Pomóżcie wybrać mniejsze zło - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-12, 16:11   #1
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Question

Pomóżcie wybrać mniejsze zło


Hej, po głowie mi ostatnio chodzi filtrować sie czy nie Zebrałam wiele za i wiele przeciw.
Jako że wg niektorych artykułów i wypowiedzi nałożenie małej ilości wysokiego filtra powoduje aktywacje wolnych rodników i możemy osiągnąć odwrotny efekt to czy lepiej jest stosować kremy z niższymi filltrami tj 20??
W moim przypadku niemożliwe jest smarowanie przepisowej ilości filtra i uwazanie na destabilizacje wiec pomyślałam o kremach z mniejszymi filtrami np Hydraphase XL lub Iwostin 25. Posiadam wysokie filtry 50+ ale teraz boje sie ich uywać skoro wiem że nie nałoże i tak ich wystarczająco duzo i nie chce sobie zaszkodzić
Prosze mądre głowy o wypowiedzi
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 16:38   #2
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Ja też mam pytanie. Jezeli nałożyłam rano Juvit i poźniej filtr Vichy CS mleczko 50+i nic więcej, to czy mogę wieczorem koło 18 na to nałożyć podkład z miką, tlenkiem tytanu i innymi świństwami? Czy lepiej to zmyć? Moja skóra wyjątkowo lubi ten filtr- jak żaden, a do tego nie chce mi się jej katować dodatkowym demakijażem-przed wieczornym-naczynka.
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 16:41   #3
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Ahtaga, pierwszy raz slysze o takiej teorii, na moj rozum to nie ma sensu, to chyba nie jest problem czy filtr jest wysoki czy nie tylko czy jest stabilny czy nie. Jesli nalozysz mniej nie wazne ktorego to po prostu wyjdzie Ci nizsza ochrona i tyle.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 16:49   #4
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

A moglabys podac linki do tych artykulow i wypowiedzi bo az nie chce mi sie w to wierzyc i szczerze mowiac pierwszy raz o czyms takim slysze
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 17:08   #5
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Powtorze to niczym mante-nie jestem ortodoksyjna filtromaniaczka owszem,lubie filtry poniewaz trafilam na swoj typ i stal sie niemal jak zwyczajny krem po ktory siegam codziennie.
Nie kontroluje nakladanej ilosci-nakladam tyle ile wydaje mi sie za stosowne i jest dobrze zdarza mi sie,ze uzywam lacznie "gryzace sie" z Parsolem kosmetyki -nie mam z tego powodu wyrzutow sumienia

Jezeli chcesz zrezygnowac z wysokich filtrow na rzecz nizszych to w jakim celu,skoro piszesz,ze
Cytat:
Jako że wg niektorych artykułów i wypowiedzi nałożenie małej ilości wysokiego filtra powoduje aktywacje wolnych rodników i możemy osiągnąć odwrotny efekt to czy lepiej jest stosować kremy z niższymi filltrami tj 20??
Samo oznaczenie SPF to jedno,licze sie takze wskaznik PPD wiec?

Wrzuc link do artykolow,chetnie poczytamy wszystkie a tak swoja droga to pomimo dlugiego okresu uzywania filtrow nie zauwazylam zeby dzialo sie cos zlego-wrecz przeciwnie,o wielu problemach zapomnialam

Martagg-osobiscie zmylabym to,co zostalo na twarzy i makijaz nalozyla od nowa;zreszta nie wyobraz sobie,by po tylu godzinach nalozyc sam podklad i dalej funkcjonowac.
Naczynka nie maja nic do rzeczy;tymbardziej ze nie brakuje delikatnych srodkow do demakijazu cer wymagajacych.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 17:09   #6
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Ahtaga, pierwszy raz slysze o takiej teorii, na moj rozum to nie ma sensu, to chyba nie jest problem czy filtr jest wysoki czy nie tylko czy jest stabilny czy nie. Jesli nalozysz mniej nie wazne ktorego to po prostu wyjdzie Ci nizsza ochrona i tyle.
Ja również nigdy i nigdzie nie słyszałam że filtr mógłby poeodowac powstawanie wolnych rodników....
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 17:20   #7
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Martagg-osobiscie zmylabym to,co zostalo na twarzy i makijaz nalozyla od nowa;zreszta nie wyobraz sobie,by po tylu godzinach nalozyc sam podklad i dalej funkcjonowac.
Naczynka nie maja nic do rzeczy;tymbardziej ze nie brakuje delikatnych srodkow do demakijazu cer wymagajacych.
Hexxano, dziękuję za odpowiedz. Czytam biochemie od jakiś kilkunasty dni i mam kompletny mętlik w głowie, wyrzuty sumienia z powodu kilku rocznych zaniedbań, wiec chyba z nadmiaru informacji przestałam logicznie myśleć... Cała Twoja wypowiedz ostudziła moją wariację- nie tylko filtrową, i za to też dziękuję
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-12, 17:38   #8
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

w jakims wątku było przytaczane cos takiego, znajde to podam samej nie chciało mi sie wierzyć ale wole dmuchać na zimne
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 17:51   #9
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez martagg Pokaż wiadomość
Hexxano, dziękuję za odpowiedz. Czytam biochemie od jakiś kilkunasty dni i mam kompletny mętlik w głowie, wyrzuty sumienia z powodu kilku rocznych zaniedbań, wiec chyba z nadmiaru informacji przestałam logicznie myśleć... Cała Twoja wypowiedz ostudziła moją wariację- nie tylko filtrową, i za to też dziękuję

Wydaje mi sie,ze wiele osob przechodzi przez taka wariacje tzn.kiedy zaczynasz i pochlaniasz wiedze to czasami ma sie wrazenie,ze chcialoby sie nadrobic stracony czas i wszelkie zaniedbania(sama mialam podobnie).
Jednak w ktoryms momencie przychodzi otrzezwienie i.....umiar jest zalecany we wszystkim Druga sprawa jest to,ze wszystko dla ludzi i wazne by nie przeginac w zadna ze stron.

Rozumiem obawy Ahtagi ale z drugiej strony przeczytane zdanie z jakiegos artykulu nie wzbudzaloby we mnie tyle obaw istota wlasciwej pielegnacji jest takze obserwowanie reakcji wlasnej cery,kwestia diety i podejscia do zycia.

Mozna wiele na ten temat pisac ale najwazniejsze jest to,by nie dac sie zwariowac
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 10:01   #10
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

no to mnie troche uspokoilyscie i jednak zatrzymam te 50tki które wcześniej nabyłam. Co do tych artykułów to dam reke ze gdzies czytałam o tym tutaj POszukam i napewno wkleje. Byc moze cos zle zrozumiałam.

Czyli (ostateczne pytanie ) lepiej jest smarować sie stabilną 50tką mimo że nieprzepisowo niż smarowac sie 15tką lub 20tką?
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 16:46   #11
zwierzun
Rozeznanie
 
Avatar zwierzun
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 995
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Moze pomoge - wydaje mi sie ze Ahtaga miala na mysli ten artykul, komentowany juz zreszta na BK:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...B3#post2841743
__________________
Wymiana - kwiecien:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post33723698





zwierzun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-13, 20:32   #12
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez zwierzun Pokaż wiadomość
Moze pomoge - wydaje mi sie ze Ahtaga miala na mysli ten artykul, komentowany juz zreszta na BK:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...B3#post2841743
o dziekuje, wlasnie o to mi chodziło. Wiec jak to z tym jest
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 10:49   #13
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Ja właśnie dla siebie wybrałam mniejsze zło. W zwykły dzień, gdy idę do pracy, jest pochmurnie itp smaruje się zwykłymi kremami pielęgnacyjnymi z niższymi filtrami np 15, czy 20 (oczywiście pilnuję, żeby były tam też filtry UVA) Gdy wychodzę na rower w słoneczny dzień, czy gdy pojadę na wakację, będzie to już wysoka ochrona. Postanowwiłam znaleźć kompromis, mieć ochronę, ale też w miarę normalnie wyglądać. Przede wszystkim należy pamiętać, że między filtrem 15, a 30 wcale nie ma dwukrotnej różnicy w ochronie w procentach.
  • SPF 2 - blokuje 25-30 %
  • SPF 4 - 50%
  • SPF 10 - 85%
  • SPF 15 - 95-96 % (wg. niektórych danych 93 %)
  • SPF 25 - 96%
  • SPF 30-50 - 98 %
  • SPF 60 - 98,5 %

Czyli jak na co dzieć używam 15 to mam prawie taką samą ochronę jak przy żle nałożonej 50. A przcież mamy tendencję do nakładanie mniejszej ilości gęstego tłustego filtra. Owszem, jest różnica pomiędzy SPF2 I SPF 60, ale już pomiedzy SPF15 i SPF60 niewielka. Więc nie wiem, czy warto tak szaleć.

źródło http://www.mediweb.pl/beauty/wyswietl_vad.php?id=912
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 11:00   #14
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Kavala - strasznie Ci dziekuje, nie wiedzialam że to tak wyglada
w takim razie mysle ze dla tych 2 czy 3% nie warto sie katować
W takim razie bede polowac na Active C z filtrami albo hydrafaze no i Iwostin 20tka chyba nie był by taki gorszy
Ktoś chce filtry 50tki? Jesli tak to cała masa w moim wątku w podpisie
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 12:20   #15
falka
Raczkowanie
 
Avatar falka
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 411
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
W zwykły dzień, gdy idę do pracy, jest pochmurnie itp smaruje się zwykłymi kremami pielęgnacyjnymi z niższymi filtrami np 15, czy 20 (oczywiście pilnuję, żeby były tam też filtry UVA) Gdy wychodzę na rower w słoneczny dzień, czy gdy pojadę na wakację, będzie to już wysoka ochrona.
Robię identycznie, zwłaszcza że Iwostinu 20 wiem że mogę nałożyc naprawdę sporo - super się wchłania a Avenkę 50 + muszę uważac z iloscia a i tak czesto zdarza mi sie zetrzec nadmiar żeby jakoś tam wyglądac
__________________
Siła zdolna zmieniać świat (...)
jest więc według ciebie Chaosem, sztuką i nauką?
Przekleństwem, błogosławieństwem i postępem?
A nie przypadkiem Wiarą? Miłością? Poświęceniem?
http://www.suwaczki.com/tickers/p19u9n73qxcp5qvv.png

falka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 12:39   #16
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
J
  • SPF 2 - blokuje 25-30 %
  • SPF 4 - 50%
  • SPF 10 - 85%
  • SPF 15 - 95-96 % (wg. niektórych danych 93 %)
  • SPF 25 - 96%
  • SPF 30-50 - 98 %
  • SPF 60 - 98,5 %
No tak, tylko ze to dotyczy tylko UVB Jesli chodzi o UVA to tez roznice w ochronie sa duzo wieksze(zeby nie mowic, ze niski filtr prawie nie chroni przed UVA) A przeciez to wlasnie o ochrone prze UVA chodzi, bo ono jest duzo bardziej szkodliwe, niz UVB.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 12:44   #17
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
No tak, tylko ze to dotyczy tylko UVB Jesli chodzi o UVA to tez roznice w ochronie sa duzo wieksze(zeby nie mowic, ze niski filtr prawie nie chroni przed UVA) A przeciez to wlasnie o ochrone prze UVA chodzi, bo ono jest duzo bardziej szkodliwe, niz UVB.
no nie, ja chyba zwariuje
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 12:57   #18
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
no nie, ja chyba zwariuje


Niestety filtry sa jakos tak zbudowane, ze po pierwsze rozpuszczaja sie w tluszczach po ktores tam istneje zaleznosc pomiedzy wysokoscia SPF i PPD i jak do tej pory nie udalo sie tego przeskoczyc.
Oczywiscie kazdy sam wybierze, ale jak chyba bym wolala nalozyc mniejsza ilosc 50+, niz niski filtr. Co zreszta robie , bo nie zawsze chce mi sie czekac az duza ilosc filtru(a?)sie wchlonie.
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 13:00   #19
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
No tak, tylko ze to dotyczy tylko UVB Jesli chodzi o UVA to tez roznice w ochronie sa duzo wieksze(zeby nie mowic, ze niski filtr prawie nie chroni przed UVA) A przeciez to wlasnie o ochrone prze UVA chodzi, bo ono jest duzo bardziej szkodliwe, niz UVB.
Masz dużo racji. Tylko że wiarygodne i spójne jednostki UVA nie są jeszce opracowane. Bo podobno stopień ochrony przed UVA trudno zmierzyć. Ja po prostu polegam na dobrych firmach, musi byc napisane, że ma UVA i jescze do tego sprawdzam jakie to są dokładnie filtry w składnikach kremu.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-14, 13:02   #20
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość


Niestety filtry sa jakos tak zbudowane, ze po pierwsze rozpuszczaja sie w tluszczach
Nie wszystkie na szczęście, są też filtry UVA rozpuszczalne w wodzie, nie pamiętam teraz jakie, niestety.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 13:06   #21
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość


Niestety filtry sa jakos tak zbudowane, ze po pierwsze rozpuszczaja sie w tluszczach po ktores tam istneje zaleznosc pomiedzy wysokoscia SPF i PPD i jak do tej pory nie udalo sie tego przeskoczyc.
Oczywiscie kazdy sam wybierze, ale jak chyba bym wolala nalozyc mniejsza ilosc 50+, niz niski filtr. Co zreszta robie , bo nie zawsze chce mi sie czekac az duza ilosc filtru(a?)sie wchlonie.
też myslalam ze bede nakladac poprsotu mniej 50tki ale jak przeczytałam artykul ktory wkleila zwierzun to pojawily sie wątpliwosci... http://www.wizaz.pl/forum/showthread...#post2 841743
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 13:06   #22
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Masz dużo racji. Tylko że wiarygodne i spójne jednostki UVA nie są jeszce opracowane. Bo podobno stopień ochrony przed UVA trudno zmierzyć. Ja po prostu polegam na dobrych firmach, musi byc napisane, że ma UVA i jescze do tego sprawdzam jakie to są dokładnie filtry w składnikach kremu.
Zawsze mnie zastanawiało, jak Bioderma liczy swoje PPD, bo niektóre są tak wysokie, ze aż sie wierzyć nie chce Z kolei avene podaje tylko, ze stosunek SPF do UVA jest "mniejsze rowne" 3. Taaaa i badz tu madry....
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 13:07   #23
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość


po ktores tam istneje zaleznosc pomiedzy wysokoscia SPF i PPD i jak do tej pory nie udalo sie tego przeskoczyc.
Oczywiscie kazdy sam wybierze, ale jak chyba bym wolala nalozyc mniejsza ilosc 50+, niz niski filtr. Co zreszta robie , bo nie zawsze chce mi sie czekac az duza ilosc filtru(a?)sie wchlonie.
Tylko nie wiadomo jaka to jest zależność, być może taka sama jak między wysokim i niskim SPF.
Ja jednak wolę nałożyć większą ilość kremu z niższym filtrem, choćby dlatego, że mogę sobie wybrać wtedy kjakiś krem pielęgnacyjny, np na naczynka, czy przeciwzmarszczkowy. Zaznaczam, że takie kremy stosuje do pracy lub w pochmurne dni, nie na pełne słońce. Sorki za tyle postów, ale nie umiem tego zacytować w jednym.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 13:10   #24
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
Zawsze mnie zastanawiało, jak Bioderma liczy swoje PPD, bo niektóre są tak wysokie, ze aż sie wierzyć nie chce Z kolei avene podaje tylko, ze stosunek SPF do UVA jest "mniejsze rowne" 3. Taaaa i badz tu madry....
Dobrze, że w ogóle stosujemy filtry, i tak mamy przewagę do tych co w ogóle nie stosują. O tych co sie smażą na plaży bez żadnej ochrony nie wspomnę.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 13:17   #25
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
też myslalam ze bede nakladac poprsotu mniej 50tki ale jak przeczytałam artykul ktory wkleila zwierzun to pojawily sie wątpliwosci... http://www.wizaz.pl/forum/showthread...#post2 841743
Czytalam Moze i tak, ale jakos bardziej przemawia do mnie to, co pisze P.Basia:


"Faktem jest to, że każdego roku przeprowadzana jest cała masa doświadczeń naukowych w różnych dziedzinach. Wyniki każdego z nich są zawsze opisywane i podawane do wiadomości. Często badania te są przeprowadzane w specyficznych warunkach i nie odnoszą się do rzeczywistej praktyki, nawet sami wykonawcy nie starają się tworzyć powiązań. Na przykład opisując doświaczenie na spermie śledzi stwierdzono tylko, że filtr użyty w doświadczeniu wiązał się konkretnie do DNA w spermie śledzi, natomiast nie wiązano tych wyników bezpośrednio z człowiekim. Żadne z doświadczeń przeprowadzonych bezpośrednio na ludzkiej skórze z udziałem stosowanych obecnie filtrów nie wykazało zagrożenia związanego z możliwością wpływu na DNA czy gospodarkę hormonalną naszego organizmu. Ważne jest też, że takich nie w pełni jasnych i potwierdzonych badań na temat negatywnych efektów stosowania filtrów jest kilka, zaś istnieje ogromna ilość badań wielokrotnie potwierdzonych przez niezależne laboratoria, które stwierdzają jednogłośnie, że nie stosowanie filtrów może spowodować wiele niebezpiecznych problemów w tym raka skóry. Nawet w tekście opisującym doświadczenie na 4-Methylbenzylidene Camphor podkreślano, że stosowanie preparatów z filtrami jest niezbędne i bardzo pomocne (...)Coż, co mogę potwierdzić na pewno, to, że pogłoski na temat efektu estrogenowego 4-Methylbenzylidene Camphor zostały obalone. (...)Jedyną, udowodnioną ciemną stroną filtrów jest możliwość wystąpienia w indywidualnych przypadkach podrażnienia skóry pod wpływem niektórych filtrów chemicznych"


Mnie watpliwosci napadaja, kiedy zaczyna mnie wkurzac jakis filtr i nie mam juz na niego sily, ale juz znalazlam ten, ktory mi pasuje (niestety troche to trwalo) i zamierzam byc mu wierna
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 13:23   #26
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Zawsze można pozostać tylko przy filtrach fizycznych. Niby się ścierają, ale... nie ma tych obaw co przy filtrach chemicznych.
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 13:35   #27
Ahtaga
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahtaga
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 281
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Zawsze można pozostać tylko przy filtrach fizycznych. Niby się ścierają, ale... nie ma tych obaw co przy filtrach chemicznych.
ojj fizyczne to juz chyba totalna porażka jesli chodzi o tłustość i bielenie
__________________
Kwiecień^Lancome, Prada, Burberry

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1281333
Ahtaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-14, 13:42   #28
kasiahan
Rozeznanie
 
Avatar kasiahan
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 936
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Pozwole sobie wrzucic artykul z Wysokich Obcasow, bo wlasnie na niego trafilam. Uwazam, ze jest dobry. Moze nie do konca na temat, ale wart przeczytania

Z prof. Waldemarem Plackiem rozmawia Katarzyna Bosacka

Gołe bobasy, stroje topless, listki na nosach. To nad Bałtykiem standard.

Niestety. Nadal opalamy się raczej niezdrowo, choć z roku na rok coraz rozsądniej. W Polsce tylko 60 proc. plażowiczów stosuje kremy z filtrem i zaledwie 10 proc. używa ich przez cały rok! Co czwarty badany deklaruje, iż nie używa kremów z filtrami w czasie wakacji. Mężczyźni stosują filtry dwa razy rzadziej niż kobiety. A tymczasem promieniowanie słoneczne działa nie tylko latem, lecz także zimą i UVA jest równie szkodliwe i rakotwórcze jak UVB, a bardziej niebezpieczne. Nie powoduje zaczerwienienia skóry ani poparzenia, ale wnika w skórę głębiej niż UVB i tam powoduje uszkodzenia komórek i kolagenu.

W zeszłym roku w klinice dermatologicznej w Bydgoszczy leczyliśmy kilkanaście osób poparzonych w solariach, które wcześniej zażywały tabletki z psoralenami przyspieszającymi opalanie. Można je kupić na bazarze albo dostać receptę od zaprzyjaźnionego lekarza. Łyka się je przed wizytą w solarium. Poparzenia po nich są straszne.

Nie wszystkie kremy z filtrem chronią przed UVA.

To prawda. Trzeba sprawdzać na opakowaniu, czy krem ma filtry mineralne (dwutlenek tytanu [Eusolex], tlenek cynku, tlenek żelaza, mikę, kaolin, talk). Poza tym UVA pochłaniają tylko niektóre filtry chemiczne (Mexoryl SX-XL, Parsol 1789, Tinosorb). Część świadomych kobiet stosuje kremy z wysokimi filtrami, unika słońca między godz. 10 a 15, zakłada kapelusze, okulary przeciwsłoneczne z dobrymi filtrami. Niestety, nadal zbyt wiele godzinami smaży się na plaży.

Bo chciałyby mieć ciastko i zjeść ciastko?

Tak. Wiele kobiet chciałoby mieć zdrową skórę, bez zmarszczek, które powstają głównie jako wynik fotostarzenia skóry, czyli pod wpływem skumulowanej dawki UVB i UVA. Jednocześnie chciałyby mieć piękną opaleniznę, jakiej nie da się osiągnąć po zastosowaniu żadnego samoopalacza. Nadal przyciemniona słońcem skóra uważana jest za wyznacznik krzepy, udanego urlopu, ale także urody, bo wydaje im się, że wyszczupla, dodaje uroku, odmładza.

Nieprawda, skóra spalona na skwarkę wygląda dużo starzej.


Oczywiście. Poza tym dużo szybciej się starzeje. Pojawiają się na niej plamy i przebarwienia, które bardzo trudno potem ukryć, a tym bardziej usunąć. Wielki problem mamy też z mężczyznami, którzy prawie nie chronią się przed słońcem. Widok łysiejącego czterdziestolatka, który siedzi bez kapelusza w pełnym słońcu to u nas niemal norma. A przecież właśnie na łysinie, twarzy, małżowinach usznych, barkach i plecach oraz na grzbietach rąk pojawiają się pierwsze stany przedrakowe, które z biegiem czasu przekształcają się w złośliwe nowotwory.

W Polsce nie mamy zbyt dużo słońca. Trzeba aż tak się go bać?


Słońce poprawia nastrój, w małych dawkach korzystnie wpływa na skórę, bo mobilizuje jej funkcje odpornościowe, nadaje zdrowy koloryt, przyspiesza produkcję witaminy D potrzebnej kościom. Jednak, po pierwsze, słońca w Polsce będzie coraz więcej, bo mamy ocieplenie klimatu. Po drugie, wszystko zależy od intensywności. Można pić lampkę czerwonego wina co drugi dzień i w sumie w ciągu roku wypić go bardzo dużo, a można wypić butelkę czy dwie naraz i się upić. W skórze kumuluje się każda dawka ultrafioletu, czy to A, czy to B, ale najbardziej niekorzystne z punktu widzenia zagrożenia czerniakiem są poparzenia słoneczne zwłaszcza w dzieciństwie. Z biegiem czasu pojawiają się objawy fotostarzenia, które stają się coraz trudniej odwracalne.

Dlatego też nie warto opiekać skóry w solarium?


W solarium działają głównie promienie UVA, a więc te działające głębiej i bardziej podstępnie. Ba, jak wynika z badań przeprowadzonych przez prof. Jacka Szepietowskiego z Wrocławia, obsługa solariów pozostawia wiele do życzenia. Dziś taki przybytek może otworzyć każdy bez ukończenia jakiegokolwiek kursu. Gdy do solarium przyjdzie biała jak mąka nastolatka i poprosi o łóżko na 30 minut, co na pewno doprowadzi do poparzenia, to 80-90 proc. wpuszczających włączy aparat bez pytania o fototyp skóry. Nikt nie sprawdza przeciwwskazań zdrowotnych (trądzik różowaty, nadciśnienie, itp.). Ultrafiolet nasila też lub nawet prowokuje wystąpienie wielu chorób, i to nie tylko skóry.

Czy tabletki z betakarotenem są w stanie przygotować skórę na spotkanie ze słońcem?


Tak. One lekko zabarwiają skórę, zalecane są osobom o skórze jasnej, wrażliwej na słońce czy wręcz nietolerującej promieniowania UVA. Osobom nadwrażliwym, szczególnie na UVA, można zalecić betakaroten w wysokich dawkach, np. 60 mg na dobę. Profilaktycznie stosuje się co najmniej 18 mg dziennie. Można też pić dużo soku z marchwi, ale nigdy nie wiadomo, ile się w sumie przyjęło zawartego w nim betakarotenu, bo to produkt naturalny.


Źródło: Wysokie Obcasy http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...1,4100411.html
__________________
Living my dreams, not to dream my life!


kasiahan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 09:28   #29
Kavala
Rozeznanie
 
Avatar Kavala
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 811
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
ojj fizyczne to juz chyba totalna porażka jesli chodzi o tłustość i bielenie
Owszem, ale jeśli ktoś się boi skutków ubocznych filtrów chemicznych...
Kavala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-22, 09:41   #30
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Pomóżcie wybrać mniejsze zło

Cytat:
Napisane przez Kavala Pokaż wiadomość
Tylko nie wiadomo jaka to jest zależność,
wiadomo.
obserwując produkty z filtrami łatwo można zauważyć, że kosmetyki z niskim spf mają bardzo niskie ppd lub wcale nie chronią przed uva. jeśli mamy kosmetyk z wysokim ppd, to ma on jednocześnie wysoki spf.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:13.