egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 48 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-18, 17:59   #1411
paula87_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: toruń
Wiadomości: 2
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam was wszystkie,,, mam prace do napisania, chciała bym abyście mi pomogły ją napisać, o to ona:
Do gabinetu kosmetycznego przychodzi klientka w wieku 18 lat z pojedynczymi stanami zapalnymi na twarzy i bardzo silnymi zaczerwieniami na policzkach i czole. Jest to uczennica klasy o profilu sportowym, przygotowuje się do zawodów i studniówki.
można używać wszelkiej aparatury, oprócz kawitacji, wapozonu, kwasów i alg.
Z góry dzięki za pomoc, nie prosiłam bym was o pomoc, ale mam synka 8 miesięcznego i zajmuje mi większość czasu.
paula87_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 20:57   #1412
koki1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

witam wszystkie kolezanki własnie jestem po probnym wynik 60%, 755, 88% praktyczny, nawet nie zle poszło spodziewałam sie ze bedzie gorzej, temat mi przypadł. jakby ktoras chciała dowiedziec sie jakie pytania byly na tescie to napisze z tego co pamietam bo nie pozwolili nam wziasc arkuszy, pozdrawiam cieplutko basia co tam u ciebie?
koki1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-18, 21:44   #1413
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez koki1980 Pokaż wiadomość
witam wszystkie kolezanki własnie jestem po probnym wynik 60%, 755, 88% praktyczny, nawet nie zle poszło spodziewałam sie ze bedzie gorzej, temat mi przypadł. jakby ktoras chciała dowiedziec sie jakie pytania byly na tescie to napisze z tego co pamietam bo nie pozwolili nam wziasc arkuszy, pozdrawiam cieplutko basia co tam u ciebie?
Czesc.Bardzo bym chciała wiedziec jaki miałaś temat z 2 etapupytania też sie przydadza jeśli masz czas oczywiścieja powoli uczę się powtarzam wszystko,jeszcze nie miałam w szkole próbnego z 2 etapu,zobaczymy jak napiszę,test bym zaliczyła,tyle,że u nas test był z takich innych pytań niż te w egzaminach tutaj,poprostu z wszystkich wiadomosci z całych 2 lat prawie.jak myślisz co mogą dac teraz na praktycznym?Pozdrawiam serdecznie
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 08:32   #1414
koki1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

1.
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła sie krystyna janik lat 50 na zabieg pielegnacyjny okolic oczu twarzy i szyi ze skora przesuszona , szorstka gruba, wokol ust i oczu głebokie bruzdy i zmarszczki,na policzkach przebarwienia, z wyraznym osunietym owalem twarzy. klientka nałogowo pali papierosy i regularnie korzysta z solarium.


w wykazie były podane takie aparaty
-galwan
-jonoforeza
-kawitacja
natomiast w wykazie srodkow kosmetycznych multum wszystkich masek poczawszy od tych na okolice oczu na twarz oraz szyje płaty kolagenowe płatki kolagenowe na twarz, maska termomodelujaca
do wyboru w zaleznosci od rodzaju wybranego przez siebie zabiegu do rodzaju cery i stanu skory klientki

a test to z tego co pamietam były takie pytanie
1.ktory z kręgów jest nieparzysty(i tutaj niepamietam jak było sformołowane pytanie ale chodziło o wyrostek kolczysty)
2.gdzie znajduje sie wyrostek kruczy(łopatka)
3.ile par nerwów odchodzi od kregosłu[a w odc szyjnym(12)
4.przewód piersiowy prawy odprowadza chłonke do?(kata zylnego)
5.eumelanina daje zabarwienie ?( czarnobrązowe)
6.feomalanina daje zabarwienie?(żóltoczerwon e)
7. podac wszystkie warstwy skory poczynajac od strony zewnetrznej
8. w ktorym wieku znacznie zanika poziom kwasu hilauronowego w skorze
9. blond włosy i ciemne brwi to najczesciej typ urody?
10.przecwiswkazania do wykonania parafiny?(zaburzenia czucia powierzchownego skory)
11.jakie promienie wywołuja rumien fotochemiczny?
12.zapalenie wału paznokciowego i bolesnosc paznokci to objaw?
13.czym zajmuje sie wspłczesna kosmetyka?
14.przy wykonaniu makijazu wazna jest znajomosc kraniometrii
bardzo duzo było pytan odnosnoe składnikow aktywnych ale nie pamietam tresci to trzeba sie uczyc jakie do jakich cer i działanie

byłokilka pytan z psychologii ale tak sformułowane ze wiekszosc dziewczyn miala problem z poprawna odpowiedzia
jak cos mi sie przypomni to napewno jeszce napisze co było na tescie


a tak mysle ze na zewnetrzym egz moze byc depilacja lub zabieg na ciało
koki1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 11:52   #1415
anulka8233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 15
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

SIemka dziewczyny. Mam nie maly problem. Potrzebuje napisac prace z psychologi na temat : "Spoleczna rola kosmetyczki". Moze ktos cos ma na ten temat? MOze jakies namiary gdzie tego szukac mam? Moze juz ktos pial podbna prace?
Moze ma ktos ksiazke:
"Uroda i życie rozważania o psychologicznych problemach urody przewodnik dla kosmetyczek" Piotra Sarny ebook, jakies skany? Albo jakies inne ksiazki przydatne do napisania tej pracy?
Prosze pomozcie,,,
mail do mnie : anulka8233@wp.pl
anulka8233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 21:07   #1416
Clauduniaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

czesc dziewczyny

Potrzebuje napisac prace na temat ''peelingi w kosmetyce'' ma ktoś może coś??
Clauduniaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-19, 21:16   #1417
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez koki1980 Pokaż wiadomość
1.
Do gabinetu kosmetycznego zgłosiła sie krystyna janik lat 50 na zabieg pielegnacyjny okolic oczu twarzy i szyi ze skora przesuszona , szorstka gruba, wokol ust i oczu głebokie bruzdy i zmarszczki,na policzkach przebarwienia, z wyraznym osunietym owalem twarzy. klientka nałogowo pali papierosy i regularnie korzysta z solarium.


w wykazie były podane takie aparaty
-galwan
-jonoforeza
-kawitacja
natomiast w wykazie srodkow kosmetycznych multum wszystkich masek poczawszy od tych na okolice oczu na twarz oraz szyje płaty kolagenowe płatki kolagenowe na twarz, maska termomodelujaca
do wyboru w zaleznosci od rodzaju wybranego przez siebie zabiegu do rodzaju cery i stanu skory klientki

a test to z tego co pamietam były takie pytanie
1.ktory z kręgów jest nieparzysty(i tutaj niepamietam jak było sformołowane pytanie ale chodziło o wyrostek kolczysty)
2.gdzie znajduje sie wyrostek kruczy(łopatka)
3.ile par nerwów odchodzi od kregosłu[a w odc szyjnym(12)
4.przewód piersiowy prawy odprowadza chłonke do?(kata zylnego)
5.eumelanina daje zabarwienie ?( czarnobrązowe)
6.feomalanina daje zabarwienie?(żóltoczerwon e)
7. podac wszystkie warstwy skory poczynajac od strony zewnetrznej
8. w ktorym wieku znacznie zanika poziom kwasu hilauronowego w skorze
9. blond włosy i ciemne brwi to najczesciej typ urody?
10.przecwiswkazania do wykonania parafiny?(zaburzenia czucia powierzchownego skory)
11.jakie promienie wywołuja rumien fotochemiczny?
12.zapalenie wału paznokciowego i bolesnosc paznokci to objaw?
13.czym zajmuje sie wspłczesna kosmetyka?
14.przy wykonaniu makijazu wazna jest znajomosc kraniometrii
bardzo duzo było pytan odnosnoe składnikow aktywnych ale nie pamietam tresci to trzeba sie uczyc jakie do jakich cer i działanie

byłokilka pytan z psychologii ale tak sformułowane ze wiekszosc dziewczyn miala problem z poprawna odpowiedzia
jak cos mi sie przypomni to napewno jeszce napisze co było na tescie


a tak mysle ze na zewnetrzym egz moze byc depilacja lub zabieg na ciało
dziękiTo też pytania podobne do moichja też myślę o pedicure albo zabieg na ciało już czas leci,a tu tyle trzeba powtórzyc
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 11:15   #1418
koki1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Clauduniaaaaaa Pokaż wiadomość
czesc dziewczyny

Potrzebuje napisac prace na temat ''peelingi w kosmetyce'' ma ktoś może coś??



kochana w kosmetyce stosowanej jest wszystko o peelingach


Złuszczanie naskórka, inaczej peeling, eksfoliacja - zabieg stosowany w kosmetyce i dermatologii, polegający na usunięciu martwych komórek naskórka. Zabieg ma najczęściej na celu poprawienie wyglądu i stanu skóry, zapobieganie trądzikowi lub wrastaniu włosów w skórę po depilacji. W zależności od metody złuszczania, peeling dzieli się na mechaniczny, chemiczny lub mieszany. Ze względu na głębokość usuwanych warstw naskórka wyróżnia się także peeling powierzchniowy, średniogłęboki i głęboki. Słowem peeling określa się także ogólnodostępne środki kosmetyczne służące do złuszczania naskórka. I. PEELINGI KOSMETYCZNE:

1. Peelingi powierzchniowe - płytkie, działające tylko na warstwę rogową naskórka Scrub - wykonywany za pomocą kremu, żelu, emulsji,w których zawarte są drobinki ścierające (naturalne np. drobinki pestek brzoskwini, piasek, łupiny orzecha lub syntetyczne np. kuleczki nylonowe) Brushing - zabieg mechaniczny wykonywany w gabinecie kosmetycznym za pomocą aparatu wyposażonego w obrotowe szczoteczki lub zabieg wykonywany w warunkach domowych za pomocą szczoteczki do twarzy Peeling enzymatyczny - krem lub maseczka zawierająca enzymy rozpuszczające obumarłe komórki naskórka. Gommage - peeling wykonywany za pomocą preparatu,który po zaschnięciu delikatnie ściera się z twarzy (gumkuje się) Peel-of - maseczka,która zasycha na twarzy, tworzy błonkę, którą ściąga się w całości z twarzy razem z obumarłymi komórkami naskórka

2. Peelingi średniogłębokie i głębokie: Peelingi ziołowe (peeling azjatycki, green-peel, Polski Peeling Ziołowy) Neoderma Eksfoliacja AHA (bardzo dużo firm kosmetycznych ma w swojej ofercie tego typu peelingi) Eksfoliacja AHA BHA (np. VitaPeel firmy InterBiomedika) Mikrodermabrazja a). Peeling ziołowy: polega na wtarciu specjalnej mieszanki ziół w skórę. Zioła wywołują efekt przekrwienia skóry, odczyn zapalny, oraz stopniowe złuszczanie naskórka.. Peelingi ziołowe prawie zawsze zawierają tylko naturalne, roślinne składniki. Po zabiegu skóra jest mocno napięta i zaróżowiona. Po ok. 2 - 3 dniach naskórek zaczyna się łuszczyć. Wygląd skóry jest podobny do skóry poparzonej na słońcu - podobne zaczerwienienie, podobny proces "schodzenia" naskórka. W trakcie procesu łuszczenia, (czyli ok. 6-7 dni) nie stosuje się żadnych kosmetyków na twarz (można oczywiście używać krem pod oczy i na szyję). Trzeba tylko stosować specjalny lotion przygotowany przez kosmetyczkę. Nie myje się twarzy przez te kilka dni, ponieważ woda niweczy proces łuszczenia. Peeling ziołowy poleca sie szczególnie osobom, które mają ślady po trądziku lub przebarwienia. Zabieg można zastosować również dla cery łojotokowej w celu jej uspokojenia i oczyszczenia. Już po pierwszym zabiegu widać ładne efekty: poprawia się wygląd cery, koloryt, skóra wygładza się. W przypadku głębszych blizn lub przebarwień trzeba liczyć się z koniecznością przeprowadzenia kilku zabiegów. Zabiegi można wykonywać tylko raz w miesiącu. Latem i zimą raczej nie powinno poddawać się tego typu zabiegom. Peelingi ziołowe pomagają w walce z rozstępami, rozszerzonymi porami skóry, zmniejszają zmarszczki, można również wykorzystywać te zabiegi jako element kuracji przeciw cellulitowi. Peelingu ziołowego nie można wykonać u osoby, która ma mocno rozszerzone naczynka, trądzik różowaty, aktywny trądzik młodzieńczy, stany alergiczne skóry. b). EKSFOLIACJA AHA - zabieg, który nie powoduje widocznego łuszczenia naskórka, przebieg kuracji zależy od firmy oferującej preparaty z kwasami AHA. Przeważnie kurację gabinetową poprzedza ok. dwutygodniowa kuracja w domu. Kosmetyczka dobiera kosmetyki z kwasami AHA odpowiednie dla typu cery klientki. Najczęściej są to: żel do mycia twarzy i krem przygotowujący skórę do zabiegów gabinetowych. Zabieg w gabinecie polega na nakładaniu specjalnych preparatów z zawartością AHA. c) EKSFOLIACJA AHA BHA - zabieg wygląda podobnie jak zabiegi z zastosowaniem AHA. Produkty mają bogatszy skład. Rzadziej zdarzają się podrażnienia skóry, złuszczanie jest łagodniejsze ( tak jak w przypadku AHA nie widać efektu łuszczenia naskórka).Także podczas takiej kuracji klientka powinna stosować kosmetyki zalecone przez kosmetyczkę. d). MIKRODERMABRAZJA - do złuszczania naskórka wykorzystywany jest specjalny aparat, naskórek ścierany jest za pomocą mikrokryształków, które bardzo szybko odsysane są wraz z obumarłymi komórkami naskórka. Metoda nie jest inwazyjna, nie daje też nieprzyjemnych odczuć, (chociaż zdarzają się wrażliwe osoby).Po zabiegu skóra jest zaróżowiona (przemijający efekt), zdecydowanie lepiej przyswaja kosmetyki, ponieważ poprawia się krążenie krwi w skórze poprawia się również dotlenienie skóry.Mikrodermabrazja przynosi bardzo dobre efekty, jeśli jest wykonywana systematycznie, 8-10 zabiegów, w odstępach tygodniowych. Mikrodermabrazja jest alternatywą dla innych zabiegów złuszczania, a w niektórych wypadkach może nawet zastąpić zabiegi chirurgii plastycznej. Peelingi wykonywane przez kosmetyczki mają mało inwazyjny sposób działania, chociaż niektóre z tych zabiegów mogą dawać nieprzyjemne odczucia.
II. PEELINGI DERMATOLOGICZNE Złuszczania wykonywane w gabinecie dermatologicznym to zdecydowanie intensywniejsze zabiegi. Dermatolodzy złuszczają nie tylko warstwy naskórka, ale docierają aż do skóry właściwej. Dermatologiczne peelingi dzielą się na: - mechaniczne - chemiczne - laserowe
1. Peeling mechaniczny - dermabrazja wykonywana jest za pomocą urządzenia ścierającego, w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym w zależności od powierzchni poddawanej temu zabiegowi, za pomocą tej metody można usunąć głębsze przebarwienia, po zabiegu skóra jest mocno zaczerwieniona i ten stan może utrzymywać się nawet do dwóch miesięcy, dermabrazja wykonywana jest tylko w szpitalach, zabieg polecany jest tylko dla osób, które mają bardzo duże problemy z wyglądem skóry.

2. Peeling chemiczny - wykorzystywane są do tych zabiegów wszelkie substancje mające działanie złuszczające, od tych delikatnie działających po bardzo silne preparaty.Najbardziej popularne są peelingi działające delikatnie (mimo wszystko silniej niż peelingi kosmetyczne). Bardzo dużym uznaniem cieszy się zabieg WEEKEND PEEL - ma działanie średnio-głębokie, pomaga usunąć przebarwienia, powierzchniowe zmarszczki, blizny po trądziku. Skóra musi mieć ok. 3-4 dni na rekonwalescencję. a). BLUE PEEL to zabieg o silniejszym działaniu: w składzie znajdziemy kwas trójchlorooctowy o stężeniu 15% i 20%. Błękit metylenowy sprawia, że można dokładnie ocenić głębokość działania tego zabiegu. Zabieg ten polecany jest osobom, które chcą odświeżyć skórę, zmniejszyć zmarszczki, pozbyć się przebarwień. Zabieg ten nie likwiduje blizn potrądzikowych. Gojenie skóry po Blue Peel trwa 7-10 dni. b). EXODERM to zabieg o najsilniejszym działaniu. Jest tak intensywny, że musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Należy wykluczyć wszelkie przeciwwskazania (infekcja wirusowa, uczulenia skórne, choroby serca, układu krążenia, ciemna karnacja, plamy bielacze). Zabieg bardzo poprawia stan skóry, pozwala likwidować głębokie przebarwienia i zmarszczki, skóra potrzebuje ok. 14 dniowego okresu rekonwalescencji, pozostaje czerwona przez kilka tygodni.

3. Peelingi laserowe - do wygładzania skóry stosowane są lasery CO2 lub yagowo-erbowy, światło emitowane przez te lasery pochłaniane jest przez wodę znajdującą się w naskórku i skórze, jeżeli temperatura wody osiągnie 100 st. C woda wyparowuje, a to prowadzi do zniszczenia komórek i usunięcia warstwy naskórka lub, jeśli działanie jest głębsze także skóry. Głębokość oddziaływania lasera jest ściśle kontrolowana, uszkodzenia zbyt głębokie mogłyby pozostawić blizny, działanie zbyt płytkie nie da pożądanego efektu. Lasery wykorzystuje się do zabiegów likwidacji zmarszczek, przebarwień, blizn potrądzikowych. Laserowe wygładzanie skóry jest zabiegiem dość bolesnym, w przypadku małych obszarów wystarczy znieczulenie miejscowe, gdy powierzchnia skóry poddawanej zabiegowi jest większa zabieg wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym. W zależności od rozległości zabiegu czas trwania wynosi kilka minut do nawet 1-2 godzin. Usuwana jest zniszczona skóra poprzez bardzo precyzyjne naświetlanie laserem bardzo małych obszarów. Skóra po takim zabiegu musi mieć czas, aby się zregenerować. Po zabiegu może być obrzęknięta i zaczerwieniona, pacjent odczuwa pieczenie skóry. Objawy te ustępują samoistnie. W ciągu 7-10 dni powstaje nowy naskórek, lekarz zaleca specjalne maści ochronne. Zaczerwienienie skóry utrzymuje się przez ok. trzy tygodnie. Zabiegów laserowych nie poleca się osobom o ciemnej karnacji, ze skłonnością do bliznowców, nie stosuje się tych zabiegów u osób, które w okresie ostatnich 12 miesięcy przyjmowały Roaccutane oraz u osób, które mają infekcję skóry. Po kuracji złuszczającej skórę trzeba bardzo chronić przed słońcem, przez ok. miesiąc w ogóle nie wolno się opalać (ani na słońcu, ani w solarium).Trzeba koniecznie stosować się do wszelkich zaleceń pielęgnacyjnych podanych przez kosmetyczkę lub dermatologa.

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

tyle mam ale jak poszperasz w wyszukiwarce to znajdziesz duzo wiadomosci ,chęci życzę

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Cytat:
Napisane przez anulka8233 Pokaż wiadomość
SIemka dziewczyny. Mam nie maly problem. Potrzebuje napisac prace z psychologi na temat : "Spoleczna rola kosmetyczki". Moze ktos cos ma na ten temat? MOze jakies namiary gdzie tego szukac mam? Moze juz ktos pial podbna prace?
Moze ma ktos ksiazke:
"Uroda i życie rozważania o psychologicznych problemach urody przewodnik dla kosmetyczek" Piotra Sarny ebook, jakies skany? Albo jakies inne ksiazki przydatne do napisania tej pracy?
Prosze pomozcie,,,
mail do mnie : anulka8233@wp.pl



próbowałam cos znalezc i mam cos takiego http://www.sciaga.pl/tekst/32502-33-...okaz_wszystkie

http://www.sciaga.pl/text/search/?so...la+kosmetyczki


musisz poszukac poczytac nikt tego za ciebie nie zrobi kochana, chociaz tyle moge pomóc, jezeli to z punktu psychologii masz pisac to to jest jak najbardziej wskazany materiał.pozdrawiam
koki1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 16:04   #1419
anulka8233
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 15
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Wielkie dzięki. Materiały na pewno mi sie przydadzą. Cały czas szukam książki Piotra Sarny "Uroda i życie rozważania o psychologicznych problemach urody przewodnik dla kosmetyczek". Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki
anulka8233 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 16:54   #1420
Clauduniaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny poszukuje projekt na temat:

Do gabinetu 3 stycznia 2010r, zgłosiła się klijentka Maria Sadowska lat 45 z zaniedbanymi dłonmi, przesuszonymi i szorstkimi oraz plamami pigmentacyjnymi. Klijentka ma kruche, łamliwe i porozdwajane paznokcie. 1. TYTUŁProjekt realizacji prac związanych z wykonaniem u klientki Mari Sadowskiej lat 45 zabiegu manicure połączonego z intensywną pielęgnacją zniszczonej skóry dłoni i pomalowaniem paznokci.

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Do gabinetu 3 stycznia 2010r, zgłosiła się klijentka Maria Sadowska lat 45 z zaniedbanymi dłonmi, przesuszonymi i szorstkimi oraz plamami pigmentacyjnymi. Klijentka ma kruche, łamliwe i porozdwajane paznokcie
Clauduniaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 18:42   #1421
koki1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 80
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Clauduniaaaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny poszukuje projekt na temat:

Do gabinetu 3 stycznia 2010r, zgłosiła się klijentka Maria Sadowska lat 45 z zaniedbanymi dłonmi, przesuszonymi i szorstkimi oraz plamami pigmentacyjnymi. Klijentka ma kruche, łamliwe i porozdwajane paznokcie. 1. TYTUŁProjekt realizacji prac związanych z wykonaniem u klientki Mari Sadowskiej lat 45 zabiegu manicure połączonego z intensywną pielęgnacją zniszczonej skóry dłoni i pomalowaniem paznokci.

---------- Dopisano o 17:54 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Do gabinetu 3 stycznia 2010r, zgłosiła się klijentka Maria Sadowska lat 45 z zaniedbanymi dłonmi, przesuszonymi i szorstkimi oraz plamami pigmentacyjnymi. Klijentka ma kruche, łamliwe i porozdwajane paznokcie





kochana jak przeglądałam strony z forum gdzies byl taki projekt ale to juz sama musisz poszukac , ale napewno taki jest
koki1980 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 18:53   #1422
Clauduniaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ok to poszukam:P
Clauduniaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 16:38   #1423
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam, również chciałam się przyłączyć, ponieważ w tym roku także zdaję egzamin zawodowy. Jaki temat obstawiacie na praktycznym??
a tak w ogóle to chciałam zapytać czy któraś z was posiada może arkusze egzaminacyjne z etapu teoretycznego z poprzednich lat?? bardzo bym prosiła o wysłanie na maila odtakk@gmail.com bądź podanie linków, bo nie mogę znaleźć ;/ a tak w ogóle jakie tematy już były na praktycznym?? pozdrawiam ;*
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 18:16   #1424
iza_89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 16
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Witam, również chciałam się przyłączyć, ponieważ w tym roku także zdaję egzamin zawodowy. Jaki temat obstawiacie na praktycznym??
a tak w ogóle to chciałam zapytać czy któraś z was posiada może arkusze egzaminacyjne z etapu teoretycznego z poprzednich lat?? bardzo bym prosiła o wysłanie na maila odtakk@gmail.com bądź podanie linków, bo nie mogę znaleźć ;/ a tak w ogóle jakie tematy już były na praktycznym?? pozdrawiam ;*

warto przejrzeć cały watek.. bo arkusze egzaminacyjne z etapu teoretycznego dziewczyny wrzucały tutaj
Pozdrawiam
iza_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 07:16   #1425
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

a jaki temat obstawiacie na praktycznym w tym roku???
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 09:13   #1426
rozowaagus8888
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 224
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny jeśli macie jakieś testy z kosmetologi to ja poprosze na maila rozowaagus888@wp.pl
__________________

Konsultantka Oriflame
************************* ********************
Technik Usług Kosmetycznych - czekam na wyniki 28 sierpnia
rozowaagus8888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 09:38   #1427
Basia8212
Wtajemniczenie
 
Avatar Basia8212
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 2 643
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez rozowaagus8888 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeśli macie jakieś testy z kosmetologi to ja poprosze na maila rozowaagus888@wp.pl
Testy są na forum,wystarczy przeszukac forum,bo dziewczyny wstawiały arkusze z pytaniami
__________________
Nie rezygnuj nigdy z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie...
Kosmetologia i wizaż - moje życiowe pasje Blog
Basia8212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 12:05   #1428
_Terencia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 1
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Malutka21 Pokaż wiadomość
Witam. Móglby mi ktos pomoc, mam do napisania projekt zabiegu pielęgnacji ciała na cellulit u klientki z żylakami, kompletnie nie mam pojecia jak sie do tego zabrac, bede wdzieczna za jakakolwiek pomoc, ewentualne materialy prosze przeslac na poczte, nati314@wp.pl za kazda pomocna wskazowke bede wdzieczna
Witam. czy masz jeszcze ten projekt? muszę go napisać i mam identyczny temat. jeśli tak to proszę o kontakt na a mail teniaoska@interia.pl z góry dziękuje
_Terencia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 16:10   #1429
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Czy wiecie może czy w tym roku żeby zdać egzamin teoretyczny z pierwszej części trzeba mieć 25 punktów i z drugiej 6 ?? bardzo proszę o odpowiedź.

aha i czy ma ktoś może odpowiedzi do drugiej części teoretycznego z 2007 roku?????
__________________

Edytowane przez Ani_qa
Czas edycji: 2010-04-24 o 10:04
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-24, 17:26   #1430
db00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cześć dziewczyny, jestem nowa i na dzien dobry z prośbą mam do napisania NA JUTRO PROJEKT, pomóżcie proszę.
Do gabinetu kosmetycznego zglosila się 38 letnia kobieta. Poprosila o wykonanie zabiegu pielęgnacyjnego wookól oczu. Jej oczy są zmęczone, olne owieki są zasinione a w kacikach zewnętrzny widoczne są kurze lapki.
Ja zawsze muszę dlużej nad tym pomyśleć a my mamy jutro zajęcia i mamy to miec gotowe. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
db00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 09:57   #1431
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez db00 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny, jestem nowa i na dzien dobry z prośbą mam do napisania NA JUTRO PROJEKT, pomóżcie proszę.
Do gabinetu kosmetycznego zglosila się 38 letnia kobieta. Poprosila o wykonanie zabiegu pielęgnacyjnego wookól oczu. Jej oczy są zmęczone, olne owieki są zasinione a w kacikach zewnętrzny widoczne są kurze lapki.
Ja zawsze muszę dlużej nad tym pomyśleć a my mamy jutro zajęcia i mamy to miec gotowe. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
z tego co pamiętam to na forum był już taki projekt dotyczący pielęgnacji wokół oczu, nie wiem czy identyczny, ale na
pewno był. Proponuję poszukać.
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 21:29   #1432
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczynki, a macie może klucze do testów?? Pomóżcie proszę bo nigdzie nie mogę tego znalezc Testy mam a klucze nawet jak jakieś znajdę... to się okazuje że jednak nie te
ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 07:22   #1433
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

a do testów z którego roku Ci są potrzebne te klucze, bo na stronie CKE są, jeśli nie to Ci wyślę, warto też przeszukać forum.
tak w ogóle to napisz właśnie z którego roku masz te testy bo może warto je tu wkleić żeby ktoś inny skorzystał np. ja ;D heh
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 10:33   #1434
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

ja mam czerwiec 2008 czerwiec 2009- ksero i jakieś skany na kompie... ale ciężko mi teraz stwierdzić które to są bo inteligentnie je pozapisywałam bez strony głównej <lol>


aaaa i to jest wersja x

Edytowane przez ewela80
Czas edycji: 2010-04-26 o 10:35
ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 13:42   #1435
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Nr
zad. Odp. Nr
zad. Odp.
1 B 26 A
2 A 27 C
3 B 28 A
4 D 29 D
5 C 30 A
6 D 31 D
7 A 32 A
8 D 33 D
9 C 34 B
10 C 35 C
11 D 36 B
12 B 37 A
13 B 38 C
14 D 39 B
15 D 40 C
16 B 41 C
17 A 42 D
18 C 43 C
19 B 44 A
20 D 45 D
21 A 46 C
22 A 47 A
23 B 48 D
24 A 49 C
25 C 50 C czerwiec 2008


niestety nie mam klucza do testu z 2009 roku, jednak większość kluczy jest dostępna na stronie CKE.
Jeśli możesz bardzo proszę o wysłanie arkusza z testem z czerwca 2009 z góry dziękuję mój mail odtakk@gmail.com pozdrawiam.

---------- Dopisano o 14:42 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

WERSJA X WERSJA Y
Nr
Zad. Odpowiedź Nr

51. A
52. C
53. A
54. D
55. C
56. C
57. C
58. B
59. C
60. C
61. C
62. B
63. B
64. C
65. B
66. B
67. B
68. A
69. B
70. B

czerwiec 2008 z przedsiębiorczości.

dla wersji X oczywiście
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 14:26   #1436
ewela80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 156
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziekuję ślicznie Niestety czerwiec 2009 mam kserówki(wzięłam z sekrtariatu szkoły) Ale wyślę Ci to co mam na kompie. Może się przyda
ewela80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 16:00   #1437
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

okej dzięki bardzo
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 02:36   #1438
db00
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 10
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

pszeszukalam każdą str forum zanim napisalam prośbę o projekt pielęgnacji oczu i nie ma ale juz napisalam czekam teraz na ocenę
Ale na dniach nasza pani wyśle nam nowe zadanie i też z tego co uslyszalam wcale nie proste bo wymyślila coś przy pielęgnacji domowej lącznie z odżywianiem się klientki masakra przecież my nie zdajemy dietetyki.
db00 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 07:18   #1439
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

no możliwe że nie było identycznego tematu. Co do dietetyki miałam taki przedmiot w szkole więc w sumie nie dziwię się że będziesz miała coś o odżywianiu, w sumie odpowiednie posiłki mają duży wpływ na nasz zdrowy wygląd.
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-27, 11:21   #1440
Kasiaaa899
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

witajcie
jestem tu od niedawna ale śledzę te strine już od dluzszego czasu
pilnie potrzebuje Waszej pomocy
Musze jak najszybciej napisac dwa projekty,oto one:
1. Do gabinetu kosmetycznego zglasza sie po raz pierwszy klientka w wieku 30 lat z nadwaga i cellulitem,która chcialaby zrobic cos w kierunku poprawy swej skory w zwiazku z nadchodzacym ociepleniem. Klientka prowadzi siedzacy tryb życia ,duzo pracuje,nalogowo pali parierosy,niedrowo sie odzywia.

2.Do gabinetu kosmetycznego zglosila sie 30 letnia klientka i prosi o wykonanie makijazu wieczorowego.w klasycznej analizie koloryztycznej zostala zakwalifikowana do typu zimowego.Klientka ma twarz okragla,charakteryzuje sie ciemnymi włosami,jasna cera i piwnym kolorem oczu.Cera klientki jest sucha i odwodniona.Opracuj projekt realizacji prac zwiazanych z wykonaniem u klientki makijazu wieczorowego przy uzyciu srodkow i przyborow oraz aparatury dostepnej w gabinecie kosm.Opracuj podstawowe zasady makijau w warunkach domowych z prezentacja preparatow kosmetycznych do stosowania.

Bardzo prosze o pomoc
moj mail slkatarzyna@gmail.com
czekam i z gory dziekuje
Kasiaaa899 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:05.