Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia Plastyczna

Notka

Chirurgia Plastyczna porady i dyskusje związane z zabiegami chirurgii plastycznej. Uzyskasz tu informacje na temat takich zabiegów jak korekcja uszu lub nosa, powiększanie piersi i wielu innych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-05-16, 14:37   #4891
_andziulek
Raczkowanie

Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy!

Tweed01, niby wazne jak z przodu wygladaja, ale czuje sie strasznie niekomfortowo na sama mysl ze ktos widzialby ta wylewajaca sie grobelke..

Takie pytanie, ostatnio jest strasznie goraco i slonecznie, czy zawsze macie na sobie opaske? I na ile czasu po zabiegu powinno sie ja zakladac? Ja jestem juz prawie 2 miesiace po i wlasnie nie wiem, czy musze nadal kryc uszy czy wystarczy ze wlosy je zaslaniaja jak gdzies ide?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_andziulek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 14:51   #4892
cosdlasiebie26
Raczkowanie

Ja jestem 3 tygodnie po zabiegu i opaskę noszę tylko do spania. Gdy gdzieś wychodzę i wiem że jest ryzyko uderzenia lub wystawienia na słońce uszu, zakładam chusteczkę (bandamke), w mniej słoneczne dni po prostu zasłaniam je włosami zwariowała bym gdybym miała ciągle chodzić w opasce

cosdlasiebie26 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 15:07   #4893
_andziulek
Raczkowanie

Ja wlasnie nie mam zadnej takiej chustki i nie wiem czy swirowac z opaska bo bede na sloncu musze gdzies poszukac bandamki bo tak jak mowisz w opasce idzie zwariowac haha

Stary 2018-05-16, 21:13   #4894
Ann_ka1
Raczkowanie

_andziulek- a po co wgl opaska? Bylam na wizycie kontrolnej i pytalam swojego doktora o filtry, on powiedzial ze blizny sa w takich miejscach ze tam slonce nie trafi i tak wiec mozna wgl niczym nie smarowac bo to przeciez chodzi tylko i wylacznie o blizny nie o oszy ogolnie
Ann_ka1 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-16, 21:46   #4895
_andziulek
Raczkowanie

Annka, czytalam gdzies o kims kto pisal ze poparzyl uszy na sloncu po operacji plus wszedzie pisza zeby unikac opalania i slonca, stad moje pytanie bo boje sie bolu ale jak twoj doktor tak mowi to czuje sie bezpieczniej

Stary 2018-05-17, 07:32   #4896
Ann_ka1
Raczkowanie

_andziulek- teraz jak byly w Polsce bardzo sloneczne i gorace dni to godzinami bylam codziennie na dworzu z zapietymi wlosami bez zadnego smarowania i nic sie nie dzialo pozatym ze sie cala opalilam Uszy dosc mocno przylegaja i blizny sa w miejscach gdzie ich za bardzo nie widac przynajmniej jak prosilam kogos zajrzec do tylu to mowia ze tam wgl nic nie ma takze i slonce tam nie powinno trafic
Stary 2018-05-17, 07:37   #4897
mamaOliwki
Przyczajenie

Już kiedyś pisałam o opalaniu uszu, koleżanka która kilka lat temu robiła korektę ostrzegała mnie. Podobno to nie blizny ( bo tam słońce raczej nie sięgnie) a całe ucho bardzo wrażliwe robi sie na słońce i właśnie opalenie ucha u niej skończyło sie tragicznie. Całe ucho spuchło i było baardzo bolesne przez kilka dni.

Ja takiego doświadczenia nie mam, ale przekazuje tę informację bo chyba takimi informacjami powinnyśmy się wymieniać. Kto skorzysta to dobrze....człowiek i tak najmądrzejszy po szkodzie.
Ja chodząc po podwórku czy jadąc na wakacje i tak chodzę w kapeluszu ze względu na cerę naczynkową i wrażliwą. Do pracy i na wyjście rozpuszczam włosy i zakrywam uszy.
mamaOliwki jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-17, 07:49   #4898
cosdlasiebie26
Raczkowanie

Ja ostatnio jak były wysokie temperatury, jechałam rano do pracy rowerem (wiadomo z rana słońce jest słabsze). Włosy miałam spięte i później czułam silniejszy ból uszu. Wnioskuję że to właśnie przez wystawienie ich na słońce. Teraz już zakładam chusteczkę i wszystko jest ok. Więc ja bym nie ryzykowala opalaniem. Tym bardziej, że lekarz ciągle mi wspominał o zakazie opalania uszu i noszeniu kapelusza z dużym rondem. Bez powodu by o tym nie mówił

Edytowane przez cosdlasiebie26
Czas edycji: 2018-05-17 o 07:50
Stary 2018-05-17, 08:36   #4899
Ann_ka1
Raczkowanie

No to nie wiem, u mnie sie nic nie dzieje i moj lekarz mowi inaczej ale skoro Wam tak mowią Wasi lekarze to rzeczywiscie cos w tym moze byc i lepiej sie zabezpieczyc
Ja tam nie bede sie niczym smarowac skoro u mnie sie nic nie dzieje, nienawidze smarowania w takie upaly i tak jest goraco a tu jeszcze dodatkowe kremy No ale lepiej wiadomo dmuchac na zimne
Stary 2018-05-17, 17:59   #4900
Via19
Raczkowanie

Ja nie zasłaniałam przed słońcem ale jako korposzczur i student zaoczny nie wychodzę raczej popołudniami... Jestem blada jak ściana cały rok

Fajnie że jest to forum, dzięki Wam będę pamiętać żeby się pilnować w razie gdybym wychodziła na słoneczko a długo tak trzeba? Bo ja w pod koniec czerwca w góry jadę laski . To będzie niecałe 3 miesiące po. Też mam chować uszy?
Via19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-18, 16:54   #4901
lalalabamba
Wtajemniczenie

Wiecie co, z tym słońcem to chyba bardziej o to chodzi, aby nie miało dostępu do blizny. Aczkolwiek jak jesteście niedługo po zabiegu i uszy są jeszcze tkliwe, to oparzenie uszu tylko spotęguje ból. Wiem coś o tym, bo kilka lat temu oparzylam uszy w malinach Ten ból to było coś strasznego, uszy paliły mnie równo tydzień, spać ani dotknąć tego nie mogłam. Wzdłuż malzowiny, na grzbiecie zrobiły się podłużne pęcherze... Później oczywiście to wszystko liniało... Pomyślałam sobie wtedy, że jak się kiedyś zoperuje, to właśnie tak będę cierpieć. No i się przeliczylam, bo po zabiegu nie bolało tak jak po oparzeniu
lalalabamba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-19, 20:55   #4902
_andziulek
Raczkowanie

Kurcze to widac ze lepiej cos na tej glowie miec przez ta "chwile" po. Ja kupilam sobie bandamke i dzis caly dzien lezalam w niej na sloncu cala jestem spieczona ale uszy maja sie dobrze hahaha

Stary 2018-05-21, 07:50   #4903
lunap
Przyczajenie

Ja dzisiaj ściągam opatrunki, w czwartek miałam zabieg, już nie umiem się doczekać, ale jednocześnie boję się, bo uszka bolą :< Jak długo bolały Was tak baaardzo uszy po zabiegu?
lunap jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 11:13   #4904
cosdlasiebie26
Raczkowanie

lunap ja jestem miesiac po zabiegu i do tej pory uszy mnie bola, gdy ich dotykam, na lewym do tej pory nie moge spac, bo boli. Taki ciągły ból, w moim przypadku ustąpił po jakiś 2tygodniach po zdjeciu opatrunku. Po ok tygodniu przestaly byc spuchniete i sine.
najgorsze jest kilka dni po zdjeciu opatrunku, bo nie mozna lezec na uszach (z reszta bol na to nie pozwala)

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:08 ----------

Lunap pochwal się później swoimi uszkami

Stary 2018-05-21, 11:26   #4905
Kala_repa
Przyczajenie

Nie mogę doczekać się mojej operacji...
Kala_repa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-21, 18:19   #4906
lunap
Przyczajenie

Moje uszka 4 dni po zabiegu. Lekarz kazał mi nosić opaskę dwa tygodnie na noc, a za dnia jak najrzadziej. W piątek (będzie to 8 dni po zabiegu) zostaną usunięte szwy chyba nie jest źle dziewczyny? Co o nich myślicie?
Edit. Nie mogę dodac zdjęć ;(

Edytowane przez lunap
Czas edycji: 2018-05-21 o 19:10
Stary 2018-05-21, 21:57   #4907
Via19
Raczkowanie

U mnie nie było ciągłego bólu (poza nocą po) ale uszy były bardzo tkliwe ok 3 tygodnie. Jak mnie chłopak delikatnie przytulił i dotknął ramieniem ucha to płakałam. Teraz już jest tak jak przed operacją. Jestem 47 dni po. Generalnie wczoraj się mocno uderzyłam w ucho i też nie bolało dluzej niż kilka minut.

Jak u Was Laski?
Via19 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 12:49   #4908
Luuuna2018
Przyczajenie

U mnie tak samo nie było ciągłego bólu. Ostatnio jak przymierzalam sukienkę to zahaczyłam o ucho ale tylko chwilę pobolało
Luuuna2018 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-22, 13:21   #4909
cosdlasiebie26
Raczkowanie

Szczęściary . Mnie szwy strasznie ciągnęły po zdjęciu opatrunku teraz bolą tylko, gdy ich dotkne.

Stary 2018-05-22, 14:23   #4910
Luuuna2018
Przyczajenie

Moja babcia zawsze mówiła, że żeby być piękną to trzeba pocierpieć xD także zamiast myśleć o bólu to myślcie o pięknych uszkach i od razu ból nie będzie taki dokiczliwy najważniejsze jest pozytywne nastawienie trzymam za Was kciuki
Stary 2018-05-24, 11:40   #4911
cosdlasiebie26
Raczkowanie

Mam do Was pytanie- jak czyścicie swoje uszy? Staram się to robić jak najdokładniej, ale przez to że jeszcze mnie bolą przy dotykaniu, robię to niedokładnie w miejscach gdzie uszy mają "małe szczeliny" używacie jakis płynów czy samym patyczkiem? I w jaki sposób czyścicie miejsca za uszami przy szwach? Ja boję się je mocniej dotknąć przy szwach

Stary 2018-05-24, 20:52   #4912
Luuuna2018
Przyczajenie

Ja psikam octeniseptem w małe szczeliny i czyszczę delikatnie patyczkami.
Stary 2018-05-25, 14:37   #4913
_andziuulek
Przyczajenie

A ja znowu mam pytanie z innej beczki. Jestem 2 miesiace po. Za uszami jak dotykam to nadal mam dziwne zgrubienia (opuchlizna juz dawno zeszla) w roznych miejsach, czy tez tak macie?

_andziuulek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-25, 17:31   #4914
Luuuna2018
Przyczajenie

Zwykłe blizny po szyciu. Ja miałam zszywaną głowę 10 lat temu i do tej pory mam takie zgrubienie we włosach
Stary 2018-05-26, 10:01   #4915
justkids
Raczkowanie

Talking Dot.: Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy!

Witajcie. Dawno mnie tu nie było. .. czekałam na konsultacje i jestem po. Sama zażądałamam po 3 miesiącach ponieważ powinnam miec dopiero po pół roku. Jak pisałam wcześniej i wstawialam fotki to prawe ucho odstawalo znacznie bardziej od lewego . Mimo noszenia opaski praktycznie non stop nadal tak jest. Natomiast lekarz kazał nosić w miarę możliwości jak najczęściej np do pracy nie musze zakładać ale na noc i po pracy nosić. Z tego względu ze jest duża szansa ze chrząstka stwardnieje i zostanie bliżej głowy. A że okres gojenia jest nawet do roku to kazał prze 6 miesięcy nosic. Ale przykleiłam ucho plastrem transparentnym i gites się nawet trzyma tym.bardziej ze lewe nie musi być w opasce wiec będę narazie chodzić tak. Jeśli nie pomoże to noszenie opaski to za 3 miesiące mam poprawkę. Która będzie trwała 5 minut . Założą mi 1.5 szwa i juz. Jak pisałam ja miałam zabieg bez szwów . Zdarza się że jedno ucho jest mniej sztywne może akurat tak u mnie będzie. Ale jak założą szew to powinno już być wszystko dobrze. Za poprawke nie będę płacić. Życzę powodzenia i oby uszki wasze były bardziej posłuszne niż moje . Pozdrawiam
justkids jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-27, 11:45   #4916
lunap
Przyczajenie

Ja miałam zabieg 17go maja, 21go maja ściągnęli mi opatrunek i opaska na noc tylko przez dwa tygodnie, w piątek ściągnęli mi szwy i powiem Wam,ze już nic nie boli, śpię w opasce na boku, w dzień oczywiście bez, chodzę w spiętych włosach bo jeszcze włosy czasem placza się za uchem, ale ogólnie to super. Żałuję, że wcześniej się nie zdecydowałam na ten zabieg. Chociaż nie ukrywam, że czasem nie poznaje się w lustrze dziewczyny polecam!!!

Stary 2018-05-28, 09:22   #4917
_andziuulek
Przyczajenie

Ja nigdy nic nie mialam szyte i nie bylam pewna wlasnie co to moze byc, dzieki
Justkids, przerabane troche ze musisz tyle w tej opasce chodzic, ale dobre jest to ze poprawka u ciebie bedzie latwiutka

_andziuulek jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-28, 10:42   #4918
justkids
Raczkowanie

Znalazłam sposób Żeby nie nosić opaski ��. Mam plastry transparentne i cieniutkie paseczki przykeilam na ucho i trzyma się rewelacyjnie juz 2 dzień. Na noc założyłam jeszcze opaskę na to. A w dzień tylko plaster i jest super. Super podtrzymuje ucho i nie muszę się pocic w tej opasce. Ja tez jestem szczęśliwa ze w końcu mam to za sobą i chodzę w wymarzonych kokach
Stary 2018-06-04, 08:52   #4919
szeligapl
Przyczajenie

Jestem ponad 3 miesiące po korekcji, wszystko jest w jak najlepszym porzadku, aczkolwiek niepokoi mnie blizna za uchem- systematycznie smarowana środkami do tego przeznaczonymi, a mino to jest widoczna...Nawet kolega zapytał ostatnio czy miałem operowane ucho
szeligapl jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-05, 08:09   #4920
justkids
Raczkowanie

Blizna zniknie dopiero po około roku . 3 miesiące to bardzo mało. Tez jest 3 miesiące po i je bardzo widać i są jeszcze czerwone. Miałam bliznę na ciele to dopiero po dobrym roku blizna zrobiła się Jasna i mało widoczna.
Odpowiedz

Tagi
chirurgia plastyczna, dr żukowska, kompleks, kompleksy wygląd, korakta uszu, korekcja, korekcja uszu, korekta uszu, medycyna estetyczna, nieudana operacja, operacja, problem, uszy, uszy elfa, wrocław

Nowe wątki na forum Chirurgia Plastyczna

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości