TWARZ I OCZY - operacje twarzy, oczu (powiek), policzków itd. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-18, 19:52   #1
kida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 11

TWARZ I OCZY - operacje twarzy, oczu (powiek), policzków itd.


Moja twarz z powodu choroby zrobiła się asymetryczna. Jeden policzek jest wyrażnie szczuplejszy,oprócz tego powstały wyrażne bruzdy od nosa do ust a nawet poniżej ust. Kącik ust nieco opadł.To wszystko składa się na moje totalne załamanie.Proszę serdecznie Pana doktora o rade co moge zrobić aby to naprawić o orientacyjny koszt takiej operacji.Serdecznie z góry dziękuję i pozdrawiam.
kida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-18, 19:52   #2
kida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 11
odzyskać twarz

Moja twarz z powodu choroby zrobiła się asymetryczna. Jeden policzek jest wyrażnie szczuplejszy,oprócz tego powstały wyrażne bruzdy od nosa do ust a nawet poniżej ust. Kącik ust nieco opadł.To wszystko składa się na moje totalne załamanie.Proszę serdecznie Pana doktora o rade co moge zrobić aby to naprawić o orientacyjny koszt takiej operacji.Serdecznie z góry dziękuję i pozdrawiam.
kida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-20, 00:47   #3
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: odzyskać twarz

Witam Pania,

Opisywane przez Pania zmiany w obrebie twarzy moga byc bardzo subtelne lub tez moga byc poczatkiem rozwijajacego sie schorzenia. W zwiazku z tym istnieje caly wachlarz zabiegow korekcyjnych, np. rekonstrukcja faldu nosowo-wargowego, korekcja ustawienia kacika ust, przeszczep koriowy lub przeszcze tluszczu celem wypelnienia policzka, itp. Majac mozliwosc zbadania Pani oraz uzyskania wiekszej ilosci informacji o dynamice zachodzacych zmian w obrebie twarzy bedziemy mogli okreslic z jakim problemem mamy do czynienia. Bedzie sie to wiazac z podjeciem decyzji o dalszym leczeniu oraz o rodzaju i kolejnosci zabiegow, a takze bedzie mozna okreslic ich koszty.

Pozdrawiam.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-20, 00:47   #4
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: odzyskać twarz

Witam Pania,

Opisywane przez Pania zmiany w obrebie twarzy moga byc bardzo subtelne lub tez moga byc poczatkiem rozwijajacego sie schorzenia. W zwiazku z tym istnieje caly wachlarz zabiegow korekcyjnych, np. rekonstrukcja faldu nosowo-wargowego, korekcja ustawienia kacika ust, przeszczep koriowy lub przeszcze tluszczu celem wypelnienia policzka, itp. Majac mozliwosc zbadania Pani oraz uzyskania wiekszej ilosci informacji o dynamice zachodzacych zmian w obrebie twarzy bedziemy mogli okreslic z jakim problemem mamy do czynienia. Bedzie sie to wiazac z podjeciem decyzji o dalszym leczeniu oraz o rodzaju i kolejnosci zabiegow, a takze bedzie mozna okreslic ich koszty.

Pozdrawiam.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 17:36   #5
kida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 11
Re: odzyskać twarz

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.Problem polega na tym że przez trzy lata nie wyjaśniło się od czego tak się dzieje.Mam pełen zakres wyników i nie ma nic do czego można się przyczepić.Teraz pojawiła się dla mnie iskierka nadzieji, znalazłam człowieka o wielkiej wiedzy. Chciałam najpierw wyleczyć się z tego cokolwiek to jest a potem poprawić szkody w urodzie. Czy mogę zrobić odwrotnie? Ból który występuje bardzo ciągnie mi twarz.Czy będę mogła przyjechać do Pana na konsultację? Dodam jeszcze że mam 29 lat i mieszkam w Gdańsku.Jeszcze raz dziękuję odpowiedź.
kida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 17:36   #6
kida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 11
Re: odzyskać twarz

Dziękuję serdecznie za odpowiedź.Problem polega na tym że przez trzy lata nie wyjaśniło się od czego tak się dzieje.Mam pełen zakres wyników i nie ma nic do czego można się przyczepić.Teraz pojawiła się dla mnie iskierka nadzieji, znalazłam człowieka o wielkiej wiedzy. Chciałam najpierw wyleczyć się z tego cokolwiek to jest a potem poprawić szkody w urodzie. Czy mogę zrobić odwrotnie? Ból który występuje bardzo ciągnie mi twarz.Czy będę mogła przyjechać do Pana na konsultację? Dodam jeszcze że mam 29 lat i mieszkam w Gdańsku.Jeszcze raz dziękuję odpowiedź.
kida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-24, 00:28   #7
mmq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 81
Re: odzyskać twarz

Mam podobny problem jak kolezanka w wieku ok. 20 lat (teraz mam 24) zaczely mi sie zapadac policzki, twarz w dolnej czesci stala sie zdecydowanie węzsza co spowodowalo znaczne podkreslenie kosci policzkowych ktore sa teraz strzasznie wystajace i ogolnie wygladam jakbym byl na jakiejs diecie odchudzajacej a podkreslam iz nie przechodzilem zadnej choroby a moja waga jest ok 10kg wyzsza niz w momencie kiedy moja twarz byla równiutka i wszystko bylo ok - bardzo chcialbym aby bylo tak jak kiedys ale roznica jest naprawde duza - zastanawialem sie nad aparatem ortodontycznym ktory rozszerzylby łuk zebowy a zwlaszcza przesunolby 6 i 7 ale koszt tego jest dosyc wysoki (ok 5 tys) a efekt moglby byc niezauwazalny. Ogólnie mam wrazenie ze zmniejszyla sie ilosc jakiej takanki w okolicach zebow 6 ,7 i dlatego wystepuje taki efek zapadniecia. Jesli jest to mozliwe mogłby Pan przynajmniej orientacyjnie podac koszt zabiegu który spowodowalby cofniecie tego procederu i czy bylby on trwaly.
Dziekuje i pozdrawiam.
mmq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-24, 00:28   #8
mmq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 81
Re: odzyskać twarz

Mam podobny problem jak kolezanka w wieku ok. 20 lat (teraz mam 24) zaczely mi sie zapadac policzki, twarz w dolnej czesci stala sie zdecydowanie węzsza co spowodowalo znaczne podkreslenie kosci policzkowych ktore sa teraz strzasznie wystajace i ogolnie wygladam jakbym byl na jakiejs diecie odchudzajacej a podkreslam iz nie przechodzilem zadnej choroby a moja waga jest ok 10kg wyzsza niz w momencie kiedy moja twarz byla równiutka i wszystko bylo ok - bardzo chcialbym aby bylo tak jak kiedys ale roznica jest naprawde duza - zastanawialem sie nad aparatem ortodontycznym ktory rozszerzylby łuk zebowy a zwlaszcza przesunolby 6 i 7 ale koszt tego jest dosyc wysoki (ok 5 tys) a efekt moglby byc niezauwazalny. Ogólnie mam wrazenie ze zmniejszyla sie ilosc jakiej takanki w okolicach zebow 6 ,7 i dlatego wystepuje taki efek zapadniecia. Jesli jest to mozliwe mogłby Pan przynajmniej orientacyjnie podac koszt zabiegu który spowodowalby cofniecie tego procederu i czy bylby on trwaly.
Dziekuje i pozdrawiam.
mmq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-26, 01:28   #9
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: odzyskać twarz

Witam Pania.

Oczywiscie, ze moze Pani przyjechac na konsultacje.
Konsultacje odbywają się w:
- poniedziałki i środy, od godz. 17 – Ars Medica, Poznań, ul. Podgórna 4, rejestracja tel.: (061) 852 81 08
- czwartki, od godz. 17 – Klinika Grunwaldzka, Poznań, ul. Grunwaldzka 68, rejestracja tel.: (061) 867 99 01.
Nie chce Pani w zaden sposob straszyc, kazda choroba moze przebiegac z rozna intensywnoscia. Prosze jednak zasiegnac informacji na temat choroby Romberga. Nie twierdze, ze Pani na nia choruje, prosze tylko sprawdzic, czy pani objawy jej odpowiadaja. Bedzie pani juz troche przygotowana do konsultacji. Omowimy Pani przypadek oraz przedstawie Pani metody leczenia.

Pozdrawiam serdecznie.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-26, 01:28   #10
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: odzyskać twarz

Witam Pania.

Oczywiscie, ze moze Pani przyjechac na konsultacje.
Konsultacje odbywają się w:
- poniedziałki i środy, od godz. 17 – Ars Medica, Poznań, ul. Podgórna 4, rejestracja tel.: (061) 852 81 08
- czwartki, od godz. 17 – Klinika Grunwaldzka, Poznań, ul. Grunwaldzka 68, rejestracja tel.: (061) 867 99 01.
Nie chce Pani w zaden sposob straszyc, kazda choroba moze przebiegac z rozna intensywnoscia. Prosze jednak zasiegnac informacji na temat choroby Romberga. Nie twierdze, ze Pani na nia choruje, prosze tylko sprawdzic, czy pani objawy jej odpowiadaja. Bedzie pani juz troche przygotowana do konsultacji. Omowimy Pani przypadek oraz przedstawie Pani metody leczenia.

Pozdrawiam serdecznie.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-26, 01:35   #11
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: odzyskać twarz

Witam Pana.

Podloze opisywanych przez Pana zmian zachodzacych w obrebie twarzy jest zupelnie inne, niz opisywane wczesniej. Bardzo pomocne przy propozycji leczenia byly by nadeslane przez pana zdjecia. Poprosze, jezeli to mozliwe, o zdjecia w wieku 18-20 lat oraz aktualne (am face oraz z profilu) info@skupin.pl.
Niezaleznie warto zwrocic sie do ortodonty o ocena uzebienia oraz stanu wyrostkow zebodolowych - prosze przedstawic rowniez swoje spostrzezenia zwiazane z wygladem twarzy. Chetnie poznam opinie ortodonty.
Na podstawie zdjec oraz w/w opinii bede mogl napisac wiecej.

Pozdrawiam.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-26, 01:35   #12
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: odzyskać twarz

Witam Pana.

Podloze opisywanych przez Pana zmian zachodzacych w obrebie twarzy jest zupelnie inne, niz opisywane wczesniej. Bardzo pomocne przy propozycji leczenia byly by nadeslane przez pana zdjecia. Poprosze, jezeli to mozliwe, o zdjecia w wieku 18-20 lat oraz aktualne (am face oraz z profilu) info@skupin.pl.
Niezaleznie warto zwrocic sie do ortodonty o ocena uzebienia oraz stanu wyrostkow zebodolowych - prosze przedstawic rowniez swoje spostrzezenia zwiazane z wygladem twarzy. Chetnie poznam opinie ortodonty.
Na podstawie zdjec oraz w/w opinii bede mogl napisac wiecej.

Pozdrawiam.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-12, 02:28   #13
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: odzyskać twarz

Mój problem wygląda podobnie, choć podłoże jest zupełnie inne (częste i spore wahania wagi), otóż tkanka tłuszczowa na twarzy (wydaje mi się) uległa znacznej redukcji i już się nie odnowiła (choć nieco przytyłam na całym ciele), najbardziej i najbrzydziej się to odbiło na policzkach.
Czy jest jakaś możliwość przeszczepienia tkanki tłuszczowej w te okolice? Albo inny sposób odzyskania pełniejszych rysów? Na ile takie zabiegi byłyby trwałe i jakie są możliwości powikłań?
Acha, zgryz mam prawidłowy, choć oba łuki zębowe są z przodu dość wąskie (rozszerzają się znacznie ku tyłowi) - może tu tkwi przyczyna?....

Pozdrawiam.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-12, 02:28   #14
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: odzyskać twarz

Mój problem wygląda podobnie, choć podłoże jest zupełnie inne (częste i spore wahania wagi), otóż tkanka tłuszczowa na twarzy (wydaje mi się) uległa znacznej redukcji i już się nie odnowiła (choć nieco przytyłam na całym ciele), najbardziej i najbrzydziej się to odbiło na policzkach.
Czy jest jakaś możliwość przeszczepienia tkanki tłuszczowej w te okolice? Albo inny sposób odzyskania pełniejszych rysów? Na ile takie zabiegi byłyby trwałe i jakie są możliwości powikłań?
Acha, zgryz mam prawidłowy, choć oba łuki zębowe są z przodu dość wąskie (rozszerzają się znacznie ku tyłowi) - może tu tkwi przyczyna?....

Pozdrawiam.
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-14, 21:09   #15
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: odzyskać twarz

Witam Pania.

Istnieje szereg mozliwosci korekcji. Jednym z nich jest przeszczt tluszczu wlasnego. pobiera sie go najczesciej z okolicy brzucha lub posladkow. Innym sposobem jest umieszczenie odpowiednich implantow - jest to metoda bardziej inwazyjna. Poza tym istnieja sposoby modelowania i przemieszczania tkanek stosowane podczas faceliftingu - domyslam sie, ze ta metoda raczej nie bedzie miala zastosowania u Pani.
W przypadku przeszczepu tluszczu mozna liczyc na ok. 10-40% zanik przeszczepionej objetosci. W zaleznosci od oceny wyniku pierwszego zabiegu mozna wykonac drugi zabieg, uzupelniajacy. Wiedzac o czesciowym wchlanianiu sie przeszczepionego tluszczu podaje sie go z nieznacznym nadmiarem. Koniecznosc uzupelnienia wystepuje stosunkowo rzadko.

Pozdrawiam.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-14, 21:09   #16
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: odzyskać twarz

Witam Pania.

Istnieje szereg mozliwosci korekcji. Jednym z nich jest przeszczt tluszczu wlasnego. pobiera sie go najczesciej z okolicy brzucha lub posladkow. Innym sposobem jest umieszczenie odpowiednich implantow - jest to metoda bardziej inwazyjna. Poza tym istnieja sposoby modelowania i przemieszczania tkanek stosowane podczas faceliftingu - domyslam sie, ze ta metoda raczej nie bedzie miala zastosowania u Pani.
W przypadku przeszczepu tluszczu mozna liczyc na ok. 10-40% zanik przeszczepionej objetosci. W zaleznosci od oceny wyniku pierwszego zabiegu mozna wykonac drugi zabieg, uzupelniajacy. Wiedzac o czesciowym wchlanianiu sie przeszczepionego tluszczu podaje sie go z nieznacznym nadmiarem. Koniecznosc uzupelnienia wystepuje stosunkowo rzadko.

Pozdrawiam.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-16, 00:36   #17
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: odzyskać twarz

Serdecznie dziękuję za odpowiedź, myśl o przeszczepie tkanki tłuszczowej jest mi coraz bliższa.
Mam jednak kilka pytań:
- jak trwały jest efekt?
- czy dodatkowa objętość nie spowoduje grawitacyjnego opadania skóry?
- co się stanie jeśli schudnę (w sposób zamierzony lub nie)?
- czy są jakieś inne możliwe powikłania (utrata czucia, asymetria, etc.)?
- jakie są ceny takich zabiegów?
- jak długi jest okres rekonwalescencji?
Czytałam niedawno, że nowe anatomiczne studia upatrują przyczyny wiotczenia skóry twarzy głównie w utracie tkanki tłuszczowej a nie samym opadaniu tkanek - czy tak faktycznie jest?
W moim przypadku za ten brzydki efekt winię głównie nierozsądne diety, wygląda to teraz tak, że kiedy przechylam głowę w dół i na bok, skóra na policzkach wręcz mi się roluje.
Wcale nie wykluczam, że jakieś "liftingowe" procedury musiałyby zostać u mnie jednak zastosowane, żeby przywrócić twarzy jej dawny owal, rozważałam kiedyś nici Aptos, ale rozumiem, że też mogą nie być skuteczne...
Czy mogłabym przesłać Panu zdjęcia aktualne i takie sprzed 2 lat, żeby mógł Pan ocenić realne szanse powodzenia ewentualnych zabiegów?
Przeszłam się po wrocławskich (stąd jestem) gabinetach chirurgii plastycznej i nie usłyszałam, niestety, o żadnej satysfakcjonującej opcji...

Pozdrawiam
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-16, 00:36   #18
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: odzyskać twarz

Serdecznie dziękuję za odpowiedź, myśl o przeszczepie tkanki tłuszczowej jest mi coraz bliższa.
Mam jednak kilka pytań:
- jak trwały jest efekt?
- czy dodatkowa objętość nie spowoduje grawitacyjnego opadania skóry?
- co się stanie jeśli schudnę (w sposób zamierzony lub nie)?
- czy są jakieś inne możliwe powikłania (utrata czucia, asymetria, etc.)?
- jakie są ceny takich zabiegów?
- jak długi jest okres rekonwalescencji?
Czytałam niedawno, że nowe anatomiczne studia upatrują przyczyny wiotczenia skóry twarzy głównie w utracie tkanki tłuszczowej a nie samym opadaniu tkanek - czy tak faktycznie jest?
W moim przypadku za ten brzydki efekt winię głównie nierozsądne diety, wygląda to teraz tak, że kiedy przechylam głowę w dół i na bok, skóra na policzkach wręcz mi się roluje.
Wcale nie wykluczam, że jakieś "liftingowe" procedury musiałyby zostać u mnie jednak zastosowane, żeby przywrócić twarzy jej dawny owal, rozważałam kiedyś nici Aptos, ale rozumiem, że też mogą nie być skuteczne...
Czy mogłabym przesłać Panu zdjęcia aktualne i takie sprzed 2 lat, żeby mógł Pan ocenić realne szanse powodzenia ewentualnych zabiegów?
Przeszłam się po wrocławskich (stąd jestem) gabinetach chirurgii plastycznej i nie usłyszałam, niestety, o żadnej satysfakcjonującej opcji...

Pozdrawiam
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-19, 13:42   #19
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: odzyskać twarz

Witam Pania.

- pozostala czesc tkanki tluszczowej, ktora nie ulegnie wchlonieciu pozostaje na stale
- nadmiar przeszczepu podaje sie w zaleznosci od stanu miejscowego i napiecia tkanek aby nie wystapilo opisywane przez Pania zjawisko
- przeszczepiona tkanka tluszczowa podlega tym samym regulacjom jak "normalna" tkanka tluszczowa - chudnie lub tyje
- powiklania: infekcja, krwiak, zaburzenia czucia, asymetria, zbliznowacenie
- przeszczep wlasnej tkanki tluszczowej to koszt 2500 zlotych niezaleznie od przeszczepianej objetosci
- obrzek trwa do 4 dni, w najgorszym przypadku wystapienia zasinien (np. przy skazie naczyniowej) do 14 dni
Zanik tkanki tluszczowej powoduje utrate napiecia skory i jej zwiotczenie i opadanie. Zmiany zachodzace w skorze, zwiazane najczesciej z wiekiem, zachodza niezaleznie.
Moze Pani przeslac swoje zdjecia, natomiast aby moc wypowiedziec sie ostatecznie konieczna bedzie konsultacja.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-19, 13:42   #20
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Re: odzyskać twarz

Witam Pania.

- pozostala czesc tkanki tluszczowej, ktora nie ulegnie wchlonieciu pozostaje na stale
- nadmiar przeszczepu podaje sie w zaleznosci od stanu miejscowego i napiecia tkanek aby nie wystapilo opisywane przez Pania zjawisko
- przeszczepiona tkanka tluszczowa podlega tym samym regulacjom jak "normalna" tkanka tluszczowa - chudnie lub tyje
- powiklania: infekcja, krwiak, zaburzenia czucia, asymetria, zbliznowacenie
- przeszczep wlasnej tkanki tluszczowej to koszt 2500 zlotych niezaleznie od przeszczepianej objetosci
- obrzek trwa do 4 dni, w najgorszym przypadku wystapienia zasinien (np. przy skazie naczyniowej) do 14 dni
Zanik tkanki tluszczowej powoduje utrate napiecia skory i jej zwiotczenie i opadanie. Zmiany zachodzace w skorze, zwiazane najczesciej z wiekiem, zachodza niezaleznie.
Moze Pani przeslac swoje zdjecia, natomiast aby moc wypowiedziec sie ostatecznie konieczna bedzie konsultacja.

Pozdrawiam
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-08, 17:22   #21
Nemezja
Zakorzenienie
 
Avatar Nemezja
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Siódme Niebo Nienawiści
Wiadomości: 3 516
Dot.: odzyskać twarz

Czytając wątek , zaciekawiła mnie pewna rzecz.Czy przez noszenie aparatu rozszerzającego łuk zębowy może zmienić się kształt twarzy lub np. poszerzenie w jej dolnej części?
Nemezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 12:54   #22
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Dot.: odzyskać twarz

Pojawiła się tutaj ciekawa kwestia. Wiele pacjentek przychodzi do lekarza lub na inne zabiegi np. masażu, z defektami estetycznymi, ale absolutnie nie zwracają uwagi na inne zmiany, pogorszenie sie stanu zdrowia. Na przykład co druga pacjentka zgłasza się z problemem cellulitu, ale nie przeszkadza jej pojawiający sie także obrzęk łydek, okolic stawu skowowego, itd, co czesto wskazuje na początek niewydolnosci zylnej.

W przypadku twarzy min asymetrii jednym z nieporozumień po leczeniu zapalenia nerwu twarzowego jest zakończenie kuracji w momencie powrotu ruchomosci twarzy. To błąd, zatrzymanie sie w połowie drogi! Zostaje wiele nieznacznych problemów zarówno związanych z asymetrią (różnice w napięciu mięśni) jak i drobnych problemów mimicznych, które w konsekwencji ciągna sie latami zmieniając znacznie wygląd twarzy.

Szybkie, drakońskie odchudzania też przynoszą żniwo najpierw w postaci wychudzonej twarzy, efektu "rozlużnionej szyi" czy też obniżenia jędrności piersi.

Często problemy z wygladem twarzy związane są także ze schorzeniami dotyczącymi dysfunkci tkanki łącznej. A bywa że i dysfunkcje w okolicach szyi i karku wpływają na zmianę mimiki dolnej części twarzy.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-09, 20:10   #23
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: odzyskać twarz

Cytat:
Napisane przez Nemezja
Czytając wątek , zaciekawiła mnie pewna rzecz.Czy przez noszenie aparatu rozszerzającego łuk zębowy może zmienić się kształt twarzy lub np. poszerzenie w jej dolnej części?
Jeżeli są wskazania do noszenia aparatu ze względu na wąski łuk zębodołowy to mozna uzyskać częściowo zadowalający efekt. Sytuacja odwrotna wystepuje z wiekiem, kiedy okolica wyrostków zębodołowych ulega częsciowemu zanikowi.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-05-17, 21:53   #24
outsider
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1
Dot.: odzyskać twarz

Witam,
Moj problem wyglada nico inaczej, a mianowicie moja asymetria twarzy nie jest wywolana zadna choroba, poprostu mam ta przypadlosc od urodzenia, i mysle ze teraz najwyzszy czas zeby cos z tym zrobic, przez mojego ortodonte jestem przygotowywana do zabiegu, zmieniajac ksztalt lukow aparatem ortodontycznym, jeszcze mam czas zeby sie zastanowic i przemyclec to wszysyko, i wtedy ewentualnie zdecydowac sie jzu w 100% zna interwencje chirurgiczna.a wiec mam pare pytan, przedewszystkim chcialabym sie zapytac jak wyglada taki zabieg, jakie jest ryzyko, na ile mozna oszacowac koszt takiego zabiegu, i przedewszystkim ile cale leczenie zabieg i rechabilitacja moze trwac.
outsider jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-02, 00:10   #25
pskupin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 697
Dot.: odzyskać twarz

Zabiegi są refundowane przez NFZ. Zabiegi wykonuje sie w warunkach szpitalnych - ze wzgledu na bezpieczenstwo oraz posiadanie oddzialu intensywnej terapii. zabieg polega na osteotomii gałezi żuchwy po strhonie niedorozwoju twarzy - u osób z niezakończonym wiekiem kostnym (dojrzewaniem. U dorosłych dochodzi jeszcze cięcie kosci twarzoczaszki.
pskupin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-21, 20:33   #26
Louise
Przyczajenie
 
Avatar Louise
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: zagranica
Wiadomości: 17
GG do Louise
Dot.: Re: odzyskać twarz

Witam.
Ja miałam rok temu operację związaną z asymetrią twarzy. Konkretnie było to podciągnięcie kącika ust (z wykorzystaniem mięśnia skroniowego). Obiecywałam sobie bardzo wiele po tej operacji, ale niestety minął rok, a u mnie nie dość, że kącik ust powrócił do swojego stanu sprzed operacji, to dodatkowo polik, na którym wykonywana była opercja do dzis jest znacznie grubszy i wyglądam jakbym była spuchnięta od bolącego zęba.
Najgorsze jest to, ze chirurg nie chce mi tego poprawić. Obawiam się, że po prostu już nie da się odwrócić tego co zostało w tym moim poliku namieszne, a lekarz nie chce mi o tym powiedzieć i twierdzi, że wszystko się ułoży.
Bardzo się nacierpiałam przy tej operacji, praktycznie przez pół roku nie wychodziłam z domu, a efekt jest żaden. Teraz byłabym szczęsliwa gdyby przeprowadzono mi operację, która przywróciłaby moją twarz do stanu sprzed tej nieszczęsnej operacji plastycznej.
Ku przestrodze.
Pozdrawiam
Louise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-23, 18:47   #27
wianeczka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2
Dot.: odzyskać twarz

nie doczekalam sie odpowiedzi

Edytowane przez wianeczka
Czas edycji: 2008-10-27 o 10:35
wianeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-01, 13:14   #28
blondbimbo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 17
Dot.: odzyskać twarz

chirurgiem nie jestem ale specjalistow od prawdziwej rekonstrukcji nie ma zbyt wielu. w tej chwili mozna zrobic cuda z przesczepem twarzy wlacznie od innego czlowieka. ale to juz prawie cud.
bardzo malo chirurgow plastycznych ma specjalizacje li tylko w twarzy! znam jednego. kosci policzkowe mozna zastapic wkladkami silikonowymi podnoszacymi cala twarz!!!!....
blondbimbo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-04, 15:09   #29
sylvina2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: z salonu
Wiadomości: 2
Exclamation W koncu odzyskać twarz

Witam!
Może zacznę od tego że w wieku 11 lat przeszłam ciężką chorobę nowotworową i przez zastosowaną wtedy radioterapie mam niedorozwuj lewej części twarzy. Jest to bardzo widoczne zapadniecie rzuchwy poczawszy od kości policzkowej az do brody Przez wiele lat próbowałam coś z tym zrobić (mam teraz 34 lata) ale jakos medycyna była bezsilna. Kilka dni temu znów byłam na konsultacji w Poradni Kliniki Chirurgii Plastycznej w Łodzi i okazało sie ze kwalifikuję sie na zabieg- przeszczep koriowo-tłuszczowy z pośladka już za trzy tygodnie.
Moje pytanie wiąże sie z tym przeszczepem a mianowicie:
Na czym polega ten zabieg?
Czy będe miała jakieś blizny na twarzy?
Co z pośladkiem czy zostanie mi w nim zapadnieta dziura?
Jak długo trwa rekonwalescencja?
I czy daje to porządany efekt?
Dziekuje i pilnie czekam na odpowiedz
sylvina2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-13, 16:08   #30
mateuszlengier
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2
Dot.: odzyskać twarz

chciałaby poznać opinię na temat kliniki chirurgi plastycznej w łodzi, mam poddać się zbiegowi pszeszczepu tkanki tłuszczowej z poślsdka na policzek, chodzi o chorobę romberga, czy ktoś przechodził podobny zabieg i z jakim skutkiem

---------- Dopisano o 15:08 ---------- Poprzedni post napisano o 15:04 ----------

jak udał się zabieg, mam przejść podobny czy masz jakieś rady,
mateuszlengier jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.