Newsweek - Learning English - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy A wealth of knowledge and motivation - for those who learn languages, and those who already know them. Kącik rozmów i wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2018-05-15, 10:08   #1
Nitokris
Raczkowanie

Arrow

Newsweek - Learning English

NOWY miesięcznik do nauki angielskiego
Premiera była wczoraj - 14.05.2018 - nawet reklama w TV.
Tu link do poczytania:
https://media2.pl/media/150487-Nowy-...g-English.html

Przejrzałem w Empiku, no i kupiłem.
Więc tak... jest to miesięcznik (stety lub niestety) w cenie 19,99 zł (nie mało jak na miesięcznik).
Ale jak to sprytnie umieszczone jest na okładce w żółtym kółku... miesiąc nauki za 19,99 zł. Co w porównaniu z byle szkółką językową robi różnicę
80 stron, format 28x21 cm.
A w środku 15 "oryginalnych artykuków z amerykańskiej edycji Newsweeka".
8 pierwszych tekstów jest na poziomie C1.
Później jest 7 tekstów na poziomie B2.
Do takżego artykułu mamy 5-6 zadań.
Na końcu magazynu KLUCZ.
Na tylnej okładce od razu info o kolejnym numerze dostępnym od 11 czerwca - na okładce Superman

Polecenia zadań są po polsku ale w tekstach NIE ma pogrubionych trudniejszych słówek (i przetłumaczonych) więc bierzemy się za lekturę na własną odpowiedzialność

To tyle jak na razie. Czekam na opinie innych

https://youtu.be/zxC1UyDnsbw
Nitokris jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 11:41   #2
Maguda_
Kawaii strona mocy

Dot.: Newsweek - Learning English

Wg mnie bez sensu jest porównywanie magazynu do kursu językowego, nawet pod względem ceny. Jeśli już bardziej odpowiednie jest zestawienie pod względem jakościowym czy technicznym z innymi czasopismami, typu English Matters czy Business English Magazine.

Na poziomie B2 i C1 wymagać przetłumaczenia słówek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Maguda_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 11:55   #3
Nitokris
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez Maguda_ Pokaż wiadomość
Jeśli już bardziej odpowiednie jest zestawienie pod względem jakościowym czy technicznym z innymi czasopismami, typu English Matters czy Business English Magazine.

Na poziomie B2 i C1 wymagać przetłumaczenia słówek
No to tak się składa, że wymienione magazyny mają tłumaczenia słówek, dużo jest tego w English Matters a w B.E.M. nieraz są całe kolumny.
A nie są to pisemka na poziomie B1.

Stary 2018-05-15, 14:46   #4
MissChievousTess
Zakorzenienie

Skoro to teksty z wydania amerykańskiego to nie wystarczy wyszukać i skorzystać on line z tego wydania? Jak na polski rynek i wydawnictwo tego typu to cena dość wysoka. I zgadzam się, jeśli pismo dla osób uczących się to brak tłumaczenia słówek to jest istotna wada. Inne miesięczniki tego typu ,polskie i zagraniczne, zawierają taką opcję. Jeśli płaci się za pismo dla uczących się to płaci się za opracowanie tych tekstów, w tym z ich tłumaczenie. Jeśli tego brak to szkoda przepłacać. Teksty w języku docelowym z prasy można za darmo wyszukać online. A jak się płaci to powinna być jakaś "wartość dodana" m.in. te wytłumaczone słówka, jakiś komentarz gramatyczny czy coś w tym stylu.

---------- Dopisano o 15:46 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

Sama korzystam z czasopism m.in. niemieckich do nauki francuskiego czy hiszpańskiego na poziomie B2 i C1 i mają one tłumaczenia słówek. W oczekiwaniu, że w piśmie dla uczących się języka obcego znajdę tłumaczenie słówek nie widzę niczego dziwnego. Na każdym poziomie nauki można znajomość słownictwa adekwatnie do danego poziomu poszerzać. Leksyka jest na tyle bogata, że nawet native speaker nigdy nie zna wszystkich słów w danym języku, więc oburzania się, że ktoś na C1 chce tłumaczeń jakiegoś wyrafinowanego czy specjalistycznego słownictwa nie rozumiem. Znam przypadki osób po filologii, które na potrzeby pracy musiały się 3 lata po studiach douczać słownictwa danej branży bo np. bez problemów czytały dzieła literackie, ale słownictwa z zakresu produkcji użytkowania suwnic już nie.

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2018-05-15 o 14:40
MissChievousTess jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 15:33   #5
Nitokris
Raczkowanie

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Skoro to teksty z wydania amerykańskiego to nie wystarczy wyszukać i skorzystać on line z tego wydania?
Sprawdziłem i nie jest to takie hip hop siup
Nie wszystkie artykuły udało mi się znaleźć, niektóre co prawda widziałem na Newsweek'u ale dostęp do CAŁEGO tekstu jest płatny, dostępne były pierwsze 1-2 akapity...
Jakiś tekst znalazłem na innej stronie, ale też sam początek bo całość płatna.

Stary 2018-05-15, 16:09   #6
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Nitokris Pokaż wiadomość
Sprawdziłem i nie jest to takie hip hop siup
Nie wszystkie artykuły udało mi się znaleźć, niektóre co prawda widziałem na Newsweek'u ale dostęp do CAŁEGO tekstu jest płatny, dostępne były pierwsze 1-2 akapity...
Jakiś tekst znalazłem na innej stronie, ale też sam początek bo całość płatna.
No to jak nie to to można wybrać cokolwiek innego np. tutaj:
http://www.thebigproject.co.uk/USNewspapers/index.htm
Mały wybór?
Stary 2018-05-15, 16:15   #7
Nitokris
Raczkowanie

Nie znam strony.
Teoretycznie można cały internet przejrzeć "rzeźbiąc" artykuł po artykule (w szukanym języku) bo w końcu "for free".
Można? Można.

Stary 2018-05-15, 18:26   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Nie znam strony.
Teoretycznie można cały internet przejrzeć "rzeźbiąc" artykuł po artykule (w szukanym języku) bo w końcu "for free".
Można? Można.
I od lat tak rzeźbię w kilku językach i nie narzekam. Mogę polecić każdemu. A jak dopłacam za magazyn dla uczących się danego języka to oczekuję, że ktoś już w nim wcześniej porzeźbił za mnie. ;-)
Tak samo zresztą rzeźbię czytając książki czy słuchając piosenek. Bo chyba nie ma lepszych metod nauki jak ktoś chce poznać żywy język.
Stary 2018-05-15, 18:47   #9
Nitokris
Raczkowanie

Jak będziesz miała okazje to przejrzyj gazetke w jakimś Empiku
Są na rynku czasopisma dla uczących się języka jak i różne wydania książek z tłumaczeniem wybranych słówek - i to jest bardzo fajna sprawa.
Sam jestem ciekaw jak przyjmie się ten magazyn - a miał ukazać się w 50 tys. egzemplarzy.

Zgadzam się, że nauka języka to dużo pracy własnej tj. takiego rzeźbienia. Dlatego zawiedziony poziomem poszczególnych lekcji w dwóch szkołach językowych, wolę rzeźbić na własną rękę... bez skojarzeń
Co jak co, ale nikt się za mnie słówek/gramatyki nie nauczy.
Więc 1000-1200 zł na semestr to kupa kasy, tym bardziej że zwykle rozłożone jest to na 5 m-cy a nie pół roku.
Dlatego wolę rzeźbić przez m-c za 20 zł.

Stary 2018-05-16, 23:47   #10
MissChievousTess
Zakorzenienie

Cytat:
Jak będziesz miała okazje to przejrzyj gazetke w jakimś Empiku
Są na rynku czasopisma dla uczących się języka jak i różne wydania książek z tłumaczeniem wybranych słówek - i to jest bardzo fajna sprawa.
Sam jestem ciekaw jak przyjmie się ten magazyn - a miał ukazać się w 50 tys. egzemplarzy.

Zgadzam się, że nauka języka to dużo pracy własnej tj. takiego rzeźbienia. Dlatego zawiedziony poziomem poszczególnych lekcji w dwóch szkołach językowych, wolę rzeźbić na własną rękę... bez skojarzeń
Co jak co, ale nikt się za mnie słówek/gramatyki nie nauczy.
Więc 1000-1200 zł na semestr to kupa kasy, tym bardziej że zwykle rozłożone jest to na 5 m-cy a nie pół roku.
Dlatego wolę rzeźbić przez m-c za 20 zł.
Gramatyki uczy się najszybciej robiąc ćwiczenia pisząc odręcznie.
To dość dobrze przebadane. Słówek, jeśli trzeba z rodzajnikami najlepiej na programach typu SRS- spaced repetition systems, czyli supermemo, duolingo, memrise i tym podobne. To rozwiązanie teraz testuję i faktycznie np. rodzajniki niemieckie same wchodzą d głowy. Jedno na pewno- jak komuś więcej zapłacimy to wcale nie oznacza to, że nauczymy się szybciej, lepiej czy więcej. Bo to kwestia motywacji, systematyczności, ilości powtórzeń. A co do znajomości czynnej języka- mówienia uczy się mówiąc, słuchania słuchając. I nie ma jak nabyć tych umiejętności inaczej. Mówienia można uczyć się na kursie konwersacyjnym, ale też za friko w ramach tandemu, przyjaźni, podróżowania itp. Słuchać można w domu albo korzystać z książek do listeningu. Oczywiście będę śledzić losy magazynu, ale jakiegoś wielkiego sukcesu mu nie wróżę. Ja i inni uczący wiem, że są lepsze pozycje tego typu.
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości