Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 126 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-08-18, 16:11   #3751
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

lifeisbeautiful - uzywalam roznych olejkow, przez dlugi czas, kilka lat. Mialam arganowy, jojoba, z wiesiolka, lniany, kokosowy, maslo shea, konopny, z nasion zielonej kawy, mieszanki do cery tlustej od Clarins i dr. Hauschka... nie pamietam co jeszcze...uzywalam tez rozne olejki myjace czy ocm.
Nie moge odmowic olejkom ich dzialania na skore, owszem wygladzaja, odzywiaja skore, daja taki zdrowy polysk i miekkosc. Ma sie wrazenie, ze to jest cos dobrego bo skora ma taki zdrowy ogolny wyglad(nie liczac pryszczy), nie jest szara, zmaltretowana no ale wlasnie... olejek nie oczysci porow,(caly czas mowie o cerze tradzikowej) nie zahamuje wysypu a nadmiar tluszczy moze wrecz pogorszc stan cery.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-18, 16:25   #3752
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
lifeisbeautiful - uzywalam roznych olejkow, przez dlugi czas, kilka lat. Mialam arganowy, jojoba, z wiesiolka, lniany, kokosowy, maslo shea, konopny, z nasion zielonej kawy, mieszanki do cery tlustej od Clarins i dr. Hauschka... nie pamietam co jeszcze...uzywalam tez rozne olejki myjace czy ocm.
Nie moge odmowic olejkom ich dzialania na skore, owszem wygladzaja, odzywiaja skore, daja taki zdrowy polysk i miekkosc. Ma sie wrazenie, ze to jest cos dobrego bo skora ma taki zdrowy ogolny wyglad(nie liczac pryszczy), nie jest szara, zmaltretowana no ale wlasnie... olejek nie oczysci porow,(caly czas mowie o cerze tradzikowej) nie zahamuje wysypu a nadmiar tluszczy moze wrecz pogorszc stan cery.
Jaki krem nawilżający używasz? Na razie zostanę przy olejach, bo nie mam alternatywy, poza tym trochę mnie pociesza to, że w niektórych nawilżających kremach aptecznych do cery tłustej są oleje.
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-18, 17:27   #3753
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Moja twarz zaczyna przypominać pobojowisko W akcie desperacji zastanawiam sie nad kupnem TRIACNEAL`u któraś z Was miał z nim styczność?
__________________
Kiedy jesteś pewna siebie,zawsze wyglądasz dobrze .
Dwa metry ma strach, nie wolno się bać.
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-18, 18:16   #3754
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
Jaki krem nawilżający używasz? Na razie zostanę przy olejach, bo nie mam alternatywy, poza tym trochę mnie pociesza to, że w niektórych nawilżających kremach aptecznych do cery tłustej są oleje.
Tak jak pisalam nie uzywam zadnego kremu nawilzajacego.Mam serum nawilzajace, jest bez tluszczy i mi to wystarcza - z Lierac takie z nowej serii, rozowe opakowanie, ma wit c w skladzie. Jest lekkie ale mi wystarcza, uzywam wtedy gdy chce dacodpoczac skorzr od skinorenu albo czasem rano pod filtr. Jak nie wychodze z domu to darujr sobie filtr i samo serum daje rade.
w ogole muszr wam jeszczr powiedziec, ze przebywanie na swiezym powietrzu tez daje skorze duzo dobrego, zwlaszcza wysilek fizyczny. Ja po ciazy obiecuje sobie, ze bede biegac.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-19, 10:27   #3755
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

iherb nie znam - fajny portal? Co polecacie?
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-19, 11:33   #3756
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
iherb nie znam - fajny portal? Co polecacie?
Ja polecam tę glinkę: http://www.iherb.com/aztec-secret-in...lb-454-g/29363

ma świetne opinie na acne.org, niektórzy dodają do niej węgiel aktywny:

http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Ch...9&sr=null&ic=1

w polsce można kupić mydło z węglem, czytałam dużo pozytywnych rzeczy o nim, więc taka maseczka z węglem też powinna być okey, oprócz tego węglem można wybielać zęby

W wątku o zakupach na iherb dziewczyny polecają też krem z retinolem, podobno lepszy niż triacneal
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-19, 11:59   #3757
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
Ja polecam tę glinkę: http://www.iherb.com/aztec-secret-in...lb-454-g/29363

ma świetne opinie na acne.org, niektórzy dodają do niej węgiel aktywny:

http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Ch...9&sr=null&ic=1

w polsce można kupić mydło z węglem, czytałam dużo pozytywnych rzeczy o nim, więc taka maseczka z węglem też powinna być okey, oprócz tego węglem można wybielać zęby

W wątku o zakupach na iherb dziewczyny polecają też krem z retinolem, podobno lepszy niż triacneal
Dziękuję bardzo
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-19, 12:20   #3758
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja wlasnie zamowilam mydelko waglowe z lawendowej farmy troche znudzila mi sie juz moja pianka.
Mial ktos te mydelko? Warte wyprobowania?
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 12:30   #3759
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
Ja polecam tę glinkę: http://www.iherb.com/aztec-secret-in...lb-454-g/29363

ma świetne opinie na acne.org, niektórzy dodają do niej węgiel aktywny:

http://www.iherb.com/Nature-s-Way-Ch...9&sr=null&ic=1

w polsce można kupić mydło z węglem, czytałam dużo pozytywnych rzeczy o nim, więc taka maseczka z węglem też powinna być okey, oprócz tego węglem można wybielać zęby
To jest jakiś inny węgiel niż ten dostępny w aptekach (na biegunkę)? Ja tym właśnie aptecznym wybielałam zęby i zdarzyło mi się ze 2 razy dodać do maseczki z glinki (ale nie pamiętam odczuć wobec tej mieszanki)
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 14:06   #3760
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

myslicie ze Facelle moze powodowac wypryski?
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 14:17   #3761
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
To jest jakiś inny węgiel niż ten dostępny w aptekach (na biegunkę)? Ja tym właśnie aptecznym wybielałam zęby i zdarzyło mi się ze 2 razy dodać do maseczki z glinki (ale nie pamiętam odczuć wobec tej mieszanki)
Nie, taki sam jak na biegunkę Wczoraj właśnie kupiłam w aptece, już jestem po dwukrotnym myciu zębów, mam nadzieję, że trochę zbieleją
Dzisiaj dodam do glinki, zobaczymy jak będzie

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
myslicie ze Facelle moze powodowac wypryski?
Może brakuje ci czegoś w pielęgnacji? Złuszczasz się? Stosujesz coś do demakijazu oprócz facelle?

Edytowane przez lifeisbeautiful
Czas edycji: 2014-08-22 o 14:19
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 15:33   #3762
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
Nie, taki sam jak na biegunkę Wczoraj właśnie kupiłam w aptece, już jestem po dwukrotnym myciu zębów, mam nadzieję, że trochę zbieleją
Dzisiaj dodam do glinki, zobaczymy jak będzie



Może brakuje ci czegoś w pielęgnacji? Złuszczasz się? Stosujesz coś do demakijazu oprócz facelle?
w sumie jedynie facelle ostatnio dodawalam do pielegnacji z racji lenistwa (myje twarz pod prysznicem po wczesniejszym zmyciu oczu)... Ale tez jakos hormony mi zaszalaly niedawno wiec to nie jest takie pewne czy to on nie pasuje mojej skorze (ale najlatwiej go wyeliminowac). uzywam Acnelecu codziennie wieczorem, choc z racji, ze skora sie nie polepsza to ratuje sie benzacne. Nawilzam zelem aloesowym i plynem oczarowym z kwiatem pomarnaczy od fitomedu, makijaz taki jak zawsze wiec on nie jest podejrzany
Po prostu zastnanawia mnie czy on moze robic krzywde (skladowo jest bardzo ok)
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 16:01   #3763
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
w sumie jedynie facelle ostatnio dodawalam do pielegnacji z racji lenistwa (myje twarz pod prysznicem po wczesniejszym zmyciu oczu)... Ale tez jakos hormony mi zaszalaly niedawno wiec to nie jest takie pewne czy to on nie pasuje mojej skorze (ale najlatwiej go wyeliminowac). uzywam Acnelecu codziennie wieczorem, choc z racji, ze skora sie nie polepsza to ratuje sie benzacne. Nawilzam zelem aloesowym i plynem oczarowym z kwiatem pomarnaczy od fitomedu, makijaz taki jak zawsze wiec on nie jest podejrzany
Po prostu zastnanawia mnie czy on moze robic krzywde (skladowo jest bardzo ok)
Hormony są o wiele bardziej prawdopodobne, niż facelle, najlepiej iść zrobić badania

Benzacne jest przeciwbakteryjny, powinnaś pomyśleć o czymś złuszczającym: effaclar, acne derm, tonik z kwasami etc. Polecam bloga kosmostolog. Złuszczanie naprawdę daje efekty

Myślę, że każdy kosmetyk(facelle też) może powodować podrażnienie, a wrażliwa skóra czasami na podrażnienie reaguje krostami. Próbowałaś myć twarz wodą mineralną?
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 16:18   #3764
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
Hormony są o wiele bardziej prawdopodobne, niż facelle, najlepiej iść zrobić badania

Benzacne jest przeciwbakteryjny, powinnaś pomyśleć o czymś złuszczającym: effaclar, acne derm, tonik z kwasami etc. Polecam bloga kosmostolog. Złuszczanie naprawdę daje efekty

Myślę, że każdy kosmetyk(facelle też) może powodować podrażnienie, a wrażliwa skóra czasami na podrażnienie reaguje krostami. Próbowałaś myć twarz wodą mineralną?
jestem zbyt leniwa zeby isc badanie zrobic ^^ wiem co jest nie tak. Acnelec = differin, on jest zluszczajacy (slabo, ale jednak). Kosmostolog znam, przeczytalam wszystkie interesujace mnie wpisy ^^ skory wrazliwej nie mam, jedynie tlusta i pancerna co do wody mineralnej to nie, nie probowalam, woda nie jest tutaj problemem bo dopiero ostatnio (okolo tygodnia) cos zaczelo sie niedobrego dziac, wczesniej mialam buzie jak laleczzka :<

ale do dermatologa i tak musze isc w najblizszym czasie po mocniejszy retinoid, bo to to takie pitu pitu dla mnie ^^

Edytowane przez 201708250935
Czas edycji: 2014-08-22 o 16:19
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 18:28   #3765
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez nagomiko Pokaż wiadomość
jestem zbyt leniwa zeby isc badanie zrobic ^^ wiem co jest nie tak. Acnelec = differin, on jest zluszczajacy (slabo, ale jednak). Kosmostolog znam, przeczytalam wszystkie interesujace mnie wpisy ^^ skory wrazliwej nie mam, jedynie tlusta i pancerna co do wody mineralnej to nie, nie probowalam, woda nie jest tutaj problemem bo dopiero ostatnio (okolo tygodnia) cos zaczelo sie niedobrego dziac, wczesniej mialam buzie jak laleczzka :<

ale do dermatologa i tak musze isc w najblizszym czasie po mocniejszy retinoid, bo to to takie pitu pitu dla mnie ^^
Może po prostu masz wysyp przed okresem? Mocniejsze retinoidy na jesień to dobry pomysł. Na pewno wszystko szybko się polepszy
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-22, 19:03   #3766
201708250935
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2 597
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lifeisbeautiful Pokaż wiadomość
Może po prostu masz wysyp przed okresem? Mocniejsze retinoidy na jesień to dobry pomysł. Na pewno wszystko szybko się polepszy
chcialabym zeby tak bylo! niestety okres skonczyl mi sie tydzien temu :< ale czas pokaze, mam nadzieje ze bedzie teraz tylko lepiej
201708250935 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 19:58   #3767
Czlowiek Istota Marna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 552
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

dziewczyny a co naprawde pomoze na czerwone przebarwienia po tradziku +dziurki ???
Czlowiek Istota Marna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-23, 22:19   #3768
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Czy któraś z Was ma porównanie do toniku 2% BHA i toniku 2%BHA 8% kwas mlekowy z przepisu z mazideł?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 14:22   #3769
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Chciałabym was prosić o radę. Robię zamówienie na ZSK i chcę kupić coś nawilżającego. Na pewno biorę żel hialuronowy i alantoinę, ale zastanawiam się nad czymś jeszcze. Nie wiecie, czy taki hydromanil się nada do cery trądzikowej? A może glukonolakton? nie miałam wcześniej styczności z PHA.

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

albo może kwas laktobionowy zamiast glukonolaktonu? chętnie bym wypróbowała to wszystko, ale mam ograniczone fundusze
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-28, 20:23   #3770
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez fiasco Pokaż wiadomość
Chciałabym was prosić o radę. Robię zamówienie na ZSK i chcę kupić coś nawilżającego. Na pewno biorę żel hialuronowy i alantoinę, ale zastanawiam się nad czymś jeszcze. Nie wiecie, czy taki hydromanil się nada do cery trądzikowej? A może glukonolakton? nie miałam wcześniej styczności z PHA.

---------- Dopisano o 14:22 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

albo może kwas laktobionowy zamiast glukonolaktonu? chętnie bym wypróbowała to wszystko, ale mam ograniczone fundusze
Ja polecam glukonolakton, nawilża i sprawia, że wszystko się lepiej wchłania. A z nienawilżających polecam witaminę c koniecznie!
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-28, 20:36   #3771
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Hydromanil jak najbardziej będzie nadawał się do cery trądzikowej, używałam go w serum z sylimaryną z mazideł (takie 2w1 - działa antyoksydacyjnie i nawilżająco), idealne pod filtr
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-29, 14:07   #3772
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

biorę w końcu glukonolakton - jestem bardzo ciekawa kwasów PHA

Witaminę C mam też, zarówno w wersji rozuszczalnej w wodzie jak i w tłuszczach, ale jakoś nie wiem, jak się do nich zabrać. Do serum z tą witaminą zawsze mi czegoś brakowało Jak mi przyjdzie zamówienie z ZSK to pewnie spróbuję jakieś w końcu ukręcić.
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-30, 12:53   #3773
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Kupiłam tonik PHA 6% z Kolorówki i mam pytanie....czy on ma działanie wyłacznie nawilżające,czy tez dodatkowo lekko złuszcza?Potrzebuje czegoś łagodnego i złuszczającego ,ale z opisu na stronie wynika,ze ten tonik jedynie nawilża
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-30, 13:48   #3774
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

O! Jeśli któraś z Was ma wypróbowany patent na serum z wit. C to ja poproszę Kiedyś używałam takiego serum z Germaine de Capuccini (kupowałam w Hiszpanii), było bardzo dobre, tylko drogie. Niestety do Hiszpanii już nie jeżdżę, a nie wiem, czy w Polsce można kupić. Albo coś innego, co się dobrze sprawdza
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-30, 20:31   #3775
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Glukonolakton na pewno złuszcza martwy naskórek, ale bardzo bardzo delikatnie. Co do witaminy c, u mnie świetnie sprawdza się po prostu olejowa wersja z ecospa + olej z pestek malin(bo wit c z witaminą e podobno dobrze współgra) + żel hialuronowy. Najlepiej najpierw użyć toniku z PHA, a potem nałożyć witaminę c, wyczytałam gdzieś, że to chroni ją przed utlenieniem.
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-30, 21:30   #3776
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Kupiłam tonik PHA 6% z Kolorówki i mam pytanie....czy on ma działanie wyłacznie nawilżające,czy tez dodatkowo lekko złuszcza?Potrzebuje czegoś łagodnego i złuszczającego ,ale z opisu na stronie wynika,ze ten tonik jedynie nawilża
Ja mam tonik z kwasem PHA 6% (z BU) - moim zdaniem złuszcza, jestem po nim czerwona jak burak. Ale ja mam bardzo wrażliwą cerę, czytałam opinie, że na niektórych w ogóle nie działa Za to ja nie czuję żeby nawilżał jakoś specjalnie...

U mnie poprawa ostatnio. Pewnie pora roku + witaminy, od których chyba jestem uzależniona Ale tonik PHA uważam, że za mało daje i zamierzam od września zacząć używać Effaclaru K - ciekawe co to będzie. Zależy mi głównie na zmniejszeniu porów na policzkach koło nosa, bo mam wielkie kratery.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 00:03   #3777
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 281
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Margitko,a jakie witaminy bierzesz?

Wiem,ze tonik PHA to moze byc za malo,dlatego zastanawiam sie,z czym mozna by go polaczyc,stosowac na zmiane,jak sadzicie?Co mogloby z nim dzialac synergicznie?Oprocz kwasu migdalowego - ten zrobil mi straszne pobojowisko na twarzy.
Tez mam bardzo wrazliwa skore,do tego tradzik dorosly,ale wiekszosci dobrze dzialajacych preparatow,jak atrederm,zorac,czy nadtlenek benzoilu nie moge juz stosowac.Chyba ze chce chodzic z permanentnym burakiem Szukam wiec alternatyw i substancji dzialajacych lagodniej,ale skutecznie...

Lifeisbeautiful chodzi Ci o stosowanie toniku PHA i na to witaminy C olejowej nalozonych jedno na drugie?Mozna tak?
Margo123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 08:15   #3778
skylar9221
Przyczajenie
 
Avatar skylar9221
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 13
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Ja za kilka dni wybieram sie na peeling chemiczny zobaczymy jak to zadziała )


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Just write about what bites you and damn the rest.
skylar9221 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 08:44   #3779
lifeisbeautiful
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 563
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Margo123 Pokaż wiadomość
Margitko,a jakie witaminy bierzesz?


Lifeisbeautiful chodzi Ci o stosowanie toniku PHA i na to witaminy C olejowej nalozonych jedno na drugie?Mozna tak?
Też jestem ciekawa tych witamin

Tak, stosuję jedno na drugie, co drugi dzień, myślę, że można, to są naprawdę bardzo delikatne preparaty, ja mam cerę mocno naczynkową i jest raczej w porządku. U mnie rumień był skutkiem mycia twarzy wodą z kranu, jak zmieniłam na mineralną to jest lepiej.

Możliwe, że pomogło mi też łykanie sylimaryny z każdym posiłkiem, mam te kapsułki: http://www.iherb.com/Now-Foods-Silym...gie-Caps/13870
lifeisbeautiful jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-08-31, 21:25   #3780
Susanah
Raczkowanie
 
Avatar Susanah
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 208
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Heja dziewczyny, piszę z prośbą o poradę, bo swoimi durnymi eksperymentami dorobiłam sie jakiejś strasznie dziwnej formy trądziku. Zaczęło się to chyba mniej więcej po tym, jak zrobiłam sobie kuku przeterminowanym tonikiem migdałowym.. i od MNIEJ WIĘCEJ tamtego czasu (piszę mniej wiecej bo nie jestem w 100% pewna czy to jest przyczyna) na twarzy wychodzą mi dziwne zmiany. Zaczyna się od tego, ze na twarzy wychodzi mi grudka albo po prostu taka wypukłość, jakby po prostu spuchł mi por. Nie jest to podskórny pryszcz, bo nie boli, lecz po jakimś czasie zamienia ta grudka robi się czerwona. Nie jest to podskórna gula ( wiem, jak one wyglądają, bolą jak diabli są całe pod skórą), daje się trochę wycisnąć, ale nigdy do końca, cały czas mam taką odstająca czerwona grudke z ktora po prostu nic sie nie da zrobic.. nie robi sie zaden bialy czopek do wycisniecia, nic, po prostu jest czerwona, jak sie po niej drapie to potrafi troszkę boleć, tak w środku. Spotkałyście się z czymś takim? Wybaczcie barwne opisy, ale ciezko jest opisac cos takiego. Boję się iść z tym do dermatologa, nie znam żadnego dobrego, i obawiam się, że mnie zbyje, mówiąc że to zwykłe zaskórniki. Tymczasem ja mam 21 lat, wszystkie rodzaje trądziku juz przerobilam, i z czyms takim sie jeszcze nie spotkalam. Rozumiecie pewnie moją frustrację, tego dziadostwa nic nie jest stanie zagoic, siedzi tygodniami...czy to moze byc jakis tradzik pokwasowy, albo moze przez podraznienie kwasem wdala mi sie jakas bakteria/grzyb?
A moze ktoras z Was poleci dobrego drmatologa w Wawie?
Bede super szczesliwa jesli ktos przez to przebrnal ;o
Susanah jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:09.