zrobić trzeba wytrzymać w końcu nie chcę, żeby tyle kasy poszło na marne.
Dzisiaj nie wytrzymałam i kupiłam sobie tę ciastka z cukrem. Od razu po zjedzeniu umyłam sobie dokładnie ząbki. a jeśli można ziemniaczki to czy zapiekane ziemniaczki (z piekarnika) też się liczą albo frytki? Chyba raczej odpadają co?

Jeśli mam tę nakładki nosić 7 dni to powiecie mi po jakim czasie mogę zacząć normalnie jeść? Bo ja miałam zamiar odczekać właśnie tę 7 dni+ dodatkowo 2 dni. Tzw jakieś zupki, kotlecika, pizze itp ? No i pić kawę chociaż by przez słomkę.
Nie pytam o buraczki, czerwone wino, herbatę itp ale chodzi o takie bardziej normalne jedzenie.

W ogóle moja dentystka mi powiedziała, że mogę wszystko jeść oprócz buraczków, kawy herbaty,i rzeczy silnie farbujących no i z owoców mogę jeść tylko banany. I, że nie muszę jeść samych białych rzeczy. Ale ja jednak trzymam się tej diety. Szkoda mi kasy jeśli miały by się przez to nie wybielić.

Edytowane przez kinga10204
Czas edycji: 2016-10-16 o 17:23
kinga10204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 03:00   #10
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Biała dieta

Cytat:
Napisane przez kinga10204 Pokaż wiadomość
Dziękuje bardzo za podpowiedzi co mogę jeść

Niby tego dosyć jest ale nie przemawia do mnie Ale co zrobić trzeba wytrzymać w końcu nie chcę, żeby tyle kasy poszło na marne.
Dzisiaj nie wytrzymałam i kupiłam sobie tę ciastka z cukrem. Od razu po zjedzeniu umyłam sobie dokładnie ząbki. a jeśli można ziemniaczki to czy zapiekane ziemniaczki (z piekarnika) też się liczą albo frytki? Chyba raczej odpadają co?

Jeśli mam tę nakładki nosić 7 dni to powiecie mi po jakim czasie mogę zacząć normalnie jeść? Bo ja miałam zamiar odczekać właśnie tę 7 dni+ dodatkowo 2 dni. Tzw jakieś zupki, kotlecika, pizze itp ? No i pić kawę chociaż by przez słomkę.
Nie pytam o buraczki, czerwone wino, herbatę itp ale chodzi o takie bardziej normalne jedzenie.

W ogóle moja dentystka mi powiedziała, że mogę wszystko jeść oprócz buraczków, kawy herbaty,i rzeczy silnie farbujących no i z owoców mogę jeść tylko banany. I, że nie muszę jeść samych białych rzeczy. Ale ja jednak trzymam się tej diety. Szkoda mi kasy jeśli miały by się przez to nie wybielić.
Nie ryzykowałabym; zapieczenie to karmelizacja = brąz na zębach.
Właśnie! Herbatki ziołowe odpadają, mocno (MOCNO!) żółcą.
No i chyba nie zgadzam się, jeśli chodzi o "jedzenie wszystkiego", ja usłyszałam, że pierwsze kilka dni powinny być faktycznie "białe", bo odwodnione, wrażliwe zęby wchłaniają każdy barwnik. Potem do tych 2 (albo i dłużej) tygodni unikać superryzyka, ale bez szału.
__________________
smocza mama

Edytowane przez kiciakasia
Czas edycji: 2016-10-21 o 03:04
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-21, 18:18   #11
kinga10204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 163
Dot.: Biała dieta

Ja też się z nią nie zgadzam co do jedzenia wszystkiego. Dlatego ja trzymałam białej diety. Kuracje mam już zakończoną ale jeszcze przez co najmniej 48 godzin, będę się trzymała tej diety. Chociaż w niedziele zjem już normalny obiadek.
A z kawy,herbaty i mocno barwiących produktów zrezygnuje na najblizsze dwa tygodnie.
kinga10204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-10-22, 01:36   #12
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Biała dieta

Cytat:
Napisane przez kinga10204 Pokaż wiadomość
Ja też się z nią nie zgadzam co do jedzenia wszystkiego. Dlatego ja trzymałam białej diety. Kuracje mam już zakończoną ale jeszcze przez co najmniej 48 godzin, będę się trzymała tej diety. Chociaż w niedziele zjem już normalny obiadek.
A z kawy,herbaty i mocno barwiących produktów zrezygnuje na najblizsze dwa tygodnie.
Ja jeszcze dostałam zalecenie używania pasty elmex (zielona), po elmexie w ogóle mam jakieś jaśniejsze zęby, nie wiem, jak u Ciebie.
No i kolorowe płyny do zębów też odpadają na te co najmniej 2 tygodnie
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-24, 07:25   #13
kinga10204
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 163
Dot.: Biała dieta

Nie mi nic takiego dentystka nie mówiła a pasty o zabarwieniu np niebieskim mogę używać ? Jak myślisz.
kinga10204 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 01:54   #14
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Biała dieta

Cytat:
Napisane przez kinga10204 Pokaż wiadomość
Nie mi nic takiego dentystka nie mówiła a pasty o zabarwieniu np niebieskim mogę używać ? Jak myślisz.
Może ja dostałam zalecenie elmexu przez mocno nadwrażliwe zęby

Co do pasty to nie wiem (w sumie i tak się pieni na biało, więc nie bardzo wiem, co myśleć); ja zawsze używam białej, więc nawet się nie zastanawiałam
__________________
smocza mama

Edytowane przez kiciakasia
Czas edycji: 2016-10-27 o 02:07
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-27 02:54:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:34.