Jak często można jeść JAJKA ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-27, 18:50   #1
sykutka
Raczkowanie
 
Avatar sykutka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: 大阪市
Wiadomości: 466

Jak często można jeść JAJKA ?


No więc jak często można jeść jajka tak, aby oczywiście nie przeszkodzić diecie?
Codziennie? Co drugi dzień? 3 razy w tygodniu?
sykutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 18:57   #2
ewa25
Zadomowienie
 
Avatar ewa25
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warmia i Mazury
Wiadomości: 1 326
GG do ewa25
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

W ciągu tygodnia powinno sie jeść 6 jajek
ewa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 18:59   #3
agolek
Wtajemniczenie
 
Avatar agolek
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 2 373
GG do agolek
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

ja czasem jem 10 tygodniowo jak mnie napadnie jesli nie masz podwyzszonego cholesterolu to nie ma przeciwskazan. Oczywiscie bez przesady. cala paletka bedzie za duzo
__________________
Akcja Odchudzanie !!!2kg do zgubienia....
agolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 17:42   #4
Midi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: zmienna
Wiadomości: 3 356
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Jedynym przeciwskazaniem jest właśnie za wysoki poziom cholesterolu. Niedawno czytałam, że - zdaniem lekarzy - osoby bez problemów z cholesterolem mogą spokojnie jeść codziennie 1 jajko, a nawet 10 tygodniowo nie wyrządzi im żadnej szkody.
A poza tym jajka są źródłem świetnie przyswajalnego białka i mają bardzo mało kalorii.
Midi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 20:02   #5
grudniowa-szatynka
Zakorzenienie
 
Avatar grudniowa-szatynka
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 5 082
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Jem około 7 jajek tygodniowo.. też się zastnawiałam czy to nie za dużo. Cholesterol na pewno w normie więc mam nadzieję, ze nie mam się o co martwić
__________________
Damn! Who said there's no treasure at the end of the rainbow?
grudniowa-szatynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-28, 21:41   #6
lonely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 118
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

No, więc poruszasz dość dyskusyjne zagadnienie. Jajko kurze całe to źródło najzdrowszego białka, lepszej jakości znajdziesz tylko i wyłącznie w odżywkach. I bardzo zdrowego tłuszczu. Wszystko pięknie, gdyby nie ten cholesterol. Musisz zdać sobie sprawę, że aby poziom cholesterolu dramatycznie ci podskoczył musiałabyś jeść i jeść kilka jaj dziennie przez długi okres czasu. Większość badań, tak jak to bywa z lekami sprawdzana jest na pewnej grupie ludzi przez pewny okres. Wyniki są różnorakie, bo wszystko zależy od twojego organizmu.

Obecnie przyjęło się, że dzienne spożycie nie może przekraczać 2 jaj.
Tak poza tym ja jadam 6 jajek na dzień, czyli 42 na tydzień. I wszystko gra!
__________________
Nie pozwól, aby chore wyobrażenia o rzeczywistości zdegradowały twój organizm. Wsłuchaj się w jego szepty. Jedz po 18:00!
lonely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 21:22   #7
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

az tyle jesc jajek mozna???? a ja myslalam ze trzy tygodniowo to maks jest i nunu wiecej! no prosze prosze...to juz mam kolacje zalatwiona! ale wspaniale
__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-01, 21:40   #8
lonely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 118
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Cytat:
Napisane przez volunteer
az tyle jesc jajek mozna???? a ja myslalam ze trzy tygodniowo to maks jest i nunu wiecej! no prosze prosze...to juz mam kolacje zalatwiona! ale wspaniale
Tak, dwa jajka na dzień ci nie zaszkodzi. O ile nie masz JUŻ problemów z cholesterolem.
Ale zamiast jaj możesz zjeść 80g cyca z kury dodać główkę sałaty, trochę oliwy z oliwek. Czyli bardzo zdrowe białko, przyswajalne węglowodany i najzdrowszy tłuszcz. W sam raz na 6-8 godzin snu.
A rano obudzisz się, jak nowo narodzona =]
__________________
Nie pozwól, aby chore wyobrażenia o rzeczywistości zdegradowały twój organizm. Wsłuchaj się w jego szepty. Jedz po 18:00!
lonely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 21:40   #9
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Na diecie to jadlam duzo jajek, chociaz ostatnio juz mi oczami wychodza Normalnie nie moge na nie jakos patrzec i wole zjesc co innego...
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 21:48   #10
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Cytat:
Napisane przez lonely
Tak, dwa jajka na dzień ci nie zaszkodzi. O ile nie masz JUŻ problemów z cholesterolem.
Ale zamiast jaj możesz zjeść 80g cyca z kury dodać główkę sałaty, trochę oliwy z oliwek. Czyli bardzo zdrowe białko, przyswajalne węglowodany i najzdrowszy tłuszcz. W sam raz na 6-8 godzin snu.
A rano obudzisz się, jak nowo narodzona =]
heh no tak.... tylko skad ja mam wiedziec ze nie mam problemow z cholesterolem?? tzn. mam 22 lata(prawie) i...no i coz... i wszystko jest ok ale czy to znaczy ze nie mam problemow z cholesterolem?? no chyba raczej nie mam no a to z tym 'cycem' brzmi naprawde apetycznie tylko czy to nie za duzo jak na kolacyjke?...
__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-01, 22:20   #11
lonely
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 118
Cool Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

A czemu za dużo? Policzmy to razem.
Mamy piękny cyc z piekarnika, polany oliwą z oliwek oraz główkę sałaty zielonej. Odpowiednio, otrzymujemy:
17,2g białka, 1g tłuszczu, 0g węglowodanów
0 białka, 10g tłuszczu, 0g węglowodanów
1 białka, 0g tłuszczu, 1 węglowodanów
Czyli (18,2*4)+(11*7)+(1*4)=153 ,8 kilokalorii. Mało, ja bym jeszcze dodał jedno jajko. Bo tylko w diecie dla samobójców 250kcal w jednym posiłku to dużo.
__________________
Nie pozwól, aby chore wyobrażenia o rzeczywistości zdegradowały twój organizm. Wsłuchaj się w jego szepty. Jedz po 18:00!
lonely jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-02, 00:12   #12
volunteer
Rozeznanie
 
Avatar volunteer
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 968
GG do volunteer
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

no i wyszlam na glupiutka dziwczynke hahaha. dzieki za otworzenie oczu
__________________

bedzie dobrze, albo niedobrze.
volunteer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 00:24   #13
ijaa
Zakorzenienie
 
Avatar ijaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 12 984
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Ja na diecie jadłam sporo jajek. Co najmniej jedno dziennie.
Bardzo przypasowała mi pasta z jajek jako posiłek potreningowy.
A teraz już tyle nie jem... chyba mi się przejdły
__________________

...i przyrzekam Ci, uśmiech każdego dnia, kawę o poranku i rowerowe wycieczki!
ijaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 15:44   #14
martina@
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 365
GG do martina@
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

ja to jestem jajcara typowa hyhy ^^
wcinam dosyc duzo jajek, no bedzie z 10 tyg napewno
martina@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 15:56   #15
vadi
*sportaddict*
 
Avatar vadi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 127
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

uwielbiam jajka! właśnie kończę przeżuwać ostatni kęs kanapki z ciemnego pieczywa z ziarnami, jajkiem i ogórkiem, PYCHOTA
vadi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 16:59   #16
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Hyh... Jutro juz mam zaplanowana jajecznice Bo dzisiaj za duzo by wyszlo.
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 17:28   #17
Agucia
Raczkowanie
 
Avatar Agucia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 289
GG do Agucia
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Ja na przykład dziś po treningu zjadłam 5 jajeczek na miękko.
TAK MI SIĘ ICH CHCIAŁO!!!!! PYCHA
Agucia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-02, 19:41   #18
Pyra1990
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 7 527
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

tyle to ja na wielkanoc nie jem
__________________
Hold me when I'm scared
And love me when I'm gone

I'll never let you down...
Pyra1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-27, 12:53   #19
Ilena
Zakorzenienie
 
Avatar Ilena
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 4 646
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Jajka sprawią, że schudniesz!

Osoby, które spożywają dwa jajka dziennie mogą nie tylko obniżyć poziom cholesterolu, ale także stracić zbędne kilogramy.
Zespół badaczy z brytyjskiego uniwersytetu w Surrey przeprowadził badania, z których wynika, że wbrew dotychczasowym przekonaniom jajka nie wpływają negatywnie na stężenie cholesterolu we krwi.

Badania wykazały natomiast, że składniki odżywcze jajek stanowią ważne uzupełnienie zdrowej, zrównoważonej diety.

http://wiadomosci.onet.pl/1813935,69...iesz,item.html

Badania naukowe wykazaly jasno , ze spozywanie cholesterolu w zywnosci ma niewiele wspolnego z poziomami cholesterolu krazacego we krwi. Organizm czlowieka sam wytwarza cholesterol, z tym, ze organizmy niektorych ludzi maja tendecje do wytwarzania wiekszych jego ilosci, a niektorzy nie. Spozywanie cholesterolu ma wplyw na jego ilosc okrazaca w zylach jedynie u niewielkiego odsetka ludzi. Podczasz jednego z badan naukowcy karmili ludzi calymi jajami przez kilka dni, aby sprawdzic jaki wplyw bedzie to mialo na poziom cholesterolu w krwi badanych. Okazalo sie, ze taka dietka praktycznie w ogule nie odbila sie na jego ilosciach ! Co ciekawe taki sam wynik osiagali rozni badacze , niezaleznie od siebie - co potwierdza jego znaczenie.
OKAZUJE SIE, ZE JEZELI KTOS MA NATURALNIE WYSOKI CHOLESTEROL ORAZ ZABURZONY WSPOLCZYNNIK CHOLESTEROLU LDL I HDL, MOZE JESC JAJA !

PRAWDA
Jajka są zdrowe.
Jajka od zawsze uważane były za zdrowe i pożywne. Ich nieprzerwanie dobra passa trwała do momentu, gdy interpretując wyniki badań nad cholesterolem i jego wpływem na choroby serca, postawiono nie do końca trafne wnioski. Sprawę już wyjaśniono i jajka po kilkuletniej banicji wróciły do łask. Dziś można nawet powiedzieć, że są najzdrowsze na świecie. W jajku znajdziemy bowiem najwyższej jakości białko, aminokwasy egzogenne (czyli takie, których człowiek nie wytwarza samodzielnie) i witaminy: A, która poprawia wzrok i chroni przed niekorzystnym promieniowaniem UV; te z grupy B - regulujące przemianę materii, czuwające nad prawidłową pracą układu nerwowego i pomagające walczyć ze stresem; witaminę E, będącą przeciwutleniaczem opóźniającym proces starzenia i zmniejszającym ryzyko zmian nowotworowych; witaminę D, która odpowiada za budowę kości i zębów. Nie uświadczymy w nim witaminy C, ponieważ kura, w przeciwieństwie do człowieka, sama produkuje sobie tę witaminę z tego, co zje.
Jajka są też źródłem potasu, siarki, fosforu, żelaza, cynku, a także cholesterolu, który jest substancją niezbędną (tak!) w strukturze i funkcjonowaniu komórek. Jajko zawiera również lecytynę, ksantofil i luteinę. Lecytyna rozbija tłuszcze i cholesterol na cząstki, zapobiegając w ten sposób przyczepianiu się ich do ścian naczyń krwionośnych i tym samym redukując odkładanie się blaszki miażdżycowej. Ksantofil zapobiega osadzaniu się złogów na ścianach tętnic. Luteina natomiast - gromadząca się głównie w plamce żółtej oka i soczewce - działa jak filtr chroniący przed skutkami szkodliwego promieniowania UVA i UVB, dzięki czemu zapobiega uszkodzeniom delikatnych naczyń włosowatych siatkówki.
PRAWDA
Jajka zawierają dużo cholesterolu.
Jeśli chodzi o stwierdzenie, jak dużo, sprawa jest już bardziej dyskusyjna, bo o wiele więcej zawiera go wątróbka, nerki, móżdżki, mięso kaczki czy krewetki. Cholesterol nie jest jednak synonimem substancji szkodliwej. Wytwarzany w każdej komórce ludzkiego organizmu, powstający z przemiany glukozy i aminokwasów, pomaga kontrolować elastyczność i przepuszczalność membran komórkowych, jest niezbędny do produkcji hormonów, witaminy D oraz soli żółciowych. Umożliwia też prawidłowe funkcjonowanie istoty białej w mózgu. Bez cholesterolu nie pracowałaby żadna komórka naszego organizmu ani mózg.
PRAWDA
Jajka gotowane są zdrowsze niż smażone.
Najzdrowsze są jajka na miękko, czyli gotowane ok.

4 minut. Jajka na twardo są ciężej strawne, a zbyt długie ich gotowanie nie dość, że powoduje utratę cennych składników, to jeszcze doprowadza do reakcji siarki z żelazem, co skutkuje nieapetyczną i nieestetyczną zieloną warstwą osadzoną na żółtku. Jajka smażone - sadzone, w postaci jajecznicy czy omleta - zachowują bogactwo witamin, ale nie są polecane ze względu na konieczny do użycia przy smażeniu tłuszcz (chyba że lubimy jajecznicę na parze). Tłuszcze zwierzęce, nasycone, podnoszą poziom cholesterolu we krwi. Przy podgrzewaniu powyżej 200o C tworzą się w nich szkodliwe nadtlenki.PRAWDA
Jedzenie surowych jaj grozi zakażeniem salmonellą.
Z racji drogi wydostawania się jaja z organizmu kury na skorupkach mogą rozmnażać się bakterie salmonelli. Tylko i wyłącznie z tego powodu nie należy ich jeść na surowo, a przed włożeniem do lodówki czy dalszym użyciem w postaci surowej (do wyrobu ciasta, makaronów) umyć ciepłą wodą i płynem do naczyń bądź mydłem. W jajach poddawanych obróbce termicznej bakterie salmonelli giną przy 70 st. C.
Także sałatki warzywne z majonezem wytwarzanym z jaj są dobrą pożywką dla bakterii. Dlatego zawsze należy przechowywać je w lodówce, przykryte folią. Im krócej, tym lepiej.
NIEPRAWDA
Jedzenie jajek jest szkodliwe dla serca.
Jajka zawierają cholesterol. Cholesterol jest szkodliwy dla serca. Z połączenia tych dwóch prawdziwych tez, wysunięto trzecią, już nieprawdziwą: jedzenie jajek powoduje choroby serca. Nie, nie powoduje.
Cholesterol powstaje w każdej ludzkiej komórce. Ponieważ jego synteza jest bardzo kosztowna energetycznie, organizm chętnie wspomaga się cholesterolem dostarczanym w pożywieniu. Oznacza to, że im więcej otrzymujemy go w pokarmach, tym mniej wytwarzamy sami. U zdrowego człowieka mechanizmy te są skorelowane, dlatego ilość spożywanych przez niego jajek nie ma istotnego wpływu na poziom cholesterolu obecnego we krwi. Czym jednak jest on starszy, bardziej schorowany, tym procesy te są wolniejsze, a korelacja mniej doskonała. Dopiero wtedy należy ograniczać ilość spożywanego cholesterolu, by jego nadmiar nie krążył w krwiobiegu, potęgując zmiany miażdżycowe.
Trzeba jednak podkreślić, że do tej pory żadne badania naukowe nie potwierdziły zależności między jedzeniem jajek a podwyższonym poziomem cholesterolu i chorobami serca. Wpływ na poziom cholesterolu mają przede wszystkim: obciążenie rodzinne, wiek, płeć, waga, sylwetka, poziom aktywności fizycznej, cukrzyca, a także zwyczaje żywieniowe dotyczące spożywanych tłuszczów.
PRAWDA
Osoby mające miażdżycę powinny ograniczyć jedzenie jajek.
U ludzi zdrowych cholesterol w zjadanych produktach żywnościowych nie wpływa znacząco na podwyższenie jego poziomu we krwi.
U osób starszych oraz chorych - w indywidualnych przypadkach ten wpływ jest już jednak wyraźniejszy. Dlatego jeśli cierpimy na choroby serca, powinniśmy profilaktycznie ograniczać ilość przyjmowanego z zewnątrz cholesterolu i narzucić sobie reżim: 2-3 jajka tygodniowo, spożywanie białek jaj zamiast żółtek i unikanie w diecie nasyconych kwasów tłuszczowych.
U osób chorych, zanim zacznie się ingerować farmakologicznie w mechanizmy komórkowe mające na celu obniżenie poziomu cholesterolu we krwi (przepisanie przez lekarza i przyjmowanie statyn), należy w pierwszej kolejności próbować ograniczyć jego przyjmowanie z zewnątrz przez odpowiednio dobraną dietę.
NIEPRAWDA
Kolor skorupki lub żółtka ma wpływ na jakość jaja.
Ubarwienie skorupki nie ma najmniejszego znaczenia. Zależy ono po prostu od rasy kury, która je zniosła, i nie ma żadnego związku z wartością odżywczą jajka.
Kolor żółtka zależy natomiast od rodzaju paszy stosowanej do karmienia niosek. Te odżywiane pszenicą mają żółtka jaśniejsze, te, które karmi się kukurydzą - ciemniejsze.
PRAWDA
Jajka są silnym alergenem.
Ściślej - nie całe jajka, a białko. Z wprowadzaniem jajek do diety małych dzieci należy więc poczekać do ukończenia przez nie 1. r.ż. U osób uczulonych na białko objawy mogą być bardzo gwałtowne i wystąpić po kontakcie już z bardzo niewielką jego ilością.
Ilena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-03, 16:24   #20
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Cytat:
Napisane przez sykutka Pokaż wiadomość
No więc jak często można jeść jajka tak, aby oczywiście nie przeszkodzić diecie?
Codziennie? Co drugi dzień? 3 razy w tygodniu?
w ksiazce o diecie south beach jest napisane, ze mozna zjesc 7 jajek tgodniowo.

a jesli o cholesterol chodzi, to doktor pisze tak: "We make liberal use of eggs for breakfast, which will alarm some people who have been taught to avoid them due to cholesterol concerns. It turns out that eggs contain minimal saturated fat and raise the good cholesterol along with the bad."
Dalej pisze: " The yolk is a good source of natural vitamin E and protein too. So up to seven eggs a week are permissible."
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 20:01   #21
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

o matko dziewczyny nie wiedzialam ze mozna jesc tyle jajek, ja jem jedno, gora dwa MIESIECZNIE!!! i to bez zoltka samo bialko. No ale teraz musze to zmienic i jesc choc jedno tygodniowo
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 20:32   #22
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Cytat:
Napisane przez mirynka Pokaż wiadomość
o matko dziewczyny nie wiedzialam ze mozna jesc tyle jajek, ja jem jedno, gora dwa MIESIECZNIE!!! i to bez zoltka samo bialko. No ale teraz musze to zmienic i jesc choc jedno tygodniowo
To jesz zdecydowanie za malo! Jak juz bylo pisane wyzej, to swietne zrodlo bialka.

Inna sprawa, ze mozna zjesc wiecej jajek jesli sie je bez zoltka. Np. jajecznica na 4 jajkach ale tylko z dwoma zoltkami to cos innego niz na 4
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 20:38   #23
alufa
Zakorzenienie
 
Avatar alufa
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 3 873
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Cytat:
Napisane przez mirynka Pokaż wiadomość
o matko dziewczyny nie wiedzialam ze mozna jesc tyle jajek, ja jem jedno, gora dwa MIESIECZNIE!!! i to bez zoltka samo bialko. No ale teraz musze to zmienic i jesc choc jedno tygodniowo
miałam podobne zdanie
ale jajkiem jest też to w czym moczę kotleta przed panierowaniem, prawda? no i jajka mam w różnorakich produktach
alufa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 12:57   #24
ta_bletka
Raczkowanie
 
Avatar ta_bletka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 449
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Cytat:
Napisane przez alufa Pokaż wiadomość
miałam podobne zdanie
ale jajkiem jest też to w czym moczę kotleta przed panierowaniem, prawda? no i jajka mam w różnorakich produktach
tak, jajka wystepuja w wielu produktach, ktore spozywamy na codzien, ale trudno zebys musiala przeliczac jaka czesc jajka zjadlas wcinajac 5 biszkoptow i 2 kawalki ciasta. mysle zatem ze ta "dopuszczalna" ilosc jaj, ktore mozna spozyc , to sa cale, swieze jaja, a nie jakies tam czastki wystepujace w znikomych ilosciach w innych produktach ale jesli panierujesz kotleta i zuzywasz w tym celu cale jajko, to sie liczy.
ta_bletka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 19:49   #25
aagnesska22
Wtajemniczenie
 
Avatar aagnesska22
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2 810
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

ja jem jajka w salatkach,i to dosyc czesto
aagnesska22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 07:19   #26
cukiereczeQ
Rozeznanie
 
Avatar cukiereczeQ
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 545
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Ja miałam badany kilka mies. temu poziom cholesterolu i był troche za wysoki, dlatego jajka jem od czasu do czasu i jak np. marzy mi sie jajecznica to zamiast 2 zoltek daje jedno
__________________
58-- 57,5--57 --56,5-- 56 --55,5 --55-- 54,5-- 54


"Jeśli chcesz znajdziesz sposób, jeśli nie znajdziesz powód"

cukiereczeQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 19:56   #27
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

a w ciąży ?? uwielbiam jajka i co 2, 3 dzień zjadam sztuk dwie może ktoś się orientuje..
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-01, 22:31   #28
venomik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 351
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Nie masz się czym przejmować.
venomik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 13:50   #29
Hei_di
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 420
GG do Hei_di
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Cytat:
Napisane przez volunteer Pokaż wiadomość
az tyle jesc jajek mozna???? a ja myslalam ze trzy tygodniowo to maks jest i nunu wiecej! no prosze prosze...to juz mam kolacje zalatwiona! ale wspaniale
Też kiedyś jak byłam młodsza padłam ofiarą tego mitu,że 3-4 jajek tygodniowo i ani jednego więcej.Całe szczęście,że szybko oczy mi się otworzyły.
I dobrze,bo ostatnio jakoś szczególnie polubiłam jajka
__________________
Akcja: racjonalne odżywianie
...i oczywiście TRENING!
Hei_di jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-03, 21:06   #30
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Jak często można jeść JAJKA ?

Jem od dłuższego czasu 2-3 jajka (czasem odpadnie 1 żółtko) dziennie i bardzo sobie chwalę, nie mam problemów z cholesterolem
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:38.