Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-02-27, 09:34   #451
Mroofcia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 610
Smile Dot.: Filtry...

.
__________________
PROFIL ZAMKNIĘTY

Edytowane przez Mroofcia
Czas edycji: 2009-01-30 o 14:34
Mroofcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 20:30   #452
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Filtry...

Cytat:
Napisane przez Mroofcia
Biegnę sprostować,tak troche źle się wyraziłam, poleciłam właśnie bloker johnsons, ale nie wiem jak to np z innymi filtrami typu bioderma avene, dla młodej cery, czy to nie są inne rodzaje filtrów, a że od 20 roku życie to wyczytałam-sama tak nie twierdze, bynajmniej nie byłam co do tego do końca przekonana. Ja osobiście jestem uzależniona od filtrów i zmieniać tego nie zamierzam i polecam każdemu
A czy J&J ma stabilne filtry? Szczerze mówiąc nie kojarzę, żebym czytała o nim, kiedy wbijałam sobie do głowy nazwy firm, które właśnie takowe posiadają. Ale mogę się mylić, dlatego dobrze by było, żeby wypowiedział się, ktoś to ma co do tego pewność
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 10:28   #453
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry...

Cytat:
Napisane przez Mroofcia
Biegnę sprostować,tak troche źle się wyraziłam, poleciłam właśnie bloker johnsons, ale nie wiem jak to np z innymi filtrami typu bioderma avene, dla młodej cery, czy to nie są inne rodzaje filtrów, a że od 20 roku życie to wyczytałam-sama tak nie twierdze, bynajmniej nie byłam co do tego do końca przekonana. Ja osobiście jestem uzależniona od filtrów i zmieniać tego nie zamierzam i polecam każdemu
A to już wszystko jasne Pochwalamy postawę koleżanki
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 10:45   #454
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry...

Cytat:
Napisane przez vretka
A czy J&J ma stabilne filtry?
Basia komentuje tylko jeden preparat i pisze, że tak (Tinosorb):
http://www.biochemiaurody.com/DzialSun/filtryindex.htm
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 10:46   #455
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Filtry...

Cytat:
Napisane przez vretka
A czy J&J ma stabilne filtry?
tak. J&J ma 2 produkty oparte na Tinosorbach- trudne do zdobycia i dlatego rzadko polecane; ale na wizazu można znaleść info o nich, również w KWC:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/ce...ls&itemid=4650
Justy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 12:59   #456
green_apple
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry...

Od paru dni zaczęłam uzywac Atheliosa xl 60. Trochę się świeci, ale przezyję Wieczorem na twarzy pojawiły mi sie jakieś zaczerwinienia, podraznienie? Ale dzisiaj rano znikło. Po filtrze czuję że moja buzia jesr bardziej nawilżona. Mam nadzieję, że szybko sie skonczy i może kupię sobie Avene 50 spf
green_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 13:27   #457
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry...

Cytat:
Napisane przez green_apple
Od paru dni zaczęłam uzywac Atheliosa xl 60. Trochę się świeci, ale przezyję Wieczorem na twarzy pojawiły mi sie jakieś zaczerwinienia, podraznienie? Ale dzisiaj rano znikło. Po filtrze czuję że moja buzia jesr bardziej nawilżona. Mam nadzieję, że szybko sie skonczy i może kupię sobie Avene 50 spf
Ja też lubię ten filtr i uzywam go wymiennie z mleczkiem Avene 50+. Antheliosa wole na cieplejsze dni, avene na chlodniejsze. ogolnie anthelios jest ok, swiecenie chyba ciut mniejsze niz przy avene, tylko przeszkadza mi nieco alkoholowy zapach prezy aplikacji. Na szczescie bardzo szybko wietrzeje.
anthelios ma wodnista konsystencje, ktora niektorzy postrzegaja jako wade, a mi ona bardzo odpowiada.

Dlaczego napisałaś że masz nadzieję ze szybko sie skonczy? chodzi o to zaczerwienienie?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-28, 14:39   #458
green_apple
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 5
Dot.: Filtry...

L_V chodzi mi o to, że chce aby ten Athelios się szybko skonczył, bo jest ok, ale jednak nie jestem nim zachwycona. Mi akurat pasuje jego zapach, przypomina mi wakacje Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć troche próbek filtrów szgólnie Avene i Biothedermy. Ogromnie się ciesze, ze trafiłam na to forum Filtry to dobra rzecz. Muszę zacząć "uswiadamiać" moją mamę, bo ona też była w przekonaniu, ze filtry wystarczy uzywam tylko latem. Tym bardziej, że jest farmaceutką a wątku "do filtromaniaczek" wiele dziewczyn uskarża się na ich niewiedzę w tym temacie.
green_apple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-01, 22:27   #459
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Filtry...

Cytat:
Napisane przez green_apple
L_V chodzi mi o to, że chce aby ten Athelios się szybko skonczył, bo jest ok, ale jednak nie jestem nim zachwycona. Mi akurat pasuje jego zapach, przypomina mi wakacje Mam nadzieję, że uda mi się zdobyć troche próbek filtrów szgólnie Avene i Biothedermy. Ogromnie się ciesze, ze trafiłam na to forum Filtry to dobra rzecz. Muszę zacząć "uswiadamiać" moją mamę, bo ona też była w przekonaniu, ze filtry wystarczy uzywam tylko latem. Tym bardziej, że jest farmaceutką a wątku "do filtromaniaczek" wiele dziewczyn uskarża się na ich niewiedzę w tym temacie.
he, he, cieszymy sie i my ze do nas trafilas.

A z mamami to bywa roznie. Moja bardzo chetnie zaadoptowala nowy sposob pielegnaci skory, ale Dziewczyny pisaly, ze ich mamy to nie zawsze byly zachwycone...Filtry sa dosyc trudnym kosmetykiem. trzeba trafic w ten najlepszy dla naszej skory, a to mozna zrobic jedynie ketoda prob i bledow, wiec niektorzy sie zrazaja. jedne biela, inne sie "klaczkuja", tamten sie swieci a ten jest troche lepki....nie ma latwo Ja mialam szczescie, bo kupilam od razu 2 rozne filtry i oba mi bardzo odpowiadaja [mam mleczko avene 50+ oraz LRP Anthelios fluide extreme 60].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-12, 13:09   #460
Agy
Raczkowanie
 
Avatar Agy
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 245
GG do Agy
Question Jakie filtry, błagam o pomoc?

Witam,
bardzo, bardzo proszę o pomoc. Chciałam zadać to pytanie na forum biochemia urody ale z rozpaczą dziś zobaczyłam, ze forum nie istnieje Otóż, moja walka z przebarwieniami trwa już jakieś dwa lata, jestem po kwasach, po laserach i już wydawało mi się, ze w końcu udało się, skóra wyglądała super, nie rezygnowałam jednak z filtrów, cały czas używam Biodermy 100, tydzień temu wyjechałam na narty, słońca było jak na lekarstwo, przez tydzień świeciło może w sumie 5 godzin, cały czas jeździłam w kominiarce, goglach, stosowałam filtr i nakładałam go co parę godzin, wczoraj wróciłam i z przerażeniem spojrzałam w lustro, chce mi się wyć, bo nie wiem już jak mam się chronić, wokół ust i na policzkach znowu mam plamy , może jest coś lepszego od Biodremy? Coś silniejszego? Błagam o podpowiedz, co ja zrobię jak wyjdzie słońce, jak będę się chronić latem?Chyba zamknę się w piwnicy
Agy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-12, 15:03   #461
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Jakie filtry, błagam o pomoc?

A czy nakładasz odpowiednią ilość, czyli 2,5 ml na twarz i szyję (1,8 ml na samą twarz)? Bo to równiez ma dość istotne znaczenie. A może to po prostu wina kominiarki- nie wiem jak wygląda twoja, ale może ona doprowadziła do starcia filtra, może wchłonął się w materiał
Bioderma 100 to jeden z lepszych filtrów, współczynnik UVA 31 to jeden z najwyższych dostępnych.
A używasz jakiegoś serum/kremu z wit. C- ono wspomaga działanie filtrów i rozjaśnia przebarwienia.
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-03-12, 15:20   #462
Agy
Raczkowanie
 
Avatar Agy
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 245
GG do Agy
Dot.: Jakie filtry, błagam o pomoc?

dziękuję za odpoiwiedź, nie używam niestety serum z wit C co do ilości jaką nakładam na twarz też nie jestem pewna ile to jest 2,5 ml, ale wydaje mi się, że nakładam sporo, czasem nawet dwie warstwy, a jeśli chodzi o kominiarkę, to przylega dość mocno do twarzy i przypuszczam, ze wchłonęła część filtra razem z potem, ale czy promienie UV mogą się przebić przez dość gruby polarowy materiał?? Miała dobre zdanie o Biodermie, ale od kilku miesięcy używam tej wersji w mleczku, więc może ono ma osłabione działanie, sama nie wiem
Agy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-12, 17:14   #463
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Jakie filtry, błagam o pomoc?

Nie wiem jak z polarem, ale promieniowanie jest się raczej w stanie przebić przez tkaniny. Ja też tu kiedyś pytałam na forum, co z czapką w zimie i z grzywką, bo wtedy jeszcze myślałam, że sobie sprytnie zaoszczędzę na filtrach nie stosując ich na czoło ; na szczęście wizażanki wybiły mi z głowy takie pomysły

o serum z wit. c był wątek na trzydziestkach, tam są też jakieś wątki o przebarwieniach.
Wiem, że polecany jest w takich przypadkach Acnederm, no i Basia na BU polecała też retinoidy.

A co do Biodermy, której aktualnie też uzywam, tyle że fluid i tonującą, to zauważyłam, że ona się u mnie jakoś dziwnie skóry nie trzyma, po paru godzinach mam skórę suchą i matową, czyli ochrony niet.

A próbowałaś Avene? 50+ emulsja do twarzy albo mleczko do ciała i 40+ mleczko dla dzieci? Ja i wiele innych filtromaniaczek jesteśmy nim zachwycone, monusem jest to, że się klei, ale za to mocno trzyma się na buzi (potem ciężko je nawet zmyć samym żelem do demakijażu), nie bieli jak bioderma i o wiele lepiej nawilża.

Aha, jeszcze a propos przebarwień, na BU był też polecany tonik i krem antybakteryjny z serii AA Young Oceanica, które zawieraja dużo niacinamide, o którym to składniku zdążyłam sobie trochę skopiować z BU:
zatem cytat Basi:
"Podsumowujac wlasciwosci niacinamide - amid kwasu nikotynowego (witamina B3)
- dziala antytradzikowo, skladnik ten mozna juz spotkac w wielu produktach na tradzik, jak np. w tym powyzej
- stymuluje produkcje ceramidow w skorze, dzieki czemu wplywa korzystnie na wzmocnienie bariery lipidowej skory
- wspomaga ochrone skory przed dzialaniem promieniowania UVB oraz przed wolnymi rodnikami, takze jest dobrym dodatkiem do kremu z filtrami UV,
- jest skladnikiem stosowanym w kuracji przebarwien, hamuje wydzielanie melaniny z melanosomow i formowanie sie przebarwien,
- wplywa na produkcje kolagenu w skorze,
- dziala lagodzaco i antyzapalnie."
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-16, 14:41   #464
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Jakie filtry, błagam o pomoc?

Agy, wchodż na nasz wątek "do filtromaniaczek", to się zaraz oświecisz
Najwidoczniej zakładasz za mało albo niestarannie, możesz i tak połowa wsiąka Ci w kominiarkę. Ładuj pod spód przeciwutleniacze tak jak już pisała Kajol (sama mam ten kremik Young) albo serum z wit. C (pomaga usunąć przebarwienia) i koniecznie pilnuj daty ważności filtrów! Być może Twoje były otworzone jakiś czas temu i już nie "działały".
Też dopiero wróciłam z nart, bez przebarwień (jak zwykle ),ale ja nakładałam filtr co jakieś 2 godziny, solidną porcję, tj.2,5 ml. Nie sądzę, zebyś tyle nakładała. To, że smarowałaś się dwa razy pod rząd nie oznacza, że władowałaś na siebie przepisową ilość.
Pozdrawiam i nie przejmuj się

Dżizas, dopiero doczytałam, że Ty od kilku miesięcy używałaś tego mleczka: toż to ono nie działa! nie robi się tak
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-16, 17:13   #465
Agy
Raczkowanie
 
Avatar Agy
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 245
GG do Agy
Dot.: Jakie filtry, błagam o pomoc?

dziękuję dziewczyny , być może faktycznie, ten filtr, jest już stary, chociaz ja go kupowałam jesienią, hmm, żałuję właśnie, ze nie ma już BU bo wiem, ze tam bym się naczytala Zastanawiam się tylko jak to możliwe, ze kosmetyk z filtrem 50 lub 40 jest skuteczniejszy niż 100, ale Wam ufam :P. Widzę, że na wiosnę czekają mnie zakupy. Myślę o SVR, chociaz kiedyś go miałam i kiedy kładałam go w okolice oczu to bardzo podażniał, ale Bioderma mnie zawiodła, pomyślę tez o innych. Acha czy mogłybyście tak obrazowo napisać ile to 2,5 ml
Pozdrawiam
Agy
Agy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-16, 19:46   #466
Kajol
Zadomowienie
 
Avatar Kajol
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 065
Dot.: Jakie filtry, błagam o pomoc?

Hmm my raczej nie sugerujemy, że filtr 50 jest lepszy od setki, bo...100 już nie ma - nowe przepisy unijne, jest o tym du zo w wątku dla filtromaniaczek. Ja do odmierzenia filtrów polecam miarki z syropów albo kuchenne plastikowe łyżeczki z Ikei, najmniejsza ma 1 ml. Je teraz juz się wyćwiczyłam i tą przepisową ilość juz potrafię nałożyć tak na oko, ale jeśli nie jestem pewna, to zawsze wolę dołożyć dodatkową porcję - tak dla spokoju ducha . To jest mniej więcej zagłębienie dłoni, jak niektórzy mówią, ale ja bym nie ufała za bardzo takim sposobom (dłonie są różne, a w zależności od ich ułożenia wychodzi inne zagłębienie ); może w aptece mają oddzielnie takie miarki? Ja bym polecała zacząć właśnie od takiego ścisłego odmierzania ilości filtra
pozdrawiam
Kajol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-16, 20:09   #467
chocolatka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 534
Dot.: Jakie filtry, błagam o pomoc?

Tak jak napisała Kajol spf 100 już nie ma.
Z tego co wiem, to jest tak, że pomiędzy spf np. 6 a spf 40 czy 50 jest ogromna różnica. Filtr 50 dopuszcza do skóry o wiele mniej promieni UV niż filtry niskie np. 6. Ale pomiędzy spf 100 (stare oznaczenie) a spf 50 różnica nie jest już tak duża - prawdopodobnie była "setka" dopuszczała tylko o jakieś max parę procent (a może i jeszcze mniej) promieni UV mniej niż spf 50. Choć wydawać by się mogło, że różnica pomiędzy 100 a 50 powinna być znaczna.

Pozdrawiam
chocolatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-24, 05:23   #468
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: filtry ochronne

Moge podbic watek, czy juz wszystkie sie przenioslyscie na tasiemnca-filtromaniaczka?

I mam takie pytanie: wlasnie zakupilam krem z Iwostinu, intensywnie nawilzajacy SPF20. Mial takie dobre opinie na KWC.. az dowiedzialam sie z BU, ze jego filtry, mimo, ze zarowno UVA jak i UVB, sa niestabilne!?? W recenzji kosmetyku jest napisane jak byk, ze fotostabilne fitry, a u pani Basi, ze to pic na wode.
No i co ja mam teraz zrobic.. wyrzucic..?!
__________________

jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-03-24, 07:36   #469
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: filtry ochronne

Cytat:
Napisane przez jowisia
Moge podbic watek, czy juz wszystkie sie przenioslyscie na tasiemnca-filtromaniaczka?

I mam takie pytanie: wlasnie zakupilam krem z Iwostinu, intensywnie nawilzajacy SPF20. Mial takie dobre opinie na KWC.. az dowiedzialam sie z BU, ze jego filtry, mimo, ze zarowno UVA jak i UVB, sa niestabilne!?? W recenzji kosmetyku jest napisane jak byk, ze fotostabilne fitry, a u pani Basi, ze to pic na wode.
No i co ja mam teraz zrobic.. wyrzucic..?!
Jowisiu - jak chcesz kupić sobie filterek to zacznij od

Avene Spray SPF50+/IPD 50 (ok. cena 17,90 EUR za 100 ml)
Ultra High Protection Spray SPF 50+/IPD 50

najlepiej się wchłania ze wszystkich Avenek. W Polsce na razie jest niedostępny, ale Ty jak mieszkasz we Francji to nie powinnaś mieć kłopotu z jego zakupem. Ten spray przeznaczony jest do ciała, ale nie zrażaj się tym i używaj go do twarzy - robią tak wszystkie dziewczyny. Kupujemy kremy do ciała ze względu na ich większą pojemność, co jest bardziej ekonomiczne, bo do tanich nie należą.

http://www.wizaz.pl/forum/attachment...1&d=1143182417

Poproś jeszcze o próbki Avene SPF 50+ lait i Avene SPF 50+ emulsion. Chodzi o te preparaty w pomarańczowych opakowaniach, nie w białych. Te w białych zawierają tylko filtry mineralne, kóre dają znikomą ochronę przeciwsłoneczną.

Preparaty z filtrami Avene należą do jednych z najlepszych pod względem ochrony przeciwsłonecznej i jednocześnie doskonale pielęgnują cerę - nie trzeba używać innych preparatów pielęgnacyjnych.

Aha i jeszcze jak dzień jest dłuższy, to pamiętej o reaplikacji filterka w ciągu dnia, oczywiście jak masz taką możliwość.

A co do Iwostinu, to możesz go komuś oddać, albo wymień się na targowisku.
Poczytaj sobie jeszcze dokładnie www.biochemiaurody.com
Zaglądaj tam, bo Basia Kwiatkowska teraz wprowadza tam zmiany i jest coraz więcej informacji.
__________________



Edytowane przez Contax
Czas edycji: 2007-12-28 o 23:37
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-04-06, 23:37   #470
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Filtry na lato...

witam, nie chce zakladac nowego watku wiec odswieze ten o filtrach, chcialabym zaczac je stosowac, ale nie wiem od czego zaczac - poradzicie cos? mam 23 lata, cera sucha i wrazliwa. Ach i czy filtry uzywa sie oprocz innych kosmetykow np. kremu nawilzajacego? sorry jesli pytanie jest glupie ale jestem laikiem w tym temacie
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-07, 09:32   #471
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez Mia22
witam, nie chce zakladac nowego watku wiec odswieze ten o filtrach, chcialabym zaczac je stosowac, ale nie wiem od czego zaczac - poradzicie cos? mam 23 lata, cera sucha i wrazliwa. Ach i czy filtry uzywa sie oprocz innych kosmetykow np. kremu nawilzajacego? sorry jesli pytanie jest glupie ale jestem laikiem w tym temacie

Niestety, ale filtry musisz sama przetestować na swojej skórze, poniewaz każdemu pasuje co innego. Najlepiej wejdź na KWC i poczytaj sobie recenzje, później przejdź się po aptekach i spróbuj zdobyć próbki.
Piszesz, iż masz skórę wrażliwą i suchą to najlepiej nawilżają i odżywiają filtry AVENE. Filtry Vichy, LRP zawierają alkohol w składzie więc lepiej wczesniej przetestuj próbkę, a później decyduj się na pełnowymiarowe opakowanie.
Muszisz wiedzieć iż na wszytskie filtry, oprócz Avene nie można nakładać kosmetyków kolorowych z talkiem, miką, ponieważ destabilizują Parsol (filtr). Aby ochrona była taką jak na opakowaniu na twarz+szyja nakładamy 2,5 ml, sama twarz 1,8 ml. Nie ma potrzeby uzywania jeszcze kremu nawilżającego pod filtr, chyba,że czujesz taką potrzebe (przesuszona skóra).

Zapraszam na wątek "Do filtromaniaczek" i tam wszytsko jest opisane bardzo dokładnie .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-07, 11:42   #472
Mia22
Zakorzenienie
 
Avatar Mia22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 481
Dot.: Filtry na lato...

Dziekuej bardzo Przejde sie na pewno po aptekach, a od jakiego filtru sie w ogole zaczyna? Bo wiem, ze sa rozne...Zaraz zabiore sie za czytanie tego dluuugiego watku
Mia22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-07, 14:11   #473
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Filtry na lato...

Cytat:
Napisane przez Mia22
Dziekuej bardzo Przejde sie na pewno po aptekach, a od jakiego filtru sie w ogole zaczyna? Bo wiem, ze sa rozne...Zaraz zabiore sie za czytanie tego dluuugiego watku
nie ma czegoś takiego, jak filtr, od którego się zaczyna po prostu czytasz opinie o filtrach, np. w KWC, testujesz próbki i wybierasz ten, który najbardziej przypadł Ci do gustu... a później kolejny i tak szukasz swojego Graala
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 20:32   #474
miss_holland
Raczkowanie
 
Avatar miss_holland
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Exclamation Filtry dla osiemnastolatki

Hej
Zakladalam ostatnio watek na kosmetyce o opuchliznie twarzy. Dziewczyny poradzily mi, ze powinnam stosowac krem z filtrem, ale po wiecej szczegolow odeslaly mnie tutaj
Wiec tak, postaram sie w punktach opisac problem :
*mam cere bardzo wrazliwa (szczegolnie na alkohol!)
*duza sklonnosc do zaczerwienienia i podraznien
*dosyc szybko sie przetluszcza
*duza sklonnosc do zapychania porow, a co za tym idzie - powstawania pryszczy
*czesta opuchlizna :/ szczegolnie przy wysokich i niskich temperaturach
*uzywam Differinu na strefe T (mam zamiar przerzucic sie na Vichy Normadern na noc), a na policzki Aknemycin - to wszystko na noc

Nie znam sie zupelnie na kremach z filtrami, szukam czegos lekkiego niezapychajacego (konsystencja zelu chyba najbardziej mi odpowiada ). No, i to chyba na tyle... Aha, mam 18 lat tak jak zaznaczylam w tytule

Doradzicie cos ?
miss_holland jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 20:52   #475
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry dla osiemnastolatki

To ile masz lat nie wpływa na wybór filtra
Skoro źle reagujesz na alkohol - tzn. zewnętrznie - to teoretycznie odpadają wszystkie z alkoholem: LRP i Vichy.
Zostają Ci filtry Avene (co prawda, mleczka mogą zapychać pory) i Bioderma (też może zapychać) i SVR.
Niestety, trzeba wyżebrać próbki i próbować, bo akurat z doborem najlepszego dla siebie kremu z filtrami jest ciężko - każdemu co innego pasuje.
To co napisałam powyżej, to tak przeważnie bywa, ale wiadomo, że ile wizażanek, tyle upodobań filtrowych.
Poczytaj sobie recenzje na KWC, poczytaj wątki dotyczące poszczególnych filtrów - coś się powinno rozjaśnić, bo niestety, nikt za nas filtra nie dobierze.
W aptekach aktualnie chętnie rozdają próbki tonującej Avene (jest o niej wątek) spróbuj od niej zacząć swoją przygodę z filtrami. Nadaję koloryt, zachowuje się jak samoopalacz i nie ma alkoholu. NIe powinna zapychać porów.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 21:45   #476
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry dla osiemnastolatki

Mała korekta - Bioderma w nowym wydaniu, czyli w "ulepszonej" linii tegorocznej niestety już zawiera alkohol. Przynajmniej tak jest w przypadku kremu, fluidu i sprayu z serii "50+". Duży spray 40 (400 ml) też ma alkohol, nie ma go chyba tylko spray 30. Więc jeżeli jesteś wrażliwa na alkohol, to uważaj. Co prawda w Biodermach denat jest na dalszych pozycjach niż np. w Vichy. Stuprocentowo bezalkoholowe pozostają chyba tylko Avene...
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 21:49   #477
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Filtry dla osiemnastolatki

Ajajaj, Erato za czujność - rzeczywiście, pozmieniali składy - trzeba poprawić w KWC.
SVR tyz nie mają denata Można je spokojnie stosować przy cerze b. wrażliwej i naczynkowej.
Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-27, 22:01   #478
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Filtry dla osiemnastolatki

No właśnie, KWC przydałby sie jakiś wiosenny powiew Niestety, jedyny krem, jaki mam z nowej serii, to Bioderma tonująca, a opakowanie wyrzuciłam Bioderma nie opisuje składów na tubkach A tym bardziej na próbkach - tu się należą słowa uznania Avene, nawet małe próbki są w pudełkach z pełnym składem
Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-28, 22:56   #479
mckabi
Zadomowienie
 
Avatar mckabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 1 111
Dot.: Filtry dla osiemnastolatki

Cytat:
Napisane przez miss_holland
Hej
Zakladalam ostatnio watek na kosmetyce o opuchliznie twarzy. Dziewczyny poradzily mi, ze powinnam stosowac krem z filtrem, ale po wiecej szczegolow odeslaly mnie tutaj
Wiec tak, postaram sie w punktach opisac problem :
*mam cere bardzo wrazliwa (szczegolnie na alkohol!)
*duza sklonnosc do zaczerwienienia i podraznien
*dosyc szybko sie przetluszcza
*duza sklonnosc do zapychania porow, a co za tym idzie - powstawania pryszczy
*czesta opuchlizna :/ szczegolnie przy wysokich i niskich temperaturach
*uzywam Differinu na strefe T (mam zamiar przerzucic sie na Vichy Normadern na noc), a na policzki Aknemycin - to wszystko na noc

Nie znam sie zupelnie na kremach z filtrami, szukam czegos lekkiego niezapychajacego (konsystencja zelu chyba najbardziej mi odpowiada ). No, i to chyba na tyle... Aha, mam 18 lat tak jak zaznaczylam w tytule

Doradzicie cos ?
Spróbuj dorwać próbkę Avenki łososiowej. Nie ma alkoholu i podobno bardzo dobrze się wchłania. Myślałam jeszcze o fluidzie Biodermy, ale tak jak Erato i Sandijanapisały, zmienił skład i zawiera teraz w składzie alkohol. Ewentualnie możesz poszukać starej wersji, bez denata
mckabi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-04-29, 09:23   #480
miss_holland
Raczkowanie
 
Avatar miss_holland
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 434
Dot.: Filtry dla osiemnastolatki

A czegos niebarwiacego nie ma ? Chce zwykly krem, a nie fluid
miss_holland jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:07.