Kotlety czosnkowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-07, 22:22   #1
DJ_cZaRnA
Raczkowanie
 
Avatar DJ_cZaRnA
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 286
GG do DJ_cZaRnA

Kotlety czosnkowe


Dziewczyny moze macie jakies dobre, sprawdzone przepisy na takowe kotlety. Wiem, ze za granica są takie juz gotowe do kupienia i na samą mysl cieknie mi slinka a na necie niestety nie mogę znalezc zadnego sensownego przepisu.
DJ_cZaRnA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-07, 23:23   #2
bebunio
jak promyczek słońca....
 
Avatar bebunio
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 8 715
Dot.: Kotlety czosnkowe

Nie mam gotowego przepisu, jakiego szukasz, ale sama robię kotlety z czosnkiem.

Mielone mięso (ja używam wołowego) tak około 0,5 kg płuczę i przekładam do miski. Do tego daję 1 surowe jajo, trochę bułki tartej (tak na oko, żeby się uformowały kulki z mięsa, nie za dużo, bo potem kotlety przypominają w smaku sojowe pulpety ze słoika), trochę soli, pieprzu, sporo koperku suszonego, jak mam to przyprawę do mielonego, no i właśnie czosnek. Duuuużo czosnku, nawet ponad pół główki (wyciskam przez-takie coś do czosnku - zapomniałam na śmierć nazwy!).
Mieszam to wszystko, czyt. ugniatam w misce, formuję w małe pulpeciki, układam w dużym rondlu na płasko i zalewam wodą, tyle żeby je całkiem przykryć i gotuję na wolnym ogniu. Do tej wody wrzucam gotową kostkę mięsną (coś jak rosołek w kostce) i jeszcze trochę koperku. Kostka drobiowa też może być, ale ta mięsna ma taki specyficzny aromat. Gotuję około 35-40 min. Na koniec zaklepuję odrobiną mąki (nie za dużo bo sos jest potem za gęsty, tylko 1 "widelec" w odrobinie zimnej wody).

Nie jest to potrawa aż tak bardzo tucząca.
Wychodzi pycha! Pasuje z ziemniaczkami i ćwikłą.
Można też oczywiście podsmażyć na patelni, jak kto woli, ja preferuję raczej gotowane mięso.
Nie wiem czy ktokolwiek skorzysta z tego przepisu, bo jest to mój własny pomysł, kiedy uczyłam się robić potrawy mięsne gotowane lub duszone. Mi smakuje. A po takiej ilości czosnku jestem przynajmniej zdrowa.

bebunio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 23:14   #3
DJ_cZaRnA
Raczkowanie
 
Avatar DJ_cZaRnA
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 286
GG do DJ_cZaRnA
Dot.: Kotlety czosnkowe

Dopiero teraz dopchalam sie na wizaz hehe. Myslalam, ze dostane przepisik z mieskiem mielonym, a macie moze cos hmm.. innego np. z miesa z piersi kurczaka. Chyba bede eksperymentowac cos mi sie zdaje. Wymyslilam sobie danie z kosmosu hihi

Dziekuje za przepisik.
DJ_cZaRnA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-18, 10:53   #4
agatka-a
Zakorzenienie
 
Avatar agatka-a
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 828
Dot.: Kotlety czosnkowe

możesz zmielić pierś z kurczaka i skorzystać z podanego przepisu
agatka-a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:10.