wakacja..au pair..? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-25, 22:16   #1
aaaniaaa177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 12

wakacja..au pair..?


Hej dziewczyny
Więc może kilka słów o mnie..Ania lat 17, już za niecałe 5 miesięcy 18
Klasa 2 LO

Ogólnie to ostatnio dużo się zastanawiałam nad wakacjami, bo już bedę miec tą 18 i nie chce aby były to kolejny wakacje spędzone w domu..myślałam o zostaniu au pair
Tylko zastanawiam sie czy dogadam się po angielsku??? Wiadomo w szkole idzie mi świetnie ale jednak angielski w szkole a z relacji z anglikiem to nie to samo Ale w sumie jeszcze pół roku więc zdążę podszlifować
CZy konieczne jest prawo jazdy..?? Owszem zdać zdam ale będę miała krótki staż jazdy a jeszcze prowadzenie samochodu w Angli ( nie wiem czy wspominałam ale myślę o Londynie i okolicach) to ciężka sprawa...

Dziewczyny które zdecydowały sie na wyjazd au pair ze średnim angislkim bez ukończenia szkoły średniej i prawa jazdy Poradźcie coś bo starasznie bym chciała jechać, ale boję sie że nie dam rady
aaaniaaa177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-25, 23:36   #2
NataliaZBruklinu
Rozeznanie
 
Avatar NataliaZBruklinu
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 653
Dot.: wakacja..au pair..?

Cytat:
Napisane przez aaaniaaa177 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Więc może kilka słów o mnie..Ania lat 17, już za niecałe 5 miesięcy 18
Klasa 2 LO

Ogólnie to ostatnio dużo się zastanawiałam nad wakacjami, bo już bedę miec tą 18 i nie chce aby były to kolejny wakacje spędzone w domu..myślałam o zostaniu au pair
Tylko zastanawiam sie czy dogadam się po angielsku??? Wiadomo w szkole idzie mi świetnie ale jednak angielski w szkole a z relacji z anglikiem to nie to samo Ale w sumie jeszcze pół roku więc zdążę podszlifować
CZy konieczne jest prawo jazdy..?? Owszem zdać zdam ale będę miała krótki staż jazdy a jeszcze prowadzenie samochodu w Angli ( nie wiem czy wspominałam ale myślę o Londynie i okolicach) to ciężka sprawa...

Dziewczyny które zdecydowały sie na wyjazd au pair ze średnim angislkim bez ukończenia szkoły średniej i prawa jazdy Poradźcie coś bo starasznie bym chciała jechać, ale boję sie że nie dam rady
Co do pogrubionego: Nie odbieraj tego jako złośliwość czy coś, ale wiesz, plany planami a chociażby na jakiego trafisz egzaminatora to już inna sprawa. Więc to, że zdasz egzamin na prawo jazdy do tego czasu wcale nie jest takie oczywiste.
Co do ogółu sprawy - au pair nie byłam i nie jestem ale podjęłam pracę wakacyjną po maturze i to był świetny czas! Później za pierwszą wypłatę szalony wyjazd nad morze - cudowne czasy. Tak więc polecam ogólnie podjęcie takiej pracy, wiele uczy Praca opiekunki w obcym kraju zależy chyba też od osobowości, determinacji, przebojowości - ja zwyczajnie nie miałabym na tyle odwagi żeby się zdecydować. Ale trzymam kciuki! Może jakaś wizażanka z doświadczeniem bardziej pomoże.
__________________
"Ludzi można podzielić na dwa rodzaje -
tych, którzy są wytworem świata, w którym żyją,
i tych którzy są wytworem samych siebie,
którzy choć świata nie zmienili, nie dali się zmienić światu.
Oni chodzą po świecie a nie świat po nich."
/E. Stachura/

NataliaZBruklinu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-26, 09:15   #3
roux666
Zakorzenienie
 
Avatar roux666
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Suisse
Wiadomości: 7 521
GG do roux666
Dot.: wakacja..au pair..?

Cytat:
Napisane przez aaaniaaa177 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Więc może kilka słów o mnie..Ania lat 17, już za niecałe 5 miesięcy 18
Klasa 2 LO

Ogólnie to ostatnio dużo się zastanawiałam nad wakacjami, bo już bedę miec tą 18 i nie chce aby były to kolejny wakacje spędzone w domu..myślałam o zostaniu au pair
Tylko zastanawiam sie czy dogadam się po angielsku??? Wiadomo w szkole idzie mi świetnie ale jednak angielski w szkole a z relacji z anglikiem to nie to samo Ale w sumie jeszcze pół roku więc zdążę podszlifować
CZy konieczne jest prawo jazdy..?? Owszem zdać zdam ale będę miała krótki staż jazdy a jeszcze prowadzenie samochodu w Angli ( nie wiem czy wspominałam ale myślę o Londynie i okolicach) to ciężka sprawa...

Dziewczyny które zdecydowały sie na wyjazd au pair ze średnim angislkim bez ukończenia szkoły średniej i prawa jazdy Poradźcie coś bo starasznie bym chciała jechać, ale boję sie że nie dam rady
Aniu,
zapraszam na wątek dla au pair, tam jest masa dziewczyn obecnych i bylych au pair, ktore pomoga Ci ze wszystkim i odpowiedzą na Twoje pytania...
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...471786&page=87


a jesli chodzi o Twoje wątpliwosci:
prawko nie zawsze jesy wymagane, wiele z nas nie ma prawka i daje sobie swietnie rade- przegladnij ogloszenia rodzin, nie kazda wymaga prawka

ponadto
nie kazda wymaga swietnej znajomosci języka angielskiego, a niektore nawet finansują kurs językowy i pomagają w nauce.
Nie ma sie co bac!
wystarczy dobrze wybrac i ...pozniej juz dobrze sie bawic.
__________________
FoodSenses Jedzonko fit i absolutnie nie fit

FoodSenses INSTA #foodphotography #fitfood
roux666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 11:18   #4
aaaniaaa177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 12
Dot.: wakacja..au pair..?

Dzięki dziewczyny
Faktycznie teraz sobie myśle że to wcale takie pewne że zdam za te pół roku nie jest Przydało by się jeszcze troszke szczęścia

Stwierdziłam że faktycznie poszukam czegoś na internecie angielski jeszcze podszkole i może uda mi sie na wakacje wyjechać
Bo nie styty mieszkam na wsi i tu nie ma dużych możliwości pracy wakacyjnej dlatego też chciałam gdzieś wyjechać
Pozdrawiam
aaaniaaa177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 15:17   #5
eMeL
Raczkowanie
 
Avatar eMeL
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 233
Dot.: wakacja..au pair..?

Aniu jesteś w podobnej sytuacji do mnie i również myślę o byciu au pair na wakacje. Co do języka to właśnie ciekawa sprawa jest, większość rodzin wymaga tylko komunikatywności ale w praktyce to jest tak, że dla nich jest oczywiste, że ich rozumiesz nawet jeżeli mówią szybko i przez słabosłyszalnego skype nie ma co się martwić na zapas. Również myślę o Londynie i okolicach ale wiadomo, że do miasta ciężko się dostać ;/ agencja raczej podstawi rodzinkę z określoną lokalizacją co jest wygodniejsze niż szukanie na własną rękę ale czy opłaca się płacić te 5 stów na tak krótki pobyt? Nawet jak rodzina będzie koszmarna to idzie te 2 miesiące wycierpieć. Również zapraszam na główny wątek o au pair
__________________
Tak, to prawda. Jestem tu dla emotek

Edytowane przez eMeL
Czas edycji: 2010-12-28 o 15:18 Powód: literówki
eMeL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-28, 16:12   #6
aaaniaaa177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 12
Dot.: wakacja..au pair..?

oooo to fajnie
A byłaś już kiedyś ua pair, czy to twój pierwszy raz??
Wiesz czytałam dużo na forum o agencjach i stwierdziłam że nie ma sensu... Jeśli jesst problem to agencja i tak stanie poi stronie rodziny, podobno jest mały wybór rodzin i więcej znajdziesz na necie...także te 7oo zł lepiej wydać na co innego Chociaż z drugiej strony to też sie troche boje tak w ciemno jechać i wogóle ;P

Więc jeśli chodzi o mnie top narazie sie biorę porządnie za angielski we ferie założe profile na stonach internetowych i rozpocznę poszukiwanie
Oby się udało
Buśśki;***
aaaniaaa177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-29, 11:10   #7
eMeL
Raczkowanie
 
Avatar eMeL
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 233
Dot.: wakacja..au pair..?

jeżeli się uda to będzie mój pierwszy raz nawet nigdy nie leciałam samolotem!
Myślałam już o au pair w czasie zeszłych wakacji ale już było za późno, a i rodziny niechętnie patrzyła na 17 w rubryce z wiekiem. Lepiej wcześniej zacząć szukać, również czekam na ferie.
A rozmawiałaś o tym z rodzicami/opiekunami? Moi raczej wątpią, że uda mi się to wszystko zorganizować i tylko przytakują. Martwi mnie to, że w ostatniej chwili mogą stchórzyć :/ jednak to dość duże ryzyko jest, a przeglądając niektóre profile odnoszę wrażenie, że większość rodzinek poszukuje sprzątaczki i niańki 24h na dobę za psie pieniądze. Trzymam kciuki
__________________
Tak, to prawda. Jestem tu dla emotek
eMeL jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-29, 20:57   #8
aaaniaaa177
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 12
Dot.: wakacja..au pair..?

Ja leciałam raz do Stanów ;P Ale to byłoo dawno i tak sie boje
Ja w sumie dopiero niedawno się o tym dowieedziałam i tak mnie jakoś naszło...Narazie powiedziałam o tym mamie, ale chyba myśli że to taka moje chwilowa zachcianka i że mi przejdzie(ale mi nie przejdzie!)
No własnie też tego sie obawiam że całe wakacje będę cieżko charować po to żeby mieć na bilet w drugą strone;/... Ale trzeba być optymistą
Będzie dobrze
aaaniaaa177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:48.